ספק כוח אמין וטוב? - עמוד 5 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק כוח אמין וטוב?

saarxee

Recommended Posts

• תגובות 83
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עקרון העבודה של הספקים זהה בין ספקים גנריים ולא גנריים, כך שאין הבדל מהבחינה הזאת. קודם כל ברור שצריך לפתוח את הספ כשהוא לא מחובר לחשמל, ושנית, עמוק יותר במעגל יכולים להיות רכיבים שכן נשארים תחת מתח, ולכן פשוט אל תיגע ברכיבים הפנימיים ובצלעות של המעגל

בצמת החוטים שיוצאים לתוך המחשב אין בעיה לגעת ולהזיז (כמובן לא בצורה שיכולה להרוס אותם) כי יש בהם מתח נמוך לבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחוטים אין בעיה לגעת, נכון?

אשמח לתמונה להמחשה של הדבר שאני אמור לצלם מהספק.

ובנוסף, איך אתם יודעים שמדובר בספק של 150W לכל היותר? (הספק הנוכחי שלי)... זה מוכח ובדוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיזור של הקבלים כמו בתמונה הזאת

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:PSU_Caps.jpg

ה 150W הוא קירוב שאני נותן לפי תוצאות מדידה של ספקים גנריים מסוגים שונים שבדקתי. ספקים גנריים עובדים בסדר תחת עומס נמוך, ואם עוברים גבול מסויים רואים שינוי חד בהתנהגות של הספק - קפיצות מתחים מתחילות להיות משמעותיות יותר, רכיבים מסויימים בספק מתחילים להתחמם מהר יותר וכדומה. העומס שהחל ממנו השינוי הזה מתחיל הוא מן הסתם העומס המקס' שאותו הספק _באמת_ יכול להחזיק

בבדיקות פשוט הייתי לוקח ספק גנרי, מחבר אותו למד הספק ולמחשב פנטיום 4 + כרטיס מסך 6600, מה שמאפשר להעמיס את הספק החל מ כ 50W בדסקטופ עד 150W בזמן הרצת בנצ'מארק למעבד ולכרטיס מסך בו זמנית. הנקודת שינוי בהתנהגות בספקים היתה בין 80W ל 150W בספקים גנריים שונים, ולא ניתן אפילו להגיע אליה אם המחשב הזה בספקים איכותיים (משמע שהיא גבוהה יותר, בספק איכותי הנקודה הזאת היא ההספק המקס' שכתוב על הספק)

לא היה ביניהם abpower, אבל הגודל של הרכיבים שלו והמעגל בכללי דומה לספקים שלפי הבדיקה שלי הייתי נותן להם 100W, מקסימום 150

זה לא מדוייק עד לדיוק של 1W, פשוט מעקב אחריי ההתנהגות של הפק מאפשר לקבוע איזה שהוא תחום שהחל ממנו הספק מתחיל "להתדרדר" ולכן זה התחום שלא צרך להיכנס אליו כשמשתמשים אם הספק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם החלפת הספק הנוכחי שלי הנה דחופה ורצוי כמה שיותר מהר? או שאפשר לחכות עם זה..? אין עליו עומס כ"כ גדול, כרגע זה GT430 שלא צורך הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו באמת בעיה, המחשב כבר עובד מצוין במשך שנה וחצי.. בשנה הראשונה היו לו מדי פעם בעיות של אי יציבות והן פסקו מעצמם עם הזמן וכעת אין לי בעיות כאלו ואחרות.

ועקב המחשבה הזו, המחשב ימשיך לעבוד בסדר גמור כי עבד עד עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנזק הוא איטי ומצתבר, זה לא שאם המחשב והספק החזיקו עד עכשו אז הם כמו חדשים. נוא נהרס, ג המחשב וגם הספק. אם תמתח אותו יותר מידי, לא רק שאת יכול לדפוק את המחשב החדש, אתה גם תדפוק את הספק של ה abpower ואז לא תוכל לנצל אותו בשביל המחשב השני

כרגע, אם תצלם את ה abpower ותאמץ שהוא תקין, יהיה ניתן לשים אותו במחשב השני (הישן) וכך אתה לא מפסיד ספק שעדיין עובד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הנזק קיים בכל ספק ג'נרי, לא? כך שעדיף לזרוק אותו כי יש מצב שישרף תמיד.

אבא שלי האמת די מתנגד לרעיון ואומר שלא צריך להגזים בכך שאמרתי לו שהספק יכול לשרוף את המחשב וכו'.. ושאם הוא עובד כרגע אין טעם להחליף ואין טעם לפתוח מחשב שעובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח.. אני לא ארצה להסתכסך איתו בגלל דבר כזה.. סה"כ להסביר לו וכבר אמרתי לו שקרו מקרים כאלו..

