מפרט בתקציב גבוה 15K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט בתקציב גבוה 15K

Symbore

Recommended Posts

שלום,

אני מתכנן לקנות מחשב לבן משפחה, התקציב גבוה ולכן ניתן להתפרע. הדרישה היחידה זה שתהיה לגיטימציה לשלם אקסטרה ולקבל תגמול יאה למחיר. חשובה מאוד אמינות המכשור, אחריות לתקופה ארוכה.

1. מה התקציב המקסימאלי? 15K

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? באמת שאין שום צורך לחסוך בכסף.

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? לא יותר ממאות בודדות של שקלים

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? מחקרים ושימוש כבד בתוכנות סטטיסטיות דוגמת SPSS, פוטושופ קל (עריכת תמונות), תכני HD וקצת משחקים (משחקים חדשים אך אין צורך שיפעל על הגדרות גבוהות).

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב: 23 אינץ' 1920X1080

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אין צורך

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? אין צורך בהארדיסקים, אין צורך בכרטיס מסך (קיים ברשותי כרטיס raden)

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? כאשר התוכנות/משחקים לא פועלים חשוב מקסימום שקט שקירור אוויר מסוגל לתת, בעת משחקים או תוכנות שיהיה חרישי. נגיד משהו כמו 7-8.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? windows 7. אין חובה להרכיב בחנות. אני מחפש הרכבה מקצועית ונקיה, אם אין חנות שמספקת את זה, אוכל לעשו זאת בעצמי.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? חשוב לי השירות ושיעמדו בזמני תיקונים לכן אני נוטה לאייבורי אך אני שוקל לנסות את tms (לא כל כך אהבתי חלק מהדברים שהם עשו)

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). מבחינת מקום, ssd 128GB מספיק מעל ומעבר. מאווררים רק של . ספק כח חזק ב-100w לפחות מעל שמערכת כזו יכולה להחזיק (במערכת יותקן כרטיס מסך high end ושניים -שלושה כונני הארדיסק בגדלים של 4TB.חשובה לי ההשקעה במארז ולכן שיהיה mid-full tower. כאמור שקט חשוב אך הייתי שמח לאחד שלא אוסף אבק בכמות מטורפת (חשוב שלא יהיה חלון או פתחים לא רצויים). אני שוקל לקנות את lian li החדש (עדיין לא ראיתי אותו ללמכירה בארץ אבל אני מאמין שיוכלו לייבא את זה במיוחד בשבילי). לפחות 8gb

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? יהיו שדרוגים של כרטיס מסך וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

idanmal

זה לא כסף שיוצא מכיס פרטי, לכן אין סיבה לחסוך. מצד שני, להוסיף רכיבים שלא מביאים שיפור משמעותי, רק בשביל לנצל תקציב, גם לא צריך.

CPU Type QuadCore Intel 2 Extreme QX9770, 3200 MHz )

Motherboard Name Gigabyte GA-X48-DS5 ()

System Memory 8192 MB (DDR2-800 SDRAM)

בנוסף ל- מיושן כלשהו.

עושים את העבודה אך באיטיות (בנוסף לכך שהמחשב לא זז בזמן הפעילות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שנראה לי שיקרה לשימושים שהגדרת, אני לא מבין גדול אך נראה לי ש5000 ש"ח גם יספיקו, יש לך כרטיס מסך כבר ואתה לא צריך דברים מיוחדים, אלא אם יש איזה מארז מזהב או משהו חח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעקרון, המארז שאני מדבר עליו, אמור לעלות מעל 2000 ש"ח (יצא לי להשתמש בדגם ישן יותר והוא היה תענוג) אבל תאכלס, בגלל שזה לא מחשב שיהיה בלעדי שלי (למעשה, אני הכי פחות אשתמש בו), אפשר "להסתפק" במארז זול יותר (אשר יעמוד בשאר הקריטריונים אשר ציינתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בטוח, חושב שלוח אם? זכרונות? מעבד? (המעבד שלי שווה משהו? הוא יחסית ישן, אני יודע שבזמנו הוא נחשב לטוב).

לשימושים שלי בתוכנות הללו הוא מספק מעל ומעבר אך כאשר אותו בחור עבד על המחשב שלי, הוא הריץ כמה בו זמנית ועל מדגמים ענקיים ובהחלט ניתן היה לשים לב לאיטיות רבה.

אין לי את קבצי הנתונים הללו אז אני לא יכול להריץ ולבדוק היכן המחשב מתקשב

מהמידע שהצלחתי לדלות, כל המחשבים שהוא עבד איתם לפני כן בחברה, היו . ברור לי (ולו) שאנחנו לא מתכוונים לקנות כרגע אחד כזה.

לדעתי, מעבד ולוח אם טובים יספקו את הסחורה

עדכון: הרצתי עכשיו כמה חישובים פשוטים על כמות גדולה של משתנים והמעבד קפץ ל-40%. הרצתי על מדגם של כאלף איש, הוא עושה מדגמים על עשרות אלפים אז כנראה שהבעיה טמונה במעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול אתה רוצה מחשב ללא OC, ללא כרטיס מסך וללא כוננים קשיחים מלבד . אני חייב להגיד לך, בהצלחה בלהגיע ל15 אלף, גם אם תיקח את החלקים הכי יקרים (והמיותרים) אני בספק אם תצליח לגרד ל10K.

בכל מקרה, אם תקנה מעבד אקסטרים I7 לתושבת 2011 לא תצא יותר פראייר שבזבז את הכסף שלו על כלום.

