אז רגע, החרם האירופאי על ההתנחלויות הוא טוב או רע? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז רגע, החרם האירופאי על ההתנחלויות הוא טוב או רע?

vic07

Recommended Posts

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין טעם כי אין הסבר ששווה משהו. אני בטוח שיש לך כמה וכמה הסברים (לרבות לפחות אחד בשביל עצמך - הרי אתה לא מחשיב את עצמך כ"שמאלני" עד כמה שזכור לי), אבל אני גם בטוח שאתה יודע היטב שאף אחד מאלו לא ישכנע אותי פשוט כי הם בולשיט גמור. או שהם מבוססים על הנחות שאינן מתיישבות עם המציאות (מבחינתך אולי כן, אבל זה לא מספיק בשביל לשכנע אחרים), או שהם מבוססים על שקרים. כמובן, ליפה הנפש הלא-אינטיליגנטי-מדי הממוצע, ההסברים הללו הם די והותר.

ישנו תסביך פסיכולוגי שנקרא "תסביך קסנדרה", ואני מאמין שמה שאנו רואים כאן הוא ממש התגלמות המושג: הוא מתאר אדם הסובל מכך שאיש לא מאמין לתחזיותיו הקודרות, שכן היות ואיש אינו מאמין, אין לו גם את הכוח לשנות. אני סובל קשות מהטפשות והעוורון של הסובבים אותי (בפורום וגם בחיים) בתחום ספציפי זה, דווקא בגלל שאנו חיים במדינה סמי-דמוקרטית ולכן לדעותיהם יש השפעה שווה לדעותי על מהלך הדברים. אני חושב שבבוא היום, כשההסטוריונים יסתכלו על תולדות מדינת בתקופתינו (בהנחה שהמוסלמים לא ינצחו בסוף, שכן אז ההסטוריה הזו תסולף ללא הכר), הם ירימו גבה למראה חוסר היכולת המשווע של רוב העם היושב בציון לראות את הנולד לא פחות משההסטוריונים של ימינו מרימים גבה למראה תושבי אירופה היהודים של טרם מלחמת העולם השניה שלא ראו סיבה לדאגה מצד ההוא עם השפם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צביעות אירופאית במיטבה.

לחלק גדול מהם יש שטחים כבושים שאין להם שום כוונה לוותר עליהם אבל הם יודעים להטיף לאחרים.

לאנגלים יש את צפון אירלנד.

אפשר ללכת הרבה יותר רחוק - איי פוקלנד, 500 ק"מ מארגנטינה, ממש ליד דרום אמריקה. 13,000 ק"מ מבריטניה, מרחק של שליש מהיקף העולם. אבל זו טריטוריה בריטית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נזרום עם הקישור לירושלים

כל מדינות המערב מגדירות את כל ירושלים כ"שטח מחלוקת",.

למה כ"כ קשה לך לקבל את דעתם ?

אם כל המערב אומר את זה ככל הנראה זה מה שהם מאמינים בו .

שים בצד את העניין של נכון או לא נכון , צודק או לא צודק - בשורה תחתונה - יש מדינות שהולכות נגד כל העולם וזוכות לחרם , אנחנו רוצים להיות מדינה כזאת ?

--------------------------------------------------------------------------------

אני לא אומר שום דבר בנוגע למה צריך לתת או לא לתת - מה שלנו ומה לא - אני אומר רק שהמצב של קיפאון מדיני הוא הגרוע ביותר - ואת זה קשה לך לקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא חלק מהמאפיה החזקה באו"ם, דהיינו אמריקה, רוסיה, בריטניה, צרפת וכו', ואתה לא מדינה ענייה חלשה וזניחה שלאף אחד לא אכפת ממנה (מטעמים ראויים וגם מכאלו שלא), אז ורק אז תזכה ליותר מ"גינוי".

ישראל אינה חלק מהמאפיה ולראשי מדינות בעולם אכפת מה קורה כאן משום מה (מטעמים לא ראויים להערכתי). בגלל זה נכנסים בנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר ללכת הרבה יותר רחוק - איי פוקלנד, 500 ק"מ מארגנטינה, ממש ליד דרום אמריקה. 13,000 ק"מ מבריטניה, מרחק של שליש מהיקף העולם. אבל זו טריטוריה בריטית...

