התייעצות בנוגע למפרטים - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות בנוגע למפרטים

Adun

Recommended Posts

אני כבר זמן רב מעוניין לקנות מחשב חזק לגיימינג, אחד כזה שיהיה מסוגל להריץ את המשחקים החדשים ביותר באיכות הגבוהה ביותר, עד כמה שזה אפשרי..

התקציב שלי הוא 10,000 ש"ח שחסכתי, עם חריגה עד 2000 ש"ח (כלומר 12 אלף). כן, זה סכום גדול, השאיפה לא לבזבז את כולו, אבל בגדול זה מה שהקצבתי לעצמי לטובת מחשב איכותי וחזק.

יש לי 2 התלבטויות. הראשונה היא, האם לקנות מחשב גיימינג מורכב מראש מהחנות, או להזמין חלקים בניפרד, ולהרכיב בבית (שזאת השאיפה שלי). לצערי אני לא מכיר כ"כ בחנויות וכו', חוץ משתי הרשתות הגדולות; אייבורי ו KSP.

עיינתי באתרים שלהם ומצאתי שם מפרט בכל אחד מהם, בסביבות ה 10 אלף.

http://www.ivory.co.il/catalog.php?act=cat&id=1011&orderBy=priceHigh

http://ksp.co.il/?select=269..397

מה דעתכם? שווה להשקיע באחד מהמחשבים האלה, או שלא? בנוסף, מה דעתכם על הרעיון של בניית מפרט בעצמי, הזמנה של הכל (בניפרד) ולהרכיב לבד בבית? זה סיכון גבוה לטעויות?

קראתי את המדריך להרכבת מפרט, מדריך מעולה, מפורט, פשוט. כל הכבוד על ההשקעה! לכן אני פונה כאן להתייצות, אשמח לכל דעה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא שווה. תענה כאן על השאלון שבסטיקי ונעזור לך.

בתקציב כזה אתה יכול לקנות 2 מערכות חזקות מאוד. רצוי לקנות מחשב חזק שיחזיק לתקופה הקרובה ולשדרג בהדרגה. כמובן שציוד היקפי איכותי מהווה פקטור משמעותי בחווית הגיימינג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה התקציב המקסימאלי? 10,000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? ניתן לנצל הכל

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 2000

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? גיימינג וסרטי HD

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). -

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. כל משחק, מסטארכרפט2, דיאבלו3, היטמן 5, אססן קריד, קול אוף דיוטי וכו'...

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 24 אינץ', FHD

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? בשאיפה לגבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. במידה ונישאר תקציב, לאחר הרכבת המחשב עצמו

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 5, לא צריך שיהיה שקט במיוחד, אבל תמיד עדיף שכן יהיה שקט

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? מעדיף שלא

7. האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? כן, מערכת הפעלה, הכי חדש שקיים (נכון להיום זה 8) מזתומרת הרכבת מחשב בחנות?

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. מעדיף ברשתות בגדולות, במקרה הצורך יש "אבא ואימא" לפנות אליהם.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). אני רוצה מחשב שיפעל במהירות, כמובן SATA3, USB3, כרטיס רשת (המחשב לא יחובר למודם, אלא יעבוד על WIFI), כרטיס קול איכותי (אני שומע הרבה במחשב).

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? עקרונית, כן.

הי שוב, עניתי על השאלות, פליז תעזרו לי להרכיב מחשב חזק ומשתלם בו זמנית:))))) תודה מראש!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זתומרת - שהאם אתה רוצה שהחנות תרכיב את המערכת בשבילך או אם אתה עושה את זה לבד.

אין דבר כזה חזק ומשתלם בו זמנית עם התקציב הזה.

כמו שגיל ציין, זה תקציב לשני מערכות גיימינג חזקות מאוד לרזולוציה הזו.

הרזולוציה שלך לא מצריכה מערכת חזקה יותר מזו שתעלה בערך חצי מהסכום וגם זה לאחר תוספת

של למערכת ההפעלה.

השאלה אם אתה מוכן ללכת עם ההיגיון ולחסוך בערך חצי מהסכום.

אם אתה להוט לנצל את מרבית התקציב, הייתי מציין איזה מסך וציוד היקפי יש ברשותך (דגמים מדוייקים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל שאני לא סומך על אנשי המכירות בחנויות, שכל מטרתם בעיקר זה להיפטר ממה שיש להם במלאי, הייתי רוצה שתעזרו לי כאן להרכיב מחשב שלא יהיו התגשויות בחומרה, שיהיה עשוי מחומרים איכותיים, ושיהיה חזק כדי לתמוך בכל המשחקים החדשים של היום, ברזולוציה גבוהה ביותר (FHDׂ). יש הרבה משחקים שאני בכוונה לא שיחקתי בהם עדיין, רק כדי שאוכל לשחק אותם בFHD, ושהמשחק ירוץ חלק לחלוטין.

אני לא להוט בהכרח לסיים את התקציב, אלא בכוונה הקצבתי מראש סכום יחסית גדול כדי לקנות מחשב מרכיבים טובים ולא נגיד להתפשר על כ. מסך בינוני, פחות ראם וכו', רק בגלל כמה שקלים.

הלכתי בעברי כבר למספר סניפים של אייבורי, וKSP, תתפלאו לשמוע, שנגיד בKSP ירושלים, ובת"א נתנו לי ביקורות מנוגדות כל חלק מרכיבי החומרה, דבר שגרם לי לא לקנות מחשב לפני מספר חודשים. אני לא סומך עליהם, מהסיבה שיש להם אינטרנס מובהק למכור לי. לכן אני פונה אליכם, שמטרתכם הם באמת לתמוך באנשים כמוני שלא הכי מבינים בזה.

אז בבקשה, תעזרו לי להרכיב מחשב חזק וייעודי למשחקים, ולהימנע מהתנגשויות חומרה וכו' וליהנות ממנו בחווית גיימינג גבוהה:)

מקלדת ועבר שלי הם דיי בסיסים, המסך שלי הוא BX2450, מקלדת היא מקלדת מולטימדי WAVE של לוגיטק, עכבר הוא של דגם 5000

מסך:

http://www.samsung.com/il/consumer/pc-peripherals/monitor/led-monitor/LS24B5HVFN/ZN

מקלדת:

http://www.logitech.com/en-us/support/3071?osid=14&bit=64

עכבר

http://www.microsoft.com/hardware/he-il/p/wireless-mouse-5000

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...