בעניין ההתיישבויות שהולכות להעקר, ובעניין השמאל - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעניין ההתיישבויות שהולכות להעקר, ובעניין השמאל

ccc

Recommended Posts

• תגובות 92
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתם כל כך רוצים שלום עם הפלשתינאים?

קודם כדאי שתדעו עם מי אתם עושים "שלום" : http://www.masada2000.com/

הנה דוגמא אחת : http://www.masada2000.com/al-dura.html

מי אמר שאנחנו רוצים שלום?אני?פורשה?

רוצים הפרדה מדינית, בטחון וחסכון בחיי אדם וחיילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם כל כך רוצים שלום עם הפלשתינאים?

קודם כדאי שתדעו עם מי אתם עושים "שלום" : http://www.masada2000.com/

הנה דוגמא אחת : http://www.masada2000.com/al-dura.html

אם קשה לך לקרוא הודעות ארוכות, אל תגיב להן.

אמרתי בפירוש שאין איש שרוצה שלום.

שניים אוחזים בטלית(רצועת בד), אחד אומר כולה שלי ואחד אומר חציה שלי...למי תיתן?

תיתן חצי לכל אחד. הרי בסוף היא תיקרע לשניים בכל אופן. שניהם יכולים להגיד "כולה שלי" אם הם רוצים. שיגידו.

כבר ראינו שמדינה משותפת של יהודים ופלשתינאים לא יכולה להתקיים פה. אז מדינה אחת לא יכולה להיות כולה של שני הצדדים.

כל צד צריך לקבל את החלק שלו ולא יותר. אם הוא רוצה עוד, את כולה, הוא יכול להמשיך לרצות. וזה תקף לשני הכיוונים (גם לגבי פלישתינאים שטוענים שירצו עוד, וגם לגבי יהודים...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צרפת נקטה בבדלנות???

לצרפת יש גבול עם גרמניה להזכירך!!!

צרפת ובריטניה בשנות ה 30 הן הדוגמא הכי בולטת בהיסטוריה למדיניות של פיוס!

ומי בדיוק מה מגדיר מה שלנו ומה שלהם??

אני טוען שגוש קטיף שלנו הם טוענים שלא, אתה מסכים איתם, ופתאום זה שלהם.

מחר הם יגידו שתל אביב שלהם כי מוחמד ישב שם פעם, ואז יקומו עוד כמוך שיגידו- ,הנה זה שלהם אין מה להתווכח תפנימו!"

לא תהיה להם סיבה לתקוף?? אתה באמת חושב ככה?כי אם כן אתה משקר לעצמך

ילדים בני 3 ברשות הפלסטינאית גדלים על העובדה שצריך להשמיד את , כי זה דבר טוב לעשות ומי שעושה את זה הוא קדוש.

הם גדלים בהערצה לרוצחי יהודים למיניהם ממחבלים מתאבדים ועד היטלר (ראה את הלינק שמי שפתח את התרד שלח, ילדים פלסטינאים עם צלבי קרס)

לא תהיה שום בעיה לפגוע בצורה כואבת בפלשתינאים?

תהיה בדיוק אותה בעיה של מתחסדים תמימים שמנסים להיות הומנטירים ולהגן על הפלסטינאים ה"מסכנים".

הפרדה טריטוריאלית?

נו באמת, יש מיליון ומשהו(אני לא סגור על המספר) ערבים אזרחי שמעורבים בהרבה מאוד פיגועים ואין לך שום דרך להעיף אותם.

יש לנו אפילו ערבים אזרחי שפועלים בגלוי למען השגת אינטרסים פלסטינאים בכנסת!! מזהים עצמם כפלסטינאים והם ח"כ ישראלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם המטרה היא להגיע לשלום/ הסדר מדיני / הפרדה חד צדדית או כל אחד והמטרות שלו.

כולנו יודעים שלא פחות חשוב איך משחקים את המשחק, לא מעט אומרים שלפעמים צריך להשאיר את הקלפים קרוב לחזה ולא ליפול למחזות שווא של "שלום" או "בטחון" מידיים (במיוחד שברקע מתנגנים קולות אחרים).

