רעש מדאיג מהמחשב - אני חושד בספק כוח - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רעש מדאיג מהמחשב - אני חושד בספק כוח

avilavi

Recommended Posts

בימים האחרונים שמתי לב לרעש מוזר שבא מהמחשב

הרעש נמשך 2-3 שניות כל פעם כך שאני לא מספיק לאתר את מקור הרעש המדוייק, אבל החשוד העיקרי הוא הספק כוח

זה נשמע כמו רעש של שני חוטים בעלי מטען זהה שנוגעים אחד בשני, מעין 'טסס טסס' כמו ברעש של קצר

זה קורה בתדירות לא קבועה וזה לא תלוי במאמץ כלשהו, קורה גם במנוחה מלאה

המחשב מעולם לא קרס או נכבה באופן פתאומי או משהו בסגנון הזה. הכל עובד כרגיל (עד עכשיו לפחות..:cwm31:)

מה נראה לכם שזה יכול להיות? זה מסוכן?

המחשב ברשותי כ-4 חודשים וכל הרכיבים עדיין באחריות

את המפרט אפשר לראות בצד

<<<

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצב שהרעש הוא של כיבוי הדיסק הקשיח, אפשרויות צריכת חשמל?

צריכת חשמל על 'ביצועים גבוהים'

הדיסק אכן מוגדר לכיבוי אחרי 20 דקות(משום מה) אבל אני לא רואה קשר בין הדברים

הרעשים חוזרים בתדירות משתנה. פעם ב 5 דקות ופעם בשעתיים

גם בכיבוי טוטאלי של המחשב אין רעש כזה או אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה לשנות זאת לאף פים לדיסקים הקשיחים ובדוק אם זה משנה משהו, למרוש שכאשר הדיסקים הקשיחים נכבים יש רעש של נפילת מתח ולא של קצר..

איזה רעש יש לנפילת מתח?

שיניתי לאף פעם(אני בספק אם זה קשור)

וזה שמדובר בספק מצויין לכל הדעות לא משנה את העובדה שקיים סיכוי, קלוש ככל שיהיה, שמשהו שם דפוק....

השאלה שלי האם המחשב נמצא בסיכון כל רגע שהוא דולק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה רעש של זרם חשמלי או סתם "תססס" כמו שמיכל ספריי עושה ?

תבדוק כמה דברים :

- יש מצב שהרעש בכלל מהרמקולים / מסך ? (במקרים מסוימים רעשים מקווי נתונים במחשב יכולים להגיע לרמקולים ולהישמע כמו כל מיני רעשים, במסך יכולה להיות תקלה כלשהיא של המסך שלא קשורה למחשב)

- תבדוק על הלוח קבלים מנופחים / "מורמים". רוב הסיכויים שלא תמצא כלום - קבלים שהולכים להתפוצץ עושים לפעמים "תסססס" אבל זה לא קורה במחשבים אם חומרה איכותית (סיסוניק ....) ומארז שמקורר טוב, זה דברים שמוצאים הרבה אם חומרה גנרית

- תפרק את הספק מהמארז ותרחיק אותו קצת מהמחשב (כשהוא עדיין מחובר לכל החומרה) ותמשיך להשתמש - כך תוכל לשמוע לפי הכיוון של הרעש אם הוא מהספק או מהלוח

- הרעש קשור לכמות המאמץ שיש על המחשב ? כשאתה מריץ בנצ'מארק או משחק כבד יש יש יותר מקרים של רעש כזה ? (צפוי אם זה רכיב בעייתי שהולך להידפק, בדרך כלל רכיבים מתחממים יותר תחת עומס וזה יכול "לדחוף" אותם)

- יש לך נמלים ? (יכול להיות שהמחשב תקין וסתם יש לך נמלים שנכנסות פנימה ומתחשמלות)

קיימת אפשרות נוספת שבדרך כלל היא לא סימן לנזק מתקרב. לא נפוץ אבל אפשרי :

יכול להיות שיש איזה שהוא שנאי בספק או רכיב על הלוח (למשל בממיר מתח של המעבד) שתמיד עושה רעש, רק שבזמן עבודה רגילה הרעש הוא בתחום האולטראסאונד ואתה לא שומע אותו. במקרים מסוימים (אוליי תהליך רקע כלשהוא שעושה משהוא באותו רגע) המאמץ על המעבד הוא פולסים מהירים וחוזרים של מאמץ גבוה/כלום/... ונוצר מצב שגם המאמץ על אותם רכיבים הוא בצורה כזאת, ואז ניתן לשמוע את הקפיצות מתוך הרעש שהם פולטים (הקפיצות איטיות יותר מהרעש המקורי וכן נמצאות בתחום ששומעים)

באחד מהמחשבים שלי (פנטיום 4 רגיל) הממיר מתח של הלוח עושה את הרעש הזה כשאני משתלט על המחשב הזה ב remote desktop - כנראה שהתהליך שמצלם את המסך (בשביל להראות על המחשב השני) לוקח צילומי מסך בתדירות גבוהה של כמה עשרות פעמים בשניה והעומס על המעבד נראה ככה בהתאמה - והממיר מתח של המעבד (שנמצא על הלוח) עושה את הרעש

(אוליי תנסה תוכנות remote desktop ותבדוק אם אתה מצליח לשחזר את הרעש ? - לא יודע אם ילך - יכול להיות שרק התוכנה אצלי עושה את זה - אני משתמש אם krfb שעובדת בפרוטוקול vnc)

כמו כן תחזיק בהישג יד תוכנת בנצ'מארק למעבד (משהוא שיאמץ אותו ל 100%) - אם אתה מצליח להריץ את הבנצ'מארק בזמן שי את הצליל ומייד הצליל נעלם (כלומר בגלל שהרצת את התוכנה ולא מעצמו) - כנראה שבאמת זה המקרה (כי התוכנה "ממלאת" את הרגעים שבהם המעבד לא במאמץ וכך המאמץ הופך להיות קבוע)

אם יש לך אפשרות תנסה לאתר את מקור הרעש בדרך כזאת : תסדר לעצמך "סטטוסקופ" (כמו שיש לרופא) - תיקח מטר של צינור ירוק גמיש לחשמל ("צינור שרשורי") בחומרי בניין ופשוט תקשיב דרכו, אתה יכול לתקוע את הקצה השני של הצינור לתוך רכיבים בלוח כדיי "לבודד" אותם ולהקשיב רק להם - אם תצליח לתפוס את הרכיב שעושה את הרעש. הייתי בודק את הממירי מתח - כל המקומות בלוח שיש בהם סלילים או "קוביות שחורות" (מסוג אלה שכתוב עליהן 1R0 וכדומה)

וגם תיגע במקומות האלה בקוביות ובמוספטים (רכיבים שחורים אם 3 רגליים ששוכבים על הלוח במקומות האלה, בכמה לוחות חדשים הם נראים כמו ציפ שחור אם 4 רגליים מכל צד) - אם אין שם משהוא חם צורה בולטת יותר מהאחרים לא חושב שיש בעיה (איתם לפחות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המפורטת, אבדוק את הדברים לפי עצותיך אך קודם אשיב לשאלותיך

1. זה רעש של זרם חשמלי מלווה בטיקים , לא דומה בכלל לספריי

2. הרעש מגיע מהמארז - לא מכיוון הרמקולים או המסך

3. לפני שאני מריץ בנצ' כזה או אחר, האם זה מסוכן(בהנחה שמשהו לא תקין)?

4. אין נמלים והמחשב כולו נקי מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...