יעוץ לגבי לימודי תוכנה באוניברסיטה הפתוחה - עמוד 6 - לימודים והצעות עבודה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יעוץ לגבי לימודי תוכנה באוניברסיטה הפתוחה

eido300

Recommended Posts

מתמטיקה למדתי עד כיתה ח' נשאר לי להשלים 4 שנים. ועם מורה פרטי למה זה נראה לכם כל כך מסובך ללמוד את החומר הזה בחצי שנה? זה נראה לי די והותר בשביל ללמוד 4 יחיודת, מה גם שלא נראה לי (אני לא יודע ככה אני חושב תתקנו אותי אם אני טועה) שמשתמשים בכל מה שלומדים ב5 יחידות יש דברים שלא צריך ואפשר לדלג עליהם, ובשביל זה המורה הזה נמצא כאן והוא יגיד לי מה כן ללמוד ומה פחות חשוב, אני לא חושב שחצי שנה זה מעט זמן.

יש לי תקציב בשביל זה, ברור שהוא לא בלתי מוגבל ואני אצטרך לצמצם כמה שאפשר בהוצאות אבל בשביל זה כן יש לי.

אני גר בנופים (ישוב בשומרון)

- - - תגובה אוחדה: - - -

העניין הוא שאני לא יכול לקחת קורסים שהם לא לימוד עצמי ומצריכים אותי לבוא ללמוד כל יום או אפילו כמה פעמים בשבוע אחרת לא הייתי עושה את כל הבלאגן הזה, הייתי פשוט עושה קורסים באנגלית ובחשבון כמו שצריך ורק אז מגיע ללמוד באוניברסיטה.

לקחתי את הפתוחה רק בגלל שיש שם אפשרות של לימוד עצמי בלי מפגשי הנחיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
הבחנתי בזה . מניסיון אישי אינפי 1 בפתוחה הוא הקורס הכי רצחני בפתוחה . הוא פשוט קשה ברמות ובנוסף הקפיצה של המבחן היא פשוט מטאורית לעומת המטלות .

עדיף לו להתחיל באשנב , בדידה (צוות קורס ידידותי) , אלגברה לינארית 1 ורק אז אינפי 1 .

ככה אתה מגיע לאינפי 1 , שאתה כבר השתפשפת בקורסים מתמטיים . אני חושב שזה מאוד חשוב להתחיל בקטן ואז להעלות בקושי .

אוקיי. לא למדתי בפתוחה, כך שאתה כמובן יודע הרבה יותר טוב ממני.

קיבלתי את ההערה. תודה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחצי שנה אתה יכול גם לעשות 5 יחידות מתמטיקה אם תלמד כמו שצריך. זאת בהנחה שיש לך ראש מתמטי (שצריך גם בשביל הקורסים באוני'...).

לדעתי כדאי ללמוד מספרים טובים ולא עם מורה פרטי. הספרים של בני גורן מצוינים, למדתי בעזרתם לבד כדי לשפר את הבגרות. אם לא מבינים/מצליחים לפתור תרגיל כלשהו, אפשר להיעזר באינטרנט (ממליץ בחום על emath.co.il).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטעמי מיותר להשלים עכשיו בגרויות.

תלמד את הנושאים המרכזיים במתמטיקה ואח"כ תעשה את האשנב.

יש לך טונה של חומר בספרי לימוד ובאינטרנט. יש אפילו סרטוני הסברה מעולים ביוטיוב (בעיקר באנגלית אבל זו אחלה דרך לשפר גם את האנגלית וגם להכיר מושגים באנגלית).

אם הפסקת בכיתה ח', אתה צריך להשלים כל מה שקשור בפיתרון משוואות ריבועיות, אנליזה (חקירת פונקציות ברמה של פולינומים), גאומטריה והוכחות, סדרות, גבולות, הוכחות באינדוקציה, ווקטורים, שדה המספרים המרוכבים.

בלי הנושאים הללו אתה תלך לאיבוד בקורסים כמו אינפי, אלגברה לינארית ודיסקרטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי תואר ראשון מאוניברסיטה רגילה ואני מסיים בקרוב את התואר השני שלי מאותה אוניברסיטה

עשיתי עוד תואר דו חוגי בחוגים די חופפים באוניברסיטה הפתוחה (למען האמת לא סיימתי אותו אבל נשאר לי ממש מעט, לא יודע אם יש לי את הכח הנפשי לזה)

בנוסף יש לי פז"ם של סמסטר מהטכניון.

