חוות דעת על המפרט הבא (לוח, כ.מסך, זכרונות, SSD וספק) - תקציב עד 4000 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על המפרט הבא (לוח, כ.מסך, זכרונות, SSD וספק) - תקציב עד 4000

falukky

Recommended Posts

המחשב מיועד למטרות פיתוח, גיימיניג ו-OC.

זה המפרט שהרכבתי: http://i43.tinypic.com/25k68hk.jpg

מה שכבר יש לי זה מארז של Chieftech ושני כוננים 500 ג'יגה של סיגייט. המערכת מיועדת למשחקים וקצת OC. המחשב יקנה ב-IQPC, אני לא יודע אם הספק כח שקניתי מספיק או יותר מידי, אותו דבר גם לגבי הלוח ככה שאשמח להערות.

עריכה:

1. מה התקציב המקסימאלי - עד 4000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך - לחסוך זה תמיד טוב !

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב - 4000 ש"ח לזכרונות כרטיס מסך לוח וספק זה מספיק

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). - פיתוח + משחקים + OC

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. - בעיקר חדשים כמו החדש וכו'

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). - כרגע אני עובד על 2 מסכים ברזולוציה של 1920x1080

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות) המקסימום האפשרי עפ"י כרטיס המסך שארכוש

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים - לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט - ציינתי במפרט שלי את המעבד אולם זה כבר ברשותי

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי) - לא רוצה לשמוע טרקטור אז אם אפשר שקט זה מבורך רק שלא יבוא יותר ישי על חשבון ביצועים

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד) - כן: בינוני

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות - לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים - לא אבל אני רוצה חנות אמינה כמו זיגזג למשל (IQPC ???)

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה) - USB3 אפשרי בהחלט

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד - לא מתכוון לשדרג בקרוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה:

http://hwzone.co.il/community/threads/467788-%D7%97%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%9D-%D7%9E%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%9D-%D7%97%D7%95%D7%91%D7%94-%D7%9C%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7%90!

תשתמש בכפתור העריכה ותערוך על מנת שהשאלון יופיע בהודעה הראשונה שלך.

אתה יכול למחוק את המפרט שקישרת אליו שם כי הוא גרוע. רצוי גם לערוך את כותרת הפוסט שתכיל

מידע על השימוש העיקרי המיועד וכן תקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה התקציב המקסימאלי - עד 4000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך - לחסוך זה תמיד טוב !

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב - 4000 ש"ח לזכרונות כרטיס מסך לוח וספק זה מספיק

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). - פיתוח + משחקים + OC

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. - בעיקר חדשים כמו החדש וכו'

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). - כרגע אני עובד על 2 מסכים ברזולוציה של 1920x1080

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות) המקסימום האפשרי עפ"י כרטיס המסך שארכוש

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים - לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט - ציינתי במפרט שלי את המעבד אולם זה כבר ברשותי

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי) - לא רוצה לשמוע טרקטור אז אם אפשר שקט זה מבורך רק שלא יבוא יותר ישי על חשבון ביצועים

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד) - כן: בינוני

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות - לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים - לא אבל אני רוצה חנות אמינה כמו זיגזג למשל (IQPC ???)

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה) - USB3 אפשרי בהחלט

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד - לא מתכוון לשדרג בקרוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בשביל לוודא, המעבד שברשותך הוא לא מעבד מכפלה פתוחה (K) כן..

במידה וזה המצב לא חושב שכדאי להשקיע הרבה על כל הרכיבים מסביב לטובת העניין ואפשר לחסוך מאות שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון שאם אתה מעוניין ב-OC למעבד והוא נעול אין טעם להשקיע הרבה בכל המסביב כי לא תוכל להגיע רחוק כמו

במעבד עם מכפלה פתוחה.מדובר במעבד חזק מראש עם אפשרות לטורבו בוסט אוטומטי, אם אתה עושה את זה יותר

בשביל הפאן ראוי שיהיה ברשותך מעבד מכפלה פתוחה כמו ה-3770K\3570K.

אם נוותר על ה-OC:

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-B75M-D3H - זמין במלאי ₪365

*

זיכרון:

[..] KINGSTON 8GB DDR3 1600 1.5V CL11 ₪333

*

כרטיס מסך:

[..] GIGABYTE GTX760 "OC WINDFORCE 3X" 2GB GDDR5 - RETAIL - מבצע עד גמר המלאי ! - זמין במלאי ₪1318

*

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 520W - RETAIL - זמין במלאי ₪334

*

דיסק קשיח:

[..] SAMSUNG SSD 840 120GB 2.5" SATA 3 ₪507

*

הרכבת מחשב:

[..] קניית מוצרים ללא הרכבה ₪0

*

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪2857

מפרט זה הורכב באתר: www.IQPC.co.il

למשלמים במזומן\שיק אחד, הפקדה - 2% הנחה!

עד 5 תשלומים בשיקים ללא ריבית - שיק ראשון לתאריך הקניה

אם אתה זקוק לקירור זה יספיק:

קרור למעבד:

[..] COOLERMASTER HYPER 101 ₪44

*

האמנם נשאר הרבה תקציב אבל למען האמת אלא יש הצורך ביותר לשימושי המערכת (אין צורך ביותר לגיימינג) או

פיצ'ר ספציפי בלוח אני לא רואה סיבה להשקיע מעבר, כרטיס מסך חזק שיספק ביצועים מעולים ברזולוציה הזו.

(אני מניח שאתה משחק על מסך יחיד כי אני לא רואה איך אפשר לשחק על שניים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אמרת "

מדובר במעבד חזק מראש עם אפשרות לטורבו בוסט אוטומטי" - התכוונת למעבד שלי או כזה שיש לו מכפלה פתוחה ?2. בקשר לדיסק הקשיח - SAMSUNG 840 - ראיתי שיש EVO ו-PRO, האם זה הרגיל ובכלל מה ההבדל בין השניים שהזכרתי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מעבד מרובע ליבות מהדורות האחרונים יש את טכנולוגית הטורבו בוסט, גם במעבד שללא מכפלה פתוחה:

http://ark.intel.com/products/65719/

כמו שאתה רואה המעבד מגיע בתדר סטוק של 3.4Ghz, ומסוגל במידת הצורך להעלות את התדר אוטומטית ל-3.9Ghz.

אם התכוונת להעלות ב-OC כמה מאות MHz זה משהו שממילא קורה באופן אוטומטי. וזה לא דורש תוספת כסף כלשהיא.

גרסת ה-EVO היא הגרסה החדשה יותר, ההבדל בין ה-PRO לגרסה הרגילה היא שה-PRO מהיר יותר, בגלל שההפרש במחיר

לא קטן בין השניים אני אישית חושב שאפשר בהחלט להסתפק בגרסה הרגילה שמביאה תוספת מהירות נאה מקשיח.

אם אין בעיה של תקציב אפשר לשקול את גרסת ה-250GB שנותן תמורה טובה יותר ביחס לנפח\שקל, גם מדובר ב-

מהיר יותר מגרסת ה-120GB וגם בעל נפח כפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...