במידה מסויימת אולי זה הדבר הסרקסטי והמטורף בעולמנו אבל על מנת לפתור את הבעיות, שהיו יכולות להפתר עם מעט שכל ישר כבר עכשיו, רק אחרי שנקריב עוד קורבן רב.

וזה פשוט ורק מכיוון שכך פועל העולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב: טענות חסרות כל שחר ובסיס.

צרפת נקטה בבדלנות???

לצרפת יש גבול עם גרמניה להזכירך!!!

צרפת ובריטניה בשנות ה 30 הן הדוגמא הכי בולטת בהיסטוריה למדיניות של פיוס!

יש לה גבול עם גרמניה.

אז? היא לא הפריעה לגרמנים בפעולותיהם מכיוון שהם לא הפריעו לה בפעולותיהם. היא נכנסה למלחמה רק אחרי שגרמניה תקפה אותה קודם. משמע: היא נכנסה למחלמה כי היא הבינה שזה לא רק "בעייה שלהם" אלא גם שלה.

שב תקרא קצת ספר היסטוריה.

להפך. אחרי מלה"ע הראשונה, הצרפתים היו אלו שהתעקשו להשפיל את גרמניה בכל צורה אפשרית. אתה חושב שפתאום בתחילת מלה"ע השנייה הם נהייו סלחניים ופייסניים? ממש לא.

אני טוען שגוש קטיף שלנו הם טוענים שלא, אתה מסכים איתם, ופתאום זה שלהם.

מחר הם יגידו שתל אביב שלהם כי מוחמד ישב שם פעם, ואז יקומו עוד כמוך שיגידו- ,הנה זה שלהם אין מה להתווכח תפנימו!"

שוב: די לזרוק עובדות באוויר.

הם לא טוענים שהשטחים שלהם בגלל שמוחמד ישב שם פעם. הם טוענים שהשטחים האלו שלהם בגלל שהם ישבו שם, ובכלל לא פעם. הם ישבו שם עד 1967. עד שאותו גוף שהם נלחמים נגדו כיום, מדינת , כבש את השטחים האלו מידם.

אף אחד לא אמר שת"א שלהם, ואף אחד לא יגיד את זה. גם אנחנו יהודים ישראליים כמוך, ואנחנו לא מטומטמים. אף אחד בארץ לא יסכים לתת להם את כל המדינה כולל ת"א.

הם יכולים לרצות ולקום ולהגיד ולעשות הכל. ברגע שהם יהיו בשטח שלהם, ואנחנו בשטח שלנו, לא יהיה אף אחד שיתנגד לפגיעה בהם במקרה הצורך, אם הם ימשיכו לרצות עוד.

לא תהיה שום בעיה לפגוע בצורה כואבת בפלשתינאים?

תהיה בדיוק אותה בעיה של מתחסדים תמימים שמנסים להיות הומנטירים ולהגן על הפלסטינאים ה"מסכנים".

שוב, רואים שאתה בכלל לא מבין מה הבעייה של ה"מתחסדים" האלו.

אתה יודע בכלל למה אותם "מתחסדים" מחשיבים את הפלשתינאים מסכנים? לא.

הם נחשבים למסכנים (לא רק בעיני אותם מתחסדים, אלא גם בעיני כל העולם) בגלל שהם נלחמים באירגונים כנגד צבא. ההגדרות האלו, מעצם יסודן, מהוות יתרון אסטרטגי לצבא, הצד החזק. וכמו בכל סיפור ואגדה בעולם, המתבונן מהצד מזדהה תמיד עם הצד החלש. לכן מחשיבים אותם למסכנים.

הם רשות לא מוארגנת שנלחמת כנגד מדינה מבוססת עם צבא מהחזקים בעולם.

תרצה או לא תרצה: לנו יש יתרון אסטרטגי עליהם, לכן הם המסכנים פה. אם ניפרד מהם וניתן להם לעשות מה שבא להם, נוכל להילחם צבא כנגד צבא, ואז אף אחד לא "יתחסד" ויגיד שאין לפגוע בהם.

