מבקש עזרה מכם בנושא יוניקס\לינוקס - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש עזרה מכם בנושא יוניקס\לינוקס

TripMan

Recommended Posts

כרגע מתעסק בצבא בSYSTEM בנושאים הקשורים לשרתי וינדוס,

בקרוב אני משתחרר והתחלתי להתעניין בתחום היוניקס .

לכן , מצאתי חוברת למידה ארוכה מאוד בנושא הUNIX - מהדברים הבסיסיים ובנוסף חוברת לADMINISTRATION בUNIX.

הורדתי אימולטור CYGWIN שמדמה מכונת UNIX העניין שאני לא יכול לבצע שם הרבה דברים, לשם תרגול.

לכן אני כותב כאן בשביל לקבל עזרה .

מה כדאי לי לעשות ?

א) להתקין על גבי הנטבוק שלי UNIX\LINUX ועל גביו לתרגל את רוב הדברים שאני לומד ?

ב) להוריד תוכנת וירטואליזציה ועליה להתקין אחד מהשתיים?

לא משנה אם זה א או ב' , איזו הפצה כדאי להתקין על מנת שאוכל להפיק את המירב ממנה ?

בלי קשר לזה - שאלה נוספת, כל מה שאני יכול לעשות בUNIX אני יכול לבצע בLINUX דרך שורת הCOMMAND ?

תודה מראש לעוזרים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Cygwin זאת לא דרך מוצלחת ללמוד את המערכת הזאת. תרים VM עם כל הפצה שבא לך ובהמשך תוכל לדלג בין הפצות כדי ללמוד את הכלים שלהן.

אתה צריך להבין לפני הכל ש הוא kernel וכל השאר זה כלי עזר שמתלבשים מסביבו.

עצה נוספת: תתחיל לכתוב לא ב all caps. זה גם מאוד יעזור לך בעבודה מול המערכת הזאת. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השם UNIX כיום הוא איננו מערכת הפעלה ספציפית אלא משפחה של מערכות הפעלה (אני לא מדבר על יוניקס ההסטורית משנות ה70 אלא על השימושים היום)

היום זוהי תוית / brand שנותנים למע' הפעלה אם היא עומדת בדרישות מסויימות. לרוב מי שקיבל את ה"תוית" הזאת היו מערכות מסחריות ששילמו על מנת לוודא שהן עומדות בדרישות המשפחה הזאת. יש מערכות שהן יוניקס אבל אין להם את התוית הזאת . למשל המערכת OSX של אפל היא בקרביים שלה יוניקס, FreeBSD ועוד אחרות שאין להן את החותמת יוניקס למרות שהן עצמן יוניקס לכל דבר ועניין.

לינוקס עצמה, לא צמחה מהמשפחה של יוניקס כי הקרנל שלה מומש באופן אחר אבל כמערכת הפעלה היא תומכת בכל ה-API ובכל הפקודות של יוניקס ומבחינת המשתמש והמתכנת היא יוניקס.

לעניין הלימוד:

- CYGWIN הוא לא כלי ללימוד יוניקס ולינוקס. אפילו לא מתקרב לזה.

- תתקין גירסת לינוקס מודרנית בתוך מכונה וירטואלית או כdual-boot. אני ממליץ במכונה וירטואלית.

- לינוקס מודרני : פדורה 19, אובונטו 13.04 (או אחת מנגזרותיה)

אתה יכול להוריד מכונה וירטואלית מותקנת כבר למשל כאן:

http://virtualboximages.com/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...