למה אני מביא את ההקדמה הזאת כי ללמוד אני יודע ואני אדם לא טיפש ובגלל שנות הלימוד הרבות יצא שעברו תחתיי הרבה ספרים של האוניברסיטהה הפתוחה גם במקצועות שלא למדתי. הרמה שם מאוד אבל מאוד גבוהה ואני לא חושב שהייתי מסתדר שם, בטח לא עם הרמה שלי.

אז מה הטיפים שלי?

ראשית כל, תרגע. אתה לחוץ כמו טמפון. את רוב השאלות ששאלת פה בנוגע לפתוחה, יכולת לברר לבד עם האתר שלהם, הוא מאוד נהיר.

תשכח מבגרויות ומפסיכומטרי, אתה לא צריך את זה וזה סתם בזבוז כסף וזמן.

מה כן הייתי ממליץ לך? ואני מבקש שתקרא בעיון כי לקח לי הרבה זמן לרשום זאת.

ראשית כל אתה מוחק את כל המשחקים ואת כל הסרטים שלך ואתה שוכח מבחורות עד להודעה חדשה.

ברור שאני מגזים אבך אתה משאיר את זה למינימום של המינימום רק לימים קשים או לתקופות שאתה צריך להתנתק

(לצורך העניין זה יתחיל אצלך מהשנה השניה ללימודים)

אנגלית

אתה קונה מחר ספר דקדוק באנגלית (יש לי המלצות לכמה ספרים מצויינים) ומספר ספרים בז'אנרים שאתה אוהב או מתחבר אליהם.

בתואר, בטח שבתואר בפתוחה, אינך צריך לדעת אנגלית דקדוקית אבל ברגע שיש לך את הבסיס או לפחות אתה יכול לחזור לספר כלשהו בשביל לבררר משהו שאינך יודע, הבטחון שלך יעלה לכן הדקדוק זה שיהיה לך ותנסה לפתור ולהבין נושאים בזמנך החופשי.

כמו כן, ממחר, אתה קורא כל יום 20 דפים לפחות באנגלית מהספרים שקנית. כל מילה שאינך מבין אתה רושם על דף ובסוף הקריאה אתה פונה למילון אוקספורד (אוקספורד לא טרנסלייט) ואתה מתרגם לעצמך את המילים אל תוך מחברת ואתה משתדל לשנן אותן.

זוהי לא אנגלית מדעית ואתה עוד תחטוף את הכאפה של אנגלית אקדמאית בהמשך אך זה מאוד, מאוד, מאוד יעזור לך (יש לי 147 באנגלית בפסיכו, דיבור שוטף באנגלית ולמעשה אם לא המבטא הזוועתי שלי, לא היית יודע שלפני עשר שנים לא ידעתי כלל אנגלית. את רוב האנגלית שלי למדתי בשנים שלי בצה"ל, בזמן שקראתי בכל רגע פנוי ספרים על גבי ספרים על גבי ספרים)

אוניברסיטה פתוחה

תרשם לקורס אחד בלבד וזה אנשב למתמטיקה, אם יש לך זמן (לפני הפתוחה) וכסף אז אולי באמת תנסה את הקורס של יואל גבע, אינני מכיר את הקורס אבל זה יתן לך אולי לפחות בסיס מינמילי כלשהו. ככל הידוע לי, אתה תסתדר מצוין באשנב למתמטקיה גם עם 3 יחידות (ו-3 יחידות במתמטיקה זו בדיחה)

שוב, בכל הנוגע לאוניברסיטה הפתוחה תרשם רק לאנשב. תראה איך אתה מסתדר עם החומר, תשקוד. בהמשך תקנה מכספך את הספרים של האוניברסיטה הפתוחה שדרכם מלמדים קורסים מתקמדים יותר לדוגמא אינפי. תתחיל ללמוד לבד כך תהיה בנקודת התחלה טובה יותר כאשר תקח את הקורסים באמת ותאמין לי שזה שווה את הכסף in the long run.

הלאה, אני אישית הייתי הולך על דואר דו חוגי עם משהו הומני. למה הומני ולא תמטי? כי תאכלס, כפי שאמרו לך, התארים מאוד חופפים וזה פחות יעניין מעסיקים אם לקחת רק הנדסת חשמל או הנסדת חשמל ומדעי המחשב. תתרחק מתארים שהם נטו תיאוריה ריאלית כגון מתמטקיה, פיזיקה העבודה בהן מעטה והרמה הרבה יותר גבוהה מתארים שרק מתבססים על מתמטיקה.

