דמוקרטיה? בישראל? הצחקתי אתכם - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דמוקרטיה? בישראל? הצחקתי אתכם

ag43

Recommended Posts

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תכלס החרדים ניצחו את הבחירות רק בזכות רישום מגורים של בחורי ישיבות מערים אחרות אצל בתים חרדים בבית שמש.

מרגע שהם הצליחו לתפוס את השליטה בעיריה בית שמש כבר לא יכולה לעצור את התחרדות העיר.

ראש העיר החרדי ימשיך לבנות לחרדים ולעשות כל מה שביכולתו להפוך את בית שמש לעיר חרדית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, לא ממש, לפחות לא לחלוטין. זכור לי שהוא (או מישהו מהמטה שלו) אמר עוד בבחירות המקוריות שהמצב העדיף מבחינת החרדים הוא לא עיר חרדית לגמרי, אלא עיר בה יש כ40% חילונים. הרי מישהו צריך לנקות את הרחובות, לגזום את הגינות ולשלם את הארנונה.

סרטן ארור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויק - זכית באזהרה. תבינו שהנקודה כאן היא לא חרדים או חילונים אלא ההתעברות הגסה של בית המשפט העליון והפרקליטות בבחירות דמוקרטיות בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרטן (מחלת הסרטן) לא יכול להתקיים בלי גוף שבו הוא יוכל לחיות וממנו לקחת כוח. הפוליטיקה של בית שמש לא שונה מזה בהרבה ולא, אין צורך להימנע מהשוואה לעולם החי כי היא לא פוליטיקלי קורקטית

הקו האדום שאני מסכים שקיים הוא כשנעשית הכללה של כל החרדים כשאנחנו אומרים בקצרה חרדים. יצאתי מהנחה שכל משתתפי הדיון (ובכן, אלה שבחרו להשתתף בו) מבינים שהכוונה היא לאותה קבוצת תושבים/רשימה/מפלגה ספציפית שאחראית להתבטאויות שצוטטו על ידיי ויק ולהתנהגות הזאת. אני מקבל את זה שיש להוסיף את ה disclaimer הזה אם למישהוא לא היה ברור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהשתלטות על עיר וותיקה והפיכתה לעיר חרדית היא מעשה מוסרי.

חסר ערים אחרות בעלי צביון חרדי?

עכשיו לאנשים יש הרבה יותר חשש מחרדים שעוברים לגור בעירם, והרבה יותר שינאה כלפי חרדים.

רק בגלל שהדמוקרטיה מאפשרת דברים, לא בהכרח נכון לעשותם.

הדמוקרטיה מאפשרת לרוב להצביע כנגד מיעוטו.

הרוב בבניין, הרוב בשכונה, הרוב במועצה, הרוב בעיריה, הרוב בבית ספר, הרוב בממשלה.

אתם רוצים ללמד את החילונים לקח בדמוקרטיה?

איזה לקח? שהם צריכים לדפוק את החרדים כשהם עוד מעטים כדי שאלו לא ידפקו אותם בהמשך?

חבורת אידיוטים שלא רואים ממטר למה הם גורמים.

קחו את בית שמש, ונראה לאן זה יוביל הלאה.

עיר המריבה הבאה כבר מגיעה לכותרות.

שם כבר אנשים עלולים ממש להיפגע.

ובהמשך הדרך? תהומות של שינאה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשו חיפוש על ערד...זאת העיר הבא

אל תעשו חיפוש ממילא גם על בית שמש רובכם לא עשיתם חיפוש.

האמת שהייתה ברורה לכל מי שטרח לקרוא את פסק הדין המלא, לא הפריעה לכם לומר שוב ושוב 'בעד הדמוקרטיה ' וכל מיני כאלה.

(עמודים קודמים)

כעת שלצערכם המציאות לא השתנתה אתם עוברים לגישה של 'החרדים הם גידול' 'הם חיים על חשבונינו' רק תוסיפו 'הם מרעילים את הבארות' וזה יהיה מושלם.

מושלם בשביל אנטישמי במאה ה18.

