אני לא מבין את זה, למה שמישהו יירצה לקנות xbox one? - עמוד 2 - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני לא מבין את זה, למה שמישהו יירצה לקנות xbox one?

tgen

Recommended Posts

• תגובות 219
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מתכוון לקנות 1, לא כרגע אבל כנראה בעתיד (שנה-שנתיים).

קצת הקדמה לפני כן, אני איש משפחה בשנות ה30 שבעקרון פלטפורמת המשחקים העיקרית שלי היא (ותמשיך להיות PC). בדור הנוכחי היה לי XBOX360 ובדורות לפני כן היו לי PS, PS2. הסיבות שלי לקניה -

1) בניגוד אולי לרוב האנשים פה (ונראה שגם בעולם), אני אוהב יותר את האקסלוסיבים של מייקרוסופט מאשר של . תהרגו אותי :)

וכן, שיחקתי בהרבה משחקים מפורסמים על הPS3 ולמעט סדרת uncharted, לא התרשמתי יותר מידי.

2) משחקי קיקנט. כן כן, שמעתם נכון. יש לי קינקט בבית ואני ובני משפחתי משחקים בו אפילו יותר ממשחקי הcore. אני משתמש בו למשחקי כושר (nike+ לדוגמא) ואישתי משחקת המון dance central. שהילדים שלי יהיו בגיל מתאים, אני מניח שהקניה הראשונה תהיה המשחקים של .

3) את המשחקים הרציניים שיוצאים אני משחק בעיקר על הPC. גם מחיר יותר זול וגם הביצועים יותר מוצלחים, יש מודים וכ"ו. המשחקים היחידים שאני כן משחק בבוקס הם אקלוסיבים סטייל gears וhalo וכמובן, סדרת Forza שבעיני היא הסדרה מירוצים הטובה ביותר בעולם ושיחקתי בכמעט בכל המתחרות. משחקי ספורט סטייל וכאלה פחות מעניינים אותי וכנ"ל גם משחקי מכות למרות שיש לי כמה.

4) הקונסולה שלי משמשת כמרכז מדיה של הסלון, אני עושה המון סטרימינג איתה. מעניין אותי לראות איך תתפתח התמיכה של הXB1 בארץ והאם ספקיות הכבלים יאמצו מודולים כמו בארה"ב. סיכוי נמוך אבל עדיין זה פיצר חביב מאוד שאפשר להפעיל טלויזיה, אינטרנט, ומשחקים במקביל.

5) בקשר לביקורת על הXB1 - הקונסולה אצלי מחוברת כל הזמן לאינטרנט וכן אני לא קונה/מוכר משחקים יד שניה. אני כן מחליף משחקים עם אחים שלי שגם להם יש 360 אבל הבנתי שזה יהיה גם אפשרי עם הXB1 כשמגדירים מספר חשבונות כמשפחה. זה די מגניב. בכלל כל הביקורת נגד העניין לא כל כך ברורה לי כי זה דומה למה שקורה עם בPC. העניין של הalways on בהחלט בעייתי להרבה אנשים אבל לי כאמור לא משנה. מה שכן מפריע לי זה היחס המתנשא והלא ברור שבינתיים מייקרוסופט נותנת למפתחי אינדי וזה אולי ישפיע על ההחלטה שלי בקניה בעתיד.

נכון לעכשיו אני מרוצה מאוד מה360 ומהPC שלי ובגלל שרוב המשחקים שמעניינים אותי ייצאו גם לPC, אני משהה את הקנייה הזו לפחות לשנה הבאה. עד אז אני מקווה שנדע בדיוק מה כל קונסולה שווה.

לסיכום - אני מבין שאני מיעוט די מינורי בקהילה אבל יש גם כמונו שם בחוץ. אם לא הייתי שחקן בעיקר והייתי רוצה לקנות רק פלטפורמה אחת, מאוד סביר שהייתי קונה בלי לחשוב הרבה אבל כאמור, אני קונה קונסולה כפלטפורמה משפחתית יותר שתשרת לא רק אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא משתין עלי כי בינתיים אני לא קונה כלום. אם אני אקנה, זה יהיה כמובן אחרי שהם יביאו את זה באופן רישמי לארץ וכל הנושאים שלא ברורים עכשיו יהיו סגורים.

אני בכלל מאמין שלא לקפוץ על כל חדשה שיוצאת לשוק, תנו זמן לעניינים להבשיל ואז תבצעו החלטה באופן שקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה אתם לא יכולים לחכות בסבלנות, זה באמת לא הגיוני שמיקרוסופט כל כך טיפשים שיעשו טעויות כאלה.

יש מצב שכל זה סתם תעמולה של חברת , הכל אפשרי בימנו...

