יצאת צדיק! - טכנאי מחשבים. - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יצאת צדיק! - טכנאי מחשבים.

Ran B

Recommended Posts

אצלי בבית היו שני מחשבים מחשמלים, ולא רק מאחורה. מילא מאחורה, ידענו ששם אסור לגעת כי זה חישמול בטוח, אבל מידי פעם המארז תקף אותי גם מלפנים. בזמנו זה היה מארז שוכב (מארזי Tower נחשבו לפלא בזמנו), עליו היה מונח המסך (סטאפ סטנדרטי בימי ה-386 העליזים). אז מידי פעם כשהייתי שולח יד להכניס דיסקט או לכוון את המס הייתי חוטף זאפ...

היה לי דיסק קשיח של 40 מגה, והצטערתי מאוד כשאמרו לי שלהתקין (3.11 - פאר הטכנולוגיה של אז) פשוט יחסל לי את רוב המקום... אז נשארתי עם הדוס 6.22 והרגשתי כמעט הכי מתקדם שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ROFL! ;D

אחחח, היו ימים טובים!

המחשבים של פעם הם חוויה בלתי נשחכת ומצחיקה לכולנו.

לשבת ולצחוק על המחשבים של פעם זה נראה לי אחד הדברים הכי כייפים שיש.

במיוחד עם נוער יותר מבוגר, שזוכר יותר מה386 שלו, לעומת ילדי 88.. 8)

צריך באמת או לאמץ את הנושא הזה לנושא של צחוקים על חוויות מין העבר - הרגעים "הטובים" של ה386,

או לפתוח תארד חדש על זה.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך באמת או לאמץ את הנושא הזה לנושא של צחוקים על חוויות מין העבר - הרגעים "הטובים" של ה386,

הימים הטובים היו ימי הXT שלי....הוא עדיין פעיל שזה יותר מדהים,אבל הדברים היחידים שרצים עליו (בגלל שהוא כל כך מתקדם) זה ספייס אינווידרס ופאקמן...

בכל אופן,לנושא התרד'...חבר'ה אתם ממש מגזימים.

סך הכל מדברים על נושא שאתם מבינים בו יותר מרוב האוכלוסיה,ולכן זה נראה לכם כל כך חמור שרוב האנשים מרומים בצורה כל כך פשוטה...

לדעתי ,אתם שוכחים שגם אתכם מרמים בדברים שונים,אני מניח שאם חשמלאי יבוא אליכם ויגיד לכם שהשנאי התלת פאזי והחיווט שלו נשרפו וייקח על זה 500 שקל,במקום לתקן את הבעיה האמיתית שהיא פיוז שרוף שעולה 50 אז גם אתם לא תדעו שעובדים עליכם...אז בבקשה תפסיקו לשפוט אנשים.

ולמאסטר מיני...עם כל הכבוד (ויש כבוד..:) ) 600 שקל על כבלי IDE? מילא תדרוש קצת יותר כסף עבור התעסקות לא זהירה בקרבי המחשב

אבל בגביית 600 שקל על עבודה של 5 דקות...שלא עולה יותר מ50 שקלים (מקסימום 100) אתה גורם לעצמך להיראות בדיוק כמו אותם "לא צדיקים" שבטח השמצת בלבך במהלך התכנית...מקווה שתיקח לתשומת לבך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ROFL! ;D

אחחח, היו ימים טובים!

המחשבים של פעם הם חוויה בלתי נשחכת ומצחיקה לכולנו.

לשבת ולצחוק על המחשבים של פעם זה נראה לי אחד הדברים הכי כייפים שיש.

למפגש האחרון הבאתי דיסק קשיח של 40 מגה פתוח...

דרך אגב רן, לאבא שלי על המחשב (P2-350) עדיין יש כונן של דיקטים או איך שקראת לדיסקטים של ה1.2 מגה (מישהו בכלל זוכר שפעם היו כאלו דיסקטים של 360KB?)

אני עשיתי לפני שנתיים בגרות באסמבלר, ועושים אותה על שבבים של XT אם בא לכם לדעת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיסקטים 5.25 אינצ'. אפשר לעשות מהם אחלה נפנף למנגל, אם מדביקים כמה ביחד. יש לי שני כוננים כאלה בארון, מעניין אם הם עובדים.

