פרוייקט הסיבים האופטיים של חברת החשמל מתחיל לזוז - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט הסיבים האופטיים של חברת החשמל מתחיל לזוז

Roger That

Recommended Posts

הנה מחשבה מצחיקה.

אדם מעלה 10TB(לאחסון הענן החינמי הסיני החדש) ב2mbit לשניה, פעולה שאורכה קרוב לשנה.

וכשסוף סוף הפעולה מסתיימת מגיעים אליו הסיבים האופטים(1Gbit לשניה) והוא יכול לעשות את אותה הפעולה ביממה.

קצת כמו סיפור מרוץ הצב והארנב.

READY

SET

GO!

להתראות עוד שנה בקו הסיום. :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד חדשה בנושא - FAST תציע 100 מגה סימטרי ב- 5 שקלים, כלומר 105 שקלים לספק+תשתית 100 מגה סימטרית, כפי הנראה לקוחות פרטיים (לפי קצב הפריסה) יוכלו להנות מהמהירות הזו החל מהמחצית הראשונה של 2014.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד חדשה בנושא - FAST תציע 100 מגה סימטרי ב- 5 שקלים, כלומר 105 שקלים לספק+תשתית 100 מגה סימטרית, כפי הנראה לקוחות פרטיים (לפי קצב הפריסה) יוכלו להנות מהמהירות הזה החל מהמחצית הראשונה של 2014.

כן כן... עוד "ספקית אינטרנט" שאפשר להאמין לה...

שומר נפשו יברח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור לי לגמרי איזה יקום על גבי הקווים של IBC.

תשתית 100mbit סימטרי פותחת מקום לכל מיני חבילות מוזרות.

למשל אפשר לתת מאוד דומה למה שיש היום, כשמהירות העלאה תוגבל משמעותית בגישה לחו"ל(אך תשתפר עם הזמן תוך כדי תחרות אני מניח), ומהירות התקשורת הפנימית בארץ תהיה ללא הגבלה.

ובכך העלויות לספק האינטרנט כמעט ולא ישתנו בהתחלה.

בתהליך שכזה עדיין יהיה מאבק על הUL, באופן דומה למאבק שהיה בעבר על הDL שקמו צעקות על כך שחונקים את התעבורה ולקוחות לא יכולים לממש את מהירות הקו ה"מהיר" שהם שילמו עליו.

במקרה של FAST זה קודם כל משמש כפרסום לגיוס לקוחות חדשים, והם גם יכולים להרוויח מכך.

גם אם האינטרנט שלהם יהיה גרוע, הם עדיין יכולים להציע תעבורה פנים ארצית חופשית ללא הגבלה(כי זו נובעת מאליה מהתשתית עצמה).

והם וודאי לא יהיו החברה היחידה להציע על תשתית IBC.

גם אם הUL לחו"ל יעבור TRAFFIC SHAPING, ונאלץ להילחם מלחמות מול מחירי הUL המוגזמים שגובים בעלי התשתיות לחו"ל, עדיין מדובר בשיפור עם יתרונות מידיים לגבי התפתחויות בארץ(שירותי אחד המעניינים שבהם).

ובוא לא נשכח שגם עם TRAFFIC SHAPING על הUL בשעות העומס, בשעות שאין עומס סביר להניח שיהיה אפשרי לבצע סינכרונים מהירים בנפחים גדולים יותר משמעותית ממה שהיה אפשרי בעבר.

וכך גם פעולות UL גדולים לשירותים בחו"ל יוכלו לכל הפחות להשלים את הפעולה הגדולה מחוץ לשעות העומס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה מחשבה מצחיקה.

אדם מעלה 10TB(לאחסון הענן החינמי הסיני החדש) ב2mbit לשניה, פעולה שאורכה קרוב לשנה.

וכשסוף סוף הפעולה מסתיימת מגיעים אליו הסיבים האופטים(1Gbit לשניה) והוא יכול לעשות את אותה הפעולה ביממה.

קצת כמו סיפור מרוץ הצב והארנב.

READY

SET

GO!

להתראות עוד שנה בקו הסיום. :lol:

לא מכיר יותר מדי משתמשים ביתיים שיש להם 10 ט"ב... להעלות לענן

רב המשתמשים בקושי יגרדו את ה-1 ט"ב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שתהיה להם בעיה ליצור תשתית ב40 אחוז מהמדינה , אז זה נראה לי מאד בעייתי.

הבעיה היום היא מהירות העלאה מגוחכת של מקסימום 3 מ"ב ללקוחות פרטיים (או עסקים קטנים) במחירים הגיוניים.

וכיום לא בזק ולא הוט יכולות לספק במהירות מקסימלית של 100 מ"ב הורדה לכולם (למרות שהוט במצב טוב יותר) , ועוד 10-20 שנה אולי נקבל עוד חברה שאולי תוכל לספק מהירות של 100 מ"ב לרק 60 אחוז מהמדינה.

אני חושב שפתרון מיידי צריך לבוא מחברות הסלולר והדור הרביעי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה להעביר סיב אופטי לכל עיר בישראל, אני חושב שבכלל זה כבר קיים אצל חברת החשמל. ברור שלהעביר לכל בית זה כבר יותר מורכב. אך זה משהו שגם וגם יצטרכו בסופו של דבר לעשות. אז זה לא עניין של בעיה, אלא עניין של מאמץ וזמן.

דור רביעי בסלולר לא יתן שום פיתרון אמיתי. כי שם למרות הגידול ברוחב הפס הזמין, עדיין אותו רוחב פס הוא משותף עם כל מי שמחובר לאותה אנטנה. ולכן, גם בדור רביעי תראה מגבלת צריכה חודשית, כפי שיש כיום בדור 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...