עד לא מזמן היה לי אקסבוקס ונהנתי ממנו מאוד, יותר מאשר 3 שגם אותו היה לי...

אני לא יגיד שאני בטוח אקנה אותו, אבל אני לא ימהר להגיד דברים טיפשיים לפני שאני יודע מה נסגר.

נחכה לביקורות, ניתן לו טיפה זמן ונחליט מה להזמין! עד אז, כל הדיבורים האלה באמת מיותרים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני, לדוגמה, אספן משחקים, ולכן לעולם לא מוכר את המשחקים שלי, ולעולם לא קונה משחקים משומשים (חוץ מפעם אחת כשלא היתה ברירה). לכן כל ההגבלות על משחקים משומשים לכאורה לא רלוונטיות בשבילי. בנוסף הקונסולות שלי תמיד מחוברות לאינטרנט - ולכן גם ההגבלה הזאת לכאורה לא רלוונטית בשבילי. ולמרות זאת אני לא אתקרב לקונסולה עם הגבלות כאלה. למה? פשוט כי לוקחים את זכויות הצרכן שלי בלי שום סיבה - וזה פשוט לא מקובל עלי.

נגיד שאתה לעולם לא יוצא מהבית בין השעות 4-5 בבוקר. יום אחד בא בעל הבית ואומר שהוא מתקין מערכת שמטילה עוצר על הבניין בדיוק בשעות 4-5 בבוקר. מה תגיד? "לא נורא, אני גם ככה לא יוצא מהבית בשעות כאלה" או "מה אתה חושב שאתה עושה, אידיוט?!"

מה שאני מנסה להגיד זה שגם אם ההגבלות האלה לא פוגעות בך ישירות בשלב הזה, עצם הקיום שלהם הוא זלזול ישיר בך, ואי אפשר לדעת לאן זה יכול להתפתח בעתיד - וסביר להניח שאם תסכים אליהן עכשיו הן רק יחמירו עם הזמן.

אני ממליץ להתייחס לכל "שיתוף המשפחה" מאוד בזהירות. כל העניין עדין מעורפל מאוד, ופשוט נשמע טוב כדי להיות אמיתי. וגם אם זה אמיתי יכולים לבטל או להגביל את זה בכל רגע. סוני גם ניסתה לעשות משהו דומה פעם, וביטלה מהר מאוד.

סטים זה משהו אחר לגמרי - השירות הזה מכוון יותר לאנשים שמבינים משהו במחשבים, ויש לו מתחרה מאוד חזק - הפיראטיות. בסטים יש מצב אופליין לא מוגבל (תיאורטית), וגם אם יקרה לשירות הזה משהו תמיד ניתן יהיה להוריד גרסאות פרוצות של משחקים ולא לאבד את הכסף שלך (שמעתי שזה אפילו חוקי). אם יכבו את השרתים או יחמירו את ההגבלות לא ישאר לך מה לעשות אלא להסכים או לאבד הכל. זה כוח שאני לא מעוניין לתת לחברה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסטים יש עוד הרבה מתחרות אחרות, אולי לא באותו הגודל אבל הן קיימות. בנוסף לזה יש הגבלה על מצב ה OFFLINE, אחרי כמה ימים הוא ידרוש התחברות בשביל לבצע "עדכון" לתוכנה.

חוץ מזה אני מסכים איתך, אין שום סיבה לעשות את ההדבלות האלה. כרגע נראה כאילו MS באמת כאלה מפגרים, הם מתמקדים בצפון אמריקה בלבד וחושבים שזה יספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני, לדוגמה, אספן משחקים, ולכן לעולם לא מוכר את המשחקים שלי, ולעולם לא קונה משחקים משומשים (חוץ מפעם אחת כשלא היתה ברירה). לכן כל ההגבלות על משחקים משומשים לכאורה לא רלוונטיות בשבילי. בנוסף הקונסולות שלי תמיד מחוברות לאינטרנט - ולכן גם ההגבלה הזאת לכאורה לא רלוונטית בשבילי. ולמרות זאת אני לא אתקרב לקונסולה עם הגבלות כאלה. למה? פשוט כי לוקחים את זכויות הצרכן שלי בלי שום סיבה - וזה פשוט לא מקובל עלי.

אתה צודק שיש פה פגיעה בזכויות הצרכן אבל בוא נאמר את האמת, האם אתה באמת מאמין שבעוד 5-10 שנים עוד נקנה משחקים (או כל תוכן דיגיטלי אחר) על בסיס מדיה פיזית? אני כבר שנים לא קניתי עותק של משחק בחנות אלא רק עותק דיגיטלי וזה לא פגע בי. להיפך, קניתי בדרך כלל במחיר זול יותר וקיבלתי את המשחק במהירות.

