תוספת 2GB RAM למערכת i7-920 עם 2X2GB - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוספת 2GB RAM למערכת i7-920 עם 2X2GB

galzohar

Recommended Posts

CPU: i7-920 @3.32GHz

MB: GA-EX58-UD3R

PSU: Thermaltake Toughpower Qfan 750W

RAM: 2 X 2GB OCZ Gold 10666 1333MHz 9-9-9@1.65v

GPU: HD 6870 (מתכנן לקנות GTX 770, אשמח להמלצות למרות שנראה שאין יותר מדי אופציות בטווח מחירים הזה)

אני מתכוון לעשות שדרוג קטן למחשב ביחד עם כרטיס מסך ואולי SSD (שגם עליו אשמח להמלצות בהתחשב בעובדה שהלוח הוא רק SATA2). כחלק המשדרוג חשבתי להגדיל את כמות הזכרון במחשב.

מכיוון ש-8-12GB ידרוש ממני להוציא את הזכרון שכבר יש לי, ומכיוון שהתועלת של 8-12GB לעומת 6GB לפי מיטב הבנתי היא מינימאלית לגמרי (וגם 4GB בתכל'ס מספיק, אבל לפי מה שהצלחתי להבין בינתיים יכול להיות ששדרוג ל-6GB יהיה שווה את התוספת של 100-150 ש"ח).

מכיוון שזכרונות כמו שלי אין להשיג, מה גם שהם יקרים ויש לי אותם רק כי קיבלתי אותם בתור החלפה עבור זכרונות שהגיעו תקולים, אני לא בטוח מה אני אמור לחפש. אני צריך זהה לגמרי? מה בדיוק אני צריך לוודא שזהה ומה לא באמת משנה? אני רואה שהזכרונות שלי רשומים כ-1.65v, אבל רוב אלו שאני רואה למכירה מופיעים כ-1.5v. זו בעיה?

כמו-כן, אוכל להריץ את הזכרונות שלי במהירות גבוהה יותר מ-1333MHz בצורה אמינה? אני חושב אולי להעלות קצת את ה-OC ומעדיף שלא להוריד בצעד נוסף את מהירות הזכרונות, כי הצעד הבא של המכפלה הוא 6, כשכרגע היא על 8 עם מהירות בסיס של 166MHz. אם כן, האם כדאי לי לקנות את ה-2GB הנוספים במהירות של 1600Mhz כדי שגם הם יעבדו בצורה אמינה במהירות גבוהה יותר? בהנחה והזכרונות שלי יעמדו ביותר, אני לא רוצה שהזכרון החדש לא יעמוד במהירות הגבוהה יותר. אבל אם גם ככה לא אוכל לעבור את ה-1333MHz, אז אין טעם בתוספת ל-1600Mhz.

תודה מראש על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
RAM: 2 X 2GB OCZ Gold 10666 1333MHz 9-9-9@1.65v

שים לב שהזכרונות האלה קצת גרועים, בתזמנים ממוצעים של 9-9-9 הרוב המכריע לאותה תקופה (וגם היום) עובד בסנדרט 1.5v. אז תשכח מOC לזכרונות, שבלי כל קשר, מיותר ואינו קרנות המזבח של ביצועי המערכת. אגב לא מובן למה כבר אז לא קנית 3x2gb, הרי צ'יפסט X58 תומך בtriple channel. אז בחלט הייתי מוסיף עוד 2gb כדי להגדיל תעבורה.

אלא אם אתה מריץ יותר מ-10 תוכנות יחד על בסיס קבוע, total של 6gb יספיק. זיכרון וירטואלי מימלא משמש בעיקר לתוכנות שלא בשימוש נוכחי, ואם יהיה לך ssd זה בכלל פחות מורגש.

הייתי הולך ssd 530 כי רק עם יש לי נסיון אמין, לשאר החברות firmwares או בינוניים או לא קיימים. באשר לנפח זה תלוי בך, 240gb לשימוש כבד (הרבה משחקים), למשתמש ממוצע גם 120gb יספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

טוב, אז אני שוב בודק את האופציות. מה שלא ברור זה איזה זכרונות שיש כרגע בחנויות בכלל יתאימו ללוח, שכן נראה שכל מה שמוכרים היום (לפחות ב tms) זה 1600MHz.

הזכרון הזה אמור להתאים? רשום 1.5v, אבל הוא ירוץ ביחד עם זכרונות של 1.65v בלי בעיות?

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=733803

הסיבה שקניתי רק 4GB זה שכשקניתי את המחשב (לפני כ-5 שנים, בערך חצי שנה אחרי שיצא ה-i7, לפני שיצא ה-i5 הראשון) זה היה מאד יקר ו-4GB היה מעל ומעבר לצרכים. לפי מה שקראתי באותה התקופה (וגם היום) ההבדל במהירות בין dual channel ל-triple channel זניח, ובסוף ההנחה הייתה שלקנות עוד 2GB תמיד יהיה אפשר, במקרה הגרוע באותו מחיר שבו קניתי את שני הסטיקים האחרים.

כרטיס מסך Windforce GTX 770 כבר הזמנתי, גם ככה הכרטיס מסך של אח שלי נשרף אז מישהו צריך לקנות חדש, אז אני כבר אביא לו את הכרטיס הישן שלי ושנינו נשתדרג.

הסיבה העיקרית שאני רוצה להוסיף זיכרון זה שכשאני משחק ארמא 3 וממזער את המשחק כל ה- מקרטע ל-10-20 שניות, והדבר היחיד שיכול להסביר את זה זה חוסר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

יש משהו בדבריך, אבל אם רוצים גם triple channel אז צריך להוציא.

בכל מקרה, אני עדיין מחפש תשובה לגבי המתחים במידה ואני מחליט להוסיף 2GB.

לא הבנתיי. כמה חריצים יש לך בלוח?

במידה וארבע שים ארבע של 2gb במידה ושלוש ממילא אין לך ברירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...