שדרוג מחשב הסטודיו (עריכת אודיו) , תקציב של עד 2000 שקלים. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב הסטודיו (עריכת אודיו) , תקציב של עד 2000 שקלים.

adir111

Recommended Posts

שלום לחברי הפורום, המחשב באולפן כבר לא מחזיק מעמד בלחץ הקיובייס.

כשאני מגיע למספר ערוצים שעולה על 60 עם כמות בסיסית של פלאגינים שרצים, הפרוייקט מתחיל "לרעוד".

אני רוצה לשדרג לכן אני שואל מלכתחילה מה אצטרך מאחר והחלקים במחשב קצת ישנים.

E8400

GIGABYTE EP 43 DS3L

4GB (2x2)

אני חושב שלוח האם מאפשר שדרוג גם בזיכרון וגם במעבד, או שאני טועה?

ואם כן, לאיזה מעבד כדאי לעבור? ובזיכרון, אם ארצה להוסיף עוד, האם עדיף עוד סטיק של 4 יחיד, או 2 של 2 נוספים?

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, צריך לבדוק בדיוק מה מגביל אצלך. ממליץ לך לפתוח את מנהל המשימות בלשונית Performance ולבצע עריכה כבדה. לפי הגרף תוכל לראות האם אין מספיק זכרון או המעבד על אחוזי עיבוד מקסימאליים. לדעתי, מדובר בשניהם.

בנוגע לשדרוג זה מצב בעייתי. הלוח שלך תומך אך ורק זכרון מסוג , וכיום בגלל שהוא די ישן ופחות נפוץ, הוא יקר. אני מדבר איתך על סדר גודל של 180~ ש"ח לסטיק של 2 ג'יגה, כאשר באותו מחיר אתה יכול לקנות זכרון בנפח כפול. כמו כן, את המעבד אתה יכול לשדרג אך ורק לאותה הסדרה. כלומר, תוכל להכניס מעבד מרובע ליבה כגון Q9550 וככל הנראה הוא יתן לך כמה עשרות אחוזי ביצועים נוספים. אבל, היות ולא מוכרים אותו, תצטרך לקנות יד שניה. המעבד הזה כיד שניה נמכר באיזור ה-400-600 ש"ח לרוב, שזה בטווח המחירים של מעבד i3 מודרני שברוב המוחלט של המקרים גם חזק יותר.

לכן, אם אתה שואל אותי, הייתי ממליץ לך למכור את השילוש הזה בכמה מאות שקלים, להשקיע עוד כמה מאות שקלים, ולקנות שילוש מודרני (16 ג'יגה , מעבד i5, יציאות מודרניות כמו USB3/SATA3 וכדומה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, צריך לבדוק בדיוק מה מגביל אצלך. ממליץ לך לפתוח את מנהל המשימות בלשונית Performance ולבצע עריכה כבדה. לפי הגרף תוכל לראות האם אין מספיק זכרון או המעבד על אחוזי עיבוד מקסימאליים. לדעתי, מדובר בשניהם.

בנוגע לשדרוג זה מצב בעייתי. הלוח שלך תומך אך ורק זכרון מסוג DDR2, וכיום בגלל שהוא די ישן ופחות נפוץ, הוא יקר. אני מדבר איתך על סדר גודל של 180~ ש"ח לסטיק של 2 ג'יגה, כאשר באותו מחיר אתה יכול לקנות זכרון DDR3 בנפח כפול. כמו כן, את המעבד אתה יכול לשדרג אך ורק לאותה הסדרה. כלומר, תוכל להכניס מעבד מרובע ליבה כגון Q9550 וככל הנראה הוא יתן לך כמה עשרות אחוזי ביצועים נוספים. אבל, היות ולא מוכרים אותו, תצטרך לקנות יד שניה. המעבד הזה כיד שניה נמכר באיזור ה-400-600 ש"ח לרוב, שזה בטווח המחירים של מעבד i3 מודרני שברוב המוחלט של המקרים גם חזק יותר.

לכן, אם אתה שואל אותי, הייתי ממליץ לך למכור את השילוש הזה בכמה מאות שקלים, להשקיע עוד כמה מאות שקלים, ולקנות שילוש מודרני (16 ג'יגה זיכרון, מעבד i5, לוח אם יציאות מודרניות כמו USB3/SATA3 וכדומה).

אני מבין, מה אם אחליט לעשות מה שאמרת, באיזה שילוש איכותי אוכל להסתפק ולא לעוף למחירים עצומים?

איך זה נראה? והאם זה המשתלם ביותר שאוכל להשיג במחיר הנמוך ביותר?

Gigabyte GA-H81M-S2PV

G.Skill 4x4GB DDR3 1333Mhz Ares Quad Channel

Intel i5 4430 3.0Ghz 6MB L3 Cache s1150

תודה רבה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לענות כי לא רשמת מחירים של חלקים.

