לפני שאני מתקין לינוקס - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפני שאני מתקין לינוקס

Recommended Posts

אז בשורה התחתונה אם כבר עובדים על מערכת הקפדה על תוכנות בקוד פתוח בלבד תגרום לי לא לאבד שנים מהחיים שלי עקב תקלות בלתי צפויות ? :)

וצ'אקרה מה שהבנתי זה לא בדיוק הפצה אלא מערכת שולחן עבודה? לא?

ובאופן כללי איך מערכות מתגלגלות כמו ארץ' וכאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק משמעותי מתקלות נגרם אכן אם בקוד סגור. בקוד פתוח יכולים לתמוך או לא לתמוך במשהוא אבל הם עושים הרבה פחות בלאגן (כי מפתחי המערכת ערכו אותם בהתאמה למערכת לפניי שהם הגיעו אליך, מה שלא קורה אם דרייב בקוד סגור). אני משתמש על המחשבים שלי אם הדרייברים הפתוחים בלבד ובגדול הרבה פחות "מסתבך" אם דברים כאלה

דרייברים בקוד סגור יכולים לגרום לדברים לעבוד (במקרה שאין תמיכה מהדרייבר הפתוח) אבל אם אתה רוצה לנסות אותו רצוי שתדע איך לחור אחורה אם הוא לא עובד - למשל שתחזיק חבילות של הדרייבר וקבצי הגדרות הקודמים ותדע איך להחזיר אותם דרך ה live cd

צ'אקרה היא הפצה

אני משתמש אם ארצ', בזמנים הטובים שלה היא מערכת טובה מהרבה בחינות. בכללי יש לארצ' "יציאות" מכוערות כמו systemd אבל זה משהוא שהגיע כבר להרבה מערכות גם כאלה שלא "מתגלגלות", אז לא ספצפי לארצ'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבלי להתייחס לדיון הארוך כאן, גם אני ב-2006 התחלתי את דרכי עם וחזרתי לחלונות, ואז ניסיתי שוב ושוב נשברתי, אז הפעם במקום לחזור לחלונות חקרתי קצת והגעתי לאופן סוזה ומאז לא עזבתי אותה. הפצה יציבה כסלע, כלי ניהול גרפיים נוחים, מנהל חבילות מעולה והשילוב עם KDE פשוט מושלם (למרות שגם עם גנום המערכת לא מאכזבת).

בנוגע למנהלי התקנים, אני מזמן וויתרתי על התוכנה שנווידיה מספקת רק בלאגן היא עושה. אופן סוזה אוטומטית בוחרת במנהל התקן חופשי ואין לי שום בעיה לצפות בסרטי HD או להשתמש באפקטים "אור קוליים" על שולחן העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...