שאלות לגבי Asrock Z87 Pro4 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות לגבי Asrock Z87 Pro4

falukky

Recommended Posts

1. קניתי את הלוח הנ"ל, האם יש איזשהם Drivers&Utilities שכדאי לי להתקין (אני מעוניין לעשות OC) ?

פה יש את כל הרשימה - מה להתקין ???

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Pro4/?cat=Download&os=Win864

2. לאיזה חיבור בלוח לחבר את הכונן ?

3. אם המערכת הפעלה שלי (Windows 8.1 64 Bit) מזהה את כל הדרייברים שלי - עדיין יש המלצה להתקין ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. רצוי להתקין את כל הדרייברים האחרונים לכל החומרה. הדרייברים שמגיעים עם מערכת ההפעלה הם לא בהכרח הכי מעודכנים.

אני הייתי מציע קודם כול לחפש דרייברים מעודכנים לפי יצרני השבבים ורק אח"כ (אם אין גירסאות מעודכנות יותר) להשתמש בגירסאות שניתן להוריד מאתר היצרן. לדוגמא - אני קודם הייתי מחפש באתר של Realtek דרייברים מעודכנים עבור Realtek ALC892, ורק אם אני לא מצליח למצוא - אז הייתי מוריד את הדרייברים מהאתר. הדבר כמובן נכון עבור הדרייבר של ערכת השבבים (ה INF driver) - קודם לבדוק באתר של אינטל, ורק אם אין ברירה - להשתמש בדרייברים שבאתר יצרן הלוח.

אני בטוח שיש כאלו שיגידו לך להשתמש בדרייברים של יצרן הלוח כי הם מותאמים ללוח בדיוק, אבל הבעיה היא שלפעמים הדרייברים של יצרן הלוח לא מעודכנים לגירסה האחרונה, ובשלב מסויים הם בכלל מפסיקים לעדכן את הדרייברים לגירסאות האחרונות...

בקשר לתוכנות עזר (Utilities) - זה תלוי בך, אבל אתה לא חייב להתקין אף אחת מהן. תקרא מה כל אחת מהן עושה ותחליט לבד.

2. כתוב שבלוח הנ"ל יש 6 חיבורי SATA III, כך שזה לא משנה לאיזה מהם אתה מחבר את כונן ה . למעשה, אני לא חושב שיש בלוח הזה חיבורי SATA II בכלל.

3. כמו שכתבתי ב-1 - הדרייברים שמגיעים עם מערכת ההפעלה הם לא בהכרח הכי מעודכנים. ייתכן גם שהדרייבר שהותקן הוא דרייבר כללי יותר שעובד, אבל דרייבר המתאים בדיוק לחומרה שלך יאפשר לבצע דברים נוספים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיכנס ללינק הזה:

https://downloadcenter.intel.com/default.aspx

ותפעל לפי ההוראות שתחת Intel® Driver Update Utility. מה שקורה הוא שמופעלת תוכנה ב Java שסורקת את המחשב ובודקת אילו דרייברים יש לך ומה אפשר לעדכן. הכי פשוט, בלי להסתבך יותר מדיי.

עריכה:

פה יש לך את הקובץ שמעדכן רק את ערכת השבבים:

https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=20775

אבל אל תשכח שאתה צריך מספר דרייברים, כמו דרייבר לכרטיס המסך (אלא אם כן אתה משתמש בכרטיס מסך חיצוני, ואז תצטרך לבדוק מול היצרן שלו), ולכן עדיף להשתמש בבדיקה האוטומטית של (למרות שאני דיי בטוח שניתן להוריד כל דרייבר בנפרד, אבל צריך לבדוק את זה לעומק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני רוצה לבחור ידנית את הצ'יפסט שלי בלינק הראשון אני בוחר Find By Category ואז ב-Select a product line יש לי כמה אפשרויות, מה אני אמור לבחור שם ? (אני לא רוצה עידכון ידני כי אני לא מתקין לכרטיס מסך וכרטיס קול כי יש לי חיצוניים ואני לא רוצה שאוטומטי זה יתקין לי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו מדברים כרגע על הלוח שלך, לא על רכיבים אחרים, אבל מה שכתבתי הוא נכון לכל רכיב הדורש דרייבר - רצוי קודם לחפש גירסה מעודכנת של הדרייבר אצל יצרן השבב של הרכיב, ורק אם אין ברירה - להוריד דרייבר מעודכן מאתר יצרן הרכיב. לדוגמא (בתקווה שזה יבהיר את המצב) - לי יש כרטיס מסך של Readon 6570 מתוצרת Gigabyte. את הלוח המודפס עצמו ייצרה ושיווקה Gigabyte, אבל השבב הגרפי עצמו הוא של (לשעבר ATI). אני יכול להיכנס לאתר של Gigabyte ולהוריד משם דרייבר מעודכן, אבל אני מעדיף להיכנס ישירות לאתר של ולהוריד את הדרייבר משם, מפני שסביר להניח שהדרייבר שבאתר של יהיה יותר מעודכן, וגם לא בטוח שבאתר של Gigabyte הם טורחים לעדכן את הדרייבר שבאתר שלהם בכל פעם ש משחררת דרייבר מעודכן.

