האם אני זקוק ל-SLI/CF בשביל זוג מסכים עם משחקים/וידאו HD? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אני זקוק ל-SLI/CF בשביל זוג מסכים עם משחקים/וידאו HD?

Klayhamn

Recommended Posts

שלום חברים

:hi:

אני נמצא כרגע בתהליכים של תכנון מחשב חדש (הנוכחי נבנה ב-2008, ומבוסס על E8400 על לוח IP35 Pro XE של , עם כרטיס יחיד של HD4850 )

אני כבר מתכוונן לכיוון של i5-4570

ומנסה כרגע לבחור לוח,

אבל לשם כך אני צריך להבין האם אני זקוק לתמיכת SLI/CF או לא

מבחינת שימושים - אני משחק במשחקים שאני מניח שאפשר לכנות אותם mid-range כמו SC2, Diablo 3, PoE, SimCity ודומיהם, כלומר בד"כ לא FPS-ים, למרות שאני לא פוסל אפשרות שאכנס לדברים שדומים ל- או Portal או או GW2 (שיחקתי בעבר ב-WoW ו-GW1) אבל לא דברים כמו CoD או BF4 או וואטאבר

אני כן אוהב להריץ את המשחקים ברזולוציה מקסימלית ועם אפשרויות-גרפיות מקסימליות ולא מוכן להתפשר על זה

כמו כן, צופה בסרטים/סדרות ב-1080P

יש לי כיום מסך 24" בודד (2408WFP ), ואני שוקל אולי לצרף לו מסך 24" נוסף

בהינתן השיקולים האלה ---

האם אני זקוק לזוג כרטיסים גרפיים? האם יספיק כרטיס גרפי אחד? מה האופציה הזולה יותר?

ואם תוכלו לתת לי על הדרך כבר כיוון לכרטיסים ספציים כלשהם, אשמח מאוד.

נ.ב. - אני מודע לכך שחלק מהלוחות כוללים גם ON-BOARD GRAPHICS -- האם יש אפשרות להשתמש בשני מסכים באופן הזה (שילוב של כרטיס חיצוני והקונטרולר על הלוח)? אני לא חייב שהמשחקים/סרטים עצמם יהיו על שני מסכים, מספיק לי שמסך אחד יוכל לשאת את ה-"מדיה" והשני יאכלס תוכנות בלבד, שולחן עבודה, וכיו"ב...

תודה רבה לכל העוזרים! :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס אחד חזק יספיק לך בהחלט. משחקי אסטרטגיה הם לא המשחקים הכבדים ביותר.

המשחקים הכבדים ביותר הם כאלה שאתה לא יכול לשחק עליהם על 2 מסכים - תחשוב למשל שהכוונת תפוצל לשני מסכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה גיל, אך כמו שציינתי לא מדובר *רק* במשחקי אסטרטגיה אלא גם ב-MMORPG (כמו GW) או ARPG (כמו דיאבלו) או אפילו FPS הרפתקאות (כמו או PORTAL) -- השאלה אם גם במקרה הזה כרטיס אחד יספיק לרזולוציה מקסימלית (1920x1200) עם כל האפשרויות המקסימליות (AA, הצללה, טקסטורה וכו') ו-FPS גבוה (מעל 30) או לא?

לגבי פיצול לשני מסכים -

האם כל כרטיסי המסך החדשים תומכים בכך? או שצריך סוג כרטיס ספציפי? והאם אפשר/כדאי להשתמש בבקר-המובנה של לוח האם לשם כך?

והשאלה שלי הייתה גם מה יותר משתלם - האם שני כרטיסים ישנים (יחסית) ב- לא יהיו זולים יותר מכרטיס אחד חזק וחדש ויתנו ביצועים דומים?

כמו כן - האם תוכל לכוון אותי לעבר כרטיס (או קבוצת כרטיסים) שתתאים לדרישות שלי?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס חדש, בודד וחזק תמיד עדיף על שניים ישנים , בקיצור לפי מה שאתה מתאם כרטיס בודד וחזק יספיק לך.

קח בחשבון שלשני כרטיסים צריך להערך בהתאם, ספק חזק, לוח תומך, מארז מאוורר, ותמיכה, כסף.

עדיין לא הבנתי איך אתה רוצה לשחק משחקים כמו ביושוק על שני מסכים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה למגיבים עד כה ---

עדיין לא הבנתי איך אתה רוצה לשחק משחקים כמו ביושוק על שני מסכים?

