אין פה פורום של טלוויזיות אך מקווה שמבינים בחשמל יוכלו לעזור - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אין פה פורום של טלוויזיות אך מקווה שמבינים בחשמל יוכלו לעזור

Gizmo_Gizmo_New

Recommended Posts

פיצוץ נשמע באמצע סרט ואין תמונה /איך לתקן 47PFL8404H/12

שלום,

לפני כשעתיים, באמצע צפיה בסרט, שמעתי מין "פוף" חלש והטלוויזיה כבתה למרות שהרסיבר המשיך לנגן.

ניסיתי לנתק מהחשמל ולהחזיר - לא נדלקת.

ניסיתי שקעים אחרים - לא נדלקת.

בדקתי עם טסטר שיש חשמל בשקע - יש.

היא לא נדלקת כלל, אפילו לא הלד הקטן של ה- Standby.

אז אחרי שנכוויתי אינספור פעמים מהשירות והטכנאים של אלקטרה, ובכל מקרה כבר נגמרה לי האחריות, אז מחשש שיקחו אותה שוב לשבועיים והפעם יגבו מחיר שיתקרב ל- 1,000 ש"ח (אני סטודנט), החלטתי לנסות לתקן אותה בעצמי.

אז פתחתי אותה והתגלתה לעיניי התמונה הבאה:

image.jpg

מאחר והדבר הראשון שעלה לי לראש (בגלל הרעש החלש של הפיצוץ) זה שהלך ספק הכח שלה, התחלתי לבדוק עד היכן מגיע החשמל.

ראיתי שהכבל של החשמל מגיע לאיזה לוח, אז נגעתי בנקודות שונות עם הטסטר (נקודות 1,2,3 ו- 4 בתמונה הבאה) כדי לבדוק שמגיע אליהן חשמל ובכולן הוא נדלק - מגיע אליהן חשמל.

image.jpg

היכן עוד שווה לבדוק עם הטסטר כדי לוודא שמגיע לשם חשמל?

בינתיים חיפשתי באיביי ספק כח חדש לטלוויזיה (אני מבין שכל הלוח הזה הוא בעצם ספק כח, כן?) אך העליתי חרס.

אשמח ואעריך כל עזרה באשר היא.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלחתי הודעה ל gabriel6, תמצא את הדיון בפורום אלקטרוניקה ומודינג ברגע שהוא יועבר

בתמונה הראשונה אני רואה קבל (או משהוא) שעומד עקום על המעגל הרחוק יותר - לא הספק, זה באמת קבל מפוצץ שם ? תמצא את המקום שבו קרה הפיצוץ (אם אתה לא מוצא תריח את המעגלים)

תצלם מקרוב ובאיכות טובה (או תסרוק אם יש לך סורק) את המעגלים מ 2 צדדים

אם איזה טסטר בדקת ? מולטימטר יכול לתת תמונת מצב טובה אבל צריך לדעת איפה מדדת (באיזה נקודות במעגל) ואיזה מתח היה שם. מברג טסטר הוא חסר משמעות לדברים האלה, בין אם הוא דולק או לא דולק זה לא אומר כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה המעגל הרחוק יותר, לאיזה קבל אתה מתכוון?

Camera_ZOOM_20131018231743789.jpg

ניסיתי להריח כבר אתמול ולא גיליתי ריח שרוף.

הסתכלתי גם על הקבלים ונראה שהם שלמים ותקינים.

אנסה לצלם באיכות גבוהה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלקטרוניקה מתקנים (אם בכלל כדאי) עם מכשירי מדידה ודיאגרמה של המעגל.

רוה בתקלות אינן ענין של "שריפה" גם אם בפורומים נשרף היא מלה נפוצה שמתארת הכל.

אם לא נראית בעיה בעין או באף כל מה שנשאר זה לתקן בדרך הנכונה.

וגם אם נמצא רכיב שרוף לרוב זה תוצאה של תקלה ולא הסיבה. רכיבים לא נשרפים מעצמם.

כל היתר זה ניחושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהיה נראה לי כמו קבל שעומד על הצד בתמונה (מה שאמרתי) - בתמונה הגדולה רואים שהוא שלם אז זה לא הוא

תבדוק במקומות הבאים בכרטיס של הספק :

מתחת לכרטיס

לייד הפיוז יש רכיב עומד בתוך שרוול פלסטיק שחור שמולבש עליו, תריח אותו ותבדוק אם מול הראש שלו במארז (על המכסה שהורדת) יש סימנים של שרוף

רכיבים שעומדים על צלע הקירור, תראה אם יש מסביב שחור ואם יש ברכיבים סדקים או משהוא

קבל אלקטרוליטי - אני לא רואה אותו ויש מצב שהוא מתחת לצלע הקירור, תבדוק אם הוא מנופח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער שלא עדכנתי, בינתיים לקחתי אותה לבדיקה במעבדה, היא נבדקה ונאמר לי שהספק כח נשרף ויש להחליפו.

מחר אני אמור לקבל אותה מתוקנת.

השאלה אם יכול להיות שזה קרה בגלל שהיא מחוברת ל- UPS עם המחשב והרסיבר. אולי עדיף לחבר אותה ישירות לחשמל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...