החלפת מעבד במחשב נייד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת מעבד במחשב נייד

joniar

Recommended Posts

שלום

רציתי לשאול האם כשאני קונה מחשב נייד למשל זה..

http://www.orpc.co.il/product/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%93-asus-x501a-xx231h-%D7%90%D7%A1%D7%95%D7%A1

א.אוכל להחליף לו בעתיד לבא מעבד I7 או משו עם הHASWEL? (או איך שכותבים..)? כלומר האם זה אותה תושבת?

ב.האם זה יבטל לי אחריות?

ג.האם זה יצור לי צואר בקבוק?

ד.האם זה ישנה/ישפר לי בכלל בביצועים של המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן כללי, זה תלוי מחשב.

יש כאלה שהמעבדים בהם מולחמים (לרוב במחשבים הקטנים והדקים), ואז אי-אפשר להחליף מעבד אלא רק את הלוח כולו (בהנחה שקיים לוח לדגם הנ"ל עם המעבד שאתה רוצה).

נניח שאנחנו במקרה של מעבד לא מולחם, אז אפשר להחליף. זה יכול להיות יחסית פשוט, או מאוד מורכב, תלוי במבנה המחשב.

באופן תאורטי, זה מבטל אחריות ללא ספק. באופן מעשי, יכול להיות שלא ישימו לב / לא יהיה אכפת להם אם תבקש לממש אחריות על תקלות בחלקים לא קשורים (למשל, מסך, דיסק קשיח).

לגבי מעבדים מתאימים - שוב, לפי הדגם של המחשב, צריך להבין באיזו תושבת מדובר, ואילו מעבדים קיימים עבורה.

לפעמים דור המשך של מעבדים מתאים לאותה תושבת, ואז תוכל להחליף. אבל - זה שהם תואמים פיזית לאו דווקא אומר שהם יעבדו. לפעמים הBIOS לא מזהה אותם כמו שצריך. ואז לפעמים יש עדכון , ולפעמים לא. כשמדובר במחשב , הייתי אומר שלרוב לא (כי שדרוג מעבד במחשב הוא לא משהו שמצפים שלקוח קצה יעשה).

במחשב קיים סיכון נוסף - אם אתה מחליף מעבד לדגם שהוא חזק משמעותית, יכול להיות שהוא גם מתחמם משמעותית יותר, ואז מערכת הקירור של המחשב לא תדע להתמודד עם זה כי היא לא תוכננה לכך. ומשום שבמחשב אין באפשרותך להחליף למה שתרצה, זו בעיה.

בסופו של דבר, כמו שאתה רואה - זה לא סיפור פשוט כלל וכלל לשדרג מעבד למחשב נייד, ולעיתים רחוקות אפשר לומר שזה שווה את הסיפור.

אם אתה חושב שאתה צריך מעבד חזק יותר, קנה מראש מחשב עם מעבד חזק יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...