האם 7950 יהווה שדרוג משמעותי מ6970 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם 7950 יהווה שדרוג משמעותי מ6970

LL@SS

Recommended Posts

שלום לכולם, יש ברשותי כרטיס מסך שאני מאוד אוהב אבל מרגיש שהוא מזייף לפעמים ברזולוציה הטבעית שלי (2560*1440).

השאלה היא, האם למכור את ה6970 ב600 (יש לי קונה), ולקנות 7950 ב 900-950 מיד שנייה (יש לי מוכר) בערך, שזו תוספת של 300-350 ש"ח....זה שווה? יתן לי משהו? או שעדיף בכלל ללכת על אחד מהכרטיסים החדשים?

שוב פעם אני מזכיר, מדובר ברזווציה הטבעית שלי, ברזולוציה כמו 1920*1080 הכרטיס שלי מתמודד עם כל משחק די בקלות.

אשמח לחוות דעת :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

"מזייף" משמע לא נותן ביצועים גבוהים כמו ברזולוציה נמוכה יותר

וגיל, אני חושב שאתה טועה לגבי 20 אחוזי הביצועים הנוספים שאקבל, נראה לי יותר מידי, הבנתי שזה יותר בכיוון של 10-13%

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מזייף" משמע לא נותן ביצועים גבוהים כמו ברזולוציה נמוכה יותר

וגיל, אני חושב שאתה טועה לגבי 20 אחוזי הביצועים הנוספים שאקבל, נראה לי יותר מידי, הבנתי שזה יותר בכיוון של 10-13%

זה לא זיוף.... הוא לא מספיק לרזולוציה הזו. ואני חושב שה7950 גם לא, בטח שלא למשחקים כמו BF4 למשל. שם מומלץ 7970 לFHD ULTRA ואם אתה רוצה יותר... תסיק את המסקנה לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקבל תוספת של 20% בערך. לא משהו שמומלץ לשדרג בשבילו בד"כ אבל עם רזולוציה גבוהה ובהיעדר תקציב, יכול להיות שכדאי לך.

יותר בכוון של 40% לפני המהרה כאשר מתבוננים על אפליקציות רלוונטיות עם דרייבר 13.9

ועבודה בתדר עדכני של 7950B = 925mhz.

מה שאתם מסתכלים עליו בגראפים מעלה אלו טבלאות מיושנות מדרייברים מלפני שנתיים ועם

תדר עבודה מגוחך ומסורס בכוונת תחילה על ידי לרק 800mhz....

אבל מי זה אשר אינו ממהיר HD7950... ?

אין אף אחד שאינו ממהיר ונשאר תקוע על 800Mhz... (לפחות אם הוא עבר אצלנו - אנו הרי נדאג להשכילו בנושא).

לאחר לתדר טיפוסי של 1150mhz השפור בביצועים מגיע עד כדי 65-75% כמו כלום.

מדובר בקפיצה מסדר גודל שהיא מאד מורגשת במיוחד בכותרים שבהם 6970 מראה קשיים

ונופל אל מתחת ל- 30 FPS. בקטעים אלו, 7950 יצליח לשמור לפחות על 45-50FPS וזהו הבדל משמעותי.

כאשר הפער במחיר עומד על 300-350 ש"ח זוטא, לא מובן מה השאלה בכלל.

נוסף על כך אם הוא ישאר עם 6970, אוטוטו כבר לא יהיה לו בקוש או ערך ממשי במשומשים,

ועל כן זה הזמן להפטר ממנו, כל עוד עדיין ניתן ובמחיר סביר.

את הרווח שנפח הזכרון יצמח מ 2GB ל- 3GB כפי שהוזכר כאן, זה עוד בונוס לא מבוטל, מה שיקנה

לכרטיס המחליף אורך חיים נוסף על הכביש והתאמה טובה יותר לכותרי 2013-2014 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך קצת לאזן את הדברים שנאמרו. 1150 מגה-הרץ הוא לא "תדר טיפוסי" ל-HD7950, מאוד יהיר להגיד דבר שכזה. מתוך שישה HD7950 שהיו אצלי כולם עשו 1150 מגה-הרץ, אבל רק חלק קטן מהם הצליח לטפס משמעותית מעל, לאיזור 1190-1200.

