sapphire HD7950 Vapor-X - overclocking - עמוד 6 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

sapphire HD7950 Vapor-X - overclocking

nec_000

Recommended Posts

רלוונטית מאוד.

העניין שעם הזמן המעגלים נשחקים, והצורח בעוד מתח לשמירה על היציבות עולה, זאת הסיבה שהרבה פעמים OC לא יציב לאחר זמן מסוים.

עם תבדוק ב-OCCT תוכל להגיע למסקנה שהוא יהיה יציב גם בעתיד הרחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עברתי 5 כרטיסים של בעבר ATI ואף אחד לא התקלקל, קח לדוגמא את ה-x850xt שהיה לי בשנת 2005-2006 רץ כבר שנים ב-oc ולא קרה לו כלום, החוכמה היא להשאר על תדר שלא יקרע את הכרטיס לאורך שנים ובכל זאת יתן לו שיפור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוכמה היא לעבוד כמה שפחות בשביל זה. יש הרבה צעדים מיותרים באוברקלוקינג היום, שההגיון מאחוריהם הוא להיות כמה שיותר יסודי כדי לוודא יציבות. כמו כל דבר במחשבים, על הנייר ובתכלס לא תמיד חולקים אותו חדר.

גם אני עברתי הרבה כרטיסים, והיחידים שנהרסו לי היו כאלה שדפקתי פיזית. מאוברקלוק אף פעם לא נדפק לי רכיב, ותמיד הגעתי לביצועים שציפיתי להם ושרציתי. אני בודק אם האוברקלוק יציב ב3dmark ובheaven ואז עובר למשחקים. מעולם לא חוויתי שחיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתחיל עם occt, אם זה לא יציב occt יתן שגיאה תוך כמה שניות ואני מעדיף את זה במקום להתחיל עכשיו שכאשר הוא קורס הוא תוקע לך את המחשב לכמה שניות, מתאם התצוגה קרס ובלה בלה, לאחר שocct יציב 10 דקות אני עובר ל3dmark וכאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא לא יציב ב-OCCT חוסר היציבות יגיע מהר משאתה חושב.

ניסיון העבר מלמד אותי שזה לא נכון. אין פסול להתשמש בתוכנה, אבל היא לא הכרחית, זה מה שאני אומר וזהו, לא מעבר. נמשיך הלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי אם הוא לא יציב במצב מסוים, אז זה רק עניים של זמן, עד שהוא לא יהיה יציב בשאר היישומים.
רלוונטית מאוד.

העניין שעם הזמן המעגלים נשחקים, והצורח בעוד מתח לשמירה על היציבות עולה, זאת הסיבה שהרבה פעמים OC לא יציב לאחר זמן מסוים.

עם תבדוק ב-OCCT תוכל להגיע למסקנה שהוא יהיה יציב גם בעתיד הרחוק.

בדיוק להפך ואני כאן עם "מתכת כבדה":

דווקא הטרחנות להצליח להריץ OCCT "בכל מחיר", שתוך כדי כך מחייבת העלאת מתחים לאזורים גבוהים ומסוכנים

מעבר לאלו שנבדקו ואושרו על ידי היצרן (לרבות טמפרטורות קיצוניות), הם מה שמקצרים את חיי הכרטיס ולא מאריכים.

תוכנות כדוגמאת OCCT ושות', הן אלו אשר גורמות לכרטיס (דרך אגב) לאבד מאיכות המיקרוטרנזיטורית שלו, זו אשר לאחר

זמן מבקשת עוד ועוד מתח בכדי לתפקד... וכך חוזר חלילה עד לשביקתו המוחלטת.

לאחר קריאה ברחבי הרשת ובדיקות אצלי מיד הבנתי, OCCT הינה "כלי משחית" וברור מדוע יצרניות המאיצים הגראפיים

מבצעות power throttling על אפליקציה זו:

האפליקציה איננה מדמה "הרצת מקרה קיצון ככלי יעיל", אלא מפעילה באופן לא טבעי את כל טרנזיטורי השבב יחדיו

במאה אחוזים מאמץ, מצב שתוכנת תלת מימד אמיתית לעולם אינו מגיע אליו.

אני חוזר ומדגיש - לאחר חקירת הנושא אל תשתמשו בכלי זה בשום אופן, הכלי אינו יעיל, אינו נכון, ואף מזיק לכרטיס.

יש לבדוק יציבות אך ורק עם אפליקציות שלשמן הוא תוכנן, ואלו אפלקציות אנימציה תלת מימדיות.

שתי הצרניות nvidia ו- אינן משתמשות בכלי זה לצרכי בדיקת המאיצים שלהם ושומרות ממנו מרחק.

**אילו היצרן היה מבקש לייצר האצה גראפית לאפליקציה סינטטית כדוגמתה של OCCT,

כזו שמפעילה את כל הטרנזיטורים יחדיו במאה אחוז סטרס, הוא היה מקנפג את התדר הרבה יותר נמוך ממה שהוא

מקונפג עבור משחקים/סימולטורים.

שלושת האפליקציות/בנצ'ים (למשל) אשר הוזכרו על ידי בשרשור, נמצאו כאפקטיביות ביותר למציאת נקודת קריסה תוך

זמן קצר - הן משום שאלו היו קצרות להרצה, והן משום שהיו רגישות במיוחד לתדרים, קרי: קורסות בתדרים הכי נמוכים

מבין שלל האפליקציות שנבדקו (להלן הערך - "המכנה המשותף הנמוך ביותר").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתכת כבדה כמו טונגסטן ?

לעינייננו נק .. לפני שנים היה כלי שהיה עושה את אותה פעולה לכרטיסי ATI כיום הכלי נקרא atitool ויש מצב שהוא עדיין קיים.

הכלי היה רשמי של ATI.

כיום יש עו כלים שעושים פעולה דומה ואף יותר כבדה כמו furmark.

אני לא חושב שocct הוא כזה כבד, באנצ׳ טוב מאמץ לי את הכרטיסים יותר ומפיק מהם חום רב יותר.

הקטע הוא שבאנצ׳ לא קורס בכל מצב, הוא יגמגם, לא ירוץ חלק או איטי, occt מזהה חולשה קטנה של הכרטיס ומייד רושם שגיאה וזה מה שניסה להעביר אור.

OCCT איתך באש ובמים ..LOL

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולם לא קרה לי שבנצמארק גמגם או רץ לא חלק. או שהוא רץ חלק, או שהוא קרס. זה אותו הסיפור עם מעבדים. לא צריך occt לבדוק למעבד. המעבד שלי לא שורד כמה שעות בocct - וזו הבדיקה האחרונה שעשיתי לפני כשנה, אבל מאז הוא לא קרס לי אפילו פעם אחת.

אתה רוצה לבדוק יציבות? תשתמש בתוכנות שלשמן אתה מעוניין בהמהרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...