אז שוב למה הומאני? לקחת הפסקה ממספרים, לא לשחוק את עצמך וכדומה אך תזהר בזה, אתה יכול ליפול על תואר הומני שיהיה הרבה יותר קשה ממתמטיקה (מי כמוני יודע) לכן תתיעץ לפני.זה פחות בגדר חובה אלא עצה שלי וסביר להניח שהרוב פה יסקלו אותי על זה.

ציונים

ככל הידוע לי אך אינני בטוח, בתארים ריאליים זה העיקר שסיימת וגם ממוצע 80 (ואולי אפילו פחות?) זה אחלה ממוצע בשביל להתקבל לעבודה כלומר יכולים להיות קורסים שתסתפק רק בציון עובר (כמו אינפי שהזכירו אותה כסיוט)

עיקר הקושי בתארים הומאניים זה לא החומר אלא הציונים. ממוצע כולל שלי בתואר הראשון (קיבלתי אותו סוף סוף רק אתמול!) הוא 91+ ובהומני זה ממוצע בכלל לא מרשים.

סיכום

אבל שוב תרגע. הזמן לצדך, את בן 21 וגם אם תסיים את התואר בגיל 26, בטוח תהיה לך עבודה ואפילו עבודה לא רעה.

לצורך העניין, אני עם כל הידע שלי, עובד שלושה ימים בשבוע, בסביבות ה-12 שעות ביום ומרוויח בממוצע 40 ש"ח.

כאשר 40 ש"ח זה הרף התחתון למשכורת של סטונדט של מדעי המחשב...

תואר המאוניברסטיה הפתוחהה הוא תואר אקדמאי לכל דבר ואם תרצה להמשך לתואר שני באקדמי, תוכ ללכת לכל אוניברסיטה ואף אחד לא יפסול אותך על זה.

בדיטו אחר, כבר ציינתי שאני מכיר מעסקים שלוקחים סטודנטים מהפתוחה והם אפילו מעדיפים אותם על פני אונבירסטאות אחרות

שיהיה לך בהצלחה

(אני ככה ק רוב לעזוב הכל ולהתחיל מחדש תואר ריאלי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. תודה רבה על התשובה הארוכה והמפורטת.

ב.

אנגלית

אתה קונה מחר ספר דקדוק באנגלית (יש לי המלצות לכמה ספרים מצויינים) ומספר ספרים בז'אנרים שאתה אוהב או מתחבר אליהם.

בתואר, בטח שבתואר בפתוחה, אינך צריך לדעת אנגלית דקדוקית אבל ברגע שיש לך את הבסיס או לפחות אתה יכול לחזור לספר כלשהו בשביל לבררר משהו שאינך יודע, הבטחון שלך יעלה לכן הדקדוק זה שיהיה לך ותנסה לפתור ולהבין נושאים בזמנך החופשי.

כמו כן, ממחר, אתה קורא כל יום 20 דפים לפחות באנגלית מהספרים שקנית. כל מילה שאינך מבין אתה רושם על דף ובסוף הקריאה אתה פונה למילון אוקספורד (אוקספורד לא גוגל טרנסלייט) ואתה מתרגם לעצמך את המילים אל תוך מחברת ואתה משתדל לשנן אותן.

זוהי לא אנגלית מדעית ואתה עוד תחטוף את הכאפה של אנגלית אקדמאית בהמשך אך זה מאוד, מאוד, מאוד יעזור לך (יש לי 147 באנגלית בפסיכו, דיבור שוטף באנגלית ולמעשה אם לא המבטא הזוועתי שלי, לא היית יודע שלפני עשר שנים לא ידעתי כלל אנגלית. את רוב האנגלית שלי למדתי בשנים שלי בצה"ל, בזמן שקראתי בכל רגע פנוי ספרים על גבי ספרים על גבי ספרים)

האמת שככה למדתי, עד שנמאס לי לקרוא ספר מתח בקצב של דף ב10 דקות, אז קניתי ספרים של ברליץ', ודי התאכזבתי כי הם פחות מלמדים אנגלית ויותר מלמדים את האנגלית שצריכים כדי להסתדר במקום שמבינים בו רק אנגלית (כגון בטיול בארה"ב). אז אני חושב שאני באמת יחזור ללמוד בדרך שהצעת.(האמת שחשבתי יותר על הספר the art of asembly )

אוניברסיטה פתוחה

תרשם לקורס אחד בלבד וזה אנשב למתמטיקה, אם יש לך זמן (לפני הפתוחה) וכסף אז אולי באמת תנסה את הקורס של יואל גבע, אינני מכיר את הקורס אבל זה יתן לך אולי לפחות בסיס מינמילי כלשהו. ככל הידוע לי, אתה תסתדר מצוין באשנב למתמטקיה גם עם 3 יחידות (ו-3 יחידות במתמטיקה זו בדיחה)

כרגע אין לי בגרות בכלל לכן אני מעדיף לא להרשם לקורס מתמטיקה, ביוטיוב יש את הקורס הזה מצולם, בינתיים אני רוצה להתחיל לעבור על הסרטונים ולראות אם הרמה שלי מספיקה או שלא.

