קניית מסך 1080P 144HZ לGTX 660, מהלך טיפשי? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מסך 1080P 144HZ לGTX 660, מהלך טיפשי?

11GnR

Recommended Posts

היי

אני לא מתכוון לשדרג בשנה וחצי הקרובות לפחות את הGTX 660 (לא TI), האם קנייה כזאת תהיה טיפשית ? אני מבין שאחרי שאני אתרגל ל144HZ אני לא אוכל לשחק מתחת ל100FPS בנחת, מה שאומר שאם יהיה לי מזל אני אוכל לשחק במשחקים החדשים הכבדים על LOW. ואם לא יהיה לי מזל זה יהיה LOW+720P שזה אסון.

אבל כרגע בBF4 על 1680X1050, על HIGH, ללא AA/AO אני לא נופל מ100FPS, וזה יהיה המשחק העיקרי שאני אשחק ככל הנראה.

יש לי עכשיו מסך פיליפס שעובד ב77HZ, ויש לו INPUT LAG נמוך מאוד אני מאמין - סבלתי בטירוף מהדיליי בDELL E228WFP שהוא 5MS (אולי הוא נדפק כי התחלתי לסבול בחודשים האחרונים), ובמסך הזה אני לא סובל מזה בכלל אם אני משתמש בPRE RENDERED FRAMES על 1, יש לו גם איזשהי אפשרות SMART RESPONSE שמשפרת INPUT LAG אם מפעילים (לא יודע על חשבון מה).

ראיתי עכשיו באמזון ב300 דולר, זה יוצא 1700 שקל עם BUY2USA. מה עושים ? :badhairday:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבור גיימינג, תמתין למסך תומך , מדובר ב-game changer ע"פ כל מי שראה את זה בפעולה.

וזה ברור לי מנסיון - לצורך העניין 100fps נראה חלק יותר ב-100hz מאשר ב-144hz, וזה רלוונטי לכל השוואה שכזאת (ה-FPS תמיד מרגיש חלק יותר בקצב רענון תואם, או בכפולה של מס' שלמים). עם מסך אתה תמיד תקבל אנימציה הכי חלקה שהכרטיס מאפשר ברגע נתון, מבלי להתעסק בקצבי רענון \ קריעות תמונה (בלי vsync) או stutter ו- lag (עם vsync).

המברג כבר ממתין על השולחן לרגע שיצא המודול בקיט הרכבה עצמית למסך שלי.

אם היו מכריזים על מבעוד מועד, הייתי ממתין בסבלנות לרכוש את המסך עם המודול מורכב מהיצרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שזה יהיה זמן רק במסכים של , לפחות למשך זמן נכבד... אני מניח שהם ישתפרו אבל כרגע התרשמתי רעה מה144HZ של , מצאתי כל מיני אנשים ברשת שכתבו שהם סובלים ממנו מכאבי עיניים\ראש, ואני סובל בטירוף מהבעיה הזאת אז זה נורא קריטי לי. אני אבוד עצות כרגע :S

למשל פה:http://hothardware.com/News/Asus-Plans-2014-Release-Of-Monitors-Using-NVIDIAs-GSYNC-Technology/

בסוף הכתבה רשום Asus also plans to release a -enhanced VG248QE gaming monitor in the first half of 2014 with pricing set at $399 in North America.

אם כל מה שיצא ב7 חודשים הקרובים זה הדגם הספציפי שהתלוננו עליו על הכאבי עיניים והבהובים עם אז אני יכול להיות שלם עם הקנייה של הBENQ כרגע.

וכאן רשום שעד הרבעון השלישי של 2014 לא יהיה GSYNC משאר החברות, מה שאומר מחירים מטורפים אם יוציאו דגמים עם צבעים טובים ובלי בעיית FLICKER וכאבי עיניים: http://www.hardwareluxx.com/index.php/news/hardware/displays/28441-nvidias-g-sync-possibly-asus-exclusive-.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הבלעדיות של ASUS עד 2014 Q3, מדובר בשמועה והיא כבר הופרכה באופן רשמי: https://twitter.com/bdelrizzo/status/394908419976470529

הדגם של הוא הראשון שהוכרז וכנראה הראשון שיצא, זה כל מה שידוע.

