נחוץ מפרט עבור מחשב גרפיקה. 5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נחוץ מפרט עבור מחשב גרפיקה. 5K

Gray Druid

Recommended Posts

שלום לכולם,

קיבלתי אישור להזמין עבור שכנתי הגרפיקאית במשרד מחשב חדש. המחשב מיועד לעיבוד קבצים גרפיים ברזולוציות גבוהות (לדפוס) וכרגע המחשב הנוכחי (מבוסס Q6600) מתקשה לסחוב את העבודות האלה.

הזמנתי בעבר בעצמי מחשב מצויין ש לפי המלצה פה בפורום והייתי מאוד מרוצה ממנו (הרבה תודה ליקיר!) ואני מניח שבטיבו המחשב אמור להיות דומה במפרט למחשב שהזמנתי לי (מלבד העובדה שהמחשב המדובר לא ישומש למטרות עריכת וידאו אז אני מניח שאפשר לרדת ברמת כרטיס המסך).

אשמח לקבל פה המלצה ע"מ שאוכל לבצע רכישה חכמה.

1. מה התקציב המקסימאלי? 5000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לחסוך

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? עריכה גרפית לקבצים ברזולוציה גבוהה.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). שימוש קבוע בפוטושופ, אילוסטרייטור וקורל דרואו.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). כנראה מסך FHD

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. מקלדת אלחוטית

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 5

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא מתוכנן

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אם עושים משלוחים אז לא עקרוני

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). כונן קשיח מאסטר מסוג SSD

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? ייתכן בעתיד

בתודה,

גיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצעה אפשרית מ-StartPC

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים

1035 ₪ - Intel Quad Core i5 4670 3.4Ghz S1150

400 ₪ - Gigabyte GA-B85M-D3H S1150

670 ₪ - 16G (2x8GB) Crucial DDR3 1600Mhz

499 ₪ - SSD Samsung 840 EVO 120GB SATA III

450 ₪ - Seagate 2T 3.5'' Sata3 Barracuda 3 Years Warranty

390 ₪ - NZXT Source 210 Elite White + FSP 460W BUNDLE

90 ₪ - LG DVD-RW X24 GH24NS90

65 ₪ - Arctic Alpine 11 Pro Rev.2

מחיר סופי: 3599 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

מפרט - תצוגה מקדימה

הצעה נוספת מ-TMS

http://www.tms.co.il/preview/spec/m4bqak65

ניתן לשדרג מעבד\נפח SSD\נפח קשיח\נפח זיכרון\כל רכיב שתרצה, ניתן גם לחסוך.

לגבי מקלדת אלחוטית, במלאי של שתי החנויות לא היו אלחוטיות בנפרד אלא רק כסט,

במקרה הזה תוכל לקפוץ ל-KSP או ivory ולקחת אחת כדוגמת .

לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המפרט ביט. בהתחלה בדקתי לגבי אפשרות למעבד חזק יותר אבל נוכחתי לדעת שה4670 נותר ביצועים מעולים שלא נופלים מאחיו הגדולים בקטגוריית הi7.

הייתי שמח להמלצה לכרטיס מסך כלשהו במסגרת התקציב, אחרי הכל התוכנות של אדובי יודעות לנצל היום כרטיס מסך לתועלתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(הרבה תודה ליאיר!)
:)

הייתי משנה טיפה את המפרט שהוצע כאן, הסברים והערות בתחתית.

מעבד:

Intel Quad-Core i5 3470 3.2Ghz 6MB Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪883

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev 2

כמות: 1 - מחיר: ₪126

לוח אם:

MSI H77MA-G43 Sata3/Usb3 VGA/DVI

כמות: 1 - מחיר: ₪370

מארז:

באנדל - NZXT Source 210 Elite White + FSP 460W HCN - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪435

זיכרון:

Crucial 16gb 2X8GB DDR3 1600Mhz - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪670

כרטיס מסך:

Gigabyte GTX560 1GB GDDR5 UltraDurable - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪650

קשיח למחשב שולחני:

Samsung SSD 840 EVO 250GB SATA3 2.5 inch - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪830

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 2TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪455

כונן אופטי:

LG DVD-RW x22 Dual Layer Sata Black

כמות: 1 - מחיר: ₪106

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪4525

מתחרים בכל הצעה בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 4435 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/6qd9er5g

המעבד שהוכנס מעט חלש יותר, אך בזכותו ניתן לקחת לוח-אם שנותן יותר למחירו (חיבורים ותמיכות, כולל אפשרות לרייד). כרטיס המסך שהוכנס הוא GTX560 שאומנם הוא מלפני 2 דורות וחלש לגיימינג מהכרטיסים המודרניים, אך הארכיטקטורה שלו עדיפה לעיצוב דו ואף תלת מימדי (תקציבי). הכנסתי כונן בנפח 250 ג'יגה גם כי הוא משתלם יותר, גם כי הוא מהיר יותר, וגם כי את הקבצים הספציפיים שאיתם עובדים ניתן להכניס לכונן זה (יהיה מספיק מקום) ע"מ לחסוך זמן יקר בטעינה ושמירה. מעבר לכל, יש עכשיו קניה קבוצתית שלו (בפורום קניות קבוצתיות), אמליץ לך לבדוק שכן אולי תוכל לחסוך עוד יותר. שאר המפרט די סטנדרטי - מארז וספק משתלמים, צורב אמין, 16 ג'יגה ראם, בנפח 2 טרה וקירור משופר למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

