צריך מפרט למחשב חזק וקטן - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך מפרט למחשב חזק וקטן

m_g

Recommended Posts

שלום,

אני צריך את עזרתכם לבנות מפרט מחשב בעל מארז קטן (עדיף silverstone ft03) למטרת גיימינג בעיקר.

יש לי ספק חדש של crosair 650W אז אני אשתמש בו

ויש לי של 250GB אז אני מעונין לקנות עוד אחד של 250GB ולעשות raid0

אני אולי מתכנן בעתיד לעשות OC קטן לCPU

מה התקציב המקסימאלי? 4000 ש"ח

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנסות לחסוך

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?500 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים, גלישה באינטרנט,, FULLHD

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: BF4 וכדומה

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

הגדרות מקסימליות ברוב המקרים, הרזולוציה היא 1920X1080

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? לא.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)?9

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אני מרבה לבקר באילת, אז עדיף חנויות באילת, מה גם שאין מע''מ באילת...

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא משהו מיוחד

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? quote_icon2.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחלק מהדרישות אין הרבה הגיון כמו למשל בלהשאיר את אופצית ה-OC זמינה לטובת אחד קל

בעתיד ולשלם תוספת כסף לא קטנה בשביל זה, שזה ממילא לא ישפיע על מהותית על ביצועי המערכת בגיימינג.

בלי קשר תמורה מ- OC (בטח שלא קל) לא מצדיקה את התוספת הגדולה במחיר.

בנוסף לדעתי אין טעם ברייד בין שני כונני ובכלל בכונן נוסף. יש לך כבר אחד שיספיק למערכת ההפעלה ותוכנות\משחקים

נבחרים למה לא לשלב אותו לצד קשיח משתלם בנפח גדול שתוכל לזרוק עליו את כל התוכן שאתה לא עושה בו שימוש

יום יומי?

כאמור השאלות הללו נשאלות גם מכוון שאתה מעדיף לחסוך וההפרש בין מערכת מותאמת ל-OC יחד עם בנפח כזה

זו תוספת ענקית לעלות הסופית וכזו שממש לא נדרשת לדעתי.

השאלה איפה תעדיף "להתפשר" בדרישות ואיפה לא, כי רייד למשל מצריך לוח בערכת שבבים שיקרה יותר מלוח שיעשה

את את אותה העבודה בפחות כסף אך שאינו כולל את הפיצ'ר הזה. כנ"ל גבי ה-OC - נדרש לוח ומעבד מסויימים בשביל

לאפשר זאת. ההפרש יכול לעמוד בסופו של דבר על כמה מאות שקלים, ביחד עם מתקדם יותר ממה

שנצרך ללא OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...