ל BENQ כנראה צבעים טובים יותר (עדיין פאנל TN), והוא PWM-Free (אבל הבנתי שזה רלוונטי יותר בבהירות נמוכה ובעצם כמעט כל מסכי ה-LED בשוק "סובלים" מזה. אני לא יודע לומר כמה זה באמת משנה, כי לא חשבתי על זה או קישרתי כאב ראש \ עיפות עיניים ל-PWM עד כה. מה שבטוח אי אפשר להבחין בפליקר עצמו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עבור גיימינג, תמתין למסך תומך , מדובר ב-game changer ע"פ כל מי שראה את זה בפעולה.

וזה ברור לי מנסיון - לצורך העניין 100fps נראה חלק יותר ב-100hz מאשר ב-144hz, וזה רלוונטי לכל השוואה שכזאת (ה-FPS תמיד מרגיש חלק יותר בקצב רענון תואם, או בכפולה של מס' שלמים). עם מסך אתה תמיד תקבל אנימציה הכי חלקה שהכרטיס מאפשר ברגע נתון, מבלי להתעסק בקצבי רענון \ קריעות תמונה (בלי vsync) או stutter ו- lag (עם vsync).

המברג כבר ממתין על השולחן לרגע שיצא המודול בקיט הרכבה עצמית למסך שלי.

אם היו מכריזים על מבעוד מועד, הייתי ממתין בסבלנות לרכוש את המסך עם המודול מורכב מהיצרן.

1+ זאת הסיבה שלא קניתי עוד 7970 לCF , אני ממתין לראות בפעולה או לפחות מקווה שAMD יצליחו לעשות אלטרנטיבה דומה (אני מהמר שלא, אחרת היו מפרסמים משהו), במידה ואתה מוסיף את העובדה שה-G-Sync יראה תמונה חלקה פעם ראשונה בהיסטוריה בנוסף כמובן גם עם Strobelighting משופר וזריז עוד יותר שיעלים עוד יותר את הטשטוש האופייני של ה-LCD אתה תקבל שילוב מטורף.

עכשיו זה זמן מושלם לא לקנות מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

~_~ ביאסתם אבל הזמנתי. בתכלס עד שיהיה מסך טוב עם GSYNC ולא האסוס 248 ההוא, וירד למחיר של 400 דולר (בטח ה248 יתקע במחיר הזה תקופה ארוכה), יקח איזה 5 חודשים מהרושם שקיבלתי. אני מתאר לעצמי שהם ימכרו באיזה 600 דולר למשך תקופה טובה, זה כבר יצא איזה 3000 שקל עם BUY2USA. השד יודע עוד 5 חודשים אם בכלל אני עוד ישחק במחשב...

ובכללי חוץ מהפתירה של הTEARING, הSTUTTER על 144הרץ עם 75FPS הוא בערך כמו לעבוד עם מסך 75HZ שיש לו GSYNC, כי ה144 מרענן כמעט פעמיים בין כל פריים, אז רוב הסיכויים שהוא יציג כל פריים ולא יאבד אף אחד בין הריענונים. ו75FPS אמיתיים שמוצגים מהמסך באמת (לא במסך 75HZ) זה כבר חלק למדי. אז אני לא חושב שיהיה שיפור רציני בSMOOTNESS עם הGSYNC מול מסך 144, מקווה שאני לא טועה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לא יודע איך אחרי איזה 10 שעות של חפירה באינטרנט, הגעתי לזה רק עכשיו אחרי שהזמנתי, אבל אומרים שקודם כל ברגע שמתרגלים ל120HZ (וזה עוד 144) אי אפשר לשחק מתחת ל90, ולא הבנתי מה ההסבר אבל בגלל הOVERDRIVE שעושים המסכים האלה, טוענים שבBENQ למשל, 60FPS מרגיש יותר גרוע מ60FPS במסך 60HZ! שהוא פשוט לא יכול לעבוד בFPS נמוך. אני לא מבין מה ההגיון פה אבל אם נעזוב תאוריות מצאתי הרבה שמתלוננים שהם לא יכולים לשחק מתחת ל100FPS במסכי 120, אולי בגלל הMICROSTUTTER שקיים כמעט בכל המשחקים והכרטיסי מסך החדשים ....

