Visual basic איפה אני מתחיל? - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Visual basic איפה אני מתחיל?

gkman

Recommended Posts

שלום.

לפני מלא זמן, כשעוד הייתי בבית ספר, השתמשתי בvb6 כדי ליצור תוכנות עם ממשק גראפי (עם הממשק גראפי של הסביבת הייתי מצייר חלון וכפתורים וכו ואז מתכנת אותם). מאז די הפסקתי עם זה ולא נגעתי יותר בvb.

היום עולה לי הצורך ליצור תוכנה פשוטה ממש (חלון אחד) , וחשבתי שvb יהיה מתאים בול למה שאני צריך.

הבנתי שכל הנושא של vb התפצל לשני גרסאות vb.net ועוד משהו אחר , ואיכשהו קשור לאיזה חבילה בvisual studio . יש גם את כל הצד של הvb סקריפטינג שלא קשור לממשק גראפי.

בקיצור אני לא מוצא את הידיים והרגליים שלי בכל העסק הזה.

מישהו יכול בבקשה ליצור לי קצת סדר?

מה אני עושה תכלס כדי להתחיל לעבוד כמו שהייתי עושה פעם?

תודה לעונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VB לא "התפצלה", היא פשוט הוחלפה על ידי VB.NET.

אם אתה זוכר VB די טוב אז אתה לחפש יכול מדריכים ברשת ל-VB.NET (הנה משהו לדוגמה שמצאתי בחיפוש בגוגל) ויהיה לך כנראה קל להבין אותם. אם לא אז הייתי ממליץ לך לזנוח את השפה הזו לחלוטין ופשוט ללמוד #C, שהיא הרבה יותר פופולרית ולדעתי גם יותר טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

#C ו-VB.NET הן שפות די שקולות. כל מה שאפשר לעשות באחת אפשר לעשות גם בשנייה, בצורה די דומה.

נתתי לך קודם לינק ללימוד VB.NET, הנה לינק מאותו אתר ללימוד #C:

http://www.homeandlearn.co.uk/csharp/csharp.html

כבר בפרק הראשון (מחלק 5) מסבירים איך לכתוב GUI בסיסי. זה אמור להזכיר לך במידה מסויימת את VB הקלאסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VB משתמשת בסימון שונה מ-C#, לכן זו תהיה תקופת הסתגלות... (לעומת זאת c, c++, c#, java כולם דומים)

אני לפעמים מתכנת ב-VB ואני שונא את השפה (שוב, בגלל צורת הכתיבה).

בעיקרון VB.net הוא עוד בסדר. כשאני משתמש ב-VB אז אני עושה את זה באקסל (VBA).

אין אובייקטים מודרניים, למשל חסר שם multi threading... (מיקרוסופט בכוונה עושים את זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...