מערכת ל -VIDEO ENCODING ועריכת וידאו... 5500 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מערכת ל -VIDEO ENCODING ועריכת וידאו... 5500 ש"ח

BLAdE_AttAcK

Recommended Posts

היי , הודעה ראשונה שלי פה לאחר כמה ימים של קריאה מרובה של הודעות , באנצ'מארס ושאר כתבות... נקווה שילך טוב ;)

אני זקוק למחשב לקידוד MPEG-2 ועריכת וידאו (בעיקר) , אני ממש לא , אז אין צורך להתחשב בעניין.

כרגע אני לא מתכנן OC מיידי על המערכת החדשה , אבל אני מעוניין שתהיה כזו אופציה , משום שאין לדעת איזה פורמט חדש יתקיף אותי וידרוש מערכת חזקה יותר ;D

אני זקוק למעבד חזק , לוח אם , - 1GB חובה (אין מנוס) , HDD 160 GB 8MB BUFFER , ומארז.

לאחר מחקר ברשת הגעתי למפרט הבא:

CPU : IV 2.8C GHz HT 512K 800MHz Socket 478 CPU BOX [ ¤ 1098.94 ] 1

Motherboards for Intel : IC7-G 875P Motherboard (HT,Dual SATA RAID,Dual DDR400,5.1 Sound, G-LAN,1394, 2) [ ¤ 862.39 ] 1

Memory : OCZ 1024MB (2x512) - 3500 EL Golden Dual Channel Kit [ ¤ 1633.4 ] 1

Hard Discs : 160GB 7200 rpm 8MB Buffer Serial ATA HDD [ ¤ 839.55 ] 1

Cases : High Performance 1080 AMG 430W Case [ ¤ 947.9 ] 1

Subtotal : ¤ 5382.17

לגבי המערכת הספציפית שהרכבתי , כמה שאלות:

1. הרכבתי מערכת INTEL משום שברוב הבאנצ'מארקס שקראתי , ה-INTEL מובילים בכל מה שקשור ל-ENCODING , אבל מה דעתכם? עשיתי את הבחירה הנכונה? אם לדעתכם לא , אני אשמח לשמוע למה... וכמובן הצעות לשיפור (שיבואו בדמות מערכת אני מניח ;D).

2. אם בכל זאת הלכנו על , האם כדאי להשקיע 250~ ש"ח נוספים ולקנות מעבד של 3GH?

3. לא לקחתי גוף למעבד , והסתפקתי בג'נרי לעת עתה , מתוך מחשבה שמיותר לקנות למעבד כל עוד אני לא עושה OC. הכוונה כמובן לקנות אחד כשאני ארצה להמהיר את המערכת. מה דעתכם?

4. לגבי , האם אכן משתלם לקחת 433MHZ למטרת OC עתידי ?

אני אשמח לשמוע עוד הצעות למערכת שתתאים ל-ENCODING עם אפשרות עתידית ל-OC.

המון תודה על העזרה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מעבדי הפרסקוט החדשים אוטוטו מתחילים להימכר בחנויות (הם כבר במחירונים), והם אמורים להיות יותר טובים מכל הבחינה של Encoding עם SSE3, אני ממליץ לך לקחת אחד כזה. למרות שהם בינתיים דיי חלשים בנושא ה-OC עם התחממות..

2. לא בטוח מה במחירים עם מעבדי הפרסקוט. ה-2.8 מסוג Prescott עולה ב-KSP כ-1150 ש"ח (בתשלום מזומן).

3. אם אתה לא מבצע OC בהתחלה אז אכן אין למה..

4. לקחת זיכרון מאוד יקר, יש זיכרון PC4000 שהוא 500 מ"ה שיותר זול מזה. גם של OCZ. פשוט לא EL, תיזמונים נמוכים יותר.

תחליף את המארז ל- Sonata שהוא יותר זול, בנוי בשביל שקט, ובעל גימור איכותי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים:

1) לגבי הזיכרון , כאשר ארצה לעשות OC , אני אצטרך להחליף את הזיכרון? כי ראיתי את ה-1GB של ב-1200 ש"ח... אבל הוא לא להיט ל-OC.... הםא 400MHZ ועם תזמונים פחות טובים... זה לא יהווה בעיה?

2) מה לגבי הלוח? בחרתי נכון או שיש אלטרנטיבות עדיפות?

