לאחר החלפת קירור למעבד, המחשב לא עולה, לפי KSP הלוח אם הלך בגלל עייפות חומר - עמוד 5 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאחר החלפת קירור למעבד, המחשב לא עולה, לפי KSP הלוח אם הלך בגלל עייפות חומר

WarNet

Recommended Posts

• תגובות 73
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בסדר. אבל גם לתרץ את זה ב"עייפות החומר" זה קצת מוגזם. היו לוחות שהרכבתי, פרקתי, הוצאתי, הזזתי, פרקתי מהם גוף , הרכבתי גוף ... והמשיכו לחיות. לוח לא אמור למות מהחלפה חד פעמית של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנסה לעשות אנלוגיה ואני לא מצליח לקשר את ההרדמה המלאה.

כל אחד שיביא ל-KSP מחשב עם שפועל חמש שנים (מבחינת הלקוח זה שנתיים וחצי) בשביל דבר מסוים כמו התקנת גוף קירור.

אז הם יגידו שקיים סיכון, אז הלוח יפסיק לעבוד והלקוח יצטרך לקנות אחד חדש.

האם לדבר כזה אתה חותר??

אין לי דרך טובה יותר להסביר את האנלוגיה, אבל זאת בדיוק הכוונה.

אם הטכנאי לא גרם נזק ללוח האם, לא שבר, לא עיקם, לא הזיק לרכיב, מדוע יתנו לך לוח אחר?

בטח ובטח כאשר הזהירו אותך מראש שיכול לקרות מצב כזה שהטראומה של פירוק והרכבה יחסלו את הלוח. מילא לא היו אומרים מראש, היה ניתן לבוא אליהם בתלונה כלשהי, למרות שגם זה לא בטוח בכלל כל עוד לא ניתן להראות שהם גרמו לנזק.

Shit Happens, ורכיבים אלקטרוניים לא מתים בהכרח מנזק פיזי שנגרם להם. יכולות להתנתק הלחמות, קבלי SMT יכולים להסדק כך שלא תראה בלי מיקרוסקופ, IC יכולים להכשל בלי שתראה עליהם אפילו סימן. אם לא היה יכול להתקלקל רכיב אלקטרוני סתם כך, אז למה צריך אחריות? אם כל תקלה נגרמת על ידי מישהו בהכרח, אז אם התקלקל אפילו בתוך תקופת האחריות, אתה קילקלת, לא כך?

אין שום אינטרס לטכנאי לקלקל את הלוח אם שלך. החנות מרוויחה הרבה יותר ממתן שירותי טכנאי מאשר ממכירת מצ'וקמק ב-250 שקל. הרבה יותר משתלם להם שתבוא לתקן את המחשב, או להתקין רכיב כזה או אחר חמש פעמים בשלוש שנים מאשר שתקנה איזה מחשב בסיסי אצלם. איזה סיבה יש להם לעצבן אותך בכוונה ולחשוב שיש להם שירותי מעבדה מחורבנים?

אם יתנו לך לוח אחר זה יהיה ממש יפה מצידם, והם ממש לא חייבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר. אבל גם לתרץ את זה ב"עייפות החומר" זה קצת מוגזם. היו לוחות שהרכבתי, פרקתי, הוצאתי, הזזתי, פרקתי מהם גוף , הרכבתי גוף ... והמשיכו לחיות. לוח לא אמור למות מהחלפה חד פעמית של .

איך אתה רוצה שיקראו לזה? שיתחילו להסביר ללקוח שבגלל שיש לו גוף כבד הוא לחץ את אזור הסוקט ויצר לחץ בנקודות מסויימות, וגוף הקירור החדש מפעיל לחץ בצורה קצת אחרת על לוח בעל המון שכבות והמון הלחמות שכבר תפסו צורה במשך 5 שנים יכול לשבור אותן? או שאם המארז מעט עקום כי הוא מחורבן ועיקם גם את הלוח באיזורים מסויימים כי גובה הסטאדים לא זהה? אפילו סתם הברגה החוצה של לוח כזה יכולה לפעמים לחסל אותו.

ממש לא כל לוח שמחליפים לו גוף קירור ימות, אבל זה שלך זה לא קרה, לא אומר שזה לא יכול לקרות.

קצת להמחשה:

346m4p0.png

motherboard_flex.jpg

DSCN0107.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי לוח EP45-DS3 במחשב אחר בבית ,התחיל במחשב שלי עם סטוק שבא עם הE8400 , אחרי שנה הקירור הוחלף בFreezer 7 Pro , אחרי 9 חודשים כשהמאורר החליט למות החלפתי אותו בMugen 3 דיי כבד , בשנה שעברה החלפתי את השילוש במחשב לIvy Bridge אז הMugen 3 עבר ללוח החדש, הEP45-DS3 עבר למחשב אחר וקיבל את הסטוק חזרה.. הוא כבר בן 5 ,עבר שתי החלפות מארז,שלוש החלפות קירורים , ועדיין עובד כמו חדש... יש גם לוחות אם אמינים בימינו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין על הMugen 3 קפיצים ... בעצם התקנתי ופירקתי אותו מהH77-DH3 שרגע יש לי במחשב וכל פעם שמתי לב שאם אני לא משאיר את הברגים משוחררים במידה מסויימת הלוח פשוט מתחיל להתעקם ,ולא סתם , הקירור כביכול תומך בסוקט 1155,אבל עם הBackplate של הסוקט הBracket של הקירור פשוט לא מתאימה בצורה מושלמת כמו שהוא אמור להיות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות הרבה דברים, זאת בדיוק הבעיה.

אתה יכול להאשים אותם בחוסר מקצועיות, או להאשים אותם בזדון.

רק שאולי תאשים אותם על לא עוול בכפם.

או, שתזכה אותם מחמת הספק.

בחירה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן להבין שהם משקרים מכיוון שהטכנאי טען שהמחשב עבד במעבדה, אבל הוא לא עבד בבית של פותח הדיון, לאחר מכאן הם טוענים שהלוח לא מספק מתחים יציבים...

מה ניתן להסיק מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואז הוא זה שהרס את הלוח וגרם לו לספק מתחים לא יציבים על ידי...? דבר כזה לא קורה ברגע..

- - - תגובה אוחדה: - - -

אני מכיר את המשחק של KSP טוב מאוד, עד היום יושב לי בבית GT210 לא שמיש, רק בגלל שהם טענו שהוא תקין..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה? יכול להיות שהם צודקים.

הם טוענים שהמחשב עבד לאחר התקנת הגוף אז כל מה שהעלינו פה על כיפוף הלוח

לא תקף!

מה בעצם הרכיב האחראי בלוח אם על אספקת מתחים תקינה לרכיבים?

האם זה מייצב מתח מסוים?

איך אוכל לוודא שהמעבד לא הפסיק לעבוד "פתאום" כשאני אקח מהם את המחשב התקול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...