כתבתי - אני לא רוצה לשחק את המשחק (הספציפי הזה או כל אחד אחר) על שני מסכים, אלא לשחק אותו על מסך אחד בעוד שבמסך השני ירוצו אפליקציות רקע, שולחן עבודה וכו' (למשל) אני לא בטוח בכלל אם אקח באמת מסך נוסף, אני רק מנסה להבין את האפשרויות קודם כל

לגבי ההבדלים במחיר --- אני יכול לראות כיצד אפשר עם: לוח "פשוט" + ספק "חלש" + מארז פשוט + כרטיס יקר בטירוף להגיע למחיר ששקול או גבוה יותר מהמחיר של ספק חזק + לוח מתאים+ מארז מאוורר + שני כרטיסים חלשים, כך שהשאלה מה יותר משתלם או כדאי לא נראית לי כזאת טריוויאלית.

ההבדלים בין כרטיסים יכולים להגיע לאלפי שקלים, וכך [לכאורה] גם ההבדלים בין שילוב של ספק/מארז/לוח. מה שחשוב בסוף זה רק ה-DELTA, ההפרש במחיר ביחס לתועלת.

ו -- אוקיי, אז במידה ואכן אני הולך על אחד חזק במקום על שניים, אשמח לקבל עוד כיוונים לגבי מה כדאי

האם באמת ה-780 הכרחי? נראה שזה אחד הכרטיסים הכי יקרים כרגע,

האם אני באמת צריך אותו עבור 1920x1080 עם מקס' אפשרויות במשחק כמו או PORTAL?

הטבלה שהבאת גיל (על אף שהיא חביבה מאוד) מראה FPS למקרה שלא מפעילים AA....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקשת מקסימום הגדרות ופילטרים? אם כך אז אלו רק R9 290 ו-GTX780 שבערך באותו המחיר.

ברזולוציה ספציפית -- 1920x1200

ולגבי *משחקים* ספציפיים (ציינתי כמה מהם)

האם באמת כדי להפעיל BIOSHOCK עם מקסימום הגדרות ופילטרים ברזולוציה הנ"ל (ולקבל מעל 30FPS) צריך להשתמש בכרטיסים שלא היו קיימים כשיצא המשחק?

גיל --- אה אוקיי, לא שמתי לב שבחלק מהמשחקים הם הפעילו AA ובחלק לא

בכל מקרה, אם אני מסתכל נניח על התוצאות של WoW (סתם לדוגמא) נראה שאפשר להשתמש בכרטיס הכי נמוך מבין אלה שמשווים שם ועדיין לקבל מעל 70 FPS...

אז מן הסתם יש פה כסף שאפשר לחסוך

השאלה היא כמה...

CRYSIS - לדוגמא, זה משחק שאני כנראה אף פעם לא אשחק (וגם לא את דומיו)

- - - תגובה אוחדה: - - -

ספציפית לגבי BIOSHOCK, לדוגמא, כתוב פה, ואני מצטט:

http://www.guru3d.com/articles_pages/bioshock_infinite_graphics_performance_review_benchmark,8.html

All modern mainstream and better graphics cards starting at mid-range will run the game at Full HD (1920x1080) in combo with Ultra settings well. For mid-range the 7800 series from AMD and the GTX 660 series from NVIDIA will offer truly nice value for money and that's where we as PC gamers need to be. We do not like to forfeit in quality.

ופה כתובים דברים דומים

http://www.hardocp.com/article/2013/04/17/bioshock_infinite_video_card_performance_iq_review/8#.UtLsqbThcjU

It should be comforting for gamers and enthusiasts to know that in order to achieve the best possible experience at 1080p, an NVIDIA Geforce GTX 660 Ti or HD 7870 would provide this experience with plenty of extra performance left over.

אאל"ט יש הבדל של לפחות 1000 שקל בין הכרטיס 780 ובין הכרטיסים האלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם באמת כדי להפעיל עם מקסימום הגדרות ופילטרים ברזולוציה הנ"ל (ולקבל מעל 30FPS) צריך להשתמש בכרטיסים שלא היו קיימים כשיצא המשחק?

חד משמעית לא.

אבל אני לא חושב שאתה שוקל לקנות מערכת שלמה בשביל להריץ משחק ספציפי או לצורך העניין משחקים שיש כרגע בשוק?

כי אני חושב שתמיד צריך להסתכל קצת קדימה, כי אולי מעבר לפינה יש עוד

BIOSHOCK שידרוש קצת יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים -- השאלה בכמה?

כאמור, יש לי כרגע HD4850, הכרטיס בן יותר מ-6 ובכל זאת הוא מריץ לי SC2 ו-Diablo3 ו-WoW בצורה לא רעה בכלל (מצויינת, למעשה)

יכול להיות שעבור רזולוציות צנועות יותר (1920x1200 ) שמתאימות למסך 24" מלכתחילה -- לא אדרש לכרטיס חזק יותר לסוג המשחקים שאשחק גם ב-6 השנים הבאות...