אמנם, 1050 מגה-הרץ הוא תדר טיפוסי שעדיין מקנה 15-20% שיפור לכרטיס המסך ומקפיץ אותו לנקודת ביצועים מאוד מכובדת של HD 7970+

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה לגיל ולדויד:

לא יודע את מי הנכם מגדירים "מקצועי". האם את מי שנכנס בממשק הדרייבר וכל שהוא עושה זה

בסך הכל מעלה את הסליידר ימינה ל- mhz1150, ואכן מצליח לבצע זאת ב- 100% הצלחה נגדיר "כמקצועי" ?

*הפוסט הקודם של djelectric מחזק את הטענה, שכל הכרטיסים שהוא בדק מסדרה זו כולם הגיעו בקלות ל- mhz1150.

הנני שותף גם לטענתו זו, לאחר מחקר של שנה וחצי בפורומים רבים בעולם. כל הכרטיסים מסדרת הטהיטי מגיעים

ל- mhz1150 (ובתנאי שאין להם מתח נעול).

התייחסות ל- djelectric:

אינני מדבר על מעל תדר זה כמו 1190-1200mhz... שהצעת, ממש לא.

1150mhz הוא התדר שנמצא "כטיפוסי לסדרת הטהיטי", ועל כן בכל המקרים שאני מתייחס אליהם, אני מתייחס לתדר זה

ולא לתדר אחר. אז אנה, לא להסיט או לעוות את דבריי (גם אם לא היתה כוונה שכזו חלילה) משום שזה מבלבל

את הקורא שאינו מתמצא ואשר עשוי הוא לחשוב בטעות, שאני מדבר על תדרים הנושקים ל- mhz1200 או משהו בסגנון.

בחזרה לדויד:

מדדתי את אמפרז' HD7950 כאשר הוא מורץ בתדר הנקוב = 1150mhz.

נמצא שזה אפילו אינו עובר 250w כאשר הוא טוחן בנץ סינטטי כבד, שכל מטרתו היא לשרוף כמה שיותר חשמל.

כך שרעיונות כאילו הוא עובר TDP של טיטאן... נראה לי שחסר קצת נסיון שטח עם 7950 למי שטוען זאת.

כאשר הכרטיס עובד באפליקציות נורמטיביות ולא בנצים סינטטיים, אוכל לספר ממדידותי שבדר"כ טיפוסית הוא

אינו עובר 200w TDP.

וכאשר בוחנים ללא כל המהרות למינהן, בתדר 850mhz (שזה הבסיס של 7950 vapor x) ותחת אפליקציות נורמטיביות, הכרטיס צורך סביבות 140-160w בלבד.

לחוששים להתייחס לאורחי הפורום הירוקים כאילו הם עשויים חלילה מסוכר:

כאן זהו פורום שמורכב בבסיסו מצרכנים וממשתמשי מחשבים מתקדמים, שהם "קצת מעבר" להדיוט שברחוב.

ומדוע: משום שהדיוט ממילא אינו עובר כאן, כי הוא הדיוט - אינו מעמיק בנושא - ואינו מתעניין בו מלכתחילה.

כלומר: מי שכבר טרח להכנס לכאן (ונניח שהוא יחסית ירוק וחדש), יהא מאד סביר להניח שהוא "מתעניין"

(שאם לא היה כך הוא לא היה נכנס).

ואם כבר נכנס להתארח אצלנו, אזי רצוי שניתן לו את מלוא המידע וננסה להפוך את צבעו "לירוק קצת פחות".

נספר לו (למשל) שסדרת הטהיטי = 7950/7970 היא בעצם בעלת יכולת "עבודה טיפוסית" ב- 1150mhz, ואין קושי

לבצע הנדרש או להגיע לתדר זה בכל כרטיס מסדרה זו (למעט אם הוא נעול מתח - מיד התייחסות תבוא).

עוד נספר להם, שכל שצריך מסתכם בהסטת סליידר זוטא מתוך ממשק הדרייבר של הכרטיס (אפילו נצרף snapshot)

וברוב המקרים גם אין צורך להעלות מתח בכלל!

עוד נזהיר, שיש מעט מאד סדרות שמגיעות עם מתח נעול, ומסדרות אלו נמליץ להימנע.

נפרט במקביל "אלו כרטיסים" מגיעים ללא בעיית מתח נעול - שזהו למעשה רובו המכריע של הכרטיסים מסדרת הטהיטי.