3) לגב הפרסקוט... שמעתי על ה-SSE3 אבל הבנתי שהמעבד לא ממש מוצלח , ולא מצאתי באנצ'ים שמשווים אותו למעבדים אחרים ב-ENCODING ומראים שיפור לטובת הפרסקוט. אם מצאת כאלה , יהיה נחמד לקבל לינק :)..

תודה על התגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) לא אמרתי 400 מ"ה, אמרתי שיש זיכרון יותר מהיר וזול של 500 מ"ה (בסביבות ה-1450 ש"ח נראה לי).. מן הסתם אם אתה מעוניין ב-OC אל תקח זיכרון של 400 מ"ה.

2) כן הלוח אמור להיות דיי טוב, אם כי לא הייתי לוקח כונן קשיח SATA אם אתה מתכנן OC.. הבקרים המובנים על הלוחות האלה לא מתמודדים טוב עם OC.. בכל מקרה ההפרש בביצועים בין SATA ל-PATA הוא מינורי.

כמו כן אולי שווא ללכת על אסוס 865PE Deluxe שנחשב מצויין (בעוד ללוחות של אביט בד"כ אחוז החזרות גבוה יחסית..).

3) בכל מקרה, סידרת ה-2.8 נחשבת דיי לא משהו ב-OC.. כך שאולי עדיין שווא לחפש 2.6 או כבר להשקיע יותר ב-3.0C..

הנה השוואה של encoding, נראה כי לפעמים הפרסקוט יותר יעיל עד הפרש של 10 שניות.. תחשוב לבד אם זה עדיף לך..

http://www.tomshardware.com/cpu/20040201/prescott-14.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אוקיי.... מצאתי את הזיכרון שדיברת עליו.... :

OCZ 1024MB (2x512) - 4000 Performance Series Dual Channel Kit

אבל התזמונים שלו הם:

3-4-4-8

האם זיכרונות בעלי תיזמונים טובים יותר מצדיקים את ההשקעה? (מה החסרונות של הזיכרון הנ"ל?).

2) לגבי ה-HD , צודק.... ולגבי הלוח - חשבתי ללכת בהתחלה על האסוס P4PDELUXE אבל ב-THG אמרו שהפיצ'רים על הלוח באיכות נמוכה ביחס ללוחות של ו-... ושאסוס חסכו כסף על הרכיבים...

ציטוט מתוך THG (ההשוואה נקראת "MOBO TSUNAMI"):

"similar to its big brother P4C800 Deluxe, yet has made savings in the case of the P4P800. One sound panel for simultaneous inputs and outputs is lacking (in the case of 5.1 Audio) and, in addition, the volume of equipment is very sparse"

בגלל זה חששתי לבחור בו.... מה דעתכם?

3) לפי הלינק שנתת , הפרסקוט יותר איטי מהנורת'ווד... והמוביל הוא דווקא Extream edition... אני טועה?

4) לגבי גוף למעבד..... האם כדאי לקנות עכשיו הוא להשאר עם הג'נרי ולהחליף אותו כשאני יחליט לעשות OC.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) הזכרונות האלו יאפשרו לך להגיע לבאס יותר גבוהה.. אומנם עם תזמונים יותר גרועים.. עקרונית יהיה עדיף תזמונים נמוכים עם באס יותר נמוך.. אבל במהירויות האלה רוב הזכרונות עם תזמונים קצת גבוהים.. באשר לביצועים בעולם האמיתי, אני בספק שזה באמת ישנה לך.. זה יותר משנה לכל האלה שמריצים בנצ'מרקים כל היום.

2) הם פשוט לא התלהבו כל כך מן הבנדל המצורף של הלוח.. לי בעצמי יש IC7-G, אבל קניתי אותו רק בגלל הבחינה האסטית (כן יש גם כאלה אנשים.. :P), מקריאה בפורומים של הרבה נתקלו איתו בבעיות OC.. אני יודע שה-P4P800 מציג ביצועים מעולים סה"כ ואולי לכן שווה לשקול אותו.. אגב יש גם את ה- Rev 2.2 שיש לתום מהפורום שלנו (Armageddon) והוא מאוד מתלהב מיכולות ה-OC שלו.

3) בלינק שנתתי לך היו שלושה גרפים, אנחנו מדברים פה רק על 2.8 ו-2.8E, אם תשים לב במבחן הראשון ה-2.8 הוביל ב-3 שניות. בעוד בשניים האחרים ה-2.8E הוביל..