(בהקשר לשאלה של Gray)

בעקבות אחת הביקורת היותר יודועת ברשת,

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-Photoshop-CS6-GPU-Acceleration-161/

אני לרוב המכריע ממליץ על ה-GTX 650,

ב-StartPC מחירו הוא 535 ש"ח,

NVIDIA GeForce Gigabyte GTX650 1GB GDDR5 OC

ב-TMS מחירו הוא 464 ש"ח,

Ninja Geforce GTX650 1GB GDDR5

http://www.ninja-vga.com/index.php?route=product/product&product_id=36

לכן, הייתי ממליץ להזמין את כרטיס המסך מ-TMS, ולהתקין אותו באופן עצמי, לא מסובך, בנוסף המשלוח הוא בחינם, ניתן לחסוך ולדעתי כדאי.

לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סדרה 600 ו-700 טובים משמעותית לגיימינג מאשר סדרות 400 ו-500, אך מבחינת עריכה גראפית מדובר על ההפך המוחלט.

הסקירה הזו טובה אך בעייתית, כי סט העריכות שמתבצעות בה לא הכי כבדות עבור כרטיסי המסך, לכן בכרטיסים חזקים יותר ההפרש הוא כמעט אפסי (והאמת, יכול להיות מקרי). כמו כן, לא בטוח האם היא עדכנית (כלומר למיטב ידיעתי האצה לכרטיסי נכנסה מאוחר יותר). בכל מקרה, גם שם ניתן לראות שכרטיס כגון GTX580 נותן פייט ל-GTX670/680 אשר חזקים משמעותית לגיימינג. אוסיף ואומר, שאם הבדיקות שם היו כבדות יותר, אני מאמין שהוא גם היה עוקף אותם.

לכן, אני בד"כ דיפולטית מציע GTX560, במידה וניתן למצוא אותו במחיר סביר. לאחר מכן ניתן למצוא את HD6750 ב-320~ ש"ח (למשתמשי CS6 ומעלה כמובן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

מצטרך לדבריך.

מה שכן אוסיף שזה אכן ידוע, בייחוד קורלציית הביצועים ההפוכה בין סדרות הנ"ל של .

כך או כך, מה לי מלהוסיף, ב"מ שלי הייתה בניסיון לקחת כרטיס יותר "חדיש", אבל כפי שציינת זה לא בהכרח נכון.

תודה על התיקון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המעבד, אני חושש שהתשובה המתבקשת היא לא, ראה ביקורות:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core-i5-4670k-4670-4570-4430_6.html - אמצע הדף

http://translate.google.co.il/translate?sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fdiy.pconline.com.cn%2F330%2F3308491_all.html - לקראת אמצע הדף, פחות זמן = טוב יותר

http://www.vortez.net/articles_pages/intel_haswell_core_i5_4670k_core_i7_4770k_review,7.html

לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שהתכוונתי ביחס 3470 שיאיר הציע (בחנתי את האפשרות הזאת).

לגבי ה4670, באמת אין מה לדבר, עושה רושם שהוא מאוד משתלם מבחינת יחס עלות-ביצועים.

יש לך במקרה המלצה ללוח של שמתאים ל4670? היום אני עובד עם Z77A-G43 שלהם ומאוד מרוצה ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי לוח אם, אני מאמין שה- H87-G43 יוכל לתת לך מענה, יש אותו ל-StartPC ו-TMS במלאי.

ולגבי המעבד, הרי שיש את ה-3470 וגם את ה-3770K בתדרי סטוק (שלמעשה נותן ביצועים זהים ל-3770) בביקורת של xbitlabs

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה ב-4670 זה לא שהוא לא משתלם, אלא שהלוח שתמוך בו (ממבחר ערכות השבבים הנוכחיות) פשוט יקר בעשרות אחוזים.

לכן לפעמים יוצא שבשביל 10-15 אחוז תוספת ביצועים, אתה משלם אקסטרה כמה מאות שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון על הלוח אני משלם עוד 136 ש"ח ועל המעבד עוד 152, ככה שבשביל 288 ש"ח אני מקבל עוד 10-15 אחוז תוספת ביצועים.

ואנחנו מדברים על מחשב לעבודה שלפעמים נעשית מאוד כבדה (קבצי PSB בגודל 12GB למשל). סה"כ נשמע לי כמו תוספת לא רעה, לא ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...