אולי גם תביאו כמה של סרטן? זה יכול להמחיש את הפוינט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעה

גילוי נאות - אני נולדתי וגדלתי בבית שמש - הורי ואחותי עדיין גרים שם (אני, אחיי ואחותי האחרים לא) + משפחתי בתקופה מסויימת היתה שייכת לזרם הדתי מאוד (על גבול החרדי) - ברוך השם קצת התפכחו

עצוב מאוד מה שקורה למקום הזה לדעתי לא יהיה מנוס מלפצל את העיר הזאת זה גם נכון מבחינה מוניציפאלית וגם מבחינה פוליטית

העיר הזאת בקרוב מאוד תצטרך אם היא הולכת למלחמה (ממש מלחמה) או להפרד בצורה תרבותית ולחיות בנפרד (גם ככה רב החרדים שם מרוכזים ב"גטאות" גם בינם לבין עצמם יש קהילות סגורות).

אני לא סובל לכנות מגזר שלם כסרטן - אני לא אוהב אותם וחושב שמתישהו יהיה פיצוץ ברמה הלאומית ולא רק ברמה העירונית - מה שיש כאן זה לא רק בעיה מקומית אלא התנגשות בין תפיסות עולם - כאלה שלא מוכנות לקבל את האחר.

אני שנים לא גר שם (כמעט 20 שנה) וכל פעם שאני מגיע לביקור זה נראה רע יותר ויותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב האזהרה שלי, מר AG - "גזענות"? באמת? איזה גזע זה "חרדים"?

לגבי תוכן דברי, אני מקבל את ההסתייגות של מר בינארי, אך בהקשר בו דברי נאמרו, אני לא חוזר בי - לפחות לא ברמה העקרונית. בכוונה הזכרתי את דבריו של ראש העיר החרדי (או מישהו מפמלייתו), שהודה בעצם שהחרדים, כקבוצה, זקוקים למסה קריטית חילונית כדי לשרוד. זו האמת, ואם בגללה אתה רוצה להשתיק אותי, שיהיה לך בכיף. בכך רק תעשה צעד נוסף לעבר אלו שאתה כ"כ ממהר להגן עליהם - גם להם יש סלידה עמוקה, עד כדי איומים, חרמות ואף אלימות, מכל אמת שלא מתיישבת עם העמדה הנוחה להם.

בנוגע לקינתך על הדמוקרטיה וההתערבות בה מצד המערכת המשפטית - אני עדיין חושב שהבחירות החוזרות היו צעד נכון. מה שהן הוכיחו, ומה שלא ניתן היה להוכיח בלעדיהן, שגם בהעדר הטיה בבחירות המקוריות החרדים מנצחים. זו עובדה שאני מוכן לקבל, ועל כן תנחומי לתושבי בית שמש החילונים - וגם לחרדים. את ההסבר לחלקו האחרון של המשפט אחסוך מכם, מאימתו של מר AG. יש לכם ראש על הכתפיים, תבינו לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חי בעולם אחד אם הרבה בני אנוש שונים. אני מקבל את זה שיש ביניהם אבא צעיר שמקדיש הרבה זמן ומחשבה לתפילות ופעולות אחרות שהוא חושב לנכון ולובשב בגדים שחורים וגדולים, חייל שרוצה לבלות בסוף השבוע בקולנוע, חיילות מצטיינות בלהקה צבאית, אמא שאין לה רכב והיא תלויה בתחבורה ציבורית, נהג אוטובוס שמעוניין לעבוד שעות נוספות כי יש לו משפחה לקיים, חבר וחברה שמתחבקים בפארק, חבר וחבר / חברה וחברה שמתחבקים בפארק, כל אותם זוגות כשהם ירצו לחיות ביחד כמשפחה, פקאצות שאוהבות לבוש חושפני, תלמידי בית ספר אם חולצות קרועות ופירסינגים, גיקים, נוער בסיכון.....

