אין אינטרנט איקס אדום אפילו אחרי שהחלפתי כרטיס רשת חדש - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אין אינטרנט איקס אדום אפילו אחרי שהחלפתי כרטיס רשת חדש

עקרב

Recommended Posts

תעלה מערכת הפעלה לבדיקה מ USB או DVD ותבדוק אם יש בה את אותה בעיה. תפעיל מחדש את המודם והראוטר תוך כדיי שאתה מפעיל מחדש את המחשב

http://chakra-linux.org/get/

אין דרך קלה יותר? בדיוק התקנתי וינדאוס התקנה חלקה לא נראה לי הבעיה בהתקנה. הרי כל הדרייברים פועלים וכרטיסי הרשת מזוהים היטב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, לפי מה שכתבת עד עכשו אני מבין שהבעיה היא כזו - כאשר אתה מחבר כבל רשת לכרטיס הרשת, מתחיל תהליך של התחברות לרשת - האור הירוק שבכרטיס הרשת נדלק, דבר שמעיד על כך שמזוהה כבל רשת, ובמערכת ההפעלה מתחיל תהליך של קבלת כתובת IP. אולם לאחר זמן מה, האור הירוק בכרטיס הרשת כבה ועבור חיבור הרשת מופיע איקס אדום, שני דברים שמעידים על כך שכבל הרשת אינו מחובר.

האפשרויות לבעיה הן:

1. כבל רשת לא תקין - שללת את זה ע"י חיבור הכבל למחשב אחר, שם אין בעיה כזו. מסקנה - כבל הרשת כנראה תקין.

2. כרטיס רשת לא תקין - שללת את זה ע"י קניית כרטיס רשת אחר, אך גם עבורו הבעיה חוזרת. מסקנה - הבעיה היא כנראה לא בכרטיס הרשת.

3. דרייבר לא תקין - שללת את זה כי במנהל ההתקנים שני כרטיסי הרשת מזוהים בצורה תקינה.

4. בעיה במערכת ההפעלה.

5. בעיה חומרתית אחרת - אולי בעיה בלוח האם או בספק הכח.

אני מצטרף להמלצה לנסות מערכת הפעלה live כלשהי ולראות אם הבעיה חוזרת גם בה. מערכת הפעלה live לא דורשת כל התקנה - אתה פשוט מוריד קובץ וצורב אותו על CD/DVD או מתקין אותו על DoK ומאתחל ממנו את המחשב. מערכת ההפעלה שלך לא תיפגע כלל ולא יעשה שימוש בדיסק הקשיח, כך שאין כאן יותר מדיי עבודה. אתה יכול להוריד את Hiren's BootCD, שכולל מערכת הפעלה mini- (אם אתה לא רוצה להתעסק עם Linux) ולראות אם הבעיה חוזרת שם גם. אם לא - הבעיה היא כנראה במערכת ההפעלה שלך, וכנראה תצטרך לבצע התקנה חדשה (רצוי מדיסק אחר) או תיקון למערכת הקיימת. אם כן - מדובר בבעיה חומרתית כלשהי, ובמקרה כזה אני הייתי בודק שוב את כבל הרשת (אם אפשר - לנסות כבל אחר) ואת כרטיסי הרשת (למרות שזה לא סביר, ייתכן ששני כרטיסי הרשת לא תקינים) לפני שהייתי בודק את ספק הכח ולוח האם.

הסיכוי קלוש, אבל אולי כדאי שתנסה לחבר את המחשב לרשת במיקום אחר. אני זוכר שלפני שנים ראיתי בעיה מאד מוזרה שדומה למה שאתה מתאר - הכל תקין (כולל נקודת הרשת - מחשב אחר התחבר לרשת מאותה נקודה בלי בעיה), אבל המחשב לא רוצה להתחבר לרשת. כאשר הזזתי את המחשב למיקום אחר (משהו כמו 2-3 מטר) וחיברתי אותו לנקודת אחרת הכל עבד והמחשב התחבר לרשת בלי בעיה. בסוף הצלחתי לפתור את זה ע"י שינוי הגדרה כלשהי בביוס (לא זוכר איזו), ולמעשה אני עדיין לא מבין מה גרם לבעיה ההיא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעלה מערכת הפעלה לבדיקה מ USB או DVD ותבדוק אם יש בה את אותה בעיה. תפעיל מחדש את המודם והראוטר תוך כדיי שאתה מפעיל מחדש את המחשב

http://chakra-linux.org/get/

הורדתי את הקובץ iso והעתקתי לזכרון יו אס בי הנייד, ונכנסתי לביוס כדי לתזמן את סדר ה-boot שהיו אס בי יתחיל קודם

מה שהמחשב רשם זה שהוא לא מוצא .

לא עשיתי את זה נכון?

בכל מקרה אולי גם הרמז הזה יעזור: כשהמחשב כבוי אבל מחובר לחשמל, אם אני מכניס את הכבל של האינטנרט יש אור צהוב מהבהב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא העתקה רגילה, בוינדוס תצתרך תוכנה כמו suse studio בשביל לעשות את ההעתקה נכון

http://chakra-linux.org/wiki/index.php?title=Bootable_USB_Flash_Drive_Creation#Microsoft_Windows

התוכנה הזו רואה רק קבצי RAW, ואין לי אפשרות לכוון אותה לקובץ שלי כי זה האפשרות היחידה של התוכנה. יש תוכנה אחרת?

- - - תגובה אוחדה: - - -

התוכנה הזו רואה רק קבצי RAW, ואין לי אפשרות לכוון אותה לקובץ שלי כי זה האפשרות היחידה של התוכנה. יש תוכנה אחרת?

מצאתי בגוגל תוכנה אחרת והעלתי בסוף את הצ'אקרה שהמליצו כאן, ה-network מראה שמנסה להתחבר אבל לא מצליח ומאבד חיבור

אני חושב שהבעיה היא בעיית חומרה כנראה בלוח אם. מה אתם חושבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה נמצא בצ'אקרה מה בדיוק היא מראה ?

תפתח את תוכנת ה konsole ותכתוב שם

su

(הסיסמה היא root)

ip link

צלם את המסך ותשלח לכאן ונראה מה בודקםי הלאה. יכול להיות שיש בעיית חומרה ויכול להיות בעיות תקשורת (הראוטר לא מקבל את החיבור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על העזרה ועל הזמן. הבעיה לא נפתרה, אך אין ברשותי את הזמן לנסות יותר פתרונות ממה שכבר ניסיתי. קניתי מחשב חדש. תודה!

מה עשית עם המחשב הישן? אני מקווה שלא זרקת אותו או משהו. מדובר בבעיה "מעניינת" שכנראה ניתן לפתור בדרך כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...