מה לעשות שהתושבים של איי פוקלנד רוצים להיות חלק מבריטניה ולא חלק מארגנטינה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נזרום עם הקישור לירושלים

למה כ"כ קשה לך לקבל את דעתם ?

אם כל המערב אומר את זה ככל הנראה זה מה שהם מאמינים בו .

שים בצד את העניין של נכון או לא נכון , צודק או לא צודק - בשורה תחתונה - יש מדינות שהולכות נגד כל העולם וזוכות לחרם , אנחנו רוצים להיות מדינה כזאת ?

עדיף "לזכות" בחרם מאשר "לזכות" בהשמדה. יש דוגמאות רבות לכך, צ'כוסלובקיה טרום מלחמת העולם השניה היא דוגמה אחת.

דעתם היא צבועה, מתחסדת ונגועה במניעים לא ראויים. והדרך להתמודד עימה זה לשים להם מראה מול הפרצוף ובטח לא להיכנע.

אם אתה מסכים עם דעתם, אין לי מה לומר. אם לא, איך לדעתך צריך להתמודד עם כזה דבר ?

ובקטע של לדבר... הנה עכשיו מתחילים לדבר כך זה נראה. כמובן, תוך כדי שמתחילים לדבר נותנים פול ויתורים ללא כל תמורה, כגון שיחרור רוצחים גזעניים שפלים. וכל וויתורים אלו מבטיחים לנו רק את החמרת המצב בעתיד, כפי שקרה כל פעם שעשינו זאת בעבר.

אם מישהו חושב שיש סיכוי שזה הולך להוביל לשלום אמת הוא טיפש והזוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מסכים עם דעתם, אין לי מה לומר. אם לא, איך לדעתך צריך להתמודד עם כזה דבר ?

.

שוב, לא אמרתי שאני מסכים איתם.

אבל זה המצב - אין מה ללכת נגד .

לדעתי צריך לשאוף למשא ומתן ולשלום...

ואני לא יודע איך לספר לך את זה...אבל במשא ומתן יש ויתורים - אם יהיה הסכם כלשהוא - אז גם הם יוותרו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שהם וויתרו על דברים עד עכשיו :cwm27:

דווקא (אל תירו בי בבקשה ) אני מאמין בביבי בנושא הזה

הוא לא פראייר , יש לו הצלחות כפוליקטיאי - הוא הצליח לגרום לחרם כלכלי על איראן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי צריך לשאוף למשא ומתן ולשלום...

עם מי?

אבו מאזן? את מי הוא מייצג? את הפתח? חלק מהגדה?

ומה עם עזה והחמאס? מי מייצג אותם?

ואם תשיג שלום - את מי זה מחייב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם מי?

אבו מאזן? את מי הוא מייצג? את הפתח? חלק מהגדה?

ומה עם עזה והחמאס? מי מייצג אותם?

ואם תשיג שלום - את מי זה מחייב?

על זה הם עובדים על בתוך ההסכם ,

אי אפשר להרים ידיים מראש , זה לא שיטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לעשות שהתושבים של איי פוקלנד רוצים להיות חלק מבריטניה ולא חלק מארגנטינה?

האמת שזה אחלה רעיון

לתפוס שטח ולאכלס אותו במתנחלים

אחר כך לעשות הצבעה והנה איזה פלא כולם רוצים להיות חלק ממך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ הקדמת אותי עם התגובה הזו. לכאורה, אם אני תופס שטח כלשהו ותושביו מעדיפים להיות חלק מהמדינה שלי ולא ממדינת המקור, מבחינת הבריטים הוא שלי. אמנם המצב ביו"ש בעייתי מהבחינה הזו (רוב תושבי יו"ש אינם יהודים ואינם רוצים להיות חלק מישראל, וגם לא מעוניינת בהם כאזרחיה), אבל קחו את רמת הגולן כדוגמה: רוב תושביה טרם 1967 הם דרוזים, שקיבלו אזרחות ישראלית אחרי שהגולן עבר לידי . אם לעשות סקר בקרב התושבים "המקוריים" בלבד וצאצאיהם, אני בטוח שתהיה העדפה לשיוך לישראל על פני שיוך לסוריה, בטח ובטח שכיום. האם זה אומר שמבחינת בריטניה הגולן הוא שטח ישראלי חוקי? לפי הגדרתה שלה, כן. לפי עמדתה הרשמית בנוגע לגולן, וודאי שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...