עזרה בבחירת כרטיס מסך חזק - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת כרטיס מסך חזק

GMTK

Recommended Posts

לצורך הדוגמא המעשית, זו היתה אחת הסיבות שבחרתי בשעתו בלוח למחשבי האחרון, משום ששני גורמים שונים

ב- KSP עליהם הנני סומך כברי נסיון רב, אמרו ששניהם טובים הן gigabyte והן , אבל למיטב זכרונם כמעט ולא

נתקלים ב- פגומים בעוד שgigabyte נראה להם שיש יותר החזרות. לכן הלכתי על .

אני מניח גם שמהנדס כמוך למד סטטיסטיקה (והסתברות) אז באוניברסיטה. שאלת כמה לוחות של נמכרו וכמה לוחות asus נמכרו?

בדקת את התפלגות הרוכשים בין 2 המותגים? בדקת את התפלגות הספקים שנמכרו בצמוד ללוחות משני המותגים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גיל עזוב את התפלגות הרוכשים...ksp ברי ניסיון רב???

במכירות כן, בחירטוטים כן, בלדחוף לאנשים מוצרים שהם לא צריכים כן, במתן שירות גרוע כן...

בהבנה ממש לא ולא ולא, תפשפש קצת בפורום ותשמע כמה מאוכזבים האנשים עליהם.

חוץ מזה כבר רשמו לך שאייבורי היו היבואן של וסיפקו את הלוחות שלהם לרוב עם ספק ג׳נרי(עתיד לא מזהיר ביחד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיל עזוב את התפלגות הרוכשים...ksp ברי ניסיון רב???

במכירות כן, בחירטוטים כן, בלדחוף לאנשים מוצרים שהם לא צריכים כן, במתן שירות גרוע כן...

בהבנה ממש לא ולא ולא, תפשפש קצת בפורום ותשמע כמה מאוכזבים האנשים עליהם.

חוץ מזה כבר רשמו לך שאייבורי היו היבואן של וסיפקו את הלוחות שלהם לרוב עם ספק ג׳נרי(עתיד לא מזהיר ביחד).

:xyxthumbs:

אני אישית מתרחק מהמחשבים של אייבורי וKSP.

אני מקפיד לקנות מהחנויות הללו רק או קירורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלת כמה לוחות של gigabyte נמכרו וכמה לוחות נמכרו?

בדקת את התפלגות הרוכשים בין 2 המותגים? בדקת את התפלגות הספקים שנמכרו בצמוד ללוחות משני המותגים?

ידעתי ששאלה שכזו תגיע בהמשך - ועל כן נמנעתי (בכוונה) מלציין זאת קודם, פשוט רציתי לראות האם ימצא מי שישאל את השאלה

החשובה הזו :xyxthumbs:

לענייננו: אכן לאחר שאמרו כי gigabyte יותר רואים שחוזרים לתיקון ביחס ל , שאלתיהם "האם יתכן אולי שלוחות ממותג זה הם גם

מה שנמכר בכמויות גדולות יותר, כך שזה מעוות את הסטטיסטיקה הנצפית ? "

השיבוני שאם כבר דווקא להפך, מוכרים יותר לוחות ממותג (כי זה מה שהשוק דורש).

עכשיו נכון הוא הדבר כי גם מידע זה אינו מספק, אך וודאי שהוא עדיף על העדר כל מידע שהוא.

אצל בעל הבית היבואן עצמו KSP (למי שיש יכולת להגיע אליו, או מכיר אותו עוד מהשנים היפות ש- KSP היתה צנים קטן

בחיפה של שנות ה- 90) ישנה אפשרות לקבל סטטיסטיקה מאד טובה, משום שהוא יכול לראות כמה קנה מכל מותג בתקופת זמן

וכמה החזיר במסגרת אחריות לספק.

לעניין הספקים הגנרים, למיטב זכרוני בשנים המדוברות 99.9% מהשוק מכר ספקים שכאלו ולא רק אייבורי.

