ייעוץ לזכרונות לOC - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ לזכרונות לOC

scylla

Recommended Posts

וואי באמת תודה רבה על כל המאמצים וההסברים...

את המתחים אפשר לשנות דרך תוכנה?

וצריבת ביוס זה מומלץ בעקרון או שזה מסוכן מדי?

ואם אני עושה לכרטיס מסך... כדאי לקנות לזכרונות?

ושאלה אחרונה... ביוס משנים דרך התוכנה או שצריך להכנס בהתחלה למסך הכחול ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

את המתחים משנים דרך הביוס

הביוס זה המסך הכחול....

צריבת סיוס של הלוח עושים דרך דיסקט איתחול שמפעיל סוג של DOS, לא דרך ווינדוז.

אני לא יודע איך צורבים ביוס לכרטיס מסך, אבל אתה תיהיה צריך לצרוב ביוס לכרטיס אם תרצה לעשות לו OC

ובקשר לקירור לכרטיס, דעתי, תתחיל בלי תוספת. ואם תראה שזה לא מספיק לך, תוסיף אחר כך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו אולי יכול לפרט איך אני בדיוק צורב ביוס?

למה ממש ממש אין לי מושג...

וגם איך בדיוק אני משנה מתחים... ומתי בדיוק אני משנה מתח וקפיצות של כמה..?

ולגבי הקירור לכרטיס מסך... מה שאני רוצה זה רק סינק קטן לזכרונות כי קראתי במדריך פה שזה מסוכן ואם הם נשרפים אז הלך הכרטיס..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The AI7 comes with the Flashmenu EQ program, just install it and choose automated update and it will do the rest.

Word of warning, NEVER EVER update the while the system is overclocked, only at default speed. If the computer crashes while you update the you will ruin the chip and it's a mess to get it replaced.

Even though it's slightly risky updating the bios is very important and you should always use the latest bios for your motherboard.

Abit also include a program that allows overclocking through windows but I personally recommend you do everything from the bios just to see that the system really makes a clean boot at each configuration and start testing stability from a clean boot.

The AI7 should give voltages from 2.5V - 3.2V each time it goes up by 0.1V, start with 2.8V and go up to a maximum of 3.0-3.1V incase you need it.

As for updating the graphic card's bios, ask in the graphics forum, I didn't touch my 9700 yet.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אתה אומר שעדיף לי לעדכן ביוס בכל מקרה? גם אם אני לא עושה אוברקלוק?

אני מדבר על הלוח אם.

ומה שאני לא הבנתי איזה פעולות באוברקלוק עושים מהווינדוס ואיזה עושים עם תוכנה כמו ריבהטיונר או רייג'3די?

והמתחים 2.5-3.2 זה המתחים של הלוח אם או של הזכרונות?

בתוכנה של הלוח אם שלי זה מראה לי טמפ', מתחים ומהירויות של מאווררים... לגבי זה יש לי כמה שאלות:

1. הפאן ספיד של המאוורר של המעבד הוא 2760RPM ויש אור אדום, זה לא טוב?

2. יש לי 3 טמפ' מוצגות

CPU, SYS ,PWM

הCPU זה מעבד כמובן, SYS זה לא? ואין לי מושג מה זה הPWM מה זה?

3.יש לי המון מתחים... יש:

DDRvdd- שזה בטח הזכרונות

VCore-שזה בטח המעבד

אבל יש גם:

+3.3V

+5V

+12V

VCCVID

DDRvtt- למה יש שני מתחים לDDR?

5VSB

והתוכנה של אביט למהירויות ומתחים נראית מאוד נוחה... עדיף להשתמש במשהו אחר, אם כן במה?

אה וכתוב לי שהמאורר של הSYS לא עובד

והמאוורר של הלוח אם כן עובד.. או שSYS זה לא ..

מצטער אם אני מפציץ אותך בשאלות פשוט אני לא רוצה לעשות דברים שאני לא יודע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Once again, one question at a time:

- It's always good to have the latest bios regardless if you're overclocking or not, as I said before, always update the bios when the system is not overclocked.

-2.5-3.2 is VDIMM, meaning the voltage to the memory, on your board you have three voltage change options: Vcore - CPU VDIMM - Memory and VAGP - Graphics card.

-2760 RPM is a normal RPM, Fan-speed probably gives a red light because you defined it to warn when the fan speed is under a certain speed, it doesn't mean anything.

-PWM is the temperature of the mosfets and voltage regulators as far as I know, they tend to get very hot.

- +3.3V, +5V, +12V, VCCVID, DDRvtt, 5VSB are all voltages supplied by the power supplier and they are not changeable, don't be concerned about them. I have no idea what DDRVtt is, check your motherboard manual.

-For overclocking the system I suggest you use ONLY the bios and not from any program in windows, I personally find it most reliable.

-Rage3D and RivaTuner are only meant for overclocking and tweaking the graphics card which can only be overclocked from within the operating system.

-Update to the latest bios, had some issues with their monitoring program/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי נשארו לי 2 שאלות קטנות-

1. באיזה קפיצות מומלץ לשנות את הבאס? ולאחר שמתחילים להתעסק עם המתח באיזה קפיצות מומלץ לשנות אותו?

(אני לא רוצה לקפוץ קפיצה גדולה ולהסתך אך אני לא רוצה להתעסק עם זה 20 פעם במקום קפיצה אחת שאפשר)

2. SYS זה ..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

I usually work like this, first I go up to a setting I'm certain the system will work at, for example 220 FBS for you, then you test stability, if everything is fine try 225, 230, 235 and so on, once you reach a point which is unstable you could add more voltages (like I told you before).

Eventually you will reach a point where either the temperature is too high to go further or you just might simply get stuck due to hardware limitations (mainly the CPU).

When you reach a config which is unstable no matter what you simply start going down by 1 at a time till you reach the highest stable config.

Sys is the motherboard Northbridgeif I'm not mistaken.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההה הבנתי פשוט לא ידעתי בכמה להעלות בהתחלה אם לא היית אומר לי הייתי מתחיל מאיזה 202 או 203...

אבל לא ענית לי על מה ששאלתי עם המתחים... בכמה להעלות את המתח בכל מה שאני צריך להעלות אותו?

0.01V?

0.05V?

0.15V?

סתם זרקתי מספרים כדי שתבין כמה אין לי מושג כמה להעלות...

אה עוד שאלה קטנה.. כרגע יש לי 2 סטיקים של 400 של סמסונג יהיה לי סביר איתם? או שאני אצטרך לעשות DEVIDER?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה עוד שאלה קטנה.. כרגע יש לי 2 סטיקים של 400 של סמסונג יהיה לי אוברקלוק סביר איתם? או שאני אצטרך לעשות DEVIDER?

samsung משתמשים בצ'יפים של Winbond לזכרונות שלהם, והצ'יפים האלה די עמידים. לצורך העניין, לי אישית יש כרגע סטיק 512MB של שמוגדר 266Mhz. בפועל, אני בOC של 30% (לפחות עד שאקבל את הOCZ PC4000 PERFORMANCE SERIES שהזמנתי מחו"ל) והם רצים על 348Mhz(!!!)בלי בעייה. אני אישית לא האמנתי שהם יגיעו לזה ומאד הופתעתי... ככה שלדעתי, אם הצ'יפים על הSAMSUNG שלך הם WINBOND צפויה לך איתם הפתעה נעימה בOC.

גם אני אוברקלוקר מתחיל וארמגדון - באמת כל הכבוד על הסבלנות ותודה על העזרה.סחטיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...