כמה שאלות - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות

Re_Boot

Recommended Posts

שלום לכולם וצהריים טובים,

לא פעם ולא פעמיים עברתי באתר וראיתי את הפורום הזה של טכנולוגיית מידע-IT

וגם לא פעם ולא פעמיים ניסיתי למצוא תשובה למה זה באמת התחום הזה.

עד כשיו לא הגעתי לתשובה חד משמעית.

בגלל זה אני שואל אותכם חברים ואני שמח אם מישהו יסביר לי :)

מהו תחום ה IT?

מה הנושאים הכלולים בו?

איפה ניתן ללמוד אותו?

תודה מראש לכולם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא תחום כמו השאר. יש הרבה אי סדר ושטחים אפורים.

גם אדם שהעבודה שלו היא להשחיל ולחבר כבלים צריך לדעת בסיס כדי לדעת שהוא מחבר כבל מתאים למקום הנכון.

עדיין איפשהו הוא עובד בתחום ה-IT. אין נושאים מסויימים כי זה פשוט גדול מדיי בשביל להתמקד במשהו מסויים.

אני חושב שכדאי לך להתחיל מהבסיס ולקרוא את מודל 7 השכבות (מודל OSI).

תבין מה קורה בכל שכבה וכשתעבור על שכבות 3 ו-4 יצוצו לך הרבה שאלות (וזה הזמן לחפור בגוגל או לשאול כאן).

אני אפילו ממליץ לך אחרי זה להתקין Wireshark ככה שגם תלמד לעבוד איתה וגם תוכל לראות את הדברים שקראת בזמן אמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל תחום יש טופולוגיה מסויימת - התחום הזה שאתה מדבר עליו נוגע בכל מה שקשור לסביבת עבודה של SMB וENTERPRIZE בין אם זה מערכות הפעלה, בעיות תקשורת, בעיות אבטחת מידע, בעיות חומרה ובעיות בבסיסי נתונים.

מנהל מכסה את כל זה - יחד עם זאת מנהל בתהליך הצבירת ניסיון ידע הכל מהכל, להלן דוגמאות :

exchage, CISCO, SQL, CHECKPOINT/JUNIPER/FORTIGATE, VMAWARE/HYPERV ועוד הרבה דוגמאות .

לכל תחום יש מומחים משלו בין אם זה מנהלי שהגיעו לשם או פשוט אנשים שהחליטו ללמוד את התחום לעומקו .

כמו רופאים כלליים שעם הזמן מתמחים ברפואה מקצועית כמו אורטופדיה/עור וכדומה :)

אתה צריך ללמוד את הOSI או לפחות להבין אותו ומשם תראה לאן אתה הכי מתחבר , אם אתה רוצה תתמחה במשהו ספציפי ותהיה סוף הדרך , או שתתחיל כמו הרבה אחרים כמנהל ולאיפה שהניסיון יביא אותך במהלך התפקיד תזרום עם זה .

קח בחשבון שהשוק מוצף במנהלי רשת זוטרים שמחפשים עבודה שרובם יצטרכו להתחיל בHELPDESK- וגם זה לא כמו פעם היום מחפשים מנהלי רשת עם דרישות גדולות שדורשות הרבה ניסיון ולדעת לעומק על הרבה תחומים בתוך הניהול רשת .

מקווה שהצלחתי לגעת פחות או יותר מה התחום מסכם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם זרקתם לו פה אוסף של מושגים כאשר הבן אדם אפילו לא ראה איך מנהלים מחשבים בכתה של הבית ספר שלו (להזכירכם הוא רק בן 14).

לא צריך שום Wireshark ולא לימוד של מודול OSI. תתחיל מלהבין דברים בסיסיים בניהול תשתית ממוחשבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחיל מלהבין דברים בסיסיים בניהול תשתית ממוחשבת.

ומה זה אומר ? דווקא להבין את מודל השכבות זה צעד נכון, צריך להבין שאנשי IT ברמה גבוהה, עושים הכל. מתעסקים בכל 7 השכבות, אנחנו אלה ש"מבינים" במחשבים בסופו של דבר, אצלי באירגון החפירות הכי רציניות אני עושה, ואם אני לא מצליח לתקן אז אני שולח למומחים, אם זה מפתחים בשכבות העליונות, או אנשי תקשורת/STORAGE בשכבות הנמוכות (או הצידיות במקרה של STORAGE) היום תשתיות הם לא רק פיסיות, אלה ווירטואליות ואפליקטיביות, לכן צריך לדעת את כל 7 השכבות כדי להיות איש IT ברמה גבוהה.

לגבי שאלת פותח הדיון, אין חוקיות בלימוד התחום, כיוון שהתחום כל כך דינאמי ומשתנה (ע"ע ווירטואליזציה שעד לפני כמה שנים לא היה MUST בקו"ח) אי אפשר להגיד לך תלמד את זה או את זה, בגלל זה גם אין תואר בIT, אני הייתי מתחיל בקורסי רשתות של מייקרוסופט או של , ומשם ממשיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם זרקתם לו פה אוסף של מושגים כאשר הבן אדם אפילו לא ראה איך מנהלים מחשבים בכתה של הבית ספר שלו (להזכירכם הוא רק בן 14).

לא צריך שום Wireshark ולא לימוד של מודול OSI. תתחיל מלהבין דברים בסיסיים בניהול תשתית ממוחשבת.