עוד נמליץ לבחון כרטיסים שכאלו ביד שניה, שאותם ניתן לבדוק מטבע הדברים כבר אצל המוכר ועוד טרם תשלום

ולהיווכח האם הם נעולי מתח או לא, והאם עובדים הם ב- 1150mhz טרם הרכישה, מה שלא ניתן לעשות ברכישת כרטיס

חדש בחנות.

המחיר של משומש הנמוך יותר ביחס לחדש, יהא רק עוד רווח נלווה (למי שמעוניין בכך).

נספר גם שכיום ניתן להשיג כרטיסים אלו סביבות 900 ש"ח בשוק המשומשים (לדוגמא חבר שלי רכש אחד ב- 800 לפני

חודש בהמלצתי) ושזו תמורה מעולה לכסף, אולי הטובה ביותר שיש נכון לנקודת הזמן הזו.

*עובדה שעשויה להשתנות בחודש הבא לאחר השקת סדרה R9 של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרוב גם בחיים לא יכנס לממשק של הדרייבר.

שוב, לכל כרטיס אפשר לעשות OC. או שתתייחס להשוואה של תדרי סטוק (כמו שהכרטיס הגיע מהחנות ללא שינוי), או שתתייחס להשוואה כששני הכרטיסים ב-OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבעת "שהרוב לא נכנס לממשק הדרייבר בכלל", ואני שואל על סמך מה קבעת זאת ?

היש לך (למשל) נתוני מדגם סטטיסטי שנשאל ברחוב ? או איזה פורום אינטרנטי ששאל את הבאים בו ופרסם

את ממצאי הסקר ?

אם הייתי צריך להמר, אז אני מהמר אחרת ועל אחת כמה וכמה אם מתבוננים על צרכני מחשב שנכנסים לפורומים בתחום

חומרת . פורום hwzone זה פורום שכזה - מי שנכנס לפה לא הגיע "בטעות בראוזר".

ואפילו יהיו הנכנסים ירוקים וחדשים בתחום, עצם העובדה שנכנסו לפורום בנושא חומרת , מעידה כי הם בדרך

הוודאית להכנס לממשק הדרייבר של כרטיס המסך - אם לא עשו כן עד עתה.

או נומר זאת בדרך פשוטה יותר:

אינני מאמין שיש מי אשר נכנס לפורום שלנו, עובר אותו, קורא את השרשורים בנושא סדרת הטהיטי, ולאחר

כל זאת עדיין אינו נכנס לממשק הדרייבר בכרטיס המסך.

לנושא השני שהעלאת:

אם אתה שואל אותי, אזי אני תמיד מתייחס לכרטיסים כאשר הם עובדים בתדר OC טיפוסי להם ובכך אנחנו תמימי דעים.

נכון להשוות כרטיס מול כרטיס כאשר שניהם מומהרים לתדריהם הטיפוסיים - אין ספק בכך.

(תדר טיפוסי = התדר שאליו מגיעים 99.9% מהכרטיסים מאותה סדרה).

אלא מהי: שפשוט הגורל העלה כך, שיצא וסדרת הטהיטי נולדה עם מרווח OC בלתי שגרתי ביחס למקובל,

המגיע עד כדי 40% במקרה הקיצוני ביותר של HD7950 הראשון, זה ששווק בתדר מאד שמרני

(באופן מלאכותי ומכוון מצד היצרן) לרק 800mhz, בשעה שליטוגראפיית 28 ננו מטר מאפשרת לעבוד

טיפוסית סביבות 1150mhz.

לשם השוואה, המתחרה נוידיאה שיווקה את סדרת קפלר המקבילה לטהיטי בתדר 1058mhz, מה שלא הותיר

מרווח תמרון רב לביצועי OC, בדר"כ לא מעבר ל- 5% "סדר גודל".

כנ"ל גם סדרת cayman הנדונה פרטנית בשרשור זה: HD6970 שווק בתדר ברירת מחדל של 880mhz,

תדר שהיה קרוב מאד לתקרת היכולת בליטוגראפיית 40 ננו-מטר.

אחת הסיבות לכך היתה, שזה היה "הכרטיס השני" בליטוגראפיית 40 ננומטר. הכרטיס הראשון ב- 40NM היה

ה- HD5870 שנולד בתדר בסיס של 800mhz , מה שהותיר מרווח תמרון OC עם יותר בשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...