כרטיס מסך-איך להוציא איכות מקסימלית - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כרטיס מסך-איך להוציא איכות מקסימלית

dark_elf

Recommended Posts

כרטיס המסך שלי(ATI HD 6800) מכובר באמצעות כבל לLCD של LG 42 LH20

מדובר בטלוויזיה שתומכת ברזולוציית 720-1280, אבל כשאני מגדיר את הרזולוציה הזו במחשב בLCD אני לא רואה תמונה על מסך מלא אלה על קצוות שחורים.

לעומת זאת ברזולוציה של 768-1360 רואים תמונה מלאה אבל אז מדובר בהורדת איכות ואני מאבד כמה מהאפשרויות של התצוגה של הLCD(אפשרויות זום ועוד).

אותו דבר קורה עם חיבור DVI-.

אני יודע שאם אני לא משתמש ברזולוציה של 720-1280 אני בעצם פוגם באיכות ולמעשה הפיקסלים "נמרכים". מה אפשר לעשות?

איך אני מוציא איכות מקסימלית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרזולוציה האמיתית של הטלויזיה שלך היא 1366X768.

בשביל לקבל את התמונה המדוייקת ביותר זו הרזולוציה שאתה צריך לכוון, ולא 1280X720.

לפעמים הכרטיס באמת נותן רק 1360 קווים אנכיים ואז אמורים להיות פסים שחורים משני צידי המסך (ברוחב 3 פיקסלים - לא נורא).

למה אתה חושב שאתה מאבד איכות בהגדרת הרזולוציה המתאימה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3 פיקסלים זה לא נורא אבל הבעיה מתחילה במשחקים למשל, כשעם הרזולוציה הזו המשחק לא על מסך מלא.

ניסיתי להגדיר את המשחק בכל הרזולוציות(גם של 1360) ואף אחת לא הביאה את המשחק למצב של משחק מלא(או כמעט מלא).

במסך הקטן שלי(22 סמסונג עם רזולוציה של 1080-1680 או משהו כזה), אין שום בעיה והכל עובד על מסך מלא תמיד....

משחקים והכל.

ולא מדובר במשח ספציפי, הסיפור חוזר על עצמו בכל מיני משחקים.

אני יכול לעשות "זום אין" בהגדרות הLCD וכמעט להתאים למסך מלא-אבל אז זו כבר פגיעה משמעותית באיכות.

חוץ מזה אני יודע שאיכות מקסימלית מתקבלת כשיש התאמה מדוייקת של פיקסלים, כלומר יחס של אחד לאחד. ואם לא אז קיימת מריחה להתאים את הפיקסלים.

אז נניח שאני ברזולוציה של 1360 ורוצה לראות סרט באיכות 720P אז קייימת מריחה שהורסת את האיכות, לא?

בכלל יש לי חיבור ואני מרגיש שאני יכול להוציא איכות גבוה יותר ממה שאני מוציא כרגע, אני טועה?

ואגב המחשב בכל מקרה כותב לי שהרזולוציה הממולצת לוטלוויזה היא 720X1280

בכרטיס המסך הקודם שלי(GFORCE 9600 GT) המסך עבד מצויין על 720X1280 ועל מסך מלא, גם במשחקים וגם בהכל.

מאז שידרגתי את הכרטיס(מדובר גם במחשב חדש אם זה משנה) ועברתי לחיבור ו....פחות טוב. נשמע הזוי לא?

מצטער על החפירה, תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרטים של 720P אף פעם לא מתאימים לפיקסלים על המסך. לעומת של 1080P שמתאימים בדיוק.

זו קנוניה להראות לאנשים שרואים יותר טוב בטלויזיות FULLHD.

לגבי המשחקים תראה אם אפשר לשנות את קצב הריענון ל-50HZ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה את זה:

מקש ימני על שולחן העבודה->בחר ב Catalyst Control Center-> בחלון של הגדרות הכרטיס מסך גש ללשונית לMy Digital Flat Panel->תחת הלשונית הזאת תבחר בScaling Options תבחר את המסך של הטלוויזיה שלך, ותעביר את הסמן הכי ימינה שיש עד מצב Overscan 0%

אחרי שעשית את זה תבדוק אם עובד לך...אם לא יש דרך שנייה והיא:

בCatalyst Control center תחת אותה קטגוריה של My Digital Front Panel גש ללשונית Properties תבחר את מסך הטלוויזיה שלך ותסמן בוי את Enable Gpu Scaling-> ואז יפתחו לך שלוש אופציות תבחר באמצעית Scale image to full panel size....

דווח לי אם זה עזר לך והסתדר או אם לא הבנת....=]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Gimel

סרטים של 720P אף פעם לא מתאימים לפיקסלים על המסך. לעומת סרטים של 1080P שמתאימים בדיוק.