SuperGohan: אתה אומר שבגלל שבכל תחום יש רמאים, אין מה להתרעם? אתה רק עוזר להפוך את הרמאות לנורמה בארץ. לעודד דיון ותגובות תואמות זה דבר חשוב לדעתי. וכמו שאמרתי - מחשבים זה התחום שהכי קל לעבוד בו על אנשים. לפחות אצלי באזור, לרוב האנשים (מושבניקים) יש מושג בחשמל, ולזרוק מושג כמו "שנאי תלת-פאזי" לא עושה רושם על אף אחד, והם בעצמם יודעים להצביע על חיווט שרוף. במחשבים, כמו שהראו בתוכנית, מספיק לזרוק קצת "סיסטם" פה וקצת "או-אס" שם ולתבל עם קצת "דוס-מוד", והבנאדם מעדיף לשלם סכום עתק מאשר להמשיך לשמוע את המושגים הסתומים האלה. החשמלאי אולי ייקח מחיר מופרז על עבודה וחלקים, אבל לפחות הוא לא ישקר לך בפרצוף. :smiley6:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיפרתי את זה בת'רד אחר שהיה ממממממזמן....(!)

תארו לכם מצב שבו:

אתם ילדים קטנים,

יש לכם דיסק קשיח 2GB סה"כ, הוא מתמלא לו עם משחקים...

אתם מחפשים איפה לפנות מקום

פתאום נתקלים באיזו תיקיה ששמה System ( ב-WIN95 )

אתם רואים במאפיינים שהיא תופסת יותר מ-100 מגה (!), לא תמחקו שם קבצים כדי לפנות מקום?

;D

פתאום בהפעלה הבאה המחשב לא עולה :o :'( ;D

- כיתה ד'... :P ;D

מי אמר שמטעויות לא לומדים....אני למדתי רק דרך טעויות. :D

LOL

גם אני כשהיה לי P 100 הייתי בן 7 אולי...

לא היה לי מקום להתקין משחקים כי היה לי בגודל 1.19 GB (כן זכור לי בדיוק... הווינדוס דייק בגודל הזה... כי בגדלים האלה אין הרבה מה לדייק)

אז התחלתי לחפש מה אפשר למחוק כדי שיהיה מקום

אז פתאום ראיתי תיקיה שקוראים לה .

אני ידעתי דבר אחד - לא אני עשיתי את התיקיה הזאת!

ראיתי שהיא תפסה לי (בזמנו) 200 מגה (ובזמנו זה היה חמישית מהכונן הקשיח...

אז מה ילד בן 7 עושה? מוחק!

וכמובן שבחלונות 95 לא חשבו שאנשים ימחקו את תיקיית המערכת אז לא הייתה הגנה נגד זה

דבר הבא שקורה: אני מעלה את המחשב מחדש, והוא לא עולה!

קרה לי בערך פעמיים עד שקלטתי שזה קורה בגלל שמחקתי תיקייה לא נכונה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החשמלאי אולי ייקח מחיר מופרז על עבודה וחלקים, אבל לפחות הוא לא ישקר לך בפרצוף. :smiley6:

אוהו כמה שאתה טועה....

בכל תחום יש בעלי מקצוע רמאים, ובכל תחום יהיו את אלה שלא רק יתקעו מחיר מופרז אלא גם ימציאו תקלות לא קיימות או ינפחו תקלות שכן קיימות, ולו משום שלמשתמש אין שום מושג ירוק בנושא. קח דוגמה (אני לא מאמין שאני מביא דוגמה של המורה שלי ל"חינוך תעבורתי"... [=עלק תאוריה בבי"ס]) של בעלי מוסך. יש המון מקרים של אנשים שמתחמם להם המנוע, הולכים למוסך, ושם אומרים להם שצריך להחליף רדיאטור וכל מיני כאלה..... כשבאמת מה שמוסכניק עושה זה קצת לשטוף את הרדיאטור מלכלוך והוא עובד כמו גדול.

