עלייה איטית של מערכת הפעלה - האם בעיית חומרה/תוכנה? - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עלייה איטית של מערכת הפעלה - האם בעיית חומרה/תוכנה?

Animor

Recommended Posts

לא רואה סיבה לכבות כיבוי מלא כשיש hibernate

בכל מקרה, שיא היכולת עם HDD רגיל הוא כנראה 30 שניות, בהנחה שיש כמה תוכנות ודריברים שצריכים להיטען, יעני שלא מדובר בהתקנה נקייה לחלוטין.

כדי לרדת מתחת חייב SSD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורות טובות :)

בעזרת הטיפים והעזרה שלכם הצלחתי לצמצם את זמן העלייה בכ-40 שניות.

1. החלק של loading operating system לא אמור לקרות. הוא קורה בעקיפין בגלל שהגדרתי את הדיסקים בביוס כ-AHCI ולא IDE. הבעיה היא שההגדרה הזו חלה גם על כונן ה-, שכן אי אפשר להגדיר בנפרד רק לדיסקים. כתוצאה מכך מתבזבז הרבה זמן בעלייה. אין לזה פיתרון אם רוצים להשתמש ב-AHCI, אבל יש מעקף: להגדיר את הדיסק הקשיח כהתקן הראשון של ה-boot, במקום את הכונן האופטי. בנוסף, הגדרתי בביוס fast boot שמדלג על בדיקת הזיכרון. החיסכון של שתי הפעולות האלה: קצת יותר מ-20 שניות.

2. Soluto לא הועילה לי בהרבה בצורה ישירה, אבל הבנתי בעזרתה מה קורה מאחורי הקלעים. עיקר "החוכמה" של התוכנה בהקשר של ה-boot היא שאפשר לדחות טעינת תוכנות ויישומים לשלב מאוחר יותר. הם נטענים לבד לאחר מספר דקות. כלומר, דברים שלא הכרחי שיפעלו מייד לאחר ה-boot, אפשר לדחות. עוד יתרון של Soluto זה שהיא מזהה יישומים שנטענים שלא מופיעים ב-msconfig. כך גיליתי למשל ש-punkbuster נטען אצלי אוטומטית, למרות שאני כבר לא צריך אותו. Soluto עצמה מוסיפה (לפי מה שכתוב אצלם) עוד 4 שניות ל-boot time. סה"כ החיסכון שלה במקרה שלי היה שניות בודדות. אז בסוף העדפתי להסיר חלק ולבטל חלק בעצמי ב-msconfig ואז להסיר גם את Soluto.

3. הרצתי את xbootmgr שב- 8 sdk. הוא עבד הרבה זמן (6 מחזורי boot כפי שנכתב) אבל השתלם. חסך להערכתי משהו כמו עוד 15 שניות. קשה להשוות בדיוק, משום שסדר העלייה משתנה מ-boot ל-boot. אני יכול למדוד רק לגבי רכיבים שמופיעים "גרפית" בממשק או בדסקטופ, אבל כשהרצתי את soluto ראיתי שיש עוד המון רכיבים ויישומים שנטענים מאחורי הקלעים מבלי שרואים אותם ב-tray. והסדר של הטעינה משתנה משום מה ומקשה על ההשוואה.

אגב, אני משתמש במצב שינה כל זמן. גם הגדרתי S3 בביוס לשינה אמיתית ולא רק כיבוי המסך והדיסקים. אבל עדיין, ישנם הרבה מקרים בהם אני צריך לאתחל את המחשב.

הדבר היחידי שקצת מוזר לי עדיין הוא שקצב הטעינה של היישומים בהתחלה איטי יחסית. ציפיתי ליותר ממעבד ממרובע ליבות שעובד מול דיסק קשיח שנחשב ליחסית מהיר ומול זיכרון , אבל כנראה שזה המצב. אני מניח ש- ישפר את זה, אבל אני לא רוצה להשקיע כמה מאות שקלים רק בשביל זה.

לסיכום, תודה מקרב לב לכולכם על העזרה והעצות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...