יחס של 16:10 טוב לגיימינג? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יחס של 16:10 טוב לגיימינג?

Sarm1x

Recommended Posts

אני מתלבט מאוד לגבי היחס כי קראתי שביחס של 16:10 לפעמים יהיה קווים שחורים במידה והמשחק / סרט לא תומך,

וממש לא מתאים לי קווים שחורים.

אני יודע ש16:9 זה הסטנדרט אבל מסכי 2K יקרים מאוד בארץ.

אני תכננתי להביא את המסך של ה U2412M

עכשיו אני לא יודע עם הוא תומך בכל המשחקים מכיוון שהוא 16:10.

תודה ענקית לעוזרים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם משחקים לא יהיה לך בעיה, כל המשחקים היום תומכים ב- 16:10 (למרות שבחלק מהמשחקים ראיתי ששים פסים שחורים רק בשביל אווירה "סינמטית" גם כשממש אין צורך בהם)

אבל כמעט תמיד יהיה לך פסים שחורים. מגיעים עם יחס שהוא הרבה יותר רחב.

עם שמגיעים ברזולוציה של 1080p, יהיה לך פסים שחורים, אבל כנראה שלא תשים לב אליהם אלא אם אתה צופה בסרטים בחדר מואר:

121ud88.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אני יעשה את זה פשוט בשבילך.

אם השימוש שלך במסך הוא מעל 50% מהזמן סרטים, קנה 16:9.

אם השימוש בו הוא פחות מ50% מהזמן סרטים, קנה 16:10.

זה כמובן מבלי להתחשב בדגם/מחיר.

עם משחקים לא יהיה לך בעיה, כל המשחקים היום תומכים ב- 16:10 (למרות שבחלק מהמשחקים ראיתי ששים פסים שחורים רק בשביל אווירה "סינמטית" גם כשממש אין צורך בהם)

אבל סרטים כמעט תמיד יהיה לך פסים שחורים. סרטים מגיעים עם יחס שהוא הרבה יותר רחב.

עם סרטים שמגיעים ברזולוציה של 1080p, יהיה לך פסים שחורים, אבל כנראה שלא תשים לב אליהם אלא אם אתה צופה בסרטים בחדר מואר:

הבעיה היא שיוטיוב נחשב לסרטים?

כי אני 50% ו50% גיימינג.

אני לא יודע מה לעשות .

לגבי הדגם אני חשבתי להביא את הDELL U2412M אבל נתקעתי ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדילמה ה"נוראית" ש"תוקעת" אותך היא סתם שטות חסרת משמעות. :)

אבל בוא אני אשאל אותך ככה.

למה U2412M ולא הU2312HM שהוא יותר זול?

אוקיי בוא אני יסביר לך.

אני מביא מחשב חדש מטורף.

ולהביא מסך FHD (טכנולוגיה של לפני 4 שנים) זה די דפוק.

כרגע אני עובד עם HD ולעלות רק בדרגה אחת זה טיפשי להשקעה כל כך גדולה של כסף.

זה למה אני דיי תקוע..

הרי המסך שאני הולך לקנות יספק אותי לכמה שנים טובות ..

אז מה אתה אומר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו באמת. לקנות משהו כי הוא "חדש" יותר זה לא יותר מטיפשות.

רוצה לעלות מדרגה? למה לא לקנות מסך 27 עם רזולוציה של 1440P?

למה?

כי אין לי תקציב למסך בסדר גודל כזה.

אתה יודע הטכנולוגיה מתקדמת מיום ליום ואני לא רוצה להיתקע בטכנולוגיה של לפני 4 שנים שעוד מעט הסטנדרט יהיה ה2K.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויש, באמת.

אחי, לצערי, כל מה שהבנתי מההודעה שלך היא שאתה:

1) לא יודע לדבר בעברית - "אני יסביר", "אני מביא מחשב", "להביא מסך". פשוט מחליא... :(

2) לא מבין במחשבים ומסכים. FHD זו "טכנולוגיה של לפני 4 שנים"? זאת בכלל לא "טכנולוגיה". כשאתה אומר "עובד בHD", למה אתה מתכוון בכלל? אתה מבין מה המשמעות של "HD"? של "2K"? אני לא בטוח. "לעלות בדרגה אחת"? דרגה אחת של מה? "השקעה גדולה של כסף"? טוב שלא הצחקת אותי.

אל תבין אותי לא נכון. זה לא בושה לא להבין, ובשביל זה קיים הפורום הזה. העניין הוא שאתה מבין פחות ממה שאתה חושב. כלומר גם דברים שנדמה לך שאתה יודע, אתה לא יודע.

בוא תתחיל ממשהו יותר בסיסי.

אתה רוצה את הU2412M. למה דווקא אותו? למה לא את הU2312HM? מה אתה באמת יודע על ההבדלים ביניהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אויש, באמת.

אחי, לצערי, כל מה שהבנתי מההודעה שלך היא שאתה:

1) לא יודע לדבר בעברית - "אני יסביר", "אני מביא מחשב", "להביא מסך". פשוט מחליא... :(

2) לא מבין במחשבים ומסכים. FHD זו "טכנולוגיה של לפני 4 שנים"? זאת בכלל לא "טכנולוגיה". כשאתה אומר "עובד בHD", למה אתה מתכוון בכלל? אתה מבין מה המשמעות של "HD"? של "2K"? אני לא בטוח. "לעלות בדרגה אחת"? דרגה אחת של מה? "השקעה גדולה של כסף"? טוב שלא הצחקת אותי.

אל תבין אותי לא נכון. זה לא בושה לא להבין, ובשביל זה קיים הפורום הזה. העניין הוא שאתה מבין פחות ממה שאתה חושב. כלומר גם דברים שנדמה לך שאתה יודע, אתה לא יודע.

בוא תתחיל ממשהו יותר בסיסי.

אתה רוצה את הU2412M. למה דווקא אותו? למה לא את הU2312HM? מה אתה באמת יודע על ההבדלים ביניהם?

מה לא מובן בזה שאני אמרתי שאני מביא מחשב חדש ואין לי תקציב לכל דבר.

תגיד לי , כרגע לי יש מסך 720P ולהביא 1080P זה לא קפיצה גבוהה זה אחד.

ולא מעניין אותי הדגמים של המסכים הספציפית האלה.

בוא תגיד לי מה לא מובן במה שרשמתי ומה אתה יכול להסביר לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק אציין שהיכולת לשדר/ להציג 1080P מה שאתה קורא לו FHD.. קיימת הרבה, הרבה, הרבה יותר מ-4 שנים. בשנות ה-80 כבר הצליחו לשדר ברזולוציות הללו בהצלחה.. הסטנדרט לא יהיה בקרוב ולא 2K ולא שום דבר. סביר להניח שכאשר הרזוליות הללו יהפכו לנורמה, אתה תספיק להחליף כמה וכמה מסכים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...