תקלה ב-win7 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תקלה ב-win7

adielfr

Recommended Posts

בס"ד

שלום וברכה.

ברשותי מחשב חזק יחסית בן שנתיים המריץ מערכת הפעלה Win7.

בחצי השנה האחרונה החלה להופיע תקלה שחוזרת על עצמה בנסיבות שונות.

זה התחיל מכך ש- הפסיק לרוץ כמו שצריך. כלומר אני פותח את התוכנה, היא עולה ושניה אח"כ קורסת. כך קורה גם עם הגאדג'טים של מייקרוסופט וכן עם נוספות של המערכת (צג הביצועים לדוגמא). כלי האבחון של מייקרסופט לא מצליח לפענח סיבה מסויימת לתקלה אלא כותב "שגיאה כלשהי".

יצוין כי המחשב עובד חלק, הוא לא קורס ולא איטי יותר מכשהיה ביום שפתחתי אותו כך שאני מעדיף להמנע מפתרון הפירמוט או השחזור.

יש למישהו רעיון מה יכול היה להשתבש?

תודה רבה לעונים!

עדיאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע כמו תקלה תוכנתית ולא כמו בעיה חומרתית, שכן adielfr אומר שהמחשב עובד באופן תקין (הוא לא ציין תקיעות/קפיאות/מסכים כחולים וכד'). סביר להניח שעם הזמן התקנת תוכנות ובשלב מסויים משהו השתבש (קובץ dll מסויים הוחלף בגירסה בעייתית, נתון כלשהו ב registry השתבש וכד'). יכול כמובן להיות שמדובר בתוכנה זדונית כלשהי (וירוס או spyware/רוגלה כלשהו).

סביר מאד להניח שפירמוט והתקנה מחדש יפתרו את הבעיה, אבל אם אתה לא מעוניין בזה, אז אני ממליץ לבצע את הפעולות הבאות:

1. סריקה של המחשב עם אנטי וירוס.

2. סריקה עם תוכנות לאיתור רוגלות. אני משתמש ב SUPERAntiSpywar וב Malwarebytes Anti-Malware. אפשר להשתמש גם ב HitmanPro ואז יש לנתח את הדו"ח שמתקבל (לא לבטל דברים סתם בלי לדעת מה חשוב ומה לא).

3. אפשר להשתמש בתוכנה לסריקת ה registry לצורך איתור שגיאות.

4. אפשר לבדוק את תקינות קבצי מערכת ההפעלה ע"י פתיחת חלון שורת הפקודה (הפעלה -> cmd) ואז להשתמש בפקודה sfc.

• הפקודה sfc /scannow תסרוק את קבצי המערכת ותנסה לאתר קבצים פגומים ולהחליפת בגירסה המקורית. ייתכן שהיא תבקש את דיסק ההתקנה המקורי. אזהרה - החלפת קובץ שנמצא כלא תקין יכולה להוביל לבעיות בהפעלת תוכנות אחרות, שכן ייתכן שקובץ מסויים הוחלף או שודרג בכדי שהוא יעבוד עם תוכנות אחרות.
  • הפקודה sfc /verifyonly תסרוק את קבצים מערכת ההפעלה, אבל לא תבצע אף תיקון. זה אולי עדיף מאשר הפקודה הראשונה בכדי לבדוק האם יש שגיאות.

בכל מקרה הסריקה תיקח זמן מה.

בלי קשר לכלום, תמיד רצוי לבצע בדיקות תקינות לחומרה:

• בדיקת תקינות לזיכרון עם memtest86 (להריץ מדיסק או מכונן flash) למשך כמה שעות (רצוי כל הלילה).
  • בדיקת תקינות לדיסק הקשיח עם התוכנה של יצרן הדיסק. אני מציע גם לבדוק עם MHDD.
  • בדיקת מאמץ למעבד. את זה אפשר לעשות עם OCCT, אבל יש גם תוכנות אחרות.
  • בדיקת מאמץ לכרטיס המסך. גם את זה אפשר לבדוק בעזרת OCCT, אבל שוב - יש גם תוכנות אחרות.

אני אישית משתמש בד"כ ב hiren's bootcd, שכולל את memtest86 ואת MHDD, וניתן להורדה בחינם לצורך בדיקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...