יאיר לפיד נואם בכנסת - עמוד 11 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יאיר לפיד נואם בכנסת

TheCrow34

Recommended Posts

אני לא חושב שאתה בכיוון בכמויות

אבל כן, זה ייצור עוד משרות במשק בצורה ישירה.

אין מה לעשות, כל מסע מתחיל בצעד אחד.

לפי שיטתכם, המסע לעולם לא יתחיל.

ואני אחזור שוב, יש גם פתרון של הקטנת מספר העובדים הזרים. מדובר כיום על כרבע מליון משרות בישראל. קודם שיצאו לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 279
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתם הזויים. איך אתם בכלל מסוגלים לעשות השוואה בין חיים של רווק בלי שום התחייבות שרוב הסיכויים גר אצל ההורים לחיים של אדם מבוגר שצריך לפרנס משפחה?

סטודנט רווק, משפחה חד הורית, גר עם אמא וכרגע "מפרנס" בודד...

לא, שיפעלו עכשיו ליצירת משרות חדשות ולא להזכר (כרגיל) מאוחר מדי. קרפציו - גמרתי להתייחס אליך.

משרות יש... צריך להגדיל את הכמות, אבל זה לא שאין משרות

ביום שתצא מהבית של אמא תבין.

אני בגיל 23 התחלתי רק לגור עם אמא שלי מטעמי חיסכון כלכלי

אז זה לא נראה לך הגיוני שאפשר ליצור מאות אלפי משרות בזמן קצר, אבל כן נראה לך הגיוני שאפשר לזרוק מאות אלפי אנשים בבת אחת לחפש עבודה ולקוות שהמשרות ייוצרו מעצמן?

חוקי המסחר הפשוטים

יש ביקוש = יש הצע, תאמין לי שברגע שיהיו דורשי עבודה יהיו משרות

גם אם זה אומר שבנתיים הם ישרדו על משרות זמניות

תסתכלו לעזזל על ספרד, מדינה שלמה קורסת... אנחנו לא שם, אבל אנחנו צריכים להתקדם הלאה מהמצב שבו חיים על חשבון המדינה

אנשים צרכים לצאת ולעבוד

מה, החברה הערבים בישראל לא ברוכי ילדים? משפחות ענק? אבל וואלה.. חיים טוב, עובדים בבניין, נהגים וכו'... עבודות "שחורות" אפשר להגיד... אבל יש בית, יש משפחה והכל? יש סוד שהם יודעים ואנחנו לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני אחזור שוב, יש גם פתרון של הקטנת מספר העובדים הזרים. מדובר כיום על כרבע מליון משרות בישראל. קודם שיצאו לעבוד.

עובדים זרים תפסו משרות פנויות. הם לא דחקו את האוכלוסיה המקומית. אני לא רואה צעירים ישראלים נוהרים לשטוף כלים במסעדה תל אביבית בשביל 23 ש"ח לשעה או מנקים רחובות או עובדים בחקלאות. המדינה התפתחה, רמת החיים עלתה והאוכלוסיה המקומית לא תסכים לעבוד בעבודות ברמה כל כך נמוכה בשביל שכר זעום. זה המצב בכל העולם המערבי. לא המציאה את הגלגל. מצד שני רוב המסעדות לא מסוגלות לשלם 7-8 אלף בחודש לשוטף כלים וזה המשכורת שצריך לשלם כדי שצעיר ישראלי יעדיף לעמוד על רגליים תשע שעות במקום לעבוד במלצרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בקשר לכמויות? לא המצאתי כלום, ציטטתי אותך.

מה שאתה מציע זה הימור על חיים של אנשים. אין שום הכרח שאכן יהיו משרות לכולם, וכל מי שלא יצליח למצוא עבודה ימצא את עצמו בלי שום בסיס כלכלי - אתה עלול לגרום לעשרות אלפי משפחות עם ילדים למצוא את עצמן ברחוב.

רוצה צעד אחד? כבר נעשית הרבה עבודה בהכשרה והשמה של חרדים לעבודה, ובהספק יפה. אלא מה, אין לך סבלנות. אתה רוצה תוצאות היום. מה שאתה מבקש זה לא "צעד אחד" או "שהמסע יתחיל". זה זבנג וגמרנו. אתה רוצה להיות שם כבר. אז אתה מציע לטעון את כל מי שעוד לא שם על כדור תותח ולירות אותו לעבר המטרה. גם אם זה יעבוד, זה יגבה הרבה קרבנות.