אבל כנראה שהחוסר בתמיכה ב-SSE3 הוא לא הגורם היחידי להפרש הקטן בין המעבדים.. הוציאו את המעבד הזה כדי להוריד בעלויות (מעבר ל-0.9nm) וכדי להגיע למהירויות יותר גבוהות. כנראה שבאמת אין בו שידרוג משמעותי מספיק כדי לקחת אותו, ובנוסף הוא אוברקלוקר גרוע לפי הבדיקות הראשונות.

בכלל קצת תמוהה השדרוג הזה לפני המעבר לפלטפורמה החדשה (סוקט בלי פינים, ו-PCI Express)..

כנראה ש-Northwood באמת יהיה יותר חכם.

4) תשמע המחירים על הגופי בכל מקרה לא ירדו בצורה משמעותית עם הזמן.. זה לא כמו רכיבי אלקטרוניקה שהמחירים שלהם משתנים בצורה ניכרת עם הזמן.. רכיבים מברזל/אלומיניום/נחושת נשארים בד"כ באותו טווח מחיר במשך שנים ארוכות כי העלות עליהם לא משתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- על איזה לוח של דיברת? (לינק או דגם מדויק יעזרו לי למצוא אותו ;) )

- לגבי הלוח של ... האם גם ב-P4P והP4P DELUXE ה-PATמופעל? כלומר האם עדיף לקחת את ה-P4P הרגיל רק בשביל הביצועים של הלוח , או שישנם הבדלים בביצועים בין 2 הלוחות?

- אני אלך על ה-NORTHWOOD... יותר הגיוני.... אני אבחר ב-3.0C , תודה...

- לגבי גוף ... חשבתי ללכת על הזלמן 7000 נחושת... אבל הוא ממש יקר... מה דעתך?

- והזיכרון... תקן אותי אם אני טועה , אבל אם אני לוקח PC4000 , כשאני ארצה לעשות OC אני אהיה חייב להריץ את המערכת ב-FSB1000... מה שאומר שאני אצטרך קירור ממש חזק למעבד P43.0C.... אז האם כדאי לקחת כזה? ???

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) לתום יש את הלוח הזה: http://www.epox.nl/english/products/motherboard/4pda2.htm, שהיא 865PE, אבל יש לו Rev2.1 או משהו כזה שהוא השיג ישירות מהיבואן (Maphisto מהפורום שלנו). בכל מקרה אני אשלח לו לינק לת'רד הזה שיגיב קצת.

2) אני לא בטוח אם יש הבדלים מהותיים בין הלוחות מלבד הפיטצ'רים הנוספים בגירסת הדלוקס.

3) אולי המחירים של מעבדי ה-Northwood ירדו עוד קצת בקרוב עם הכניסה של ה-Prescott, אם כי לא שמעתי על כך כלום..

4) גוף קירור - הזלמן הוא מסיבי ונועד בעיקרון בשביל קירור שקט.. המוצלחים ביותר הם של וגם הם לא זולים במיוחד.

6) אתה לא חייב להריץ את הזיכרון ב-500 מ"ה אתה יודע.. חוץ מזה שיש מחלקים שונים בלוח שגורמים ל-BUS של הצ'יפסט ושל הזיכרון לרוץ ב-FSB שונה.. עקרונית יחס 1:1 ל-FSB של 250 מ"ה אומר ב-500 מ"ה, באס הצי'פסט ב-1000 מ"ה, ומעבד ב-3750 מ"ה (מכפלה של 15 למעבד ה-3.0C), לכן סביר להניח שזה לא יעבוד לך (ללא רציני יותר מקירור אוויר לפחות).. אבל בשביל זה יש מחלקים שונים, לא חייבים לעבוד ב-1:1.. וגם לא חייבים להריץ את הזיכרון ב-250.. זה פשוט טוב שהוא מסוגל להגיע לזה..

למעשה תום קיבל את הזיכרון הזה לבדיקה ונראה לי שהוא הגיע אפילו עד 270 FSB..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-תודה על ההסבר.... אני אשאר עם הזיכרון שהצעת לי.

-לגבי מעבד .... סגרנו על ה3.0C :)

הבעיה היחידה שלי היא המארז והכי חשוב... הלוח.