הסיבה שאנחנו נפגעים יותר מהם על אף היתרון האסטרטגי, היא בגלל שאנחנו לא יכולים לנצל אותו. אנחנו כמדינה חזקה כנגד רשות חלשה לא יכולים להילחם בהם. לכן אנחנו נוהגים באיפוק, לא מגיבים באותה חומרה כמו שהם פועלים בה. שוב, אם ניפרד כל אחד לדרכו, לא תהייה לנו שום סיבה להתאפק.

ובקשר ל"התחסדויות" במחסומים וכו': אם ניפרד (אני רואה פה רוטינה חוזרת...) לא יהיה להם מה לחפש בישראל. לא יהיה להם מה לבוא לפה, לא יהיה לחיילנו מה להתעסק איתם, לא יהיה לחיילנו מה להיות המונטיריים או לא הומניטריים. הם בצד שלהם, אנחנו בשלנו. הם מתקרבים אלינו, אנחנו יורים בהם. בלי שום רחמים. מהסיבה הפשוטה שבמצב כזה, זאת מלחמה, ואין להם מה לחפש בתוך השטח שלנו. כל אדם מהם שיתקרב אלינו ייחשב כאוייב. כרגע זו לא מלחמה. אי אפשר להילחם צבא נגד...... כלום. פשוט אי אפשר. לכן אי אפשר לפעול כך. אולי כשתגדל קצת תבין את זה.

ואת כל זה אמר אחד ה"מתחסדים" האלו.

הפרדה טריטוריאלית?

נו באמת, יש מיליון ומשהו(אני לא סגור על המספר) ערבים אזרחי שמעורבים בהרבה מאוד פיגועים ואין לך שום דרך להעיף אותם.

יש לנו אפילו ערבים אזרחי שפועלים בגלוי למען השגת אינטרסים פלסטינאים בכנסת!! מזהים עצמם כפלסטינאים והם ח"כ ישראלים.

שוב אתה זורק נתונים ללא כל בסיס.

מכל הפיגועים בישראל (כמה מאות) היה רק אחד שבוצע ע"י ערבי ישראלי.

אחד.

כל השאר היו ע"י פלשתינאים מהשטחים. כל שאר המאות.

אתה יודע מה זה אחד מתוך מאות? זה אפילו לא אחוז.

יכול להיות שיש גם בתוכנו ערבים ישראלים עם אותן אידיאולוגיות כמו של הפלשתינאים. אז מוצאים אותם ומטפלים בהם כמו שצריך. זה אפילו יהיה הרבה יותר קל, כשלא יהיו לנו ערבים מהשטחים לטפל בהם ולבדוק אותם, אם הם מחבלים או לא.

לרוב מיליון הערבים אין שום אינטרס לפגוע בנו כמו הפלשתינאים.

וקל לך מאוד להכליל את כל ערבי . מה עם הדרוזים? אלו נלחמים בצבא שלנו ומסכנים את חייהם בשביל לעזור לנו במלחמה כנגד אותם פלשתינאים?

רק בשבוע שעבר שמעתי הרצאה של ערבי דרוזי, בכיר בצבא, שאיבד את בנו בפיגוע בטרמפיאדה. בן אדם כ"כ מסור לארץ ומדינת ישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RazorJunior, אתה לא מבין הא?

אם נעזוב את ההיתנחליות לא יהיה לאף מה להגיד נגדנו כשנתקוף בחזרה על פיגוע.

תל-אביב היא שלנו והייתה שלנו מאז שנתנו לנו את המדינה.

להם לא תיהיה סיבה לתקוף אותנו , חוץ מלהרוג עוד יהודים- אם הם ינסו לתקוף אותנו, זה יתן לנו את הזכות המלאה לירות בכל מי שיתקוף אותנו בשטח שלנו.