יכול להיות גם שלא

אני לא מדבר על לרכוש כרטיס גנרי מטימבקטו,

אלא פשוט לרכוש משהו שהוא לא בהכרח TOP OF THE LINE

השאלה היא - אם כן, האם *יש* פה אפשרות לחסוך כסף, או שלא?

התחושה שלי היא שכן, אבל מצד שני אני לא מבין כלום כמעט בכרטיסי המסך שקיימים כיום, ואני ניזון רק משברי מידע שאני מלקט לאט לאט....

ושוב, חלק מהשיקול פה הוא גם נושא המסכים הכפולים

יכול להיות שאני *כן* אדרש לכרטיס חזק יותר בשביל זה (אחרי הכל, כל הבנצ'מרקים אלה לא נעשו על מסכים כפולים כשברקע רצים דברים אחרים), ואני לא מאמין שיהיה לי קל למצוא לזה תשובה (אלא אם כן אצליח למצוא מישהו שבדיוק מריץ קונפיגורציה דומה לזו שאני רוצה ויוכל לספר לי שמשחקים א' ב' ג' עובדים אצלו מצויין כשבמקביל יש לו מסך נוסף...)...

אולי מספיק לחבר את המסך הנוסף ל-ONBOARD GRAPHICS?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשחק ולהיות במצב extend לשני מסכים ללא בעיות ... רק קח בחשבון שהתצוגה תהיה לפי הרזולוציה הקטנה מבין המסכים ( אם היא שווה אין הבדל )

לדעתי אתה קצת מסתבך והולך לאיבוד ... כרטיס בודד יעשה את העבודה לדרישות שלך ... לדעתי Gtx770/amd 280x יעשו מעל ומעבר למה שאתה מתאר ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרו מעליי

sli\crossfire יהיה מיותר ולא מוצדק בעליל לשימושים שאתה מתאר , כרטיס חזק (280X\770 ומעלה) יספיק להריץ את רוב המשחקים בהגדרות מקסימליות על 1200P תמיד יהיו כמה שתצטרך להוריד איזה פילטר או שניים.

לגבי משחקים שיצאו אי אפשר לדעת.

אם עניין התמורה למחיר הוא שיקול מבחינתך אז אחד משני הכרטיסים האלה הוא מה שאני הייתי בוחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לעונים,

אני מבין שהדעה המובילה היא לגבי כרטיס חזק בודד,

אני רק לא בטוח שאני מבין האם אכן בהכרח יש הצדקה ל-770 או 280X וכו' - או שמא כרטיס אפילו חלש יותר יספיק

זה אפילו לא כל כך העניין של הכסף (מן הסתם אם אשקיע 1000 שקל נוספים המערכת תהיה מסוגלת להחזיק נניח אולי שנה או שנתיים נוספות מעבר למה שהיא תחזיק אם אנסה לחסוך אותם) -- כמו שזה עניין של נסיון שלא לרכוש מה שאני לא צריך

תקראו לי "פריק" אבל אני מקבל סיפוק מרכישת המינימום ההכרחי שעונה על הדרישות שלי (יהיו הן גבוהות/נמוכות ככל שיהיו).

לדוגמא, רכישה של לוח שיש בו בדיוק המספר של יציאות (USB, SATA, AUDIO) או חריצים (RAM, PCI) שאני זקוק לו --- ולא מעבר לכך.

התוצאה היא מערכת ש-"תפורה" בדיוק למידותיי, כמו חליפה מחוייטת.

לכן הייתי שמח אם תוכלו להסביר לי מה בדיוק ה"מחיר" (בביצועים) שאשלם לדעתכם אם אלך על כרטיס כמו 660 או 660 TI וכיו"ב... האם זה רק עניין של FUTURE PROOFNESS? כאמור - כשקניתי את ה-HD 4850 הוא ממש לא היה ה-TOP OF THE LINE ובכל זאת הצליח להחזיק אותי 6 שנים בלי שנתקלתי בבבעיות משמעותיות בשום משחק ששיחקתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שפחות מזה כבר יאכזב אותךל פי איך שנשמע מהתגובות שלך ,

כדי ל"תפור את המידות המדויקות" אתה צריך לראות בנצ'ים פרטניים לכל משחק שאתה מתכנן להריץ ואז לבחור את הכרטיס המינימאלי שייתן את הביצועים שאתה רוצה במשחקים הספציפיים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...