המודל הזה לא חדש ובאותו אופן שאתה מדבר על מייקרוסופט, אני יכול לשאול אותך בנוגע לקנייה בitunes או בplay store. מה עם משחקים שאתה קונה מPSN? מה ההבדל בין הפלטפורמות הללו? הscenario הזה שפתאום מייקרוסופט או כל חברה אחרת שמציעה מוצרים דיגטליים, יחטפו שגעון וימחקו את כל המשחקים שלהם עובדתית לא קרה עדיין ואני לא מאמין שזה גם יקרה (אחרת תהייה פה תביעת ענק..)

אני ממליץ להתייחס לכל "שיתוף המשפחה" מאוד בזהירות. כל העניין עדין מעורפל מאוד, ופשוט נשמע טוב כדי להיות אמיתי. וגם אם זה אמיתי יכולים לבטל או להגביל את זה בכל רגע. סוני גם ניסתה לעשות משהו דומה פעם, וביטלה מהר מאוד.

אתה צודק ולכן אני לא קופץ ומזמין מראש כלום.

סטים זה משהו אחר לגמרי - השירות הזה מכוון יותר לאנשים שמבינים משהו במחשבים, ויש לו מתחרה מאוד חזק - הפיראטיות. בסטים יש מצב אופליין לא מוגבל (תיאורטית), וגם אם יקרה לשירות הזה משהו תמיד ניתן יהיה להוריד גרסאות פרוצות של משחקים ולא לאבד את הכסף שלך (שמעתי שזה אפילו חוקי). אם יכבו את השרתים או יחמירו את ההגבלות לא ישאר לך מה לעשות אלא להסכים או לאבד הכל. זה כוח שאני לא מעוניין לתת לחברה הזאת.

שוב, אתה צודק אבל מאותו הסבר לעיל, אני לא חושב שזה יקרה כי זה פשוט ישאיר אותם פתוחים לתביעות ענק. בקשר לפיראטיות, מי יודע מה המצב יהיה עם הXB1. הרי זה מחשב לכל דבר ואולי יהיה אופציה להריץ עליו קוד פרוץ. כמו כן, לא מדובר פה בalways on כמו שקורה בPC במשחקים כמו SIMCITY אלא רק בדיקת ולידציה.

אני כן מבין את הטענות שלך ומסכים עם רובן. ההבדל בינינו אולי שאני צופה שזו מגמה שתגיע בין אם מייקרוסופט תוביל אותה ובין אם לא ולכן זה פחות מטריד אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב, אמרו שלא יהיה שינוי במחירי המשחקים אבל נראה כאילו זה יהיה נכון רק למדינות מסויימות. לפי החנויות השונות באנגליה מחירי המשחקים בדור החדש יהיו בסביבות ה 50 פאונד! אם זה נכון אני לא קונה קונסולה בכלל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק שיש פה פגיעה בזכויות הצרכן אבל בוא נאמר את האמת, האם אתה באמת מאמין שבעוד 5-10 שנים עוד נקנה משחקים (או כל תוכן דיגיטלי אחר) על בסיס מדיה פיזית? אני כבר שנים לא קניתי עותק של משחק בחנות אלא רק עותק דיגיטלי וזה לא פגע בי. להיפך, קניתי בדרך כלל במחיר זול יותר וקיבלתי את המשחק במהירות.

המודל הזה לא חדש ובאותו אופן שאתה מדבר על מייקרוסופט, אני יכול לשאול אותך בנוגע לקנייה בitunes או בplay store. מה ההבדל בין הפלטפורמות הללו? הscenario הזה שפתאום מייקרוסופט או כל חברה אחרת שמציעה מוצרים דיגטליים, יחטפו שגעון וימחקו את כל המשחקים שלהם עובדתית לא קרה עדיין ואני לא מאמין שזה גם יקרה (אחרת תהייה פה תביעת ענק..)

תבין דבר אחד

בXBOXONE אתה בעצם קונה "קופסת השכרות" -ואתה בעצם שוכר מישחקים לטווח ארוך

כל עוד MS לא הבטיחה שהחובת חיבור פעם ב24 שעות יבוטל בעתיד

אין גם הבטחה על תאימות לאחור בעתיד במיקרה שתצא יורשת ,חלק מניחים שבגלל הדימיון לPC ,אז גם היורשת תיהיה דומה לPC ויאפשרו תאימות לאחור

אבל העניין שתקופת ה"5 שנים אורך חיים של קונסולה" ,כבר יתפוגג

זה כבר יכול להיות 7-8 שנים

ובמיוחד בXBOXONE שיוצאת באיזה 500$ ,ויקח זמן עד שתיהיה באמת מינסטרים ,עם הורדות מחירים ולפחות גירסה אחת עם לא יותר קטנות יותר