אז לשמאלנים קיצוניים שאוהבים טרוריסטים יותר מהעם שלהם(ולא בצחוק) ו\או לשמוקים אירופיים שבקושי יודעים איפה זה , לא תיהיה דרך להצדיק את פיגועי ההיתאבדות, ולא יהיה מה להגיד נגדנו כשנתקוף בחזרה. זאת אומרת לא יהיה את הטיעון שאנחנו נכנסים לתוך השטח שלהם, ומנסים להישתלט עליהם אז הם מחזירים מילחמה.

לפחות אם אנחנו הוציענו פול כסף על חדישים ומתקדמים, כאילו אנחנו הולכים להילחם נגד בריטניה או משהו אז לפחות נוכל להישתמש ב4 מטוסים(מקסימום) לחודש לכמה סיכולים ממוקדים והפצצות פה ושם... ::)

עריכה:

ידעתי שעד שאני אכתוב כבר יכתבו 123132 הודעות.

טוב, שיהיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוק.

כבשנו שטח X במלחמה, אם אנחנו רוצים לספח אותו אנחנו חייבים לתת אזרחות לכל שיושב שם וזה חייב להתבצע בהסכמתם.

כבשנו שטח, לא נתנו לאף אחד אזרחות, הפעלנו שלטון צבאי ובנינו התנחלויות על שטח שלא שייך לנו, אז מה אתה רוצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזאת בעייה חמורה ביותר, במיוחד שהשלטון הצבאי אלה חיילים שמשרתים

ביחידות קרביות שצריכים ללכת לשרת שם ולחזור פעם בשנה הביתה ולההרג

בשביל אנשים שחיים בהיסטוריה של לפני הספירה! >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה: וואו, עכשיו שמתי לב כמה זה ארוך.... ובכל זאת-בבקשה תנסו לקרוא מהתחלה עד הסוף, כי אני די בונה את הטיעון שלי בשלבים.

פורשר, פת' פיינדר-מה שאתם אומרים, שניתן להם משהו, תהיה הפרדה, ואז אם הם ירצו עוד ניכנס בהם, היה יכול להיות הפתרון הטוב ביותר. תאמינו לי שאין דבר בעולם שהייתי רוצה יותר מזה שאנחנו בצד שלנו, הם בצד שלהם, ויש שני צבאות שנלחמים זה בזה. אין לי ספק שבמצב כזה אין להם סיכוי. אבל, יש בו טעות יסודית. אנחנו יכולים להציע להם מה שאנחנו רוצים, אבל שלום / הפרדה / רגיעה לא יהיו פה. מהסיבה הפשוטה שלפי הדרך שלכם הם צריכים, לפחות כצעד ראשוני, להסכים לקבל איזשהו חלק ולשבת בשקט. זה לא יקרה.

הם לא רוצים רק חלק, אלא את הכל. והם גם רוצים את זה בבת אחת. ניסינו כבר אינספור פעמים לתת להם שטחים מכל מיני סוגים (רק התנחלויות / כל מה שמעבר לקו הירוק / רק מאחזים / חצי ירושלים ועוד ועוד). אף אחת מההצעות האלה לא הלכה. אפילו כשברק הסכים לתת להם הרבה שטחים, הם זרקו לו את זה בפרצוף.

ואם אתם אומרים שאני טועה, שהם / העולם / האום יסכימו לזה, או שלפחות נוכל לקבל הפרדה שקטה, אז בואו נדבר לרגע על העניין השני- הרעיון שלפיו אם ניתן להם מה שניתן והם עדיין יבצעו פיגועים / יירו "טילים" / ילכלכו עלינו בעולם-אז תהיה לנו הצדקה להיכנס בהם ולא רק שהם יפסיקו אלא גם העולם יהיה לצידנו. אז זהו, שלא. גם כשהייתה לנו את האמ-אמא של ההצדקות להכות בהם הכי חזק שאנחנו יכולים (just name it: דולפינריום, שלהבת פז, הלינץ', סברו, מקסים וכו' וכו'), שומדבר לא השתנה. הם המשיכו בשלהם, מדינות זרות והאום המשיכו לשנוא אותנו, ובכלל עולם כמנהגו נוהג.