זו קנוניה להראות לאנשים שרואים יותר טוב בטלויזיות FULLHD.

לגבי המשחקים תראה אם אפשר לשנות את קצב הריענון ל-50HZ

.

שינוי הפריימים ל50 לא עזר(ניסיתי גם את שארך ההרצים).

אבל עכשיו פתאום כשניסיתי לשים את המשחקים על 1360X768 זה כן עובד על מסך.

אבל אני ממש מסתבך עם עצמי... תענה לי בבקשה על השאלה הבאה:

מה עדיף לי: לשים את הווינדוס על 720X1280 ואז את המחשק על 1080X1920 ואז בעזרת ההגדרות של הטלוויזיה לעשות טיפת "זום אין" שתביא לכמעט מסך מלא.

או שלשים בהכל 768X1360 והגדרות של הטלוויזיה 16:9.

מה אתה אומר?

אגב ברזולוציה של 768X1360 בהגדרות הטלוויזיה יש לי 2 מצבים: 16:9 ו4:3

לעומת זאת אם אני שם רזולוציה של 720X1280 אני מקבל בהגדרות הטלוויזיה הרבה יותר מצבים:

16:9, 4:3 "JUST SCANING" "ZOOM" "CINEMA ZOOM" ועוד כמה שאני לא זוכר.

לגבי הסרטים:

אתה מתכוון ל2 הפסים השחורים למעלה ולמטה?אתה ממליץ לראות סרטים רק באיכות 1080P?

שאלה נוספת: עברתי מקבל DVI TO HDMI לHDMI TO HDMI אני לא אמור לראות שידרוג באיכות?

קראתי איפהשהו שכדאי להתקין קודקים ופלייר מיוחד(אני משתמש בKMP) ואז להתקין עוד כמה דברים ולהתעסק עם כל מיני הגדרות.

כדאי להכנס לזה? זה ישפר את האיכות של סרטים/משחקים/סאונד?

תנסה את זה:

מקש ימני על שולחן העבודה->בחר ב Catalyst Control Center-> בחלון של הגדרות הכרטיס מסך גש ללשונית לMy Digital Flat Panel->תחת הלשונית הזאת תבחר בScaling Options תבחר את המסך של הטלוויזיה שלך, ותעביר את הסמן הכי ימינה שיש עד מצב Overscan 0%

אחרי שעשית את זה תבדוק אם עובד לך...אם לא יש דרך שנייה והיא:

בCatalyst Control center תחת אותה קטגוריה של My Digital Front Panel גש ללשונית Properties תבחר את מסך הטלוויזיה שלך ותסמן בוי את Enable Gpu Scaling-> ואז יפתחו לך שלוש אופציות תבחר באמצעית Scale image to full panel size....

דווח לי אם זה עזר לך והסתדר או אם לא הבנת....=]

.

אחי חיפשתצי ואין לי "

Catalyst Control Center"...

זה לא לAMD,? לי יש , בטח יש משהו שמקביל לאפשרות הזו לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשהטלויזיה נותנת הרבה אופציות, זה אומר שהתמונה המקורית לא מושלמת והמעבד של הטלויזיה מציע דרכים להציג את זה יפה.

בגדול עם תצוגה מהמחשב אתה רוצה להיות על JUST SCAN שזה מציג כל פיקסל במקומו.

לגבי הסרטים:

אין טעם להציג סרט של 1080P על טלוויזיה של 720.

לגבי , חיבור DVI וחיבור זה אותו דבר, בגדול רק הסידור של החוטים שונה. בגלל זה יש כבל פשוט שממיר מאחד לשני.

יש לך כרטיס של ואתה שוקל להריץ משחקים ב-1080?

זה סתם מכביד על כרטיס המסך ולא מוסיף לך "איכות".

כל מה שאתה יכול לכוון ל-1360X768 תכוון.

זו הרזולוציה של המסך וזה ייתן לך את ה"איכות" המירבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אינטל? רשמת בבירור שיש לך כרטיס מסך מסדרת ati hd 6800 והוא מחובר לטלוויזיה זה הכרטיס מסך שבאמצעותו אתה מציג תמונה או שחיברת את הטלוויזיה ליציאה בלוח אם?, לא הבנתי,תנסה להיות יותר ברור כדי שניתן לך פתרון....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@oza87

מה אינטל? רשמת בבירור שיש לך כרטיס מסך מסדרת ati hd 6800 והוא מחובר לטלוויזיה זה הכרטיס מסך שבאמצעותו אתה מציג תמונה או שחיברת את הטלוויזיה ליציאה בלוח אם?, לא הבנתי,תנסה להיות יותר ברור כדי שניתן לך פתרון....

מצטער על הבלבול.

כן יש לי כרטיס מסך ati hd 6800.

וכן ברור שהLCD מחובר עליו.

