ספק כוח נצרך בשביל ה r9 280X - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק כוח נצרך בשביל ה r9 280X

avrahams1

Recommended Posts

אני עומד לקנות מחשב חדש, עם המפרט הבא: (מה שרלוונטי)

core i5 4670

כונן קשיח Seagate 2TB

Samsung 840 SSD

המחשבה הראשונית שלי הייתה לקנות אותו עם ספק כוח של 500W, שכן חשבתי על לקנות את ה gtx 760 של sparkle.

ראיתי שאם אני קונה את ה r9 280x באילת אני מקבל אותו במחיר כמעט כמו בחו"ל ומקבל added benefit על ה760 ששווה את ה200-300 שקל שאני אוסיף.

אני שוקל עדיין בין הכרטיס הזה: http://ksp.co.il/?uin=20613

לזה: http://ksp.co.il/?uin=20612

ברגע שיצאו אני מאמין שיצאו benchmarkים שיראו איזה עדיף.

אבל השאלה העיקרית שלי היא כזאת:

האם באמת ספק הכוח של ה500W יהיה גבולי או שהוא יהיה בסדר?

במידה וגבולי - מה אתם אומרים על זה: http://www.tms.co.il/product/12156 ?

דבר נוסף - מבחינת מימדים פיזיים של המארז, איך אני יכול להיות בטוח שהכרטיס יתאים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה לא צריך לחכות לבאנצים.. זה כמעט זהה ל7970 DUAL-X ו7970 VAPOR X, משמע ה VAPOR X חזק יותר אבל בצורה מינימלית שכן אתה משלים את הOC הזה בשניות.

לא אמרתה איזה ספק 500W יש לך ואיזה מארז, ככה שאי אפשר לענות

תחלס אפילו ספק 450W איכותי יכול להחזיק מפרט כזה כל עוד אתה לא משתגע עם OC למעבד/כרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך לחכות לבאנצים.. זה כמעט זהה ל7970 DUAL-X ו7970 VAPOR X, משמע ה VAPOR X חזק יותר אבל בצורה מינימלית שכן אתה משלים את הOC הזה בשניות.

לא אמרתה איזה ספק 500W יש לך ואיזה מארז, ככה שאי אפשר לענות

תחלס אפילו ספק 450W איכותי יכול להחזיק מפרט כזה כל עוד אתה לא משתגע עם OC למעבד/כרטיס מסך.

אחרי התייעצות בדיון אחר, החלטתי לקנות את הבאנדל מארז+ספק כוח שהבאתי בקישור (http://www.tms.co.il/product/12156).

המארז שחשבתי עליו לפני היה באנדל עם מארז זהה וספק כוח של seasonic eco 500W - המארז הזה: http://www.tms.co.il/product/11900.

ההבדל בין ה2 הוא 50 שקל, אז זה לא כ"כ קריטי לי, אבל אתה חושב שצריך את השידרוג הזה?

לגבי OC - אני לא מבין בזה ולכן אני לא הולך להתחיל להתעסק עם דברים כאלה, כמו כן אני לא מתכוון להשקיע על מטורף למחשב ואני די בטוח שעם OC אני אשרוף את הרכיבים.

בנוסף - הדגמים היחידים של הכרטיס שאני מוצא ב ivory ו KSP הם גירסאות OC, כך שהם גם ככה מגיעים מומהרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד 84W ללא OC, ניתן להגיע ל 130-140+ אם אתה לוקח את המעבד אם המכפלה הפתוחה ומעיף אותו בקלוק וגם במתח, אבל אתה חייב לוח מתאים בשביל זה

כרטיס מסך 250W ללא OC, נניח 300W אם OC של 20% בלי שינוי מתח, יותר אם אתה משנה מתח או הולך רחוק יותר

כל היתר 50W, נניח 80W אם הלכת רחוק ב OC אם הזיכרון או משהוא

ביחד 384W ללא OC, או 520 אם OC כבד (אבל לא אקסטרים)

הייתי לוקח ספק כמו seasonic בתחום של 520 בלי OC. ספק של 500W יעבוד, למרות שאני מעדיף מקדם ביטחון קצת יותר גדול כדיי להבטיח אורך חיים מקס' ולסיסוניק יש ספקים מעולים של 520. אם תעשה OC כמו בדוגמאות הנל אתה הולך לכיוון ה 750W, אם OC קטן יותר אז פחות בהתאמה - אולי 620-650

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס מסך 250W ללא OC, נניח 300W אם OC של 20% בלי שינוי מתח, יותר אם אתה משנה מתח או הולך רחוק יותר

לפי הבנצ'ים שאני קראתי, הכרטיס הזה צורך פחות, גם ב-peak.

כמובן שאני לא מתייחס לבדיקות max, שהן סינתטיות בתוכנות עומס, אלא ל-peak במשחקי מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם מחר יוצא משחק שצורך יותר ממה שבדקו בביקורת ?