בלוח אם עצמו יש מספר רכיבים, כשהחשוב מבינהם הוא ערכת השבבים (הצ'יפסט). במקרה שלך מדובר בלוח של , שכולל שבבים ממספר חברות (כאשר אינטל ו Realtek בינהן). אין ספק שבאתר של תמצא את כל הדרייברים שאתה צריך באופן מרוכז, כי הם מוכרים את הלוח כיחידה שלמה ולכן חייבים לדאוג לדרייברים לכל החומרה שבלוח. אבל, ניתן להוריד גם דרייברים לשבבים ספציפיים בהתאם ליצרן של כל רכיב, שסביר להניח יהיו מעודכנים יותר מאשר הדרייברים שבאתר של , ודיי בטוח שהם היו יותר מעודכנים מהדרייברים שמגיעים עם מערכת ההפעלה או בדיסק שהגנע עם הלוח.

כדי לדעת אילו שבבים יש לך על הלוח, פשוט תסתכל על המפרט שלו. במקרה של הלוח שלך Z87 Pro4 ניתן לגלות את הפרטים הבאים לפי המידע שבאתר הלוח:

Chipset - Intel® Z87

Graphics - Supports Intel® HD Graphics

Audio - 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec)

LAN - Giga PHY Intel® I217V

לא כתוב כלום לגבי בקר נוסף של SATA, ולכן אני מניח שמדובר ביציאות הנתמכות ע"י ערכת השבבים עצמה.

לגבי ה USB 3.0 - אני לא הכי בטוח, כי כתוב שיש:

(USB 3.0 headers (support 4 USB 3.0 ports) (ASMedia Hub

ו-ASMedia היא חברה סינית (כנראה) שכן מייצרת בקרי USB.

בקיצור - ערכת שבבים, כרטיס גרפי וכרטיס רשת - של אינטל, ונתתי לך לינק מתאים. כרטיס הקול המובנה הוא של Realtek, אבל לפי מה שכתבת כנראה אין לך צורך בו. וייתכן שיש לך איזשהו בקר USB של ASMedia. אני מציע לחפש דרייברים מעודכנים באתרים המתאימים, אבל אם אתה מסתבך - פשוט תתקין את מה שיש באתר של וזהו. סביר להניח שהכל יהיה בסדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז צ'יפסט מאינטל, כרטיס מסך מNvidia, כרטיס קול מאסוס, דרייבר ל-

LAN זה מספיק ?

מה זה בדוק כל אלו והאם אני צריך אותם ?

Intel Management Engine driver

Intel Rapid Start driverIntel Smart Connect driver

AppCharger

Intel Rapid Storage Technology driver and utility

עריכה:

מהאתר של אינטל מצאתי דרייבר לצ'יפסט שבאמת היה יותר חדש מזה שבאתר של ושם רשום שהוא מתאים ל-Intel® Desktop Board DZ87KLT-75K.

זה מה שאני צריך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהאתר של אינטל מצאתי דרייבר לצ'יפסט שבאמת היה יותר חדש מזה שבאתר של ASrock ושם רשום שהוא מתאים ל-Intel® Desktop Board DZ87KLT-75K.

זה מה שאני צריך ?

כבר עניתי לך, אבל שוב:

תיכנס ללינק הזה:

https://downloadcenter.intel.com/default.aspx

ותפעל לפי ההוראות שתחת Intel® Driver Update Utility. מה שקורה הוא שמופעלת תוכנה ב Java שסורקת את המחשב ובודקת אילו דרייברים יש לך ומה אפשר לעדכן. הכי פשוט, בלי להסתבך יותר מדיי.

זה אמור לטפל בכל הדרייברים של החומרה של אינטל. במקרה שלך - ערכת השבבים, הכרטיס הגרפי וכרטיס הרשת. יש לך כרטיס מסך נפרד, אז אתה לא חייב את הדרייבר של כרטיס המסך המובנה.

LAN זה מספיק ?

מה זה בדוק כל אלו והאם אני צריך אותם ?

Intel Management Engine driver

Intel Rapid Start driverIntel Smart Connect driver

AppCharger

Intel Rapid Storage Technology driver and utility

ראיתי אבל אני לא יודע אם אני צריך את הכל

תראה, לא שמים דרייברים בשביל הכיף - אם הם מופיעים באתר של הלוח, סימן שהם עושים משהו שיכול לעזור לך. אחד מהם מאפשר תמיכה ב RAID, בקשר לשאר - צריך לבדוק, אבל ליתר ביטחון עדיף להתקין.

שים לב שאם אתה מתקין את הדרייברים של אינטל מהלינק שנתתי לך, סביר להניח שלא תצטרך להתקין את הדרייברים של אינטל שוב מהאתר של (אבל רק של , של כל השאר אתה כן צריך). בנוסף, מכיוון שיש לך כרטיס קול נפרד, כנראה שלא תצטרך להתקין את הדרייברים של כרטיס הקול המובנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...