אני זקוק למארז FULL TOWER , צבע שחור\אפור שיתאים לשאר האביזרים שלי , וספק 400W+. הכי חשוב לי זה טמפ' המארז.... ורק אח"כ הרעש...

ולגבי הלוח - אני זקוק ללוח עם כרטיס קול איכותי , ורמת פיצ'רים גבוה (רצוי פחות מ-900 ש"ח) ויותר מהכל - יציב גם ב-OC... יכול להיות 865PE\875...

לגבי הלוח של .... זה מה שיש ל-THG לומר עליו:

"Epox offers a wide-ranging selection of equipment with the PE-4PDA2+, which can compete with its big brother in terms of performance. The solution for the greater stress placed on the data bus between Southbridge and Northbridge caused by its many components, has not yet been properly thought through, however."

בעייתי קצת.... ובנוסף אני לא חושב שיש לו PAT מופעל...

תודה BIODOME על העזרה..... ואני אשמח לשמוע גם את דעתו של Maphisto כמובן....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא איזה Reversion היה אצל טום.. Epox כל הזמן מעדכנים את הלוחות שלהם, וכמובן שגם יש לך את גירסת ה-875P של הלוח..

בכל מקרה התכוונתי ל-Armageddon בתור בעל הלוח וזה ששיחק עם הזכרונות שיגיב פה.. לא ל-Maphisto שכבר בקושי נכנס לאתר..

בד"כ על כל הלוחות אם יש פתרון זול לכ.קול.. Realtek ALC650 או משהו כזה.. והאיכות אינה מהטובות ביותר (לא שהיא גרועה.. לי זה מספיק בשאטל). אם אתה באמת רוצה איכות מעבר רצוי להשקיע בכרטיס קול נפרד.

באשר למארז - Sonata הוא בין המומלצים ביותר, ספק 380W איכותי, שקט כמעט לחלוטין, וגימור שחור מבריק כמו של פסנתר.

אתה יכול לשלב ספק יותר חזק (לדוגמא 420W) ביחד עם מארז אחר זול (Chieftech או Raidmax אולי), אבל בספק שהוא יצא לך שקט, אבל המחיר יהיה דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I use the EP-4PDA2+ Rev 2.0 and I'm very pleased, it's superb for overclocking and it comes loaded with almost every feature. Price is also very reasonable at around 700 nis.

The EP-4PDA2+ is based on 865PE, there's also the EP-4PCA3+ which is 875P but it suffers from some issues and some newer revisions have been released now (2.1 and 2.2 I think). I don't think either of which is available in Israel and I'd stay clear of the older revisions.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה Armageddon...

אני אתחיל לקרוא על הלוח הזה... אבל נשמע מעולה ביחס למחיר....

ראיתי בנוסף ש- הוציאו P4C800-E , שהוא בעצם ה-P4C DELUXE עם CSA וכל שאר הדברים שב-THG אמרו שחסר בו....

אני יכול להשיג אותו מהיבואן ב- 1050... האם כדאי? מצדיק השקעה כזו?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The P4C800-E is possibly the best board choice right now for P4 users, it's superb for overclocking (though it might need a VDIMM mod), it's also full with features (there's also a version with a built in network card ) and it's both stable and offers great performance.

1050 nis is a pretty reasonable price compared to other places in Israel, if you're willing to spend that amount of money you can hardly go wrong with this board.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא בלי ספק הטוב ביותר... אבל אני שוקל ללכת על ה- P4P800 DELUXE...

הוא זמין לי במחיר של 680 ש"ח... = 400 ש"ח הפרש!

מבחינת ביצועים הוא מעולה לפי מה שקראתי.... אבל הפיצ'רים יותר נחותים מה-P4C800-E...

בנוסף יש לו את ה-MEM (חח... PAT בשם אחר... :) ) מה שמביא אותו לביצועים כמעט זהים לאלו של אחיו הגדול...

עכשיו...

1) מה דעתכם עליו?

2) איך אני יכול לדעת איזה הכי מתאים לו למטרות OC? (זקוק ל-1GB זיכרון).

3) האם כדאי לקנות לצ'יפסט ולזיכרון? או לחכות עד שאני אחליט לעשות OVERCLOCKING?

תודה.... עזרתם לי מאוד... אני כבר שבוע שלם קורא ביקורות ומשווה מוצרים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...