מחשב קופא - למה? - עמוד 4 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב קופא - למה?

dorsht

Recommended Posts

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זו יכולה להיות גם בעיה בלוח האם, אם הטמפ' של המעבד תקינות, כונן ה אתה משוכנע שתקין, התקנת מערכת הפעלה מחדש כבר מס' פעמים, ניסית לעבוד זמן רב עם סטיק אחד של ועדיין התקלה חזרה על עצמה, וניתקת את כל שאר ההתקנים כדי לעבוד על הרכיבים הבסיסיים ביותר שזה דיסק קשיח אחד, אחד, ללא כרטיסי PCI נוספים חוץ מכרטיס המסך, ועדיין המחשב קופא לפעמים, זה נשמע לי יותר כמו תקלה בלוח האם, שווה לבדוק את הנושא, או שאולי ספק הכוח חלש מדי ולא מתאים למערכת שלך שיש בה המון רכיבים וצריך יותר מתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לנטרל את רכיבי הUSB שמחוברים למחשב, ולעבוד רק עם עכבר ומקלדת - התוצאה חוזרת על עצמה, ניסיתי גם סט אחר של מקלדת ועכבר - לא הועיל.

אני לא יודע אם ציינתי את זה כאן, אבל בזמן גלישה באינטרנט, אחריי תקיעה כזאת, הסמן של העכבר משתנה - האם יש לזה משמעות כלשהי?

נסכם בנתיים מה ניסיתי לעשות ולא הועיל:

לנתק את כל רכיבי הUSB האפשריים למעט עכבר ומקלדת

להחליף את העכבר והמקלדת בסט אחר

החלפת כרטיס מסך באחד חדש

החלפת כרטיס רשת באחד אחר לחלוטין

ניסיון עבודה עם אחד מהסטיקים של הזכרון בנפרד

הרצת MEMTEST86 למשך מספר שעות (הזכרונות לא נכשלו בבדיקות)

הרצת OCCT למשך מספר שעות - גם כן לא נראו כשלונות

ביטול OC של מעבד

כרגע ניסיתי דבר די מוזר, קשה לי מאוד להאמין שהוא הגורם לבעיה, אבל אולי כך תיפתר הבעיה - אחר שיש לי בבית. אני עובד ללא צורב וללא ההרדיסק עם הסקטורים הפגומים שכן הספק הזה חלש יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

לאור כל המידע שציינת אני מעלה בדעתי שזו בכלל בעיית תוכנה.

האם הבעיה הייתה גם לאחר התקנת מחדש?

האם בדקת במנהל המשימות מה עומס המעבד בזמן התקיעות?

כדי שאקבל הודעה שהגבת, תצטט אותי כשתגיב לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד עם אחר עכשיו ובלי ההרדיסק עם הסקטורים הפגומים, ובנתיים המערכת עובדת פיקס.

הבעיות החלו בכך שעם ההרדיסק הקודם המערכת הפעלה הייתה נתקעת ככה פעם ב...

עברתי לSSD וכבר התקנתי עליו את מערכת ההפעלה.

לא יכול לראות מה עומס המעבד בזמן התקיעות כי המקלדת והעכבר לא מגיבים.

יש לי חשד דווקא בספק כוח, שכן הכרטיס מסך מקריס את הדרייבר, משהו שלא קורה עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד עם אחר עכשיו ובלי ההרדיסק עם הסקטורים הפגומים, ובנתיים המערכת עובדת פיקס.

הבעיות החלו בכך שעם ההרדיסק הקודם המערכת הפעלה הייתה נתקעת ככה פעם ב...

עברתי לSSD וכבר התקנתי עליו את מערכת ההפעלה.

לא יכול לראות מה עומס המעבד בזמן התקיעות כי המקלדת והעכבר לא מגיבים.

יש לי חשד דווקא בספק כוח, שכן הכרטיס מסך מקריס את הדרייבר, משהו שלא קורה עכשיו.

אז אתה אומר שהבעיה נותרה גם אחרי פרמוט (גם אם אולי פחות אינטנסיבית)?

וגם - התכוונתי שתשאיר את מנהל המשימות פתוח על לשונית ביצועים אם אתה יכול כך שאם יתקע תראה באיזה אחוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפריזים חזרו. קיבלתי שניים כאלו בהפרש של דקה. התקנתי את התוכנה על מנת לנטר את המצב.

בשעת קפאון, המעבד בתפוסה (?) של 1/3 בערך.

בוצע ניסיון לעדכן גרסת , בוצע ניסיון לגלוש באקספלורר (גולש בפיירפוקס בשוטף) - לא עוזר! הקפאון קורה גם ללא גלישה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו? משהו? כמו שאמרתי הספק כוח לא עזר.

הקפאונות התחילו גם להתרחש בזמן שאני לא גולש באינטרנט אלא סתם עובד במחשב.

בזמן שהמחשב אתמול נשאר דלוק בערב חג, חזרתי אליו והוא היה קפוא לגמריי - מסך שחור, המקלדת והעכבר לא הגיבו.

רק הדלקה מחדש עזרה.

כל פעם שהמחשב נתקע תהליך DLLHOST.EXE מופיע כתהליך שרץ למשך מספר שניות, יש קשר?

אני כבר לא יודע מה לעשות, מה לא תקין במחשב שלי.

איך אני מאבחן את המצב של הSSD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הSSD שלי היה בעל הגרסה הראשונית אם אני זוכר טוב, התקנתי את הגרסה האחרונה ואלו העדכונים הרלוונטים:

Firmware 070H is recommended for anyone currently running 040H or previous firmware releases. It includes incremental improvements and refinements over these versions which may improve the overall user experience.

Like recent firmware versions, version 070H has improvements over versions 000F which are specific for Windows 8 and new systems, although systems running 7 and other operating systems may also see improvements. Any m4 firmware version will function normally in 8, even without these performance improvements.

The following is a summary of changes between 040H and 070H, which are independent of operating system:

• Resolved a power-up timing issue that could result in a drive hang, resulting in an inability to communicate with the host computer. The hang condition would typically occur during power-up or resume from Sleep or Hibernate. Most often, a new power cycle will clear the condition and allow normal operations to continue. The failure mode has only been observed in factory test. The failure mode is believed to have been contained to the factory. This fix is being implemented for all new builds, for all form factors, as a precautionary measure. The fix may be implemented in the field, as desired, to prevent occurrence of this boot-time failure. To date, no known field returns have been shown to be related to this issue. A failure of this type would typically be recoverable by a system reset.

באמת המחשב היה נתקע אחריי מצב שינה או אחריי שהוא נכנס למסך שחור אחריי שומר מסך. ככה או ככה, יכול להיות שמשהו בחלק מהעדכונים הקודמים (שכן הפירמוואר מעדכן, הוא מעדכן את כל הישנים + החדש) פתר את הבעיה וגם יכול להיות שהחדש.

אני באמת מקווה שזה יעזור, כי לא מתאים לי להוציא עכשיו כסף על מעבד ולוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחריי שכבר כמה ימים הכול היה בסדר, שוב היה פריז עכשיו, בסופו המסך נהיה שחור לכמה שניות וחזר לעצמו, והדרייבר של הכרטיס מסך קרס.

יש לציין שעדכנתי לדרייבר העדכני ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...