הם כולם כאן איתנו. אני מכיר הרבה מהם ממקומות שבהם היינו ביחד כמו בית ספר, , מקומות עבודה, פגישות מקריות וכו'. עשינו הרבה דברים ביחד החל מפרוייקטי לימודים/עבודה, משימות צבאיות, עזרה בתיקון מחשב או בעיות חשמל בבית, שיחות ב 4 עיניים על דברים כמו התדרדרות לסמים (שאוליי גם בפועל עזרו), משחקי תפקידים ונפנוף בחרבות ועד להתנעת תקוע באמצע הכביש. בלי הרגשת עליונות מאף אחד מהצדדים

לכולנו יש משהוא שאנחנו צריכים קצת יותר או שונה מהאחרים. וכאן מתחיל ההבדל :

במקומות שבהם אני הייתי הולך למפקדת שלי או למשקית תש ומנסה לסדר בשקט פתרון לבעיה (יש לציין שיותר מאחד מהמהקרים הסיבה ההתחלתית לבעיה היתה הכפייה הדתית שקיימת בחוקים של הצבא), אוליי לא מושלם מצידי אבל כזה שיעבוד בשבילי, מדברים כאן על הקמת יחידות צבאיות נפרדות לחרדים ונקיות מחיילות או מחיילים לא חרדים כתנאי לזה שהם יעשו את מה שכל אחד אחר עושה בלי תנאים

אגב בעניין הצבא, אני טבעוני אבל הצבא מעולם לא הכיר בי כטבעוני. בארוחות חג בבסיס, הייתי לוקח את האורז/וכו מאותם מגשים גדולים שבהם היו מגישים לשולחן אורז מצד 1 ופוקימונים מתים מצד 2. לא הכי אהבתי את זה אבל לא אמרתי על זה כלום לאף אחד. הצבא מצידו היה מונע מאיתנו לקחת כלי אוכל/אוכל למגורים של התורנים מחשש שמא בטעות היינו מחזירים אותם אחריי חילול כשרות....

החרדים (במשמעות של הקבוצות הבעייתיות), עושים את דרכם לחדשות ולדיונים כאן בפורום בעיקר בכך שהם לא רוצים להתמודד אם קבלת מי ששונה מהם. וחלילה שהילדים שלהם לא ייחשפו לכל הטומאה הזאת.....

לא רוצים תחבורה/קולנוע בשבת אז שלאף אחד לא יהיה. ואם למישהוא יש אז שיסע בכביש עקיף כי עצם הצליל של הרכב הנוסע יכול לשבור למלאכים את הכנפיים

רוצים ללמוד תורה אז שיוכלו להתרכז רק בזה. הנדסה, אומנות, משפטים וסוציולוגיה הם לא לימודים קדושים לכן לעבוד (במקצועות שלא קשורים לדת כמו חינוך דתי או השגחת כשרות) ולמטמטם את הנשמה לא מפריע ללימודים אלה כמו ללימודי תורה

רוצים להיות מוגנים מלראות נשים, אז שהנשים יתלבשו בלבוש אטום, יעלו באוטובוס מאחור, והאמת שיש להם עוד מה ללמוד מדתות אחרות בעניין

(דברי ויק 07) רוצים עיר חרדית אז שיהיו שם 40% חילונים, בשביל שיהיו "גויי שבת" אבל לא יוכלו להפיל אותם בבחירות

זה מה שבאמת מפריע לי אם "חרדים". הם לא רוצים שאנחנו נהיה חברה אחת. אנחנו לא מספיק קדושים בשבילהם. אני לא מקבל ולא הולך להתחשב בתופעה כזאת. אני לא ויק ואני לא שולף כלי ירייה, אבל אני מקווה שהסברתי חד וחלק למה אני כותב בדיונים דברים כמו "0 התאמות, 0 יחידות מיוחדות, לגייס לצה"ל במתכונת הנוכחית או לזרוק לכלא"

יש הרבה שכבות מצוקה/אסירים בכלא/שב"חים/וכו וכו שחיים על חשבוני ואני לא יוצא עליהם כמו על חרדים. החרדים הם לא באף אחת מהקטגוריות האלה, הם בבעיה כלכלית רק בגלל שהם יצרו לעצמם את הבעיה, הם נמצאים במצב שמאפשר להם להיות בועה מבודדת זרה שמתקיימת על חשבון הסביבה שלה ונהנית מזה. סרטן עושה בדיוק את אותו דבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...