מחשב קופא - למה? - עמוד 5 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב קופא - למה?

dorsht

Recommended Posts

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני אספר לך על מקרה דומה שהיה לי (סיפור קצת ארוך, בטח אפשר למצוא אותו באחת ההודעות הראשונות שלי פה בפורום, אם לא מחקו את זה מאז) - לפני הרבה שנים (פה בארץ, לא באיזו ארץ רחוקה) הייתה לי בעיה דומה - המחשב הדיי חדש שלי (יחסית לשנת 2002 או 2003) היה "קופא" מדיי פעם - המסך היה משחיר והכל היה נתקע לחלוטין ורק reset היה מחזיר את המחשב לפעולה. זה היה קורה מספר פעמים ביום וזה שיגע אותי. במעבדה בחנות לא יכלו לעזור לי כי הם פשוט לא ראו את הבעיה. אני הגעתי אז למסקנה שהבעיה היא בכרטיס המסך או בלוח. בעל החנות, למרות שלא ראה את הבעיה החליף לי את לוח האם באחריות לאותו דגם. נחש מה קרה - הבעיה חזרה. שוב בעל החנות הסכים לבוא לקראתי ושלח את כרטיס המסך שלי (Geforce4 MX440, כן אמרתי שזה היה מזמן) להחלפה. בזמן שכרטיס המסך היה בדרך להחלפה, בעל החנות נתן לי כרטיס מסך חדש לגמרי מהקופסא (FX5200, שהוא יותר חזק מה MX440) להשתמש בו. במשך מספר ימים השתמשתי בכרטיס המסך הזה והכל עבד מצויין. כאשר כרטיס המסך חזר מההחלפה, שוב חזרה הבעיה. מכיוון שגם הלוח וגם כרטיס המסך הוחלפו, זה העיד על כך שהבעיה היא לא בהם, אבל מכיוון שהשילוב של הלוח הספציפי הזה וכרטיס המסך הספציפי הזה הביא לבעיה, המסקנה היחידה שיכלתי להגיע אליה היא שיש אי-תאימות חומרתית בין הלוח וכרטיס המסך. בסופו של דבר נמאס לי, החזרתי את כרטיס המסך לחנות, קיבלתי זיכוי חלקי וקניתי כרטיס מסך אחר, יותר טוב (Radeon 9000 אם זה מעניין מישהו) מחנות שמצאתי באינטרנט. מאז הבעיה הזו לא חזרה.

בקיצור, למרות הסיכוי הקלוש, עדיין ייתכן שיש לך שני רכיבי חומרה שפשוט לא מסתדרים בינהם. לא ציינת את זה במפורש, אבל ביומיים האלו שעבדת עם כרטיס מסך אחר (ה 9400GT) לא רשמת שהיו בעיות. אולי, וזה אולי רציני, משהו בשילוב הרכיבים שלך פשוט לא מסתדר עם כרטיס מסך מדגם GTX550Ti (וכן, ראיתי שהחלפת מכרטיס של לכרטיס של Gigabyte). מכיוון שאתה כבר מיואש, אני מציע לך לנסות כרטיס מסך מדגם אחר למשך כמה ימים, ולו רק כדי לשלול את האפשרות שכרטיס המסך שלך פשוט לא מסתדר עם הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עדכון:

החלפתי לוח ומעבד, עברתי לI5 4430 עם לוח אם ג'יגה בייט מבוסס H87. הזכרונות הוחלפו. ההרדיסקים הישנים הוחלפו לאחד חדש של 2TB. כלום לא עוזר.

המחשב עדיין ממשיך להתקע.

אני רק אזכיר מה ניסיתי:

1. הוחלפו: מעבד, לוח אם, זכרונות, כרטיס מסך, הרדיסקים ישנים, צורב

2. החלפה (שלא עזרה, אז חזרתי למה שהיה לי) , ספק כוח

3. ניסיתי כמובן לפרמט ולעדכן וביוס וזה לא הועיל

עבדתי יומיים עם המובנה (HD4600 שבמעבד) ולא נרשמו תקיעות. כעת אני עובד עם HD5450. אמנם שום משחק לא יכול לזוז אבל שוב - אין תקיעות.

האם קיים שוב סיכוי שהכרטיס שקיבלתי בהחלפה הוא תקול? מה עוד יכול להיות אפשרי כגורם לתקיעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.

הדרייבר הוא לא הבעיה, שכן 320.49 וגם 327.23 גרמו לבעיות עם הלוח הקודם, ועם הלוח הנוכחי ניסיתי לעבוד עם ה320.49 ועדיין נתקלתי בבעיות.

אופציה שניה אפשרית:

שני הספקים שניסיתי דפוקים, ולא מספקים מתח כמו שצריך לכרטיס מסך וכתוצאה מכך הוא גורם לפריזים? הרי לHD5450, 9400GT או כרטיס מובנה אין צריכת חשמל של GTX550TI.

הדבר היחיד הטוב שיצא לי מכל התהליך הזה, זה בעצם מחשב חדש וחומרה מודרנית יותר, לוח אם שיודע לנצל את הSSD כמו שצריך בזכות SATA3 וכו'.

בתכלס כל החומרה האחרת תקינה, ואני יכול להרכיב ממנה מחשב תקין לחלוטין.

היום יש סיכוי קלוש כלשהו לחוסר תאימות בין כרטיס המסך הזה לאיזה רכיב במערכת?

מה אפשר לעשות? האם אפשר לדרוש כרטיס מדגם אחר? זה נשמע קצת מוזר, שכן הASUS עבד ממש בסדר קרוב לשנתיים ללא תקלות. (גם הוא GTX550TI)

ההבדל היחיד הוא שהתקנתי את מערכת ההפעלה על הSSD עם האסוס, ובעבר הוא עבד עם מערכת הפעלה שהייתה מותקנת על הרדיסק. קשה לי מאוד להאמין שיש חוסר תאימות בין ספציפי לכרטיס מסך בעל מעבד גרפי ספציפי (GTX550TI).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הספק שלי (PC Power&Cooling 500w) וספק אחר שיש בבית (Enermax Tomhawk 405W)

את האנרמקס ניסיתי בתצורת עבודה "חסכונית" (רק והרדיסק אחד, בלי צורב, בלי התקני מיותרים למעט עכבר ומקלדת)

צריך לציין שהמחשב לא מחובר ישירות לחשמל אלא דרך אל פסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין לי ספק כוח חדש, מה יתאים למערכת ולא יהיה יקר מדי? ואגב, מה לא אמין בשתי החברות הללו?

2. המערכת הותקנה ביום שבת האחרון (לפניי שבוע בסך הכול), ובהתחלה הותקן הדרייבר של . כעת אני עובד עם HD5450 והכול בסדר.

3. אנסה. (למרות ששוב כרגע עם אל פסק אין שום דבר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...