אגב, כתוב על ספק הכוח "XD".. זה מה שאני חושב שזה? כתבו שם xD.. זה מראה שייצרו את זה חובבנים של ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת מהבעיות אם ספק גנרי היא שהוא מאבד יציבות בעומסים נמוכים (100-150W), והבעיה האחרת היא שהוא יכול להישרף תמיד וכדומה

ה abpower בעיקר בעייתי מהבחינה הראשונה, הוא לא בנוי להחזיק עומס משמעותי. מהבחינה השניה חוא לא יותר גרוע מרוב הגנריים האחרים. יש גנריים כמו gpro שיש להם בעיות יציבות ורכיבים דפוקים כבר מהמפעל, ויש גנריים כמו abpower שבגדול אם אתה יודע מה _לא_ לעשות איתם הם יכולים להחזיק מחשב ממש חלש. עדיין לא מומלץ למחשב שמקיים תפקיד חשוב כמו שרת, אבל מתאים לסתם "המחשב השני בבית" אם יודעים מה הספ יכול לתת ושהמחשב לא מנסה לקחת יותר מזה

אני לא מצפה מהמחשב הישן שלך לקחת מעל 100W בערך, לכן אם ה abpower עצמו תקין אני חושב שהא יעבוד מתחת למצב הקריטי שבו הוא מתחיל לשנו התנהגות, ואם כך הוא עובד יציב ולא אמור לעשות נזק לעצמו או למחשב. חוצמזה, אם זה מחשב של 2002-2004, ה abpower הרבה יותר טוב מרוב הספקים הגנריים של אותה תקופה, כך שבכל מקרה מדובר בשדרוג בשביל המחשב הישן

המחשב החדש לעומתו לוקח יותר (בעיקר בגלל הכרטיס מסך) ולכן יכול מידי פעם לעבור את המצב הקריטי של ה abpower ולהוציא אותו מהתחופ שבו הוא עובד יציב, ואז כשהספק מאבד יציבות קורה נזק

הספק שעומד כרגע במחשב הישן אם מאוורר שלא עובד, לכן הוא יהי בהתחממות יתר תחת כל עומס שהוא, והקבלים - מה שאחראי על ייצוב המתח - או שכבר שרוף או שיישרף בקרוב מאוד, והספק ישרוף את הלוח. לכן את הספק שהמאוורר שלו לא עובד צריך להחליף מייד, ובמקומו אתה יכול לשים ת ה abpower שבסך הכול אם לא רוצים ממנו יות מידי יכול להמשיך לעבוד ללא בעיה

אתה שואל אם אתה יכול להמשיך ליהנות מזה שה abpoer עובד יציב, ולא להחליף אותו בינתיים

ה abpower לא עובד יציב במחשב הזה, יש לו איבוי יציבות כפי שכבר ראינו בכל הדיונים הקודמים. המחשב הזה פשוט לוקח ממנו יותר מידי

המחשב השני נראה לי שלא לוקח מספיק חשמל כדיי שהספק יאבד יציבות, לכן אם תעביר אותו לשם הוא יכול להחזיק, ולמחשב החדש תשים ספק חדש

אגב למי שהזכיר שריפות, הכמה "מקרי כמעט" שיצא לי להכיר היו קשורים דווקא לא לספק ברמה של abpower (יש ספקים גרועים בהרבה), אלא לכבל חשמל שמחבר את הספק לשקע בקיר - זה שיש לו מצד 1 תקע ישראלי ומצד 1 תקע IEC320 שמתחבר לספק

בסביבות 2007-2008 נמכרו בארץ כמויות ענק של כבלי חשמל כאלה שיוצרו בתת רמה מוחלטת, המוליכי נחושת שלהם דקים יותר מכל גודל שמוגדר בתקן (השורה הראשונה בטבלה של התקן היא 0.5, בל החוטים האלה נראים לי כמו 0.2 מקסימום), ומזכירים את החוטים הדקים שיש בצעצועים סיניים. הסיבים של המוליך קרועים בכמה מקומות לאורך כלומר הזרם עובר לא לאור הסיב אלא דרך המגע בין סיבים במקומות שונים בכבל, כלומר השטח האפקטיבי אפילו יותר קטן מ 0.2. ואם זה לא מספיק, הבידוד החיצוני עשוי מפלסטיק דפוק שנקרע בקצוות ומאפשר לחוטים הפנימיים להימשך חופשי לייד התקעים

לחבר שלי היה כבל כזה והכבל פשוט התלקח בסתם נקודה אקראית באמצע, אפילו לא לייד אחד מהתקעים (למזלו נגמר רק בחור בכבל, קצת עשן ומפסק פחת שקפץ). כמה כבלים אחרים כאלה שהבאתי ממעבדות מחשבים באזור מכילים מגע רופף בכמה מומות לאורך אצמצע הכבל, איפה שהסיבים קרועים והמגע הוא רק בין קצוות של הסיבים. להרבה מהכבלים מהסיג הזה ש "עדיין עובדים" אין אדמה, כי החוט אדמה יכול להיות קרוע בדיוק כמו החוטים האחרים אבל זה לא מפריע לכבל להמשיך לעבוד....

סימני זיהוי של הכבלים הבעייתיים : עובי חיצוני דקיק (למי שעבד קצת בIT ומכיר כבר באינטואיציה איך כבל כזה צריך להיראות, לכבלים הבעייתיים יש עובי חיצוני מצחיק), צבע שחור, תקע שהכבל ממנו יורד למטה (ולא ממשיך ישר), הם הרבה פעמים קרועים לייד אחד מהקצוות ורואים חוטים פנימיים, בכבל רגיל יש הדפסה לאורך הכבל של הנתונים שלו (או לפחות זיהוי כלשהוא) ובאלה אין כלום, וב 1 מהדגמים (אבל היו יותר מ 1 דגמים בעייתיים) התקע IEC320 לא יצוק אלא מתפרק ל 2 חלקים אם תופסים אותו אם 2 הידיים ומושכים ל 2 הצדדים לפי הקו שבין 2 החלקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, מודה לך על התשובות המפורטות והמסייעות האלו. (:

9500GT למשל צורך יותר מ-GT430, לחברים שלי יש מחשב עם הכרטיס 9500GT וספק ג'נרי גם כן, ואצלהם עובד טוב כבר מס' שנים.. ואצלי במחשב העומס מופחת יותר כנראה. אולי זה לא יזיק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...