הלאה, אני אישית הייתי הולך על דואר דו חוגי עם משהו הומני. למה הומני ולא תמטי? כי תאכלס, כפי שאמרו לך, התארים מאוד חופפים וזה פחות יעניין מעסיקים אם לקחת רק הנדסת חשמל או הנסדת חשמל ומדעי המחשב. תתרחק מתארים שהם נטו תיאוריה ריאלית כגון מתמטקיה, פיזיקה העבודה בהן מעטה והרמה הרבה יותר גבוהה מתארים שרק מתבססים על מתמטיקה.

אז שוב למה הומאני? לקחת הפסקה ממספרים, לא לשחוק את עצמך וכדומה אך תזהר בזה, אתה יכול ליפול על תואר הומני שיהיה הרבה יותר קשה ממתמטיקה (מי כמוני יודע) לכן תתיעץ לפני.זה פחות בגדר חובה אלא עצה שלי וסביר להניח שהרוב פה יסקלו אותי על זה.

אני מעדיף לעשות חד חוגי ולהתמקד בזה, הסתכלתי על הקורסים שלזה והם מאוד מעניינים, לעומת זאת בדו חוגי לא ראיתי קורס שיענין אותי (אולי פסיכולוגיה, אבל אני מניח שהוא קשה במיוחד וזה רק יעמיס עלי עוד).

שיהיה לך בהצלחה

תודה רבה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אוקיי אני מתלבט בין הקורס הזה לקורס הזה מה אתם ממליצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רותם את העגלה לפני הסוסים .

הקורס המפוצל הוא אותו קורס רק שפיצלו אותו לשני חלקים . כלומר החומר הוא אותו החומר , אבל יש לך פי 2 זמן להטמיע אותו . (לפי דעתי מומלץ למי שלא תכנת בחייו -לקחת את הקורס המפוצל).

לפי דעתי אתה יכול לקחת את חלק א , כבר בסמסטר הקרוב . (ב) . וביחד איתו תעשה קורס של בגרות במתמטיקה 4 יח"ל בגבע , או לבד .

אני ממליץ לקחת את הקורס - כי זה נותן מסגרת כלשהי , שלא הייתה לך עד כה . אני יכול להמליץ על גבע ת"א והרצליה . לגבי שאר המסגרות אין לי ידע .

בקשר לקניית הספרים : אתה לא חייב לקנות ספרים של הפתוחה . אתה יכול להרשם לפתוחה וללכת להשאיל ספרים מהספרייה שלהם ברעננה . חבל על הכסף .

בקשר לאנגלית : תתחיל לקרוא ספרים . משהו שאני עשיתי בעבר : קראתי את התרגום של הספר בעברית ואז קראתי את הספר באנגלית . אני חושב שזה הרבה יותר נחמד כי אתה כבר יודע את העלילה וכמ-כן אתה גם רואה שינויים קטנים בין התרגום לבין המקור . אני אישית אהבתי לעשות את זה .

בנוסף יש גם אתרים באנגלית - תתחיל לגלוש ולקרוא דברים שמעניינים אותך - באנגלית .

לגבי העובדה שפתוחה קשה יותר -

סימבור עשית לי את היום . אני טוען את זה כבר שנה ואפילו אחד המתרגלים שלנו שמתרגל גם באת"א אמר את זה .

אין מה לעשות וללא היגיון פנימי כלשהו : בפתוחה לומדים את הרמה הכי קשה .

אינפי 1 בפתוחה אינו שווה ערך לאינפי 1 של הנדסות , אלא לאינפי 1 של מתמטיקאים וכאן יושב כל ההבדל והקושי .

בפתוחה לא התאמות לתואר שאתה לומד , בניגוד למקומות אחרים (ויתקנו אותי אם אני טועה) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לקחת את חלק א' ולא את את הקורס המלא למרות שיכול להיות שזה יחסוך לי סמסטר שלם? הרי כמו שאמרתי כן יש לי ידע בתיכנות ועוד ב#C שזה מאוד דומה, אתה לא חושב שעדיף לקחת את המלא?

