יצירת חיבור VPN - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יצירת חיבור VPN

redastral

Recommended Posts

היי,

אני חדש פה, בכל מקרה אני פונה אליכם חברים בקשר לחיבור VPN שאני מנסה לבנות לשרת הבייתי שלי.

רציתי לשאול האם אני חייב שיהיה לי VPN או שאני יכול לבנות חיבור ללא מהסוג הזה.

ברמת העיקרון החיבור כבר קיים ואפילו ניסיתי להתחבר מקומית דרך אותה הרשת (הרשת הבייתית) והוא הצליח.

כאשר אני מנסה להתחבר דרך אחרת למשל דרך האייפון הוא לא מציג לי שגיאות שונות ולא מתחבר.

אוליי תוכלו לייעץ לי מה אני לא עושה נכון כי קראתי כבר כ"כ הרבה מדריכים ועשיתי את החיבור הזה לפיהם ושום דבר לא מצליח לי.

הראוטר הבייתי שלי הוא מסוג: Edimax 6200n 3.5G אם זה עוזר לכם.

אשמח לתשובה, תודה מראש!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככלל - העדיפות בחיבור היא עבור ראוטר בלבד. בראוטר ניתן לסנן אנשים, הרשאות, שעות חיבור, סוגי חיבור ועוד ועוד. יש ראוטרים שיש להם חייגנים יעודיים עבורם (דוגמת הפורטיגייט והפורטיקליינט) שלא זקוקים להגדרה מעבר ל-IP, שם משתמש וסיסמה.

באשר לטלפונים - זה סיפור אחר כי יש צורך בתמיכה לחיבור מהטלפון לאמצעי שאליו ה- מגיע.

והשאלה הכי נדרשת היא - למה אתה צריך ברשת ביתית VPN? למה לא להשתמש ב-RDP למחשב הספציפי וזהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככלל - העדיפות בחיבור VPN היא עבור ראוטר בלבד. בראוטר ניתן לסנן אנשים, הרשאות, שעות חיבור, סוגי חיבור ועוד ועוד. יש ראוטרים שיש להם חייגנים יעודיים עבורם (דוגמת הפורטיגייט והפורטיקליינט) שלא זקוקים להגדרה מעבר ל-IP, שם משתמש וסיסמה.

באשר לטלפונים - זה סיפור אחר כי יש צורך בתמיכה לחיבור מהטלפון לאמצעי שאליו ה-VPN מגיע.

והשאלה הכי נדרשת היא - למה אתה צריך ברשת ביתית VPN? למה לא להשתמש ב-RDP למחשב הספציפי וזהו?

האמת שלא ענית לי על השאלה העיקרית שלי והיא האם אני יכול ליצור חיבור VPN דרך ראוטר פשוט דוגמת הראוטר שלי או שאני צריך VPN .

ולשאלתך אני רוצה לבנות שרת שיאחסן בתוכו מידע מסוים (קבצי , אודייו וכו..) ואני אוכל לגשת לקבצים האלה דרך כונן רשת שכבר מוגדר ברשת שלי ולמשל לראות ב-Streaming , אך אני לא יכול להתחבר אליו דרך אחרת.

אני אפילו יותר מאשמח אם נעביר את הדיון הזה לאופן פרטי אם יש כמובן אפשרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש 2 אפשרויות שיענו על השאלה או קרוב אליה:

א. תעשה לשרת אחסון שלך שרת FTP וכל פעם שתרצה - פשוט תוריד את הקובץ.

