מדריך מצולם להחלפת המשחה במעבדי IVY (שיטת הסכין) - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך מצולם להחלפת המשחה במעבדי IVY (שיטת הסכין)

idanmal

Recommended Posts

היי חברים..:hi:

החלטתי לעשות מעשה קצת אמיץ :gguyz: ולהחליף את המשחה הזולה של , שבין המעבד להיט ספרדר(מפזר החום).

הכנתי מדריך מצולם כיצד לעשות את זה נכון, מה שדרוש הוא קצת רקע טכני וסבלנות בעיקר.

***אין אני או הנהלת האתר אחראים על כל נזק שיגרם מביצוע מדריך זה***

***המשחה איתה עבדתי בעלת מוליכות חשמלית גבוהה ועם שימוש לא נכון יכולה לקצר לכם את המעבד או הלוח***

**במעבדי האסוול חשוב

לבודד את הVRMים בכדי שהמשחה הנוזלית לא תקצר אותם**

**לא לכל מעבד סכין יפנית תתאים ויש להזהר מפגיעה בלוח ה-PCB הירוק**

אז מרוב שהייתי להוט להחלפה, לא בדקתי טמפרטורות לפני, הייתי על 4.5 Ghz ואני זוכר שתחת בדיקת מאמץ

הגעתי לאיזור ה-80-90 מעלות.

החלפת המשחה קיבלה את הפוש עקב החלפת לוח ללוח שזכיתי בו בתחרות כאן בפורום. GD65 gaming

אז ככה את המשחה הזמנתי מכאן:

http://coollaboratory.com/shop/product_info.php/products_id/3

אלו הכלים שעבדתי איתם:

2xVYRrm.jpg

*שימו לב שכל חוט מוליך שיחובר מגוף המארז לידכם, יפרוק מכם את החשמל הסטטי(לי היתה רצועה יעודית).

שמעתי כבר על אנשים שעבדו ברגליים יחפות אך מבירור עם אנשי אלקטרוניקה בעבודה, זה לא מה שיפרוק אותך מחשמל סטטי.

השתמשתי ברצועת רגל הזו:

rE1vKJD.jpg

וברצועת יד הזו:

6FFUR0I.jpg

בלי להכביר במילים ניגש לסרטונים:

קצת לאחר החלפת הלוח:

6pXs2pg.jpg

vwLIvCT.jpg

EGykYpa.jpg

בקרוב אעלה גם נתונים של חום המעבד תחת מאמץ, צריך ללמוד את הביוס של הלוח החדש כדי לעשות OC מאסיבי.

תודה ל: Ymac ול-11GnR על העזרה בהכנות למדריך..

חברים אם מצאתם מידע זה שימושי, אשמח אם תלחצו על לחצן התודה;)----------------------------------------------->

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סכין יפנית לא הכי מומלץ - עדיף לקחת תער בעלת שליש מהעובי

ליקוויד פרו בין המעבד לגוף (קורסייר) - לא מומלץ, זה סופר מוליך ואם יגיע למגעים הוא ישמיד אותם, שימוש במשחה דוגמאת MX-2-4 או AS5 יהיה חכם יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סכין יפנית - עבה מידי וסכנה גדולה מאוד ! צריך תער דקיק.

לא יעבוד בצורה הזאת בהאסוול - יש בהאסוול VRMים ליד הליבה וחייבים לבודד אותם עם סיליקון או משהו כי אחרת תגיד ביי ביי למעבד

liquid pro\ultra זו מתכת נוזלית - דבילי ברמות לשים אותה בין הבלוק לTIM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אחרי שהרכבתי נודע לי זה לא מומלץ,מוליך ברמות ואף מוחק את הכיתוב על המעבד, אסיר בהזדמנות הקרובה..

אני אסגור חשבון אחר כך עם הבחור שהמליץ לי לשים בין הקירור למעבד גם.:hitler:

הסכין היפנית דווקא היתה דקיקה ונכנסה בקלות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יש לך מזל - קיבלת מעבד עם עבודת הדבקה גרועה. ניסיתי כבר לעשות דליד עם סכין יפנית ל3770K - פשוט לא נכנס.

בקרוב יגיעו אלי סכיני תער ואז אוכל להתקדם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה עוד מישהו שניסה ולא ממש נכנס לו..אני לא חושב שהוא היה מודבק בצורה גרועה אחרת היה לי קל לגרד את הסיליקון.

צריך פשוט לדחוף את הסכין בלי לפחד ובהתחלה להפעיל כח..בפינה הראשונה שדחפתי זה לא נכנס.

בואו לא נתייחס לזה שמרחתי את המשחה בין גוף הקירור למעבד, מה אתם אומרים על המדריך, את האמת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדריך טוב. רק תוסיף שתי כוכביות - למעבדי האסוול חייבים לבודד את הVRMים ושלא לכל מעבד סכין יפנית תתאים.

אתה דחפת בכוח , אנשים אחרים יוכלו להפעיל טיפה יותר כוח ולשרוט את הליבה - עדיף תער

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ראיתי את הסרטונים כמה דברים זה מפחיד מה שהולך שם בסרטון ומעצבן ליראות את המשחה היבשה והמתפוררת שאנטל שמו על המעבד

1 לא משתמשים במשחה שהיא מוליכת חשמל חומרים שמימנה עשויה המשחה נחושת כסף ועוד

2 משתמשים במשחה לא מוליכת חשמל כמו MAX יש גרסאות שנות הישנה זה 2 אחרי זה יש 3 והכי חדש זה 4

3 מה שהפריעה לי זה אחרי שהוא סיים עם המעבד והנייר משטח העבודה היה מלא ללכלוך ושאריות של משחה מוליכת חשמל

לא שמים שם את הלוח צריך להחליף את המשטח עבודה במיוחד שזה משחה מוליכת חשמל

4 הגיעה הזמן להראות לנו כמה החום של המעבד ירד ואיך המעבד עובד במאמץ שזה תקין בלי בעיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1 - אם רוצים תוצאות טובות רצוי מאוד להשתמש במשחה מוליכה, כמה שיותר מוליכה, כמות החום שיוצאת מהמעבד דורשת דבר שכזה.