לתת להם שטחים לא יעזור. לא שאני תומך שגדוד חיילים ישמור על שני כלבים ועז, מצדי אפשר לפרק את כל המאחזים הבלתי חוקיים, וגם החוקיים הלא-הגיוניים (כמו מה שציינתי) מחר. אם זה רק היה עוזר. אבל זה לא. לא משנה מה ניתן להם, איזה וויתורים נעשה בזכויות שלנו או איך נגיב או לא נגיב לפעולות שלהם-שומדבר לא ישתנה. הדרך היחידה שאפשר באמת לשנות משהו זה לשכנע איכשהו את ארה"ב שאנחנו צודקים לגמרי (ואני אומר את זה כי בלי התמיכה שלה אין לנו סיכוי-גם מבחינת העולם, שיעשה בנו לינץ' תקשורתי, וגם מבחינה כלכלית-הסיוע האמריקני של עשרות אם לא מאות מיליארדי דולרים זה מה שמחזיק את הראש שלנו מעל המים), ואז להיכנס בהם בכל העוצמה ובלי רחמים. ואני מתכוון בכל העוצמה. להתעלם מתגובת העולם, ולחסל את תשתית הטרור (וכל מה שעומד בדרך לזה). כמו כן צריך להוציא את האידיאולוגיות הפנטיות שיוצאות נגד כל מה שאינו מוסלמי מהשורש, לפחות באיזור שלנו (ברור לי שאנחנו לא בדיוק יכולים להשפיע על מיליארדי קיצונים איסלאמיים ברחבי העולם). רק אז יהיה איזשהו בסיס שעליו אפשר לבנות יחסים כלשהם (בין אם של שלום או של מלחמה-אבל בין 2 מדינות). אנחנו לא יכולים פשוט להחליט על מדינה פלשתינית ולהעניק להם אותה. לא רק שזה לא יעבוד כי אין שם כל כך למי להעניק את המדינה, אלא גם אין לנו את הכח הזה. אנחנו עוד לא האום (שלמרות שהוא מושחת וצבוע-הוא עדיין הגוף היחיד שיש לו - וצריכה להיות לו - הסמכות הזו).

נ.ב: מינימייזר-אם כבשנו שטחים במלחמה ואנחנו מחזיקים בהם תוך מלחמה (הכוונה שאנחנו כביכול "מנצחים"), למה אנחנו צריכים להחזיר אותם? אם הם רוצים, שיתאזרחו ויהפכו לאזרחים תורמים למדינה. לא רוצים? שיעופו לכל הרוחות מהשטח שלנו, שככזה יש לנו זכות לבנות עליו מה שאנחנו רוצים. ואני מדבר על עיקרון, לא אם אני בעד או נגד החזרת שטחים. תנסה רגע להתעלם מהדעה שלך בנושא ולחשוב באובייקטיביות. למה שמדינה מנצחת (ואני מגדיר מנצחת לפי זה שהיא כבשה את השטח ומחזיקה בו, והמלחמה על השטח פרופר כבר הסתיימה-שאף אחד לא נלחם כדי לכבוש את השטח) תוותר על שטח שהיא כבשה במלחמה שהיא אפילו לא רצתה בה? ברגע שהבנו שאין שום התחייבות להחזיר שטחים, אנחנו יכולים להתחיל לדבר אם אנחנו רוצים או לא רוצים להחזיר אותם, שזה ענין אחר לגמרי.

נ.ב.ב: לכל אלה שאמרו שה' נתן לנו את הארץ וזו ההצדקה היחידה שלנו להיות פה- זו מ-מ-ש מ-מ-ש לא ההצדקה היחידה. אני לא רוצה להיכנס לוויכוח אם כן או לא ה' נתן לנו את הארץ. אבל לפי דעתי יש לנו טיעונים קצת יותר משמעותיים להישאר פה:

1) אין לנו שום מקום אחר ללכת אליו (בניגוד לערבים)-בכל מקום אחר בו נחיה נהיה חשופים במוקדם או במאוחר לאנטישמיות, שנאה וכל מה שנובע מזה בסופו של דבר.

