עלייה איטית של מערכת הפעלה - האם בעיית חומרה/תוכנה? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עלייה איטית של מערכת הפעלה - האם בעיית חומרה/תוכנה?

Animor

Recommended Posts

שלום,

יש לי בעייה שמציקה לי כבר די הרבה זמן: עליית מערכת ההפעלה (Windows 7 64bit) מאוד איטית על המחשב שלי, למרות שלדעתי היא אמורה להיות מהירה יותר. מרגע הדלקת המחשב לוקח 2:30 דקות עד ש-Windows עולה וטוען את כל התוכניות שלו. אז אמנם אין לי , אבל זה עדיין נראה לי מוגזם.

זה המפרט שלי:

GigaByte P67A-UD3-B3

Intel i5 2500K @3.3GHz

Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB

G.Skill CL9 4GB X 2

AMD HD6950

Coolermaster CM 690

צילמתי סרטון שמראה את תהליך ה-boot, אפשר לראות בו כמה זמן לוקח כל חלק. אולי זה יעזור לנתח את הבעיה. האם מדובר בבעיית חומרה? תוכנה? מה אפשר לעשות, חוץ מלקנות SSD?

אשמח לעזרה ועצה!

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ה- POST אז אפשר להכנס לביוס וקצת לשחק איתו:

תראה אם יש לך כל מיני אפשרויות של fast boot (עושה פחות בדיקות)

תגדיר FIRST BOOT DEVICE את ההארד עם המערכת הפעלה

תכבה בקרים שאינם בשימוש: כל מיני SFIRE WIRE, ESATA

ממליץ לעשות סריקה מלאה לדיסק הקשיח באמצעות התוכנה של היצרן seatools

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה :-)

אבל כמו שאפשר לראות בסרטון הפוסט עצמו לא לוקח כל כך הרבה לדעתי (תקן אותי אם אני טועה). רוב הזמן מתבזבז על העלייה של מערכת ההפעלה עצמה.

אולי זה קשור ל AHCI שהגדרתי בביוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

1. נכנסתי ל-msconfig, ביטלתי 4 דברים שהיו נראים לי לא נחוצים. אבל השארתי דברים אחרים שאני באמת צריך כמו CCC, אנטיוירוס, בבילון, drive וכו'. בכל אופן, זה לא שינה שום דבר. עליית המחשב עדיין לוקחת קצת יותר מ-2:30 דקות. רוב הזמן גם ככה מתבזבז לפני שהווינדוס מתחיל לטעון את התוכנות של ההתחלה, אז לא ציפיתי שזה יעזור בהרבה...

2. אני לא בטוח למה מופיע לי ה-Loading Operating System בהתחלה. נדמה לי שזה התחיל אחרי ששיניתי ב- ל-AHCI.

3. אלה ביצועי הדיסק. נראים תקינים לדעתי, לא?

riBQsow.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלק של טעינת התוכנות לוקח משהו כמו דקה (אפשר לראות בסרטון). כלומר, לוקח 1:30 דקות לעליית מערכת הפעלה עד שרואים את הדסקטופ ולפני שהכול נטען.

ממה שקראתי וראיתי, זה אמור לקחת פחות... אני די בטוח שעם מחשב מיושן יותר ועם ווינדוס זה לקח לי פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה על העזרה. למרות שהנטייה הטבעית שלי היא דווקא כן לחקור ולשפר...

אני אכן משתמש במצב שינה, אבל לפעמים צריך לאתחל את המחשב, וזה מציק לי שלוקח לו המון זמן לעלות.

עד כמה המצב ישתפר אם אקנה SSD? או מעבד חדש?

כלומר, איפה צוואר הבקבוק החומרתי?

או אולי 8 ישפר את המצב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוריד 8 sdk ותתקין משם רק את Performance Toolkit

אחרי זה תבטל UAC ואז תפתח CMD ותרציץ את הפקודה:

xbootmgr -trace boot -prepSystem -verboseReadyBoot

המחשב יבצע ריבוט 6 פעמים, אל תיגע במחשב בזמן הזה, זה יקח בערך 15 דקות

תחזיר UAC וסיימת..

תעדכן תוצאות.

זה ישפר רק את החלק שאחרי loading operating system, החלק הזה הוא בעיה אחרת שצריך לבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין הפוסט, חיפוש ראשון בגוגל העלה את זה...

http://www.sevenforums.com/hardware-devices/164668-25-second-boot-up-delay-after-post-ahci-screens.html

בעניין הטעינה של הווינדוס, אם הורדת את כל התוכנות הלא נחוצות בעלייה ועדיין הטעינה ארוכה מדי לטעמך הייתי הולך על SSD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ מה הוא עושה?

בדומה לbootvis שהיה פעם התוכנה הזו מנטרת את האתחול של מערכת ההפעלה.

היא מנטרת נתונים כמו שימוש בדיסק, שימוש במעבד, שימוש זיכרון, טעינת קבצים, טעינת דריברים וכו'.

אחרי הניטור היא מבצעת אופטימזיציה כדי שהאתחול יהיה מהיר יותר.

אני לא זוכר בדיוק מה היא עושה בפירוט, חפש על זה בגוגל, אבל למשל אחד הדברים שהיא עושה זה להזיז את הקבצים הקשורים לאתחול המחשב למקום מהיר יותר בדיסק (מעין איחוי).

ניתן גם לאחר מכן לפתוח את הקובץ ניטור ולראות את הניטור לפרטי פרטים.

היה אצלי נייד חדש וחזק שעשה אתחול 1:30 וזה היה נראה לי מגוכח, השתמשתי בזה וביצעתי עוד כמה פעולות ידניות והאתחול ירד ל35 שניות.

אחרי זה הפעלתי CACHE עם והאתחול ירד ל18 שניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לטעמי אתחול זה בכלל לא רלוונטי כשיש מצב שינה ומצב שנת חורף, הם תמיד יהיו מהירים יותר ונוחים יותר. כל מה שצריך לעשות זה לדאוג לריסט בערך פעם בשבוע כדי שהמחשב ישאר רענן.

הנה מדריך שמצאתי:

http://www.msfn.org/board/topic/140262-how-to-speed-up-boot-process-under-windows-vista-or-windows-7/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...