יש גם כרטיסי מסך של אינטל?

בכל מקרה התכוונתי שיש לי מעבד של אינטל(לא כ.מסך) . בכל מקרה התכוונתי לומר שאין לי מושג מה זה "

Catalyst Control Center"

ואין לי את זה.

@ Gimel

לגבי , חיבור DVI וחיבור זה אותו דבר, בגדול רק הסידור של החוטים שונה. בגלל זה יש כבל פשוט שממיר מאחד לשני.

הבנתי תודה על המידע.

מה שכן הHDMI מעביר גם סאונד.

יש לך כרטיס של ואתה שוקל להריץ משחקים ב-1080?

זה סתם מכביד על כרטיס המסך ולא מוסיף לך "איכות".

מעבד , לא כרטיס .

ובמחשב אין לי תקיעות בשום משחק ובשום מצב(לא שאני גדול).

אני פשוט רוצה להיות בטוח שאני מוציא את מלוא האיכות שהמחשב יכול לספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה חיפוש בהתחל, תרשום catalyst תראה אם זה מוצא לך משהו....זה הדרייבר של הכרטיס מסך, הסמל שלו זה כדור במרכז בצבע אדום,ומסביבו כמה כדורים אפורים(הסמל שלו גם אמור להופיע במרכז הסמלים ליד השעון בשורת המשימות),תבדוק ליתר בטחון גם בלוח הבקרה-> הסר התקנת תוכנית-> ברשימה שתפתח תחפש Catalyst(אם הוא מופיע אז אחלה,לא למחוק בטעות ;) ).....אם אין לך (משהו שלא סביר להניח שיקרה, בכל זאת זה הדרייבר של הכרטיס מסך) תנסה להוריד מפה את הדרייבר(לווינדוס 7 64ביט):

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_win8-64.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Amd מייצרת כרטיסי מסך ומעבדים...לך יש כרטיס מסך מתוצרתם, לכן אתה צריך את הדרייבר שלו על מנת לתפעל את הכרטיס מסך כראוי וכמובן שזה לא עושה בעיות כמו שכרטיס מסך של nvidia לא עושה בעיות עם מעבד של אינטל כי פשוט אין שום קשר בין החברה של הכרטיס מסך לחברת ייצור המעבד אתה יכול לשים מעבד וכרטיס של nvidia ומעבד של אינטל עם כרטיס של , זה חובה להתקין דרייבר של הכרטיס אחרי התקנתו במחשב, עכשיו הכל מובן למה לא הסתדר לך, תגיד לא היו לך עוד בעיות? כמה זמן היית בלי דרייבר? בכל מקרה תתקין את הדרייבר המתאים למערכת ההפעלה שלך ודווח אם הסתדר, אם לא, תפעל לפי מה שרשמתי לך בהתחלה זה אמור לסדר את זה... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלא, בערך שנה וחודש(מאז שקניתי את המחשב).

אחרי התקנת וידוס הוא התקין הכל אוטומטית ולא מצא שום בעיות בDEVICE MANAGER כשבדקתי.

מעבר גם ניסיתי הרבה פעמים לעדכן את הדרייבר של הכרטיס מסך(דרך UPDATE בDEVICE MAQNAGER).

לא היה שום בעיות פרט לזה שאין לי 720X1280 במסך מלא(כשבמחשב הקודם עם אותו LCD כן היה) וההרגשה שהLCD והמחשב יכולים לתת תצוגה טובה יותר.

בכל מקרה, התקנתי עכשיו את הCATALYST, מגניב, סוף סוף יש אופציות שאפשר לשחק איתן.

בכל מקרה נראה שלא השתנה כלום מבחינת הרזולוציות.

720 עדיין קטוע כבעבר.

ניסיתי לעשות את מה שאמרת אך הוא לא נותן לי אפשרות לשנות כלום(הכל אפור), ניסיתי לשנות את הSCALING גם כן אפור(ניסיתי לשים ולהוריד את ה"V" לא עוזר).

במסך הקטן אני כן יכול לשנות את הכל. במסך הגדול-לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה רואה בשני המסכים? שיכפלת אותם או שעשית הרחבת שולחן עבודה? בכל מקרה שלח צילום שנראה מה הולך לך שם...שני האופציות האלה עזרו לי בבעיה שלך מוזר שזה לא נותן לך לשנות....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מאוד מוזר, באתי עכשיו לצלם ולעלות לכאן ועכשיו פתאום אני רואה שהSCALLING כן עובד.

עכשיו אני יכול לבחור ב1280X720 כמו קודם ולהתאים את זה כמעט אחד לאחד למסך שלי...

אני גם יכול לשים 1080X1920 ולהתאים את זה. מה ייצא הכי איכותי?

אבל בכל מקרה לא משנה מה, אני רואה ש3 פיקסלים מכל צד אבודים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...