אני חושב שעדיף לך לרדת מה"אל תחסכו אל תחסכו!" ולקנות I7 3770 שיעשה את כל העבודות שאתה צריך וחסכת לך כסף למחשב חדש לעוד 3-4 שנים. לא שזה באמת יגביל אותך עוד 4 שנים.

בגדול, בשבילך יספיק שילוש ב2500 ש"ח (בהגזמה), תוסיף את המארז שאתה רוצה (2000 ש"ח) וספק כוח של 430-500W (300-400 ש"ח) והגעת ל5000 ש"ח בהגזמה.. תחסוך את ה10K הנותרים למשהו חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, תפרט שימושים. לא נראה לי שזה מחשב לגיימינג (או שאני טועה?) ואתה לא צריך כרטיס מסך (מה הנוכחי?)

אם זה עיבוד ודרוש לך כוח עיבוד רב, לך על 3820 או 3930K (משושה ליבות).

לגבי שאר חלקים.

תהיה ספציפי יותר בדרישות, יש דרישה למארז מסויים, תגיד אותו והדגם המדוייק ומאיזה חנות.

TMS בסדר גמור, ככה גם אייבורי.

אם אתה רציני בעניין השקט, אני מבין אותך לגבי מאווררי נוקטואה (למרות שהמאווררים של FD מעולים גם כן, לא ללחץ סטטי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיא אתה ממש חצוף. אתה לא קורא את ההודעות שלי ואז קורא לי פראייר.

המחשב לא נקנה מתקציב פרטי, הכסף הנותר לא ילך לאף כיס פרטי. הסיבה היחידה שאני לא קונה את הדברים הכי חדישים בכל קטגוריה וסוגר עניין זה רק בגלל שיש לי ולשותפים שלי כבוד לאנשים אשר הביאו לנו את הכסף המחשב יפעל לצורך חישובים סטטיסטיים אשר נעשים למען כמה מחקרים.

אני חושב שמחשב מהדור הנוכחי בשילוב עם מערכת טובה יוכלו לסחוב בצורה סבירה את כל הדברים.

ymac כרטיס המסך יהיה רדאון הייאנד, 7950 או 7970, אינני סגור כרגע על הדגם שנמצא ברשותינו. משחקים ישוחקו בחשב אך אין כוונה לשחק במשחקים חדשים וזו לא המטרה של המחשב. המחשב יהיה מיועד בעיקר לחישובים. לכן אני אשמח אם תבנו מפרט אשר יתאים לחישובים ופשוט אל תתחשבו בתקציב. את המארז, תבחרו מארז אשר לדעתכם יספק את המקסימום שקט/ביצועים מה שזה לא יהיה. מקסימום אני כבר אחליף אותו לדגם שאני מעוניין בו. בנוגע לנוקטואה זה חובה מבחינתי. המאווררים הלו עובדים כבר שנים במערכות ללא תחזוקה, בתנאים הכי גרועים ומספקים גם וגם שקט מופתי, מבחינתי, אין להם מתחרים.

יש לי שתי שאלות

1) מעבד האקסטרים של I7 באמת מציג ביצועים הרבה יותר טובים מדגם אחד אחורה? (שעולה כמעט בחצי פחות)

2) המעבד שכרגע ברשותי, נחשב עדיין למעבד טוב? קיבלתי אותו לפני כמה שנים במתנה ואני עד היום לא יודע לכמה שנים הוא יהיה טוב לפני שיתחיל להגביל אותי

תודה רבה לכל ה עוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר על מעבד אקסטרים, מי שקונה כאלה הוא במילים יפות מטומטם.

מעבד ה-3930K מציג יחס עלות תועלת יחסית גבוה למי שצריך את הכוח החישובי שלו. הוא מעבד שש הליבות בעל המחיר הכי נגיש היום. (להוציא את מעבדי , שעובדים שונה)

המעבד שברשותך נחשב טוב לפני 4-5 שנים, עבר זמנו.

הנה מפרט שאני מציע:

lrg16014.jpg

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i7 3930K 3.2Ghz s201112MB, Tray 1

מאוורר למעבד: מאורר למעבד Noctua NH-D14 SE2011 CPU Cooler 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Asus P9X79 s2011 Core i7, Intel X79, DDR3 1866Mhz, 3xPCI-E 1

זכרונות: 4x4GB Corsair Vengeance LP Blue Dual Channel CL9-9-9-24 1

כונני SSD: כונן Samsung 840 Pro Series 2.5'' 128GB SSD SATA III 1

צורבי DVD: צורב LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM 1

ספקי כוח: ספק כח מודולארי SeaSonic Platinum-660 660W Active PFC 12cm Fan Modular PSU 1

מארזים: מארז Corsair Obsidian 550D Mid-Tower Case No PSU 1

מאווררים וגופי קירור: מאורר למארז Noctua NF-F12 PWM 120mm Case Fan 1500RPM 4

מחיר החבילה: 7719 שקל

עמוד מוצר

עכשיו, לפני שישחטו אותי, אני אסביר את בחירותיי.

א. פותח האשכול ביקש מאווררי נוקטואה, קיבל

ב. KSP ממש גרועים במארזים, אני ממליץ בחום על ה-R4 של פרקטל דיזיין שאפשר למצוא באייבורי \ TMS. זה לא אומר שה-550D מארז גרוע, חלילה, פשוט לא משתלם.

ג. ספקי הפלטינום מספקים יעילות מקסימלית ושקט מוחלט במנוחה (מאוורר היברידי שכבה)

ד. בגלל שהמחשב לצרכי עבודה, לקחתי אמין יותר שיכול לסבול יותר מחזורי כתיבה וקריאה ועל הדרך גם מהיר יותר. זה דגם ברמה עסקית לכל דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...