2 - זה MX, לא MAX וראה 1

3 - אני מסכים, אמנם אני לא מסכים עם הליך הסרת הדבר מסביב לליבה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אני ממליץ להשאיר את הדבר מסביב לליבה.

הוא משמש לריכוך והגבהת גוף הקירור, אסור לשכוח שכשמורידים אותו גוף הקירור נצמד לליבה הרבה יותר והלחץ גדול משמעותית. לחץ גדול מדי - ובשניה נשברת הליבה. עדיף לקחת מקדם בטחון, עם הדבר מסביב לליבה יש מגע טוב נכון ונוגד לחץ. אצלי השארתי אותו.

מי שרוצה קצת מספרים.

3570K עם לאפינג.

סטוק ללא הסרת המכסה - 62 מעלות במאמץ מלא ממושך.

סטוק אחרי החלפת משחה - 47 מעלות במאמץ מלא ממושך.

אוברקלוק ל-4500 מגה-הרץ במתח 1.288 וולט - 55 מעלות במאמץ מלא

אוברקלוק ל-4700 מגה-הרץ במתח 1.384 וולט - 67 מעלות במאמץ מלא

חלם זה כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

יש לי מספר שאלות ברשותך (מתוך חוסר ידע).

1. מזה בעצם הרצועת הארקה הזו? איך זה עובד? לא הצלחתי להבין למה אתה מתחבר לספק כשהוא מחובר למקור מתח.

הרי הארקה זה חיבור לפוטנציאל 0, המטען תמיד יזרום אליו.

איך נקראת הרצועה ומאיפה אפשר להזמין?

2. מזה שני החלקים של המעבד בעצם, אני מבין שהחלק המתכתי זה המעבד עצמו, והמטריצה הירוקה מה תפקידה?

3. איזו משחה זו שמרחת? מה תפקידה? כשאתה אומר מוליכה יש לזה מספר משמעויות, מוליכה מה? חשמל? חום? למה זו משחה מתכתית.

4. למה עטפת את המטריצה הירוקה במסקנטייפ?

5. מה הבעיה עם החשמל הסטטי והרכיבים האלקטרונים? אני שואלכי אני באמת לא ממש מבין, ואיך אתה מתמודד איתו בעצם עם החיבור של היד?

תודה לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח אנשים נסחפו עם זה לגמרי...ראיתם את השיטה הזאת (Vice) -דופקים עם פטיש וחתיכת עץ על צד המעבד שהוא תפוס יש כמה סרטונים מצחיקים שהם פשוט מעיפים את המעבד לעזאזל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מספר שאלות ברשותך (מתוך חוסר ידע).

1. מזה בעצם הרצועת הארקה הזו? איך זה עובד? לא הצלחתי להבין למה אתה מתחבר לספק כשהוא מחובר למקור מתח.

הרי הארקה זה חיבור לפוטנציאל 0, המטען תמיד יזרום אליו.

איך נקראת הרצועה ומאיפה אפשר להזמין?

2. מזה שני החלקים של המעבד בעצם, אני מבין שהחלק המתכתי זה המעבד עצמו, והמטריצה הירוקה מה תפקידה?

3. איזו משחה זו שמרחת? מה תפקידה? כשאתה אומר מוליכה יש לזה מספר משמעויות, מוליכה מה? חשמל? חום? למה זו משחה מתכתית.

4. למה עטפת את המטריצה הירוקה במסקנטייפ?

5. מה הבעיה עם החשמל הסטטי והרכיבים האלקטרונים? אני שואלכי אני באמת לא ממש מבין, ואיך אתה מתמודד איתו בעצם עם החיבור של היד?

תודה לך.

אענה לך מתוך הידע המוגבל שלי -

1+5. המעבד הוא רכיב רגיש מאוד. מה שהוא ניסה לעשות זה למנוע מצב שבו היד שלו, שעלולה להיות טעונה במטען חשמלי, תפרוק מטען למעבד ע"י נגיעה בחלק מתכתי עליו, דבר שעלול לגרום נזק למעבד עצמו. הרצועה נועדה למנוע מקרה כזה, שכן המטען נפרק לרצועה מיד ולא לחלקים המתכתיים במעבד.

2. ה"מטריצה הירוקה" היא ה"תקע" של המעבד בעצם, היא הדבר שמאפשר למעבד להתחבר לשקע המיועד שבלוח אם.

3. היא מוליכה חשמל וחום, זה דיי אותו דבר. המשחה מתכתית כדי להוליך טוב יותר אני מניח?

4. הוא עטף את זה במסקנטייפ כדי שלא תנזול לו בטעות המשחה למקומות שהיא לא אמורה להיות בה. שוב, מפני שהמשחה מוליכה מאוד היא עלולה לגרום נזק למעבד בעת חיבור למתח (כשהיא לא נמצאת במקום שהיא אמורה להיות בו כמובן).

תקנו אותי אם אני טועה איפשהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...