2) אם כבר הקמנו מדינה, על כל המשתמע מכך-למה שנעזוב אותה? ואני חושב שעדיין אי אפשר לכנות את הרשות הפלשטינית "מדינה".

יש עוד אבל נראה לי שזה מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"להפך. אחרי מלה"ע הראשונה, הצרפתים היו אלו שהתעקשו להשפיל את גרמניה בכל צורה אפשרית. אתה חושב שפתאום בתחילת מלה"ע השנייה הם נהייו סלחניים ופייסניים? ממש לא."

הם לא עשו את זה מרצון, הם היו חלשים והלכו אחרי בריטניה כי הם היו צריכים את התמיכה שלה ופחדו להתעמת לבד נגד גרמניה, וקיוו שבדרך זאת, יימנע העימות עם גרמניה.

"תל-אביב היא שלנו והייתה שלנו מאז שנתנו לנו את המדינה.

להם לא תיהיה סיבה לתקוף אותנו , חוץ מלהרוג עוד יהודים- אם הם ינסו לתקוף אותנו, זה יתן לנו את הזכות המלאה לירות בכל מי שיתקוף אותנו בשטח שלנו."

אתה באמת חושב שזה משנה למחבל אם כשהכרזנו על מדינה זה כבר היה שטח שלנו או לא?

הם לא מכירים במדינת כמדינה, בטח ובטח לא בשטחים שלה.

אז הם יחזרו עוד אחורה לספר הלבן, וידרשו שנחזור עוד לשם וכן הלאה וכן הלאה...

"לא יהיה להם מה לחפש בישראל. לא יהיה להם מה לבוא לפה, לא יהיה לחיילנו מה להתעסק איתם....."

אתה באמת חושב ככה??

פלסטינאים רבים עובדים בישראל (בונים בניין לידי וש שם הרבה מאוד פלסטינאים לדוגמא..), ומשפחות של פלסטינאים גרות בארץ כערבים תושבי . הם יטענו(הם כבר טוענים) כי אנחנו מפרידים בין משפחות..

"מכל הפיגועים בישראל (כמה מאות) היה רק אחד שבוצע ע"י ערבי ישראלי.

אחד."

אולי (בינתיים) אחד בוצע ישירות ע"י ערבי ישראלי אבל כמעט בכל פיגוע שיוצא לפועל, יש מסייעים מתוך שמספקים מידע, מודיעין, הסעות, לינה ועוד).

ואני לא הכללתי את כל הערבים, את זה אתה הכנסת לי לפה, אני אמרתי שיש פה מיליון ומשהו ערבים, מתוכם יש רבים עם כוונות עוינות(מספיק אחד עם ידע בסיסי בהכנת מטענים, או אפילו סתם לחטוף מישהו\להרביץ לו עד מוות...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו מחזיקים בהם תוך מלחמה? מעניין, דווקא חשבתי שקיימים הסכמי שלום עם מצרים וירדן.

*השטח לא שלנו*

אתה יכול להגיד שהוא שלנו כמה שאתה רוצה, תעשה Copy&Paste לזה כמה שבא לך, זה לא הופך את זה לנכון. מדינה שכובשת שטח חייבת להחזיר אותו. למה? ככה קובע החוק.

לא רוצה להחזיר? תן אזרחות לכל תושבי אותו שטח (משמע, 3 מיליון פלשתינאים עם ריבוי טבעי גבוה במיוחד בעלי זכות הצבעה, דבר שיחסל את מדינת ישראל), אבל עד שזה יקרה מדובר בשטחים שאין לנו כל חזקה עליהם ובניה עליהם (בין אם של התנחלויות ובין אם של גדר) היא עבירה על דיני המלחמה, ושום דבר שתגיד לא ישנה את זה, כי לא אני קבעתי את זה אלא האו"ם, אחרי מלחמת העולם השניה.

