אז רגע, החרם האירופאי על ההתנחלויות הוא טוב או רע? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז רגע, החרם האירופאי על ההתנחלויות הוא טוב או רע?

vic07

Recommended Posts

שנים ארגוני ומפלגות השמאל קוראים לצאת מהשטחים "הכבושים".

שנים הם קוראים לציבור הישראלי להחרים עסקים ב"התנחלויות".

שנים הם קוראים לאיחוד האירופאי לנהוג באותו האופן.

עתה נראה שעל הנייר לפחות האיחוד אכן החליט לנהוג באופן זה. תגובת אותם ארגונים ומפלגות? זה אסון דיפלומטי שביבי אשם בו.

jack_sparrow_zpsf34aad29.jpg

מישהו מצליח להבין את הקטע? כי אני ממש לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא הבנתי מה אתה רוצה להגיד בזה...

ביבי הוא ראש הממשלה ולכן זה פאק שלו.

בלי קשר יש הבדל מהותי בין חרם צרכנים שאדם פרטי מארגן וכל אחד יעשה מה שבראשו לבין התערבות בוטה בקווי גבול של מדינה ריבונית אחרת.

אי אפשר לדרוש ממדינה כלשהי לחתום על הסכם כלשהו אשר בו רשום שרק חלק מהאזרחים בה ייהנו ממנו.

אם הייתי ראש הממשלה, בתגובה לכך הייתי משעה את הגורמים הדיפלומטים מהאיחוד האירופי (אני מדבר על האיחוד ולא על גורמים דיפלומטיים ממדינות החברות באיחוד האירופי), מכל מה שקשור לשיחות השלום. אבל היי זה רק אני...

צריך להבהיר שמבחינתנו מדובר על סנקציות שמטיל האיחוד של , ואנחנו לא בדיוק אוהבים את זה... ביבי עשה בשכל שאמר שלא ייתן לביצוע התערבות חיצונית בענייניה של מדינת ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לאכול מהעוגה ולהשאיר אותה שלמה, או שישראל תספח את הגדה המערבית, מה שיהפוך את כל תושביה לאזרחים ישראלים, או שישראל תצא לחלוטין מהגדה המערבית, אני הייתי מעדיף את האפשרות השניה.

מה שקיים כבר עשרות שנים זה אכן כיבוש והוא צריך להיפסק בנקודה מסויימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבלי להתייחס לעצם הסוגיה - התערבות בוטה כזו במדיניות פנים של מדינה אחרת לא יכולה לעבור בשקט. אתה יכול לדמיין מה היה קורה אם היתה מחליטה שקטלוניה היא לא חלק מספרד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שלא. ודאי שלאיחוד האירופי אין שכות להתערב בעניין. אגב - מה זה "חלק אינטגרלי"? מבחינה גאוגרפית איו"ש היא חלק גיאוגרפי מישראל הרבה יותר מהגולן. גם מבחינה היסטורית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתי לאחרונה ראית שיש להם בעיה עם הגולן ?

וזאת לא התערבות במדיניות פנים : הם פשוט אומרים עצמה ,בתור מדינה, אינה מכירה ביו"ש כחלק ממנה , תושבי יו"ש , אינם בעלי ת.ז ישראלית , ולכן אנו לא מכירים בתעשיית יו"ש , כחלק מתעשיות . (לפחות זה מה שהבנתי).

ודי להתמם , באופן פרדוקסלי הנפגעים באופן מוחלט הם הפלסטיניים ..

זאת גם לא ההחלטה הראשונה שלהם בנושא .. (לא סתם מפעלים עזבו את יו"ש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קטלוניה היא חלק אינטגרלי מספרד בדיוק כמו שהגולן הוא חלק אינטגרלי מישראל, הגדה המערבית איננה.

מזרח ירושלים היא חלק אינטגרלי ממדינת ולכל תושביה הערבים יש אזרחות מלאה(במידה וירצו בכך), עדיין זה נחשב שטח כבוש והשכונות הישראליות נכשבות התנחלויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה והפלסטינים יהפכו לאזרחי שווי זכויות? בוודאי שזה ישנה.

אי ההכרה של האיחוד האירופאי בגולן כחלק מישראל זו בעיה שונה.

אתה מוכן להסביר לי במה זה שונה בדיוק?

מתי לאחרונה ראית שיש להם בעיה עם הגולן ?

וזאת לא התערבות במדיניות פנים : הם פשוט אומרים עצמה ,בתור מדינה, אינה מכירה ביו"ש כחלק ממנה , תושבי יו"ש , אינם בעלי ת.ז ישראלית , ולכן אנו לא מכירים בתעשיית יו"ש , כחלק מתעשיות . (לפחות זה מה שהבנתי).

ודי להתמם , באופן פרדוקסלי הנפגעים באופן מוחלט הם הפלסטיניים ..

זאת גם לא ההחלטה הראשונה שלהם בנושא .. (לא סתם מפעלים עזבו את יו"ש)

בדיוק באותה החלטה. הגולן ורשימת המקומות הנ"ל לא נמצאים בגבולות אושוויץ (67). ת.ז ישראלית? אתה מסתלבט, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...