בקיצור ירד לי הלב לתחתונים שאני מזמין מסך כזה שאני בתכלס אהיה איתו המון שנים כנראה ואני אהיה לא מרוצה כל הזמן. ביטלתי, נחכה לGSYNC ונשמע אם זה עדיין אותו דבר אני מניח.

למי שתוהה עלה 5 דולר ביטול בBUY2USA ואם המוכר שלח את זה כבר אליהם, יעלה לי עוד 10$.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

72fps קבוע נראה טוב ב 144hz עם vsync או half refresh vsync.

60fps קבוע נראה טוב ב 120hz עם vsync או half refresh vsync.

הבעיה היא (שאגב עד היום כולנו חיים עם זה) כשה-FPS לא בדיוק (או לא בדיוק חצי) מקצב הרענון, ואת זה ה- פותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעלים של 144hz ואין פה סבל - אני יעדיף קצב רענון גבוה ככל שאפשר כאשר ה FPS לא אחיד או מסונכרן בכל מקרה.

אולם עבור חוויה אופטימלית תמיד אפשר לוותר על כמה פריימים ע"י הורדת קצב רענון או קיבוע FPS למחציתו, וכך לעבוד ב-FPS עקבי חופף לו. האפשרויות הדיפולטיביות הן 60hz/85hz/100hz/120hz/144hz, אבל עקרונית ניתן להגדיר custom איך שבא לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

~_~ ביאסתם אבל הזמנתי. בתכלס עד שיהיה מסך טוב עם GSYNC ולא האסוס 248 ההוא, וירד למחיר של 400 דולר (בטח ה248 יתקע במחיר הזה תקופה ארוכה), יקח איזה 5 חודשים מהרושם שקיבלתי. אני מתאר לעצמי שהם ימכרו באיזה 600 דולר למשך תקופה טובה, זה כבר יצא איזה 3000 שקל עם BUY2USA. השד יודע עוד 5 חודשים אם בכלל אני עוד ישחק במחשב...

ובכללי חוץ מהפתירה של הTEARING, הSTUTTER על 144הרץ עם 75FPS הוא בערך כמו לעבוד עם מסך 75HZ שיש לו GSYNC, כי ה144 מרענן כמעט פעמיים בין כל פריים, אז רוב הסיכויים שהוא יציג כל פריים ולא יאבד אף אחד בין הריענונים. ו75FPS אמיתיים שמוצגים מהמסך באמת (לא במסך 75HZ) זה כבר חלק למדי. אז אני לא חושב שיהיה שיפור רציני בSMOOTNESS עם הGSYNC מול מסך 144, מקווה שאני לא טועה...

אל תתבאס לקחת את המסך הכי טוב לגיימינג בעולם כרגע :xyxthumbs:, והיית תקוע עם מסך כל כך מיושן גם ככה אז לא עשית שום טעות.

ובאמת עד שיהיה מסך GSYNC במחיר שפויי יקח לפחות שנה ואולי יותר, ככה שתהנה ממנו שנה או יותר לפחות ,כשתקבל אותו תשתף אותנו איך זה מרגיש לשחק איתו (אני מת לקנות אחד כזה ולהחליף את הסמסונג 120HZ שלי אבל אני מחזיק את עצמי).

וגם אל תשכח מסך שכזה יכול להימכר ביד שנייה במחיר גבוה יחסית (מסכים שלא קיימים בארץ הולכים טוב ביד שנייה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין את השאלה. עם vsync כל fps שלא מקובע לקצב רענון או מחציתו הוא לא ״חלק״. בלי vsync יש קריעת תמונה אז אני לא מחשיב את זה חלק בשום מקרה (למרות שהקריעה פחות מורגשת בקצב רענון גבוה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...