מהירות גלישה ב WIFI - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהירות גלישה ב WIFI

nadavk14

Recommended Posts

אהלן,

יש לי 100 מגה של ובזק בינלאומי.

התקשרתי לפני כמה ימים לבזק והתעצבנתי על כך שמאז ששמתי מאה מגה אני מקבל רק 30 מגה באלחוטי.

הסברתי לה שלפני ששידרגתי ל 100 היה לי 50 והייתי מקבל 50 באלחוטי (!)

היא אמרה שהיא לא מתחייבת על מהירות גלישה אם אני ב WIFI , מה שכן היא עשתה אמרה שהיא תשנה לי צאנל או משהו בתקווה שזה ישתנה.

עברו כמה דקות , אמרה לי לבדוק ואכן המהירות הגיעה ל 70 מגה.

עכשיו עברו כמה ימים , לא נגעתי במיקום של הראוטר והמהירות ירדה שוב פעם ל 30 מגה..

רציתי לשאול איך להגדיר אצלי את הראוטר כמו שהנציגה של עשתה לי , או כל פתרון אחר יתקבל בברכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה הרמה הטכנית שלך, אבל הנה כמה דברים שדי קלים לביצוע, שלבים 2 ו-3 דורשים ממך גישה לראוטר בתור Admin.

1. תמדוד מהירות בעזרת speedtest כאשר אתה מחובר לראוטר עם כבל LAN, כך המהירות בין המחשב לראוטר תהיה 100Mbps או 1Gbps (שה-WIFI לא יגביל).

זו תהיה המהירות הגבוהה ביותר שתצליח להשיג עם הראוטר ומהירות קו שלך (הזכרת שאתה מחובר ב-100Mbps עם בזק).

2. כעת תמדוד מהירות עם ה-Wifi ותראה כמה אתה מאבד.

אם המהירות נמוכה משמעותית, תראה אם אתה משתמש ב-40Mhz רוחב בראוטר (זה מה שנותן מעל 170Mbps ברשת N).

3. כדי לקבל ערוץ טוב, אני משתמש בטלפון אנדרואיד. יש אפליקציה שנקראת "WiFi analyzer", היא מראה לך את העומס על כל ערוץ ויכולה להמליץ לך לאיזה להחליף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה הרמה הטכנית שלך, אבל הנה כמה דברים שדי קלים לביצוע, שלבים 2 ו-3 דורשים ממך גישה לראוטר בתור Admin.

1. תמדוד מהירות בעזרת speedtest כאשר אתה מחובר לראוטר עם כבל LAN, כך המהירות בין המחשב לראוטר תהיה 100Mbps או 1Gbps (שה-WIFI לא יגביל).

זו תהיה המהירות הגבוהה ביותר שתצליח להשיג עם הראוטר ומהירות קו שלך (הזכרת שאתה מחובר ב-100Mbps עם בזק).

2. כעת תמדוד מהירות עם ה-Wifi ותראה כמה אתה מאבד.

אם המהירות נמוכה משמעותית, תראה אם אתה משתמש ב-40Mhz רוחב בראוטר (זה מה שנותן מעל 170Mbps ברשת N).

3. כדי לקבל ערוץ טוב, אני משתמש בטלפון אנדרואיד. יש אפליקציה שנקראת "WiFi analyzer", היא מראה לך את העומס על כל ערוץ ויכולה להמליץ לך לאיזה להחליף...

אוקיי , אני מאבד 50 מגה , בכבל 90 ב WIFI 40.

2. בדקתי בראוטר , זה מוגדר לי על AUTO 20\40 MHZ , אבל בצד רשום לי [TABLE=class: formarea, width: 100%, align: center]

[TR]

[TD]Current: 20MHz

[/TD]

[/TR]

[TR]

[/TR]

[/TABLE]

והאפשרות היחידה שלי זה 20 MHZ ...

מה לעשות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר בכרטיס שלדעתי מגביל אותך (בנוי לקליטה טובה, לא למהירות גבוהה) - יש כרטיסים ברשת N שתומכים ב-300Mbps, זה אולי ייתן לך מענה.

לי יש כרטיס של D-link שמספק את מלוא המהירות, אני מוציא ממנו כ-10-11 מגבייט לשניה = 80-88 מגביט (בתוך הרשת הפנימית).

יש גם את הכרטיס הזה שאולי אפילו יותר טוב.

אל תקח את זה כהמלצה, אלא כאופציה.

WIFI הוא לא אידיאלי, התאכזבתי הרבה עד שהגעתי למסקנה שחוטי זה מה שצריך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר בכרטיס שלדעתי מגביל אותך (בנוי לקליטה טובה, לא למהירות גבוהה) - יש כרטיסים ברשת N שתומכים ב-300Mbps, זה אולי ייתן לך מענה.

לי יש כרטיס של D-link שמספק את מלוא המהירות, אני מוציא ממנו כ-10-11 מגבייט לשניה = 80-88 מגביט (בתוך הרשת הפנימית).

יש גם את הכרטיס הזה שאולי אפילו יותר טוב.

אל תקח את זה כהמלצה, אלא כאופציה.

WIFI הוא לא אידיאלי, התאכזבתי הרבה עד שהגעתי למסקנה שחוטי זה מה שצריך...

חוטי זה דבר שהוא לא ריאלי אצלי בבית , אין פתרון ? למה אני לא מצליח להגדיר בראוטר 40 MHZ ?

ולקנות את הכרטיס שהצעת לי גם לי מתאימה כרגע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את הכרטיס הזה - לא מחבב אותו בכלל.

יש לו אנטנה כיוונית , וזה דיי מעצבן לכוון אותו כל פעם למיקום המדויק , כי אחרת אתה מפסיד הרבה מהמהירות.

יש לי כרטיס זול ממנו שאני מעדיף בהרבה - TL-WN722N.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את הכרטיס הזה - לא מחבב אותו בכלל.

יש לו אנטנה כיוונית , וזה דיי מעצבן לכוון אותו כל פעם למיקום המדויק , כי אחרת אתה מפסיד הרבה מהמהירות.

יש לי כרטיס זול ממנו שאני מעדיף בהרבה - TL-WN722N.

אני יכול לקבל איתו מהירות טובה מאוד , קיבלתי 70 מגה כמו שציינתי...

אבל למה אני לא מצליח להגדיר בראוטר 40MHZ ?

אבל אתה צודק , באמת כרטיס מעצבן כל פעם צריך לכוון אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...