מיני פרוייקט - CM Storm Stryker (הפרוייקט נמשך) -הסתיים תמונות בעמוד 6- - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיני פרוייקט - CM Storm Stryker (הפרוייקט נמשך) -הסתיים תמונות בעמוד 6-

Roy.T

Recommended Posts

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עשיתי שכבה ראשונה של צבע שחור על הדלת, צריך לעשות עוד שיכבה בשביל לקבל

את הגוון השחור לגמרי אבל אפשר לדעתי כבר לראות את הכיוון:

NZJ7QYRl.jpg

oXrVxOgl.jpg

השוואה שעשיתי מול דלת של מארז אחר שהצבע המקורי שלו הוא שחור:

x3sviECl.jpg

fuAdM4Hl.jpg

(המארז הצבוע משמאל)

פה שאפשר לראות יש סימנים לא צבועים מכוון שהדלת הייתה תלויה על חוט מתכת:

cxbqkXnl.jpg

אבל אני מאמין שקצת שיוף וצביעה תעלים את הבעיה..

לדעתי זה הולך לכיוון ממש טוב, מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות חברים, אז אני מבין שיש אישור להמשיך :-)

המשכתי עם החלק העליון של המארז, חלק פלסטיק ששטפתי טוב במים והעברתי עליו ניגוב ליבוש, אחר-כך

מטלית עם חומר להוציא כמה כתמים קלים שלא ירדו עם המים ולאחר מכן פן להעיף שאריות סיבים:

1u9sM4xl.jpg

iCDWBiWl.jpg

KpvRmlml.jpg

חשוב מאוד לציין שעוד שיכבה אחת היא הכרחית על מנת להביא את זה למצב קרוב

ככל האפשר לשלמות.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרסיס של יעקובי שלדעתי מספיק כדאי לעשות עבודה נאה, גם לא מצאתי משהו אחר שזמין בקירבתי מתי שאני צריך, פריימר

של אמריקן איגל שזה ממש בלית ברירה, לא ראיתי בשום חנות פריימר אחר וברוב המקומות (טמבורים הום סנטר וכ') לא היה

תרסיסי פריימר בכלל.

אני חשוב שאפשר למצוא פה את מרבית האינפורמציה שצריך, כמובן שאני אשמח לענות על כל שאלה שתצוץ בלי קשר

לפרוייקט הזה. מומחה גדול אני לא, בכלל זו פעם ראשונה שאני צובע מארז, זה ממש לא סיפור אם דבקים במספר

כללים פשוטים שברגע שתחפש את המידע על צביעה נכונה אותם הכללים יהיו בכל מצוינים בכל מקום.

רוצה תמצית מהירה של שלבי העבודה, בבקשה:

מעוניין בתוצאה יפה? - בראש ובראשונה תיהיה סבלני, צבעת ויש עודף צבע במקומות מסויימים או נקודות כתוצאה מאבק

חכה שיתייבש, אל תנסה לתקן על רטוב כי זה יגרום לנזק. ברגע שהאיזור יבש לחלוטין - שייף מעט עם נייר שיוף עדין עד

להחלקה של המשטח, נקה את האיזור כמו שצריך וצבע שוב את אותו האיזור הבעייתי.

השלב הראשון הוא חשוב ולא תמיד בידיים שלך, במקרה הזה שצובעים מארז לדוגמה כל מארז בנוי אחרת, למזלי

הסטרייקר מתפרק לגורמים בלי שום קושי, במקרים אחרים זה יהיה בעייתי יותר, בשורה התחתונה אתה חייב לנסות לפרק

כל חלק שיכול וצריך לצאת, ככל שתצבע יותר חלקים בצורה נפרדת העבודה תראה טובה יותר.

הצביעה עצמה (או כל שיכבה) לוקחת דקה או שתיים, הפעולות המקדימות לוקחות המון זמן וגם פה צריך לא למהר - במקרה

שלי המארז צבוע בלבן עם שיכבה עדינה של גלוס ואני לא בטוח שהצבע היה תופס כמו שצריך על אותה השכבת גלוס הזו, לכן החלטתי

לשייף את השיכבה הראשונה של הצבע עד שאני מרגיש שהמשטח לא "נעים" למגע.

השלב השלישי הוא לשטוף או לנקות הכי טוב שאפשר את האיזור ומים בלבד לא מספיקים, צריך לשפשף עם סמרטוט

יחד עם המים זורמים, לאחר מכן לייבש ואם יש כתמים או לכלוך שומני שלא ירד אפשר לעבור עם מטלית ספוגה בטינר או אציטון.

הלאה, שלב הצביעה - תראה שאין אבק ולכלוך באיזור הצביעה או על המשטח שאתה צובע עליו, אם אתה יכול לתלות את

החלק זה ממש מקל על העבודה. שניה לפני שאתה צובע אני ממליץ לעבור עם פן או בלוואר כלשהוא להעיף כל שאריות לכלוך

קטנים או סיבים, אני יכול לומר שאם לא הייתי עושה את זה הייתי צריך לעבור לפחות פעם נוספת על תיקונים קטנים שנגרמו

מאיזה גרגיר אבק או סיב שנותר ובמקרים מסויימים גם הפן לא עזר ב-100%.