עשית אותו? אתה יכול לענות לי על כמה שאלות עליו?

ולא כדי שאני אלמד במתמטיקה רק מה שצריך בשביל התואר במקום ללמוד את כל ה4 יחידות? זה יחסוך לי זמן שאותו אני יכול להשקיע באנגלית ובקורסים אחרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הקורס של מדמח :

העובדה שקראת ספר ב C# , לא אומר שאתה יודע לתכנת מה גם שיש לך בעיה כלשהי עם אנגלית . בקורס הזה אתה צריך לקרוא אנגלית . (מומלץ מאוד להגיע אליו שאתה יודע לקרוא אנגלית - אתה מקבל ספר באנגלית )

אם יש עוד שאלות , שלח לי ה"פ , עם כל השאלות , עד הלילה אני אשתדל לענות לך הכל .

לגבי הבגרות : אני בגישה שאתה כרגע צריך לפתח חשיבה מתמטית .

זה מושג רק ע"י תרגול רב , שלא קשור בהכרח למה שתלמד בקורס. תלמד מושגים מתמטיים , תחפש בגוגל ובויקיפדיה . תלמד את המושגים מטריצה , גבול , סדרות , סקרמיננטה , גרעין , דמות וכדומה . תתחיל לשחות בעולם הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lior זה ידוע.. אין לך כמעט סילבוס... יש לך חומר ואתה לומד.. היקף החומר עצמו כפול אם לא יותר. הסיבה שהם עושים זאת כך זה בכדי למנף את הלא מתאימים. אחד התארים שעשיתי ברגילה היה סוציולוגיה, סיימתי את התואר תוך שנתיים בלבד ואני טחנתי הרבה, הרבה, הרבה מאוד חומר בשביל הציונים שלי (והיו קורסים ש א תה אומר חאלס כמה אפשר לדחוס עוד חומר בקורס אחד). לא פעם הפנו אותי לספרים של הפתוחה. וכשאתה משווה את החומר בין שני קורסים חופפים אתה נדהם מכמות הידע שיש בפותחה. זוהי גם הסיבה שמעטים מסיימים את התואר. יש לפתוחה בסביבות ה-50 אלף סטודנטים בשנה כאשר מאז שהאוינבסריטה קמה, אי שם בשנות ה-70, רק 30 אלף סיימו עם תואר

eido: פסיכולוגיה זה אחד התארים שניסיתי לעשות דרך הפתוחה ולא סיימתי :) תתרחק מזה כמו מאש. זה מעניין מאוד למי שיש משיכה לתחום אבל ואבל גדול. בסיס הפסיכולוגיה הוא בביולוגיה, סוציולוגיה, פילוספופיה וחינוך. ועל מנת להבין פסיכולוגיה היטב אתה צריך לדעת את בסיסים הללו. באוניברסיטיה רגילה זה ענין של שעור שניים בלי להתעמק, בפתוחה זה פרקים שלמים (ופרק זה עשרות דפים וגם מאות) בספרים של פסיכולוגיה.

כשחושבים על זה, התואר היחידי ההומני שאני יודע בוודאות שהוא קל יחסית ומעניין הוא חינוך או חינוך מיוחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינפי 1 בפתוחה אינו שווה ערך לאינפי 1 של הנדסות , אלא לאינפי 1 של מתמטיקאים וכאן יושב כל ההבדל והקושי .

בפתוחה לא התאמות לתואר שאתה לומד , בניגוד למקומות אחרים (ויתקנו אותי אם אני טועה) .

אז הנה אני מתקן אותך :)

מדעי המחשב באונ' העברית - כל הקורסים המתמטיים משותפים לחוג למתמטיקה. אינפי1 ואינפי2 עושים עם סטודנטים למתמטיקה.

אותו דבר לגבי שאר קורסי המתמטיקה.

בכל מקרה אל תשכח שלא הרבה מסיימים את התארים שלהם בפתוחה מהמון סיבות - רמת החומר היא לא אחת מהן (כלומר היא כן, אבל הרמה לא שונה מזאת של הטכניון או העברית). בפתוחה לומדים כאלה שלא עמדו בסיפי הקבלה באוניברסיטאות אחרות, כאלה שמשלבים את הלימודים עם עבודה (אני שנה רביעית ואין לי רגע לעבוד), כאלה שמורחים את התואר וכולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...