בתקופה הזאת של ה7-8 שנים יכולים להיות שינוים מאוד גדולים במעבדים הראשים \כרטיסי מסך\וזכרונות ראם

וכמו במעבר הנוכחי ,מאוד יכול להיות שתאימות לאחור תיהיה יקרה ומסורבלת ,ופשוט ידלגו על זה

רק תחשוב לדוגמה איזה כוח חישוב יהיה למעבדי ARM דרג בינוני עוד 5 שנים

אולי המון אנשים יעברו לטאבלטים עם טחנת עגינה בימקום לפטופים ומחשבים נידים סטנדרטים

ובקונסולות מחיר הרכיבים מאוד חשוב ,אולי עוד 7-8 שנים ניראה קונסולות עםמעבד ARM חזק

או מיקבץ של כמה מעבדי ARM -סתם זורק רעיון

אפילו לMS יש גירסה של WIN8 שתומכת במעבדי ARM ,אומנם גירסה מוגבלת ,אבל בכל זאת

אף אחד לא מבטיח שמעבדי ואינטל סטנדרטים יהיו נפוצים בשוק עוד 7-8 שנים כמו היום

בקיצור תריך לחשוב על העניין במחשבה גם לעתיד

עכשיו אני לא אומר שאני לא יקנה XBOXONE אף פעם ,מאוד יכול להיות שעוד כמה שנים אני יקנה אותה ויקנה בילעדים שחלקם יהיו מוזלים

יעשה חשבון עם כמה שפחות פרטים מזהים ,וכמובן לא יקנה כלום עם כרטיס אשראי

ואז ימכור את הקונסולה+ החשבון שאני יסים עם הבילעדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Spacecowboy - אתה חייב להבין שהשירותים המדוברים (steam, live, psn) הם שירותי השכרת משחקים, ששומרים לעצמם את הזכות לקחת את כל מה שקנית מתי שהם רוצים. ברגע שמודל ה-retail יעלם מן העולם אני אחפש לעצמי תחביב אחר (אגב, מפתיע כמה הרבה גיימרים בעולם מעדיפים את המודל הזה, ולא רק בגלל המשומשים). אתה לא יכול להגיד ש"זה לא יקרה לעולם" בקשר לשרתים, כי כבר קרו דברים מעולם:

1. לאקסבוקס המקורי כיבו את השרתים לא הרבה אחרי שיצא ה-360. משחקים שדרשו אונליין הפכו ללא נגישים.

2. היו מקרים שאפל הסירה תוכנה מחנות האפליקציה שלה, והזהירה שמי שלא יוריד את התוכנה למכשיר שלו יאבד את הגישה אליה לתמיד. מזל שאין במוצרים של אפל של 24 שעות.

3. לפני כשנה סטים שינתה את רשיון השימוש שלה, והכניסה סעיף שאוסר תביעות ייצוגיות. למשתמשים ניתנו שתי אפשרויות נחמדות - להסכים לתנאים החדשים, או לאבד גישה לכל המשחקים שלהם. כשקראתי את זה הסתכלתי על מדף המשחקים שלי והייתי מאושר מהבחירה שעשיתי, כי אני בטוח שהמוכר מחנות המשחקים לא ידפוק בדלת ויאיים להחרים לי את כל המשחקים אם אני לא אחתום על הסכם כלשהו.

4. EA אוהבת מאוד לכבות שרתים של משחקים ישנים (חלקם רק בני שנה) כשהפופולריות שלהם יורדת.

5. אם נותנים לך באן משירות ה-live אתה מאבד גישה למשחקי ה-XBONE שלך - אפילו אם יש לך עותק פיזי.

6. מיקרוסופט שומרים לעצמם את הזכות לשנות את תנאי השימוש מתי שהם רוצים, ולכבות את השרתים מתי שהם רוצים. יכול להיות שהם יחליטו לעזוב את תחום הגיימינג או ימציאו גחמה חדשה כמו קינקט שתפגע בך אישית, ולא תהיה לך שום אפשרות אלא לקבל את זה.

מזל שהרבה מאוד בעולם הבינו מאיפה משתין הדג, ובעיקר על מי הוא משתין, וזאת הסיבה לשנאה למיקרוסופט ולהערכה לסוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איך לבשר לך את זה אבל המצב היום בעולם הוא שיש יותר מכירות דיגיטליות מאשר מכירות פיזיות וזה רק עולה ועולה -

http://www.gamasutra.com/view/news/37078/DFC_Worldwide_Digital_Game_Revenues_To_Pass_Retail_In_2013.php

זה הכיוון שאליו הולך השוק וגם יודעת את זה. לא סתם הם עובדים על חיזוק תשתית Gaikai שלהם ושיפור החנות.

אגב, 5) לא נכון. מייקרוסופט אישרו שזה לא יקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...