אנחנו מחויבים לצאת מהשטח הזה ובסופו של דבר נצא ממנו (שים לב לאן פונה דעת הקהל והקונצנזוס; דברים שלפני עשור נחשבו לטאבו הם כיום כיוון המחשבה של כולם, במיוחד של מפלגת הליכוד שנחשבה פעם ימנית), וכל התנחלות חדשה שאנו בונים רק תקשה על היציאה מהשטח הזה הן כלכלית והן חברתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו מחזיקים בהם תוך מלחמה? מעניין, דווקא חשבתי שקיימים הסכמי שלום עם מצרים וירדן.

אוקי. אחרי מלחמה, שבה ניצחנו. ואם נחתמו הסכמים עם מצרים וירדן שלהן היו שייכים השטחים האלה מלכתחילה, האם זה לא כמו הסכמה שלהם לזה שהשטח שלנו?

לא רוצה להחזיר? תן אזרחות לכל תושבי אותו שטח (משמע, 3 מיליון פלשתינאים עם ריבוי טבעי גבוה במיוחד בעלי זכות הצבעה, דבר שיחסל את מדינת ישראל), אבל עד שזה יקרה מדובר בשטחים שאין לנו כל חזקה עליהם ובניה עליהם (בין אם של התנחלויות ובין אם של גדר) היא עבירה על דיני המלחמה, ושום דבר שתגיד לא ישנה את זה, כי לא אני קבעתי את זה אלא האו"ם, אחרי מלחמת העולם השניה.

תגיד אתה לא מסוגל להתנתק לרגע מהדעות שלך? גם אני חושב שאין לנו מה לעשות בעזה רבתי. סו וואט? אני מדבר כרגע על העקרון. לא אמרתי אם אני רוצה או לא רוצה להחזיר שטחים. ובכלל לא חשוב אם יש לנו בניה עליהם או לא. כבשנו את השטח במלחמה (ועוד שלא בדיוק הזמנו את המלחמה הזאת)? הוא שלנו. אתה רוצה להגיד לי שמלחמה וכיבוש והתקדמות אסטרטגית לתוך שטח אויב במלחמה הם אינם חוקיים? מעניין.

חוצמזה כשאתה אומר שאין לנו חזקה עליהם-החזקה נובעת מעצם זה שהותקפנו, ואז הדפנו את ההתקפות והשגנו שטח. וזה בלי להתייחס לטיעונים אחרים שהזכרתי.

תוספת מאוחרת:

אנחנו מחויבים לצאת מהשטח הזה ובסופו של דבר נצא ממנו (שים לב לאן פונה דעת הקהל והקונצנזוס; דברים שלפני עשור נחשבו לטאבו הם כיום כיוון המחשבה של כולם, במיוחד של מפלגת הליכוד שנחשבה פעם ימנית), וכל התנחלות חדשה שאנו בונים רק תקשה על היציאה מהשטח הזה הן כלכלית והן חברתית.

מה זה מעניין אותי לאן הולכת דעת הקהל? אני חושב מה שאני חושב כי לדעתי זה נכון, לא כי אני תומך במפלגה זו או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, חלק מהסכם השלום עם מצרים עסק בהקמת אוטונומיה פלשתינית ברצועת עזה ובגדה המערבית אבל סעיף זה היה מעורפל למדי ומעולם לא יושם בפועל.

לגבי ירדן, היא ויתרה על הבעלות על הגדה המערבית בשנת 1989 אך לא לטובת אלא לטובת אוטונומיה פלשתינית - לדעת קצת על ההיסטוריה של הסכסוך לעולם לא מזיק.

ואודה מאוד אם תראה איפה עירבתי את הדעות שלי כי כל מה שכתבתי הן עובדות, לא דעות. זה לא שאני *חושב* שצריך לתת לתושבי הגדה המערבית ועזה אזרחות, *החוק הבינלאומי מחייב אותנו לעשות זאת*.

התקדמות לתוך שטח האויב במלחמה היא חלק מובן מהמלחמה, אבל ברגע שהמלחמה נגמרת אתה חייב לסגת מהשטח הזה, מה כל כך קשה להבין ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...