שאלה לגבי אובונטו - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי אובונטו

sprinter

Recommended Posts

היי

פחות יצא לי להתעסק עם אובונטו(די חדש בעולם הלינוקס) אבל שמתי לב שהשוני בינה לבין שאר הפצות הדסקטופ זה עניין פקודת ה apt-get להתקנות וכו'.

אני גם מבין שזאת צורת ההתקנות במערכות מבוססות דביאן.

אני רוצה לדעת אם ה apt-get זה סוג של חבילה שניתן להתקין בכל הפצות הלינוקס? נגיד בפדורה?(למרות שיש את YUM)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

apt get, yum, pacman וכו' הם מנהלי ההתקנות, זהתונה שפותחת את החבילות. החבילות עצמן ן קבצי deb, rpm, pkg.tar.xz וכדומה

כל כלי ניהול מכיר את מה שהוא מכיר ואם תחפש אתה תמצא בדרך כלל תוכנה בחבילה המתאימה בשביל המערכת שלך (כי בחבילה צריך להביא בחשבון דברים אחרים שיכולים להיות שונים בין המערכות). אם זאת אתה יכול לעקוף את מנהל החבילות על ידיי התוכנה alien (המרת פומטים של חבילות) - אבל קורה שצתצרך לסדר בעיה של קובץ שהשם שלו שונה במערכת שאליה החבילה היתה מיועדת ובמערכת שלך וכדומה, או התקנת התוכנה מקוד מקור (configure make make install)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן - http://freshtutorial.com/install-aptget-fedora/

אבל עוד כמה שינויים כאלה ואתה דיי הופך את פדורה להפצה אחרת..... יכול להיות שיש הפצה שמגיעה "מהקופסה" כמו שאתה רוצה, למשל ב debian יש apt-get בברירת מחדל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל העיקרי כיום בין ההפצות הוא באמת הניהול ומנהלי החבילות. הרי בסופו של דבר ניתן להתקין את כל התוכנות והדסקטופים בכל ההפצות די בקלות.

לעומת זאת גם אם התקנת apt על פדורה, מי מייצר חבילות שתוכל להשתמש בהן?

באותה מידה ניתן להשתמש בalien כדי להתקין rpm על מערכות מבוססות apt, אבל אז התחזוקה נהית כאב ראש.

אם אתה רוצה להתנסות בapt, פשוט תתקין דביאן בVM על הפדורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

apt על פדורה יודע להתקין חבילות rpm

השאלה היא מדוע לעשות את זה? מה יהיה הרווח? אחרי הכל, מנהלי החבילות האלה, בין אם זה apt ובין אם זה yum או אחרים, מאד דומים ועושים כמעט את אותו הדבר. שניהם עושים חישובי תלויות, הורדות וכו' אבל תכלס מי שמבצע את ההתקנה הוא כלי אחר. במקרה של דביאן ונגזרותיה התכנית היא dpkg ובמקרה של רד-האט זה rpm

אני לא מוצא שום יתרון לעבודה עם כלי שלא בא עם ההפצה. ההיפך, הוא פחות מדובג ונבדק פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...