באופן עקרוני מעבד I5 זה 1000~

לוח אם 300-400~

זכרונות 170~ל 4GB ו 340 ל 8GB.

אפשר להוזיל מעט לוח ומעבד עם תבחר בדור קודם. אז תוכל להיכנס לתקציב של 2000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח אם שלך תומך רק בשתי סטיקים מה שאומר או שתיים של 8 או ללכת על לוח יותר יקר

http://www.tms.co.il/preview/spec/8tgzhj63

שים לב שהזכרונות הם בקניית מחשב חדש תבדוק איתם אם שילוש זה נחשב מחשב חדש אחרת זה עוד איזה 150 שקל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה ללכת על סדרת המעבדים הנוכחית, בזבוז כסף עם תוספת ביצועים די קטנה.

ב-startpc יש מעבד i5-2500 במחיר די טוב. מדובר על מעבדי מלפני 2 דורות, אך מבחינת ביצועים הוא עדכני לחלוטין ונושק למעבדי i5 המודרניים.

בנוסף, לקחת 16 ג'יגה זיכרון ראם ב-2 סטיקים. לוח-אם, אפשר לשים אחד המבוסס ערכת שבבים H77 שכולל יותר יציאות ותמיכות (מאשר לוחות B75/B85), כולל 4 חריצי זיכרון. כלומר בעתיד תהיה לך אפשרות להוסיף עוד 2 סטיקים נוספים במידת הצורך.

לכן, אתה בקושי מפסיד פה ביצועים (אם בכלל), מרויח לוח-אם מפוצ'ר יותר עם אפשרויות שדרוג עתידיים טובים יותר וכמובן נפח זכרון מכובד וכל זה קצת מעל 1700 ש"ח.

כמובן שאם גרסת המעבד היא ללא קירור, בכמה עשרות שקלים אפשר לקנות קירור אינטל עם תחתית נחושת.

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים

699 ₪ - Intel Quad i5 2500 3.4Ghz

370 ₪ - MSI H77MA-G43

660 ₪ - 16G (2x8GB) 1600Mhz

מחיר סופי: 1729 ₪

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה ללכת על סדרת המעבדים הנוכחית, בזבוז כסף עם תוספת ביצועים די קטנה.

ב-startpc יש מעבד i5-2500 במחיר די טוב. מדובר על מעבדי מלפני 2 דורות, אך מבחינת ביצועים הוא עדכני לחלוטין ונושק למעבדי i5 המודרניים.

בנוסף, לקחת 16 ג'יגה זיכרון ראם ב-2 סטיקים. לוח-אם, אפשר לשים אחד המבוסס ערכת שבבים H77 שכולל יותר יציאות ותמיכות (מאשר לוחות B75/B85), כולל 4 חריצי זיכרון. כלומר בעתיד תהיה לך אפשרות להוסיף עוד 2 סטיקים נוספים במידת הצורך.

לכן, אתה בקושי מפסיד פה ביצועים (אם בכלל), מרויח לוח-אם מפוצ'ר יותר עם אפשרויות שדרוג עתידיים טובים יותר וכמובן נפח זכרון מכובד וכל זה קצת מעל 1700 ש"ח.

כמובן שאם גרסת המעבד היא ללא קירור, בכמה עשרות שקלים אפשר לקנות קירור אינטל עם תחתית נחושת.

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים

699 ₪ - Intel Quad i5 2500 3.4Ghz

370 ₪ - MSI H77MA-G43

660 ₪ - 16G (2x8GB) 1600Mhz

מחיר סופי: 1729 ₪

בהנחה שגרסאת המעבד היא TRAY ללא קירור, האם כדאי כבר לקנות קירור יותר נכבד או להסתפק בקירור שהצעת? (אין לי בעיה לתוספת של עוד 100-200 שקלים לקירור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאינטל יש רגיל ויש עם תחתית נחושת שמתאים ל-TPD גבוה יותר, לכן מעבר לקירור טוב יותר, הוא אמור להיות גם שקט יותר מהסטוק הרגיל.

אתה יכול כמובן לקחת שקט עוד יותר ואחד שישמור על טמפרטורות המעבד בצורה טובה יותר כגון פריזר 7 פרו של ארקטיק או קאטנה 3/4 של סייט' שעולים באיזור ה-130 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון עשיתי בדיקות מאז ומתמיד לגבי פרוסס שרצים ולחץ על המעבד. הדוגמאות הפשוטות הם פרוייקטים של מעל 60-70 ערוצים. או שימוש בפלאגים כמו REAKTOR וכו'. אני חושב שכמחשב שמשמש לעריכת אודיו הגיע הזמן להתחדש בכללי. ואני אשמח לכוח עיבוד גדול יותר שיאפשר לי להתפרע יותר בפרוייקטים ולא "להתקמצן" :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...