נדירים מאד היו המקרים בהם נמצא לקוח שהבין מספיק בהנדסת חשמל ואת החשיבות של הנושא, וביקש ספק ממותג

ידוע כזה שעומד בתקנים רלוונטים. אני מתייחס לשנות ה- 90 ותחילת שנות האלפיים כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר, אבל אתה מתעלם מן העובדה שמדובר ב"נתונים" על בסיס אמירה של טכנאי מעבדה. מה אני אגיד, זה לא נשמע לי מקור אמין במיוחד לבסס עליו מדגם.

לאו דווקא בגלל תכונות רעות כלשהן, אלא כי זה פשוט לא קשור לתפקיד ולתפקוד שלו. הוא בן אדם וההערכה הסובייקטייבית שלו לא שווה הרבה (כמו של כל בן אדם).

נ"ב

חוץ מזה שאתה מתעלם עוד פעם מן העובדה שהיצרנים השונים לא נבדקו בתנאים זהים בהכרח... :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשקונים רכיב כמו כרטיס מסך או לוח אם צריך להבין ולהתייחס לאורך חיי המוצר כאורך האחריות, מעבר לזה? בונוס. עם קצב התחלפויות התושבות של אינטל גם ככה לוח כזה או אחר לא יהיה שווה הרבה אחרי 4 שנים. כך או כך לי אישית ב-5 השנים האחרונות מתו כמות זהה של לוחות מ- אסרוק וגיגהבייט.

אגב, מכולן יצא לי לקבל ישירות לוח עם פגם יצור. אף אחד לא צדיק לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה אם הלוח "שווה" או לא? יש לך מחשב - אתה רוצה שהוא יעבוד. אני לא מבין את האמירה הזאת.

על מכונית יש 3 שנים אחריות (נניח). אז מכונית צריכה לחיות 3 שנים ואחרי זה לעבור גריטה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון. כי ההגדרה שלך של "שווה" לא נכונה.

(או שלפחות - אני לא מסכים איתה)

אם המכונה (מכונה X) שלך מבצעת את העבודה שאתה צריך לבצע, אז מבחינתך היא מספיקה. הפסקת הפעולה של המכונה הזו תגרור הפסד בדמות:

• אובדן עבודה/זמן
  • "כאב ראש"
  • יתכן שצורך להחליף מכונות אחרות בנוסף (עלות כספית ועלויות אחרות)
  • להחליף את המכונה במכונה אחרת יעלה עוד פעם 750 שקלים - גם אם היא הייתה שווה 200.

כמובן שאם כל מה שאתה עושה זה משחק במחשב, זה לא סוף העולם אם לא תשחק איזה שבוע במחשב והוא יהיה מושבת. אבל יש אנשים שהשימוש שלהם במחשב הוא יותר רציני ומבחינתם מחשב מושבת זו מכה. זה לא משנה להם אם המחשב הזה שווה שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני על המחשב היישן כה עובד אבל לא כמו שעבד פעם המעבד מתחמם יותר מידי גם הכרטיס מסך המצב לא מזהיר לחלקים ישנים.

הטענה של המכונית זה לא קשור בכלל וזה לא השוואה טובה כי הטכנולוגיה של המחשבים מתפתחת יותר מהר.

כולם זוכרים את הסיפור באג 2000, ב2010 \2012 יהיו מכוניות מעופפות, מדענים עושים ניסוי וכנראה העולם יחרב, גילו חור תולעת וכנראה העולם יושמד ועוד.

מה שאני בא להגיד יש לנו הרבה סיפורים עובדות לא ממש לפחות על שנת 2011 2013.

נכון שאתה זורק או שאני זורקים תמוצר אחרי שתם זמנו כי רוצים משהוא מהטכנולוגיה החדשה והינה זה קורה לנו גם עם מכשירי הפלאפון.

כולם רוצים את העתיד ועם היה לאנשים סוג של "ממש עודף כסף" אז כנראה כל האחד היה מרשה לעצמו לקנות ולהחליף אחרי חצי שנה שנה של שימוש.

מה שאני אומר ראיתי תביקורות של הכרטיס מסך הזה 660MSI TF ואני יתן לו צ'אנס כי עברו הרבה שנים מאז ששמעתי עלהם דברים רעים.