בהמשך למה שAGENT SMITH אמר ובהמשך למה שאמרת קודם לכן .

כל מה שנזרק זה בכוונה תחילה , יש היום , וכל מה שמדברים איתו הוא ילך לגוגל לבדוק .

שאתה אומר ניהול תשתית ממוחשבת לילד בן 14 שהוא לא ראה איך מנהלים מחשבים בכתה - איך אתה מצפה שהוא בכלל יידע לתפוס את המושג הזה ?

המושגים שאני הבאתי זה מושגים לגוגל , משמע הוא עכשיו יחפש עליהם בגוגל כמו מודל 7 השכבות (OSI) הוא יקרא עליהם קצת , ויראה אם זה הכיוון ואם זה מדבר אליו .

אגב ואם זה ילד בן 14 , אני ממליץ ללכת לכיוון ולמידת שפות , ולא לIT בכלל .

והOSI גם יקח אותו לפיתוח כי ברגע שיודעים מה זה הOSI אתה תדע איזה שכבה הכי מדברת אלייך

באופן כללי לכל אדם שרוצה ללמוד בתחום גם וגם IT הOSI זאת נקודת התחלה נהדרת כדי לקבל מבט רחב על כל האספקטים של העולם הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך למה שAGENT SMITH אמר ובהמשך למה שאמרת קודם לכן .

כל מה שנזרק זה בכוונה תחילה , יש היום , וכל מה שמדברים איתו הוא ילך לגוגל לבדוק .

שאתה אומר ניהול תשתית ממוחשבת לילד בן 14 שהוא לא ראה איך מנהלים מחשבים בכתה - איך אתה מצפה שהוא בכלל יידע לתפוס את המושג הזה ?

המושגים שאני הבאתי זה מושגים לגוגל , משמע הוא עכשיו יחפש עליהם בגוגל כמו מודל 7 השכבות (OSI) הוא יקרא עליהם קצת , ויראה אם זה הכיוון ואם זה מדבר אליו .

אגב ואם זה ילד בן 14 , אני ממליץ ללכת לכיוון ולמידת שפות , ולא לIT בכלל .

והOSI גם יקח אותו לפיתוח כי ברגע שיודעים מה זה הOSI אתה תדע איזה שכבה הכי מדברת אלייך

באופן כללי לכל אדם שרוצה ללמוד בתחום גם וגם IT הOSI זאת נקודת התחלה נהדרת כדי לקבל מבט רחב על כל האספקטים של העולם הזה.

כשאתה אומר אתה מתכוון לשפות תכנות כמו C# וכו'?

אם כן,אני לא ממש מסתדר עם תכנות :( אני רציתי להתחיל לעסוק ברשתות ואינטרנט ונראה לי שתחום ה IT זה מה שמתאים לי.

בגלל זה אני שואל פה ממה להתחיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שהתחום הזה מוצף והעלייה בו היא איטית .

ואם זה מעניין אותך אז הOSI זאת המטרה שלך להכיר אותו ולדעת אותו.

אני בן 30 , ורוב האנשים בגיל שלי שאני מכיר התחילו בתחילת דרכם כטכנאי מחשבים - הלפדסק- ניהול רשתות - מנהלי מחלקות או הלכו לכיוון מומחיות על מוצר.

את האמת , אני אישית לא יודע מה להמליץ לך אם אתה בן 14 , תחום הרשתת והאינטרנט נראה לי מאוד לא ממצה , כאילו אתה תלמד ואתה לא תראה תמורה בלימודים .

בפיתוח רואים תמורה אם אתה מפתח לאתר אז אתה רואה ישר באתר את השינוי ואם אתה מפתח אז ישר רואה את זה .

מה מביא אותך לתחום , למה אתה עכשיו חושב שאתה רוצה לעסוק ברשתות ואינטרנט , מה גרם לך פתאום לחשוב על זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שהתחום הזה מוצף והעלייה בו היא איטית .

ואם זה מעניין אותך אז הOSI זאת המטרה שלך להכיר אותו ולדעת אותו.

אני בן 30 , ורוב האנשים בגיל שלי שאני מכיר התחילו בתחילת דרכם כטכנאי מחשבים - הלפדסק- ניהול - מנהלי מחלקות או הלכו לכיוון מומחיות על מוצר.

את האמת , אני אישית לא יודע מה להמליץ לך אם אתה בן 14 , תחום הרשתת והאינטרנט נראה לי מאוד לא ממצה , כאילו אתה תלמד ואתה לא תראה תמורה בלימודים .

בפיתוח רואים תמורה אם אתה מפתח לאתר אז אתה רואה ישר באתר את השינוי ואם אתה מפתח אז ישר רואה את זה .

מה מביא אותך לתחום , למה אתה עכשיו חושב שאתה רוצה לעסוק ברשתות ואינטרנט , מה גרם לך פתאום לחשוב על זה ?

מה מביא אותי לתחום?

טוב אוקיי,אני ניסיתי דיי הרבה תחומים בינהם גם תכנות וכאילו לא מצאתי משהו יותר מעניין מזה.

אני בכיף הייתי לומד עכשיו JAVA ומפתח איזושהיא אבל הבעיה שאני ותכנות לא מסתדרים :(

כאילו אני יכול לשבת יום שלם ללמוד משהו ואז בסוף לא להבין אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...