ב. לעשות קצת יקשה עם ה-STREAMING כי השאלה היא אם החייגן שתשתמש בו יראה את ה-STREAMING כפעילות, אחרת תוך זמן מוגדר מראש תיזרק (אלא אם תגדיר IDLE TIME גבוה מאוד). אבל בקשר לשאלה עצמה - אני מניח שיש דרכים לבצע את מה שרצית, אבל זה ממש יקשה עליך לבצע STREAMING, שדורש במהירות גבוה מאוד (גם במחשב הקצה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המידע הנ״ל אבל הstreaming הוא לא הנושא פה זה כבר עניין אחר אני סה״כ רוצה לגשת לרשת שלי מרחוק ולהשתמש בקבצים שהוגדרו בתוך כונני הרשת שלי. אז אני שוב שואל כי עדיין לא הבנתי את תשובתך כנראה, האם בעזרת ראוטר שאין בו את פונקציית ה- passthrough אני אוכל לגשת אליו כי עד עכשיו כל הניסיונות שלי היו כושלים.

ועוד דוגמא למשל אני רוצה לשמוע מתוך הכונן המשותף הזה בעבודה לא בהכרח קובץ כבד או למשל לערוך איזה מסמך.

אילו בעיקר השימושים אבל רוצה שזה יהיה על שרת ftp, הנפך אני רוצה לראות את כל הקבצים ולקרוא אותם בזמן אמת ולא בהורדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע למה הבחור הזה מציק לך.

אם אתה רוצה VPN בווינדוס, הינה כאן יש עמוד עם הסבר איך עושים.

http://www.howtogeek.com/135996/how-to-create-a-vpn-server-on-your-windows-computer-without-installing-any-software/

ובאופן כללי, כמה שפחות להשתמש בRDP על פני האינטרנט, כידוע מיקרוסופט זאת פרצת אחת גדולה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה ירח , עברתי על המדריך בכל מקרה אני כבר עשיתי את כל השלבים האלו אבל כנראה הבעיה שלי היא בראוטר ואיך אני יכול לגשת מהעולם (אינטרנט) אל תוך השרת.

עשיתי port forwarding לשרת בפורט 1723 אבל העניין הוא גם כנראה ה-dns. האם יש שירותים של dynamic dns שהם חינמיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תבדוק שאתה יכול לגשת ממחשב אחר בבית לVPN הזה.

יש שירותי NO-IP למינהם שנותנים כתובת לבית

רוב הנתבים תומכים בהם, תבדוק באיזה שירות הנתב שלך תומך ותרשם אליו

זה אמור להיות בנתב בקטגוריה NOIP או DYNDNS או משהו דומה

אם הנתב לא תומך (חשש קלוש) אז יש גם קליינט למחשבים אישיים לדברים האלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברתי על כל האתרים שהנתב שלי מציע לי וכולם הם בתשלום, ברמת העיקרון כבר נרשמתי לשירות חינמי כזה של NO_IP אבל לא יודע אם יש דרך להכניס את החשבון שלי ב-no-ip אל תוך הנתב שלי ששמו צוין בהודעה הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים יקרים אני כבר מיואש מהמצב, ניסיתי להירשם ל-dyndns ויש לי שם חשבון אומנם חינמי אבל יש. ועדיין אין תקשורת בין שני המחשבים ניסיתי לעבור עוד הפעם על המדריך שצוין פה. יש לי בקשה מכם האם מי שהוא יכול לעבור איתי על השלבים ביחד איתי בין אם זה בסקייפ או בכל דרך שהיא ולהסביר לי איכן הטעות שלי כי אני כבר ממש במצב מיואש. תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...
האם בעזרת ראוטר שאין בו את פונקציית ה-vpn passthrough אני אוכל לגשת אליו כי עד עכשיו כל הניסיונות שלי היו כושלים.

אתה חייב את הפונקציה הזאת.

What’s VPN Passthrough? Why do I need it?

SOHO routers allow several computers to share the same internet connection by implementing a feature called NAPT. However, NAPT also prevents VPN traffic. That’s why we need a feature called VPN Passthrough.

VPN Passthrough allows the VPN traffic to pass through the Router. Thereby we can establish VPN connections to remote network.

http://www.tp-link.us/article/?faqid=558

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...