דמוקרטיה? בישראל? הצחקתי אתכם - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דמוקרטיה? בישראל? הצחקתי אתכם

ag43

Recommended Posts

• 2 שבועות מאוחר יותר...
  • תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מזעזע. תנחומיי הכנים לתושבי בית שמש.

דעה

גילוי נאות - אני נולדתי וגדלתי בבית שמש - הורי ואחותי עדיין גרים שם (אני, אחיי ואחותי האחרים לא) + משפחתי בתקופה מסויימת היתה שייכת לזרם הדתי מאוד (על גבול החרדי) - ברוך השם קצת התפכחו

עצוב מאוד מה שקורה למקום הזה לדעתי לא יהיה מנוס מלפצל את העיר הזאת זה גם נכון מבחינה מוניציפאלית וגם מבחינה פוליטית

העיר הזאת בקרוב מאוד תצטרך אם היא הולכת למלחמה (ממש מלחמה) או להפרד בצורה תרבותית ולחיות בנפרד (גם ככה רב החרדים שם מרוכזים ב"גטאות" גם בינם לבין עצמם יש קהילות סגורות).

אני לא סובל לכנות מגזר שלם כסרטן - אני לא אוהב אותם וחושב שמתישהו יהיה פיצוץ ברמה הלאומית ולא רק ברמה העירונית - מה שיש כאן זה לא רק בעיה מקומית אלא התנגשות בין תפיסות עולם - כאלה שלא מוכנות לקבל את האחר.

אני שנים לא גר שם (כמעט 20 שנה) וכל פעם שאני מגיע לביקור זה נראה רע יותר ויותר.

מסכים. הפרדה היא הפיתרון היחיד. במיוחד כאשר העיר מחולקת בצורה כלכך שווה של 50-50.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שהפרדה כזו תתרחש בדרכי שלום. החרדים יעמדו מאחורי התירוץ הרגיל שלהם למקרים כאלה - "מה, פתאום דמוקרטיה לא נראית לכם?" (בעוד שהם ממשיכים כמובן לא להבין שאי אפשר להפלות בין אוכלוסיות על סמך השקפה דתית או לכפות על האחר פעולות או המנעות מפעולות בשם אותה השקפה ועדיין לקרוא לזה דמוקרטיה, אבל מה לעשות ש"המדינה" מסכימה איתם בינתיים) - בעוד שבפועל פשוט אין הם מסוגלים לוותר על תשלומי הארנונה של החילונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...