אגב, עם ההגבלות בדריברים ועל בכרטיסים עצמם FUREMARK לפעמים צורכת פחות ממשחק בייחוד בבדיקה של כל המחשב שכן furemark לא עושה כלום עם המעבד כשמשחק כן...

אישית כשאני בוחר ספק אני מחשב מקס' לכל רכיב ומוסיף 100W ליתר ביטחון/ שדרוגים/קפיצה לא צפויה ב OC שאי אפשר לחזות מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, יש בזה משהו.

אבל בכל מקרה כפי שעולה מהסקירות שאתה עצמך הבאת בדיון אחר, אין צורך בספק של 750W. במערכת שכולה ב-OC (מעבד + GPU), הם הגיעו להספק כולל של 445W (וגם זה, רק בכרטיס של ASUS). תוסיף לזה את ה-100W ביטחון שאתה רוצה בצדק, ואפשר לקחת ספק 550-600W אפילו אם רוצים OC. כלומר, גם אם נסתכל על נתוני Furmark, אין שום סיבה נראית לעין להשתגע עם ספק 750W בשביל הכרטיס הזה.

מי שלא רוצה OC יכול להסתפק גם בספק של 500W, ויהיה לו מרווח ביטחון גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא לא אם הספק יחזיק/לא יחזיק במיידי אלא מה יהיה אורך החיים שלו. במצב רגיל זה אומר שניתן יהיה להמשיך לעבוד אם אותו ספק, בלי שאלות כמו "הספק היה 500W כשהוא היה חדש, כמה הוא עכשו" כשרוצים לשדרג או להעביר את הספק למחשב חדש - ספק 500W שלא מועמס בצורה כבדה נשאר 500W - ובשביל זה לוקחים מקדם ביטחון

וחוצמזה : אם משחקים אם כבד ומשנים מתחים, יש פוטנציאל גבוה להרוס חומרה (מעבדים וכו' לא אוהבים לעבוד אם תמח גבוה). במוקדם או במאוחר חומרה שהעלו לה מתחים מתחילה לעשות בעיות, והמשתמש מתחיל לחפש מה גורם לבעיה. אם הספק הוא ענקי ומעולם לא הועמס עד המקס' ניתן ישר לשלול אותו בתור מקור הבעיה וזה כן מצדיק לשים דברים כמו 750W כשמשחקים אם כבד

עכשו, אל תסתכל על מקדם ביטחון כמו "100W" כי 100W בשביל מחשב משרדי שלוקח 100W זה מקדם ביטחון של איזה 2X, בשביל מחשב כמו כאן זה לא 2X אלא 1.2X, ובשביל מחשב כבד זה בכלל לא מורגש וכמובן לא מספיק... תסתכל על מקדם הביטחון כמו מקדם - אני מציע של 1.4-1.5 - כך שטווח הביטחון גדול יותר ככל שההספק גדול יותר ולא קבוע. וזה בקירוב טוב ה 520w למחשב שלוקח 380 (זה 140W ביטחון), 750w למחשב שלוקח 520 (זה 230W ביטחון), וכן הלאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, יש בזה משהו.

אבל בכל מקרה כפי שעולה מהסקירות שאתה עצמך הבאת בדיון אחר, אין צורך בספק של 750W. במערכת שכולה ב-OC (מעבד + GPU), הם הגיעו להספק כולל של 445W (וגם זה, רק בכרטיס של ASUS). תוסיף לזה את ה-100W ביטחון שאתה רוצה בצדק, ואפשר לקחת ספק 550-600W אפילו אם רוצים OC. כלומר, גם אם נסתכל על נתוני Furmark, אין שום סיבה נראית לעין להשתגע עם ספק 750W בשביל הכרטיס הזה.

מי שלא רוצה OC יכול להסתפק גם בספק של 500W, ויהיה לו מרווח ביטחון גדול.

לא אמרתי שצריך 750W, למעשה אני לגמרי בדעתך שספק 500W מספיק למי שלא עושה OC, ו600W למי שכן... לפחות על מערכות 1155/1150.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם רק מחליפים כרטיס מסך ולא רוצים להוציא עוד כמה מאות שקלים על ספק חדש?

שכל אחד יעשה את השיקול שלו: כמה מרווח ביטחון בהספק הוא רוצה לקחת, כמה oc הוא רוצה לעשות, וכמובן כמה הוא מוכן לשלם על זה.

אם מערכת בעומס ועם oc לוקחת בין 400 ל-450 וואט, אני לא חושב שספק של 600 הוא גבולי. זה אולי לא מקדם ביטחון של 1.5, כמו שהוצע פה, אבל בטח שאי אפשר לקרוא לזה גבולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד משהוא על מרווח ביטחון, ספקים של חברות שונות באותו הספק "מבפנים" הם ספקים שונים לגמרי. למשל, אותו ספק (איכותי) יכול להימכר כ 400W או כ 500W אצל חברות שונות שלוקחות יותר או פחות מקדם ביטחון של עצמן

כך ש .... 500W S12II יכול להיות טוב יותר מ 600 של חברה או סדרה אחרת (גם איכותית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...