אז ככה שאי אפשר להשליך מתחום אחד על אחר. בכל מקום יהיו כאלה שמבינים יותר בנושא אחד ופחות בנושא אחר, שם אפשר לעבוד עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחח!! ;D

אני זוכר שהיה לנו מחשב ישן, ואז קנו לי משחק רולאר קוסטר טיכון (נראה לי קוראים לזה משהו כזה..)..

שבונים לונה פארק.

ומכיוון שהמחשב היה ישן (133MHZ 586), טוב הוא היה טכנולגי אחרי הכל.. ;D

אז קנו לי 3 800MHZ אחרי כמה שנים שזה בדיוק יצא..

עד היום הוא יושב אצל אח שלי בחדר, ומתפקד מהר יותר מהפנטיום ארבע שלי, איכשהו.. P=.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Roller Coaster tycoon זה משחק מודרני.........

any way

LOL!

ROFL!!!!!!!!!

קרעתם אותי עם הסיפורים שלהם על חישמולים ועל ביסקוויטים!!!

ממש נקרעתי מצחוק.........

זה מזכיר לי ש

פעם אמא שלי החליטה שהיא צריכה לקרוא תקליטור..... אז הכונן 5.25" (זה שאתם קוראים לו "הגדול" וכדומה) נראה לה מתאים.......

והיא פשוט תקעה אותו שם (זה היה משחשב 486 שהיה בו גם סידי רום וגם כוננים גדולים).

גם לי כמובן קרה שהחלפתי את הוולטאג' של הספק..... אבל דווקא הטכנאי העיר לי על זה (ולא אמר לי להמשיך בכיף כמו שתיראתם את התוכנית).

מוזר.........

אצלי גאוות הילדות היתה דווקא להצליח לפנות מספיק בשביל Ultima 7 או להצליח להגדיר את הכרטיס קול ב Autoexec.bat וב config.sys...................

אין פה עוד אנשים שכל הזמן רק התעסקו בלפנות dos/base memory (או איך שקראו לזה..... ה 640 k העלובים האלה) ....?

אני גם זוכר שפעם אח שלי שיחק עם הגיים גיר........ וראיתי אותו מלהב.....

הוא שם את הגיים גיר על השפתיים...... ואומר לי "וואי... תראה איזה כיף!"

ואני בכיף בא..... שם את הגיים גיר על הפה....... תוהה מה כבר יכול להיות כל כך מלהיב.....

וחוטף זרם............ ;D (חלש)

BTW

כבל IDE לא יכול להתנתק סתם. פשוט לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחח אהבתי את הביסקויט זה קרע אותי מצחוק!!! ;D

אני עוד לא מחקתי את הוינדאוס אבל גם אני לחצתי על "כפתור הקסם" וראיתי איך עמוד עשן עולה מהמחשב שלי ::)

אבל אני מאד גאה בעצמי שהצלחתי להתקין ווינדאוס 3.11 מאיזה 14 דיסקטים בכיתה ב' או משהו כזה :P

ואני חושב ששכתם משחק שאני אישית אהבתי ועדיין מאד אוהב מאותה התקופה GOLDEN AXE!!!!!!

זכרתי את המשחק הזה בעל פה :P איך שהיו חברים באים (שבקושי היה להם פאזל) והיו משחקים איתי בזה שעות(כמובן שאני לקחתי את הגמד ;) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביום שלמדתי להגדיר לבד EMS או XMS לפי צרכיי (ז"א, לפי המשחק שרציתי להריץ באותו רגע), לא היה ילדון מאושר ממני. אני כבר לא זוכר איך קוראים לתוכנה ההיא, MemEdit או משהו כזה. אח"כ למדתי לעשות את זה ב-Config.sys, והרגשתי ביל גייטס (לא ידעתי מי זה באותה תקופה, אבל לא משנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדמה לי שאתה מתכוון לMEMMAKER

וגולדן אקס משחק קלאסי!!!

שיחקנו בו חודשים!

אבל משחק עוד יותר קלאסי היה הנינגה הזאת,

משחק דו מימדי עם 3 צבעים, סגול לבן ושחור

וזה היה משחק ענק!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...