אז מה הפתרון? מה שאמרת, כלומר להתחיל בצעד אחד. אפשר לעודד חרדים לעבוד באמצעים חיוביים (כבר נעשה כיום, אפשר לעשות יותר), אפשר ליצור משרות חדשות - לא חייבים את הכל ביום אחד, אבל כמה שאפשר. תיצור היום אלף, מחר אלפיים, כל עוד עושים מה שאפשר, יהיה עוד "צעד אחד" לכיוון הרצוי, ובלי הימור על חייהם של המונים.

יש ביקוש = יש הצע, תאמין לי שברגע שיהיו דורשי עבודה יהיו משרות

גם אם זה אומר שבנתיים הם ישרדו על משרות זמניות

זכור לי שדובר פה על 55 אלף משרות פנויות, שזה הרבה פחות מהדרוש, וזה כולל משרות זמניות, ורובן באיזור המרכז, מה שאומר שהן לא רלוונטיות למשפחה שמטופלת בילדים, שלא תוכל אפילו לנשום בצורה כזו, שלא לדבר על לשרוד.אז כמה נשאר? גם אם השוק ייצור משרות עם הביקוש, בינתיים משפחות ירעבו ללחם.

מה, החברה הערבים בישראל לא ברוכי ילדים? משפחות ענק? אבל וואלה.. חיים טוב, עובדים בבניין, נהגים וכו'... עבודות "שחורות" אפשר להגיד... אבל יש בית, יש משפחה והכל? יש סוד שהם יודעים ואנחנו לא?

די הודית בעצמך שגם אתה לא רוצה לעבוד בעבודה כזו לשארית חייך, אלא "להתקדם בחיים" (ולכן אתה סטודנט), וזה לא רק אתה. כמעט אף ישראלי לא יסכים לעבוד בעבודה "שחורה" כל החיים או לגדל כך משפחה (להבדיל מ"להסתדר כמה שנים עד ש..."), והערבי מקבל את זה בטבעיות ולא מהסס לבנות משפחה ולגדל ילדים בצורה כזו. אז למה אתה לא? אתה מוזמן לשאול את עצמך.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די הודית בעצמך שגם אתה לא רוצה לעבוד בעבודה כזו לשארית חייך, אלא "להתקדם בחיים" (ולכן אתה סטודנט), וזה לא רק אתה. כמעט אף ישראלי לא יסכים לעבוד בעבודה "שחורה" כל החיים או לגדל כך משפחה (להבדיל מ"להסתדר כמה שנים עד ש..."), והערבי מקבל את זה בטבעיות ולא מהסס לבנות משפחה ולגדל ילדים בצורה כזו. אז למה אתה לא? אתה מוזמן לשאול את עצמך.

היי... אני גם לא בדיוק רוצה להישאר בארץ ומבין שתואר זה כרטיס לעולם הגדול יותר

אז מה? זה נוגד למשהו אחר?

אני רוצה להתקדם, סבבה

אני רוצה שאחרים ישרדו בכוחות עצמם ולא על חשבון המדינה

לשבת רגל על רגל ולקבל כסף = לא מוכן לזה

לעבוד בעבודה "שחורה" ולקבל כסף = לכסף אין ריח וכשיש ילדים רעבים בבית אז עובדים

מצטער אבל בתור אחד שבמשפחה הקטנה שלו אמא שלי עבדה כמעט 20 שנה בעבודה "שחורה" בשביל להכניס כסף

לי אין שום טיפת צער לאלו שמבחינתם זה יותר מדי לעשות דברים כאלו.

להכניס כסף מעבודה זה הבסיס לקיום, לא פתרון נוסף אלא הבסיס... ברגע שאין קצבאות, אין מענקים וכו'... אז עובדים עובדים בכל משרה שיש... לא רוצים? תרעבו לפת לחם כי ממני לא תקבלו שום עזרה

עובדים זרים תפסו משרות פנויות. הם לא דחקו את האוכלוסיה המקומית. אני לא רואה צעירים ישראלים נוהרים לשטוף כלים במסעדה תל אביבית בשביל 23 ש"ח לשעה או מנקים רחובות או עובדים בחקלאות. המדינה התפתחה, רמת החיים עלתה והאוכלוסיה המקומית לא תסכים לעבוד בעבודות ברמה כל כך נמוכה בשביל שכר זעום. זה המצב בכל העולם המערבי. לא המציאה את הגלגל. מצד שני רוב המסעדות לא מסוגלות לשלם 7-8 אלף בחודש לשוטף כלים וזה המשכורת שצריך לשלם כדי שצעיר ישראלי יעדיף לעמוד על רגליים תשע שעות במקום לעבוד במלצרות.