בזמן הצביעה עצמה ממש אל תחפש לסיים הכל בפעם אחת - שוב נחזור לעניין הסובלנות, תעשה שיכבה ראשונה שברור

שלא תכסה כמו שצריך את כל האיזור אבל זה יספיק לפעם הראשונה, לאחר רבע\חצי שעה מאחר ותרסיס מתייבש מהר תעשה עוד

שיכבה דקה. אני בשלב הזה נתתי לחלק להתייבש יום שלם, לאחר מכן שוב פן להעיף כל גרגיר או סיב ושוב שיכבה וכ' עד

שאתה מגיע לתוצאה הרצוייה. בסוף לאחר שנתת מספיק זמן להתייבש ואכן האיזור יבש לגמרי, תעשה תיקונים בצורה

שציינתי לפני אם ישנו הצורך.

בחזרה לפרוייקט:

החלק (שצבוע בצהוב) הלך לעולמו:

RQjrLRil.jpg

מאחר והחלק הזה היה כבר צבוע לפני בשלב הראשון של הפרוייקט אך בגוון כהה יותר החלטתי

לצבוע את כל החלקים שהיו צבועים כבר באותו הגוון בצהוב בהיר יותר, הכל עבר בסדר חוץ מהחלק הזה שהצבע

שלו לא תפס טוב והיה צריך לעבור יותר מידי פעמים עד לרמה שכבר יש שיכבה שמנה של צבע שגם אחרי יומיים לא

התייבשה והשאירה סיומת גלית ולא יפה.

לשייף לא היה אפשר כי זה פלסטיק ושיכבת הצבע היית כבר ממש עבה, אז זרקתי את החלק, כן - לתוך קערה עם

אלכוהול או אציטון לא זוכר. אחרי שעה בערך ראיתי שהרבה מהצבע ירד לו לשמחתי, רק שהוצעתי את אותו חלק

פלסטיק הבנתי את הטעות שעשיתי, הוא נהיה כמו גומייה, רכה וגמישה שהתעוותה לגמרי..

לאחר כמה ניסיונות הצלה הבנתי שהעסק אבוד. מאחר וזה חלק שמתלבש מאחור בתוספנים ויש לו שיפוע, שללתי

לחתוך פרפקס שיש ברשותי כי היה צריך לכופף חלקים ממנו ולתאים אותו לחיבור התוספנים וזה לא משהו שהייתי

מצליח לעשות.

בקיצור צריך למצוא אלטרנטיבה ואני עובד על זה.

בשאר המישורים יש התקדמות יפה בשלב זה וצבעתי כבר יותר מ-15 חלקי מארז שונים. נשאר רק הגוף עצמו שכבר

שוייף בחלקו:

uxiOZeEl.jpg

UFeoZI7l.jpg

d5dXEggl.jpg

מצטער על תאורת הצילום החשוכה מעט, אני מתקשה למצוא זמן לצלם באור יום בגלל שכבר

מחשיך מוקדם יותר ויש לי זמן בעיקר רק אחרי שעות הצהריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגענו לשלב האחרון, צביעת המארז עצמו.

יש לציין שהורדת שיכבת הצבע העליונה של הצבע מגוף המארז היית עבודה קשה למדי, סך הכל שעתיים של שיוף ושיוף

ושיוף, לאחר שעברתי כמו שצריך על כל המארז, הייתי צריך לשפשף עם סקוצ' כלים וסבון כי הלכלוך לאחר השיוף היה עקשן

וסרב לרדת.

בכל מקרה המארז התייבש במהלך הלילה והיום היה מוכן מוכן לצביעה:

לפני:

DwHlD2Kl.jpg

LFOT44Wl.jpg

אחרי שיכבה ראשונה:

E7xcSKLl.jpg

GLy7Rn6l.jpg

הספקתי לעשות שיכבה נוספת אבל כבר החשיך, מחר אני אעשה עוד שיכבה ויעלה באור יום.

אני מאמין שגם אוכל לצלם ולהעלות את השיכבה הראשונה של הצבע השחור.

בנוגע לבעיה שהזכרתי בעמוד הקודם, מצאתי פיתרון שאני חושב שתאהבו, אבל נשאיר את זה לסוף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא מבקשת הרבה דברים.. זה לא אומר שאני עושה אותם ;-)

רציתי לחכות למחר אבל עכשיו שסיימתי להרכיב חלק מהדברים אני לא יכול להתאפק וחייב להעלות כמה

תמונות כי זה יצא כ"כ יפה.. שתיהיה לי הזדמנות אני אצלם שוב באור יום וזה יראה כמו שצריך:

fqUyu47l.jpg

IjKLAlKl.jpg

ETB5F9Ll.jpg?1

yywdew4l.jpg

VpTb7jCl.jpg

SisIq0Sl.jpg

איך הקומבינה למעלה?

אם אתם נתקלים בתמונות בנקודות לבנות ולכלוך הסירו דאגה מלבכם זה רק אבק שהצתבר בזמן

שהחלקים ישבו בצד.

האמת, לא חלמתי על תוצאה כזו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...