הקצאה דינמית ומערכים בשפת C - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקצאה דינמית ומערכים בשפת C

א

Recommended Posts

אם אתה כופל כל פעם ב-2, אז במקרה הכי גרוע אתה משתמש בפי 2 ממה שאתה באמת צריך, ועשית רק logN הקצאות (זה נכון עבור כל פקטור קבוע) שזה לא נורא.

אם אתה כופל ב-10 אז במקרה הכי גרוע אתה משתמש בפי 10 ממה שאתה באמת צריך.

למרות כל זה, ישנם מנגנונים שכל פעם מקצים כמות קבועה נוספת של , אבל בד"כ הם כאלה שלא צריכים להעתיק (לדוגמא dequeue).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה לקלוט מחרוזת (מערך של char, לא מעוניין להשתמש כרגע במחלקה string). אני לא מצליח עם gets או עם scanf להגיע להבנה שאין מספיק מקום (ובהתאם, להגדיל את ההקצאה). זה פשוט מנסה להכניס למקום שלא הוקצה. איך אני יכול לעשות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר באמצעות gets או scanf (ובגלל זה הן פונקציות לא בטוחות לשימוש).

יש כמה פתרונות:

א. לקרוא תו אחר תו באמצעות getchar ולהכניס אותם למערך.

ב. להשתמש ב-fgets שעובדת כמו gets אבל מקבלת שלושה פרמטרים - מערך לקרוא לתוכו, מספר תווים מקסימלי לקריאה (פחות 1 עבור '0\'), וקובץ לקרוא ממנו (במקרה של קלט מהמשתמש הקובץ צריך להיות stdin).

אופציה א' נותנת לך מקסימום שליטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, שימוש ב-realloc כמו ששניצל ציין והגדלת המערך בפקטור קבוע זה רעיון טוב בד"כ - מצד שני אתה כותב את הקוד ואתה אמור להכיר את השימושים בו כך שאתה יכול לבצע הנחות סמויות. אם אתה יודע שככל שהוכנסו יותר תווים יש סיכוי גבוה יותר לכך שיוכנסו עוד הרבה תווים, אתה יכול להגדיל את המערך משמעותית. אם אתה יודע שחריגה מ-10 תווים למשל זה חריג, אתה יכול להגדיל בפקטור קטן יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, כרגע אני בכלל בבעיה שלא קשורה להקצאה דינמית.

בלי קשר בכלל להקצאה דינמית, סתם מערך פשוט. כשאני מכניס למשל aaaaaaaa, שזאת מחרוזת גדולה מהמערך, מוכנס למערך רק aa, שזה בסדר. אבל מה עם השאר? איך אני יודע שאכן המחרוזת שהוכנסה גדולה יותר?

זה הקוד:

tS2VBYy.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערך הנוכחי בגודל 3, כלומר יש מקום ל-2 תווים + תו סוף מחרוזת. הבדיקה היא בשביל לוודא שאני מכניס רק לתא 0 ולתא 1.

בכל מקרה, אני לא מבין איך לשלב את זה עם הקצאת דינמית. אני רוצה שהמערך יוגדל בהתאם לגודל המחרוזת. בקוד הנוכחי, אני יודע כמה תווים אקסטרה יש לי ( counter - 2), אבל הם כבר "התבזבזו" לי, קלטתי אותם לשום מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...