לא מצליח לגשת ל root user - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא מצליח לגשת ל root user

Recommended Posts

אהלן חברים,

התקנתי על מכונה וירטואלית ובמהלך ההתקנה התבקשתי לתת שם ל user.

הכל טוב ויפה, נכנסתי למערכת ואז ב terminal אני רואה שאני עובד עם סימן $ משמע שאני לא מנהל.

איך אני יכול עכשיו להיכנס ל root ? אין לי מושג מה הסיסמא...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באובונטו כשאתה רוצה להריץ פקודה שדורשת הרשאת root אתה מריץ אותה עם sudo עבור פקודו טקסט ו-gksudo עבור פקודות גראפיות. לדוגמה:

sudo apt-get update

אתה יכול גם לפתוח את חשבון ה-root ולהשתמש בו ישירות באמצעות הפקודה sudo passwd, ואז להגדיר סיסמה חדשה לרוט. אבל באובונטו לא אוהבים לעבוד ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש תודה.

רק כמה שאלות נוספות:

1. האם הפקודה sudo נהוגה בעוד הפצות?

2. כשאני מקיש sudo passwd אז אני יכול לשנות רק את הסיסמא של המשתמש שאיתו אני כבר בlogin .

אני קצת לא מצליח לפתוח את חשבון root לשימוש רגיל. הכוונה להיכנס ב login עם ה root.

3. " sudo עבור פקודו טקסט ו-gksudo עבור פקודות גראפיות." לא הבנתי כל כך למה הכוונה?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת סדר:

באובונטו משתמש root אינו פעיל. כאשר רוצים להפעיל פעולות שדורשות הרשאת מנהל משתמשים בsudo (או במחליפותה הגרפיות gksudo, kdesudo) הרעיון הוא לגרום לך לחשוב לפני הרצת פקודה שכזו ולהמעיט בפעולות תחת הרשאת מנהל אם לא חייבים.יש גם סיסמה אחת פחות לזכור, ובמחשה מרובה משתמשים אפששר לשלוט למי יש אפשרות לקבל הרשאה ולמי אין.

בכל מקרה אתה לא רץ תחת משתמש root אלא תחת הרשאות מנהל - יש כמה הבדלים דקים אבל הם לא ממש חשובים.

כמו בכל דבר בלינוקס אתה יכול לאפשר את משתמש root.

חלק מההפצות אחרות לא בחרו לאפשר את השיטה הזו אבל אפשר להתקין אותה גם בהפצות אחרות.

ישנן הפצות נוספות שמשתמשות ב sudo - דביאן היא אחת מהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שאוליי התחלת לנחש,

su = Switch User

sudo = Switch User + DO something (=equal to Run As Admin)

gksudo = GTK sudo (= sudo for GTK)

הפקודה sudo קיימת בהפצות אחרות, כשבחלק מהן היא מוגדרת כדרך העבודה העיקרית (כמו אובונטו), בחלק מותקנת אבל לא נמצאת בשימוש, ובכלק לא מותקנת בברירת מחדל (אבל ניתן להתקין). למעשה לא ממש צריך את sudo בשביל זה, ניתן לעשות דברים גם אם su -c אבל sudo מאפשרת לסבך יותר את הדברים (כללים מורכבים יותר של למי מותר מה וכו) מה שנראה לי דיי מיותר במחשב אישי שהמשתמש היחיד שלו הוא גם המנהל

כדיי לשנות סיסמה ל root תנסה לתת את הפקודה sudo passwd root

כדיי להריץ דברים כ root מה GUI (ממש כמו run as גראפי) משתמשים אם gksudo ו kdesu. אם כמה הגדרות ניתן (אם לא עדו מאמץ מיוחד לחסום את זה) פשוט להיכנס לדסקטופ כ root ולעשות כל מה שרוצים, אבל אם אתה רוצה במקביל גם לעבוד על דברים אחרים (כמו לפתוח אינטרנט) רצוי שתעשה את זה מהיוזר שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת סדר: באובונטו משתמש root אינו פעיל.

עוד קצת סדר, משתמש root תמיד פעיל ולא משנה באיזו הפצה...

תריץ ps או top ותראה כמה תהליכים רצים כ-root

בהתקנה דיפולטית באובונטו אין ל-root סיסמה ולכן אי אפשר לפתוח shell אבל כמו שציינו כבר, אפשר לשנות את זה ולקבל shell של root

לשואל המקורי - sudo יספיק לך ב99.9% מהמקרים. זוהי תוכנית שיודעת להריץ תוכניות אחרות בהרשאות root

- - - תגובה אוחדה: - - -

ממש תודה.

רק כמה שאלות נוספות:

1. האם הפקודה sudo נהוגה בעוד הפצות?

2. כשאני מקיש sudo passwd אז אני יכול לשנות רק את הסיסמא של המשתמש שאיתו אני כבר בlogin .

אני קצת לא מצליח לפתוח את חשבון root לשימוש רגיל. הכוונה להיכנס ב login עם ה root.

3. " sudo עבור פקודו טקסט ו-gksudo עבור פקודות גראפיות." לא הבנתי כל כך למה הכוונה?

תודה

1. כן, למשל בפדורה ועוד אחרות

2. sudo passwd לבד משנה את הסיסמה של root. כדי לשנות את הסיסמה שלך תוריד את ה-sudo. כדי להיכנס בלוגין גרפי עם root תצטרך לשחק בהגדרות של ה"display manager" תכל'ס אין לך שום סיבה לעשות את זה. כדי להיכנס לshell עם root תספיק פקודה כמו sudo bash או sudo su וכדומה..

3. אתה יכול להריץ כל תוכנית עם sudo או gksudo. ההבדל הוא הממשק לבצע את ההרצה הזאת. האחת היא פקודת shell והאחרת היא תכנית גרפית שתריץ תכניות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...