ואם זה יהיה מוצר תקול תמיד יש אחריות לכמה שנים טובות.

לגבי הטענה של האחריות עם המכונה X וכל זה אני חושב שזה שטיות המוצר צריך לעבוד לנצח אלא עם כן הוא נשרף או שאתה שרפתה אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שמחשבים מתפתחים מהר וכו', אבל זה לא תמיד כזה רלוונטי.

יש מקומות שעובדים בהם על פנטיום 4 עם Win ומבחינתם זה עושה את העבודה. להרוויח כסף זה קשה ולא בהכרח שהשקעה במחשב חדש (גם אם תיאורטית חזק בהרבה) תביא שיפור בתפוקה של העסק. הרבה עסקים אינם מעוניינים בעלות הזו. וזה לא משנה אם "על הנייר" המחשב שלהם שווה גרוש וחצי. מבחינתם, הוא יעשה עבודה זהה למחשב הישן.

נצח - ברור שמחשב לא צריך להחזיק. אבל יותר משלוש שנים, כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למשל לכשאני מבצע רכישות ונמצא בצומת החלטה בין מס' מותגים, אני נכנס רגע קט למעבדה ושואל את הטכנאי בין מותג X ל- Y,

מה סטטיסטית הכי חוזר אצלם כפגום, ושיענו משוב כמובן רק באם יש להם סטטיסטיקה מספיק מוצקה וברורה בנושא.

לצורך הדוגמא המעשית, זו היתה אחת הסיבות שבחרתי בשעתו בלוח למחשבי האחרון, משום ששני גורמים שונים

ב- KSP עליהם הנני סומך כברי נסיון רב, אמרו ששניהם טובים הן gigabyte והן , אבל למיטב זכרונם כמעט ולא

נתקלים ב- פגומים בעוד שgigabyte נראה להם שיש יותר החזרות. לכן הלכתי על .

לפותח השאלה (כמו גם לכל אחד אחר) אציע, גשו לשני מקורות שמספקים כרטיסים מכל המותגים דלעיל, ושאלו אותם מה הם רואים

שהכי מרבה להתקלקל. נסו לגבש סטטיסטיקה מאלו שחיים את עולם התיקונים 9 שעות ביום, 250 ימי עבודה בשנה.

כי בהעדר עומד לרשותנו בסיס נתונים וודאי ומדויק לנושא זה (לצערנו), המוצע לעיל הוא הכי טוב שיש בנמצא.

לעניות דעתי חברה כמו KSP שמחזיקה את כל המותגים, גם גם אסוס וגם גיגבייט, תהא מקום טוב לשאול.

אני יפוצץ לך את הבועה שאתה חיי בה...

רוב המחשבים המוכנים ש-KSP מוכרים כוללים ספק ג'נרי ולוח של גיגבייט.

מי שקונה ASUS כנראה גם ישקיע בספק טוב.

מי שמתייעץ עם טכנאי KSP חסר היגיון...

קניתי לפני כמה חודשים מחשב חדש (ב-TMS).

בחרתי כרטיס מסך של חברה מסוימת, שהיה במחיר זול יחסית. יום אחרי זה קיריל אומר לי שהוא החליף לי לכרטיס של שאמור להיות יקר יותר בכ-100~ ש"ח, ללא תוספת עלות מכיוון שזה יחסוך לי התעסקויות בעתיד בגלל של- אמינות גבוהה יחסית.

הוא לא אמר את זה בשביל להיפתר ממלאי, מדובר על כרטיס מבוקש בשוק, שהיה חזק מהכרטיס שרציתי לקנות (לא בהרבה).

זה מחנות שכנראה ספקים ג'נריים לא יוצאים עם המחשבים שהם בונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב, היא גם הרי יצרנית OEM גדולה מאוד כבר שנים רבות מאוד. הערכה סובייקטיבית שלי היא שאם היו במוצרי תקלות רבות כל כך, הרי שזה היה "מתגלה" על ידי החברות שמזמינות ממנה והיא היתה קורסת. זה לא קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...