אז שהישראלי הממוצע ירעב... אם בשבילו שוטף כלים זה עבודה "טובה מדי"... אין לי לב לאנשים שמסרבים לעבוד כי זה "לא בשבילם"

עבדתי כשוטף כלים בשביל שכר מינימום... זה לא סוף העולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתם דרמטיים מדי ולא באמת מבינים על מה לפיד מדבר. לא זורקים אף אחד לרחוב, רק שולחים אותם לעבוד במקום לחיות על חשבוני. קיצוץ בקצבת הילדים זה צעד מתבקש, מי שרוצה 8 ילדים - שיעבוד בשביל לכלכל אותם.

קיצוץ בתקציבי מוסדות לימוד שלא מלמדים מקצועות זה צעד מתבקש - למה שהמדינה תממן משהו נגד האינטרס שלה? מי שרוצה ללמוד רק גמרא, שיעשה את זה על חשבונו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בקשר לכמויות? לא המצאתי כלום, ציטטתי אותך.

מה שאתה מציע זה הימור על חיים של אנשים. אין שום הכרח שאכן יהיו משרות לכולם, וכל מי שלא יצליח למצוא עבודה ימצא את עצמו בלי שום בסיס כלכלי - אתה עלול לגרום לעשרות אלפי משפחות עם ילדים למצוא את עצמן ברחוב.

רוצה צעד אחד? כבר נעשית הרבה עבודה בהכשרה והשמה של חרדים לעבודה, ובהספק יפה. אלא מה, אין לך סבלנות. אתה רוצה תוצאות היום. מה שאתה מבקש זה לא "צעד אחד" או "שהמסע יתחיל". זה זבנג וגמרנו. אתה רוצה להיות שם כבר. אז אתה מציע לטעון את כל מי שעוד לא שם על כדור תותח ולירות אותו לעבר המטרה. גם אם זה יעבוד, זה יגבה הרבה קרבנות.

אז מה הפתרון? מה שאמרת, כלומר להתחיל בצעד אחד. אפשר לעודד חרדים לעבוד באמצעים חיוביים (כבר נעשה כיום, אפשר לעשות יותר), אפשר ליצור משרות חדשות - לא חייבים את הכל ביום אחד, אבל כמה שאפשר. תיצור היום אלף, מחר אלפיים, כל עוד עושים מה שאפשר, יהיה עוד "צעד אחד" לכיוון הרצוי, ובלי הימור על חייהם של המונים.

זכור לי שדובר פה על 55 אלף משרות פנויות, שזה הרבה פחות מהדרוש, וזה כולל משרות זמניות, ורובן באיזור המרכז, מה שאומר שהן לא רלוונטיות למשפחה שמטופלת בילדים, שלא תוכל אפילו לנשום בצורה כזו, שלא לדבר על לשרוד.אז כמה נשאר? גם אם השוק ייצור משרות עם הביקוש, בינתיים משפחות ירעבו ללחם.

מוכרים לך אשליות, אין שום התקדמות בהעסקת חרדים, רק משחקים עם מספרים והרבה הרבה שקרים. לא רק שלא עומדים ביעדים להעסקה, היעדים מתרחקים בגלל ריבוי והידרדרות כלכלית. אתה חושב שהמצב עכשיו רע? חכה עוד כמה שנים עם הסטטוס קוו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתם דרמטיים מדי ולא באמת מבינים על מה לפיד מדבר. לא זורקים אף אחד לרחוב, רק שולחים אותם לעבוד במקום לחיות על חשבוני. קיצוץ בקצבת הילדים זה צעד מתבקש, מי שרוצה 8 ילדים - שיעבוד בשביל לכלכל אותם.

ואיך בדיוק אתה מתכנן לשלוח אותם לעבוד בלי לזרוק אותם לרחוב? אתה מדבר על אנשים שגם כך חיים "על הגבול" ובלי דברים שאתה מחשיב לבסיסיים, חלקים מקבלים סיוע גם מארגוני צדקה ולא רק מהמדינה, הרבה מהם בחובות שגדלים והולכים, ובכל זאת קורה לפעמים שהולכים לישון על בטן ריקה. אם כל זה לא גרם להם לצאת לעבוד, אתה חושב שקיצוץ של150 ש"ח בקיצבת הילדים יזיז אותם? במקרה הכי גרוע יעשו מגביות חירום בין החרדים העשירים בעולם למען "עניי ארץ ישראל", והם ימשיכו הלאה, בזמן שדווקא העניים החילונים (שלא יכולים לקבל סיוע כזה) הם יסבלו יותר.

מוכרים לך אשליות, אין שום התקדמות בהעסקת חרדים, רק משחקים עם מספרים והרבה הרבה שקרים. לא רק שלא עומדים ביעדים להעסקה, היעדים מתרחקים בגלל ריבוי והידרדרות כלכלית. אתה חושב שהמצב עכשיו רע? חכה עוד כמה שנים עם הסטטוס קוו.

לא מוכרים לי שום דבר, אני מכיר את הנושא מקרוב. לא רוצה להאמין? לא צריך, אבל אל תנסה לעבוד עלי.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך בדיוק אתה מתכנן לשלוח אותם לעבוד בלי לזרוק אותם לרחוב? אתה מדבר על אנשים שגם כך חיים "על הגבול" ובלי דברים שאתה מחשיב לבסיסיים, חלקים מקבלים סיוע גם מארגוני צדקה ולא רק מהמדינה, הרבה מהם בחובות שגדלים והולכים, ובכל זאת קורה לפעמים שהולכים לישון על בטן ריקה. אם כל זה לא גרם להם לצאת לעבוד, אתה חושב שקיצוץ של150 ש"ח בקיצבת הילדים יזיז אותם? במקרה הכי גרוע יעשו מגביות חירום בין החרדים העשירים בעולם למען "עניי ארץ ישראל", והם ימשיכו הלאה, בזמן שדווקא העניים החילונים (שלא יכולים לקבל סיוע כזה) הם יסבלו יותר.

לא מוכרים לי שום דבר, אני מכיר את הנושא מקרוב. לא רוצה להאמין? לא צריך, אבל אל תנסה לעבוד עלי.

אני עובד עליך? גם מבקר המדינה עובד עליך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עשרות אלפי משרות במשק, חלקם הגדול לא רחוקים מריכוזי החרדים כמו בני ברק וירושלים.

מי שירצה, יצא לעבוד ומי שלא זה בגדול בעיה שלו ולא שלי. שיחיה על גמ"חים ולא על חשבוני.

התסריט שכולם יצאו לעבוד בday one בכל מקרה לא ריאלי והמשק ייצור משרות חדשות כתוצאה מהגידול בתוצר. אני באופן אישי לא מרחם על עצלנים שחיים על חשבוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אז מסתבר שהכסף בסופו של דבר בכיס שלי ושלכם, ולא אצל החרדים.

מצחיק שהוא עושה לנו בדיוק מה שנתניהו היה עושה, רק ששלו הוא פי 10 גדול.

ניהל קמפיין שכולו שקר וכזב. היה שקוף, אבל לא מעט קנו את זה.

לא שנתניהו יותר טוב... רק לפני פחות משנה, הוא ושטייניץ מתראיינים ואומרים שמצבה הכלכלי של מעולה. לכן גם תקציב 2013 נדחה לאמצע 2013, כדי ש"המצב המעולה" לא יחשף לפני הבחירות.

אני אגב הפסקתי לעשן, זה הדבר היחיד שבשליטתי. והלוואי שכמוני יש רבים, ויסתבר עוד שנה שבמקום הצפי לגידול של 800 מיליון שח בהכנסות ממסי הסיגריות, יש גירעון בגביה של 800 מיליון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צעדים קשים לנו, לא לו.

כמו תמיד, להתמודד רק אם אלו שלא יכולים לסגור את השאלטר - הציבור הרגיל. ולהתעלם מכל אלו שיכולים לעשות לו צרות. (וגם לנו)

המסיבת עיתונים אתמול עם עיני היתה פשוט פטתית. זה הרגיש כאילו עיני מנהל אותו... לא שזה חדש, אך זה פטתי שבעתיים כשמדובר על אחד שרץ עם סיסמת "פוליטיקה חדשה", כאשר רק לפני מספר חודשים רץ עם הבטחה שלא יעלה מיסים. אין שום התמודדות עם בעיות בסיסיות, אלא שוב הנוסחה הקבועה של למצוץ את הדם מהמעמד הביניים והנמוך, כנגד כל הבטחות הבחירות שלו, שבהם השתמש לבקר את התנהלות הממשלה הקודמת. ("אנו לא נשתמש בנוסחה הקבועה ששוב מעלים מיסים למעמד הביניים כדי להתמודד עם גירעון")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Kalen, אתה מעוות את סיסמאת הבחירות..

הוא בשום שלב לא אמר שלא יקחו בכלל ממעמד הביניים, הוא אמר שלא יקחו רק ממעמד הביניים.

בתקציב הזה נפגעו כל השכבות של העם.

המבחן שלי יהיה בתקציב של 2015 (למעט במקרה של איזה מלחמה גדולה בתווך). אם התקציב הזה יהיה דומה לזה אז הוא נכשל מבחינתי. אני ממש לא מצפה ממנו לחלק הררים של זהב לכל אזרח ולעשות קסמים.

אני משוכנע שאם שטייניץ היה שר האוצר היו גזרות רק הרבה יותר גדולות למעמד הביניים, על חשבון הורדה מהטייקונים והחרדים (החברים של ביבי